Ацикловір Акрі інструкція

Ацикловір-Акрі

Ацикловір-Акрі: інструкція із застосування і відгуки

Латинська назва: Aciclovir-Akri

Код ATX: D06BB03

3

Діюча речовина: ацикловір (Aciclovir)

Виробник: ВАТ Синтез, ВАТ Акрихин, ТОВ Озон, ТОВ Алвілс, ВАТ Татхимфармпрепарати, ЗАТ Алтайвітаміни, ВАТ Нижфарм, ЗАТ Вертекс, РУП Белмедпрепарати (Росія); ТОВ Астрафарм, ПрАТ Дарниця, ПАТ Фармак, ТОВ Фармекс груп (Україна)

Актуалізація опису і фото: 15.11.2017

Ціни в аптеках: від 233 руб.

Ацикловір-Акрі - противірусний препарат.

Лікарські форми Ацикловіру-Акрі:

1
 • таблетки (по 10 шт. в блістері, в картонній пачці 2 або 3 упаковки; по 20 шт. в скляній банці темного кольору, в картонній пачці 1 банка);
 • мазь для зовнішнього застосування 5% (по 2, 3, 5, 10 або 30 г в алюмінієвій тубі, в картонній пачці 1 туба);
 • крем 5% (по 2, 5 або 20 г в тубі, в картонній пачці 1 туба).

Діюча речовина Ацикловіру-Акрі - ацикловір:

Фармакодинаміка

Ацикловір є синтетичним аналогом ациклического пуринового нуклеозиду, має високий ступінь вибіркової дії на віруси герпесу. Реакції трансформації ацикловіру в моно-, ди-і трифосфат ацикловіру послідовно відбуваються під дією вірусної тимідинкінази всередині інфікованих вірусом клітин. Після чого трифосфат ацикловіру вбудовується в ланцюжок вірусної ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) і за допомогою конкурентного гальмування вірусної ДНК-полімерази блокує її синтез.

In vitro встановлена ​​активність ацикловіру відносно вірусу Varicella zoster, Herpes simplex (тип 1 і 2) і в більш високих концентраціях - вірусу Епштейна - Барр.

In vivo терапевтичний і профілактичний ефект ацикловіру підтверджений щодо вірусних інфекцій, викликаних Herpes simplex.

Ацикловір-Акрі запобігає утворенню нових елементів висипу, знижує ймовірність поширення шкірного збудника хвороби і вісцеральнихускладнень, прискорює процес утворення кірок, сприяє ослабленню болю в гострій фазі оперізувального герпесу.

При прийомі всередину таблеток Ацикловір-Акрі абсорбціяпрепарату в шлунково-кишковому тракті становить 20%. Відзначається відносно слабке зв'язування ацикловіру з білками плазми.

Середній період напіввиведення становить 3 години.

У спинномозковій рідині концентрація відповідає 50% від рівня в плазмі крові. У процесі біотрансформації ацикловіру утворюється 9-карбоксиметоксиметилгуанін.

Через нирки виводиться 10-15% препарату у вигляді метаболіту або в незміненому вигляді.

 • інфекції шкіри і слизових оболонок, викликані вірусом Herpes simplex (тип 1 і 2), включаючи первинний та вторинний генітальний герпес;
 • первинні та рецидивуючі інфекції, викликані вірусом Varicella zoster (оперізувальний лишай, вітряна віспа);
 • виражений імунодефіцит після трансплантації кісткового мозку і при ВІЛ-інфекції (ранні клінічні прояви, стадія СНІД, розгорнута клінічна картина) - у складі комплексної терапії;
 • профілактика первинних і рецидивуючих інфекцій, спричинених вірусом Herpes simplex (тип 1 і 2), у пацієнтів з імунодефіцитом;
 • профілактика загострень рецидивуючих інфекцій, спричинених вірусом Herpes simplex (типу 1 і 2), у хворих з нормальним імунним статусом.
 • період вагітності;
 • грудне годування;
 • гіперчутливість до ганцикловіру і компонентів препарату.

З обережністю слід призначати ацикловір-Акрі при неврологічних порушеннях (включаючи анамнез), дегідратації, нирковій недостатності.

Інструкція по застосуванню Ацикловіру-Акрі: спосіб і дозування

Таблетки Ацикловір-Акрі приймають всередину під час або відразу після їжі, запиваючи достатньою кількістю води.

Режим дозування призначає лікар індивідуально з урахуванням клінічних показань та ступеня тяжкості стану хворого.

 • Лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок, спричинених вірусом Herpes simplex (тип 1 і 2): пацієнти віком старше 2 років - по 0,2 г 5 разів на добу (через кожні 4 години протягом дня і з інтервалом у 8 годин вночі) . Тривалість курсу 5 діб, при необхідності лікування можна продовжити;
 • виражений імунодефіцит, включаючи розгорнуту клінічну картину ВІЛ-інфекції (у тому числі раннє прояв ВІЛ-інфекції та стадія СНІД), після трансплантації кісткового мозку (у складі комплексної терапії): по 0,4 г 5 разів на добу;
 • профілактика рецидиву інфекції, викликаної вірусом Herpes simplex (тип 1 і 2), у пацієнтів з нормальним імунним статусом: по 0,2 г 4 рази на добу через кожні 6 годин;
 • профілактика інфекції, викликаної вірусом Herpes simplex (тип 1 і 2), у пацієнтів з імунодефіцитом старше 2 років: по 0,2 г 4 рази на добу (з інтервалом в 6 годин), максимальна добова доза - по 0,4 г 5 разів на добу;
 • лікування інфекцій, спричинених вірусом Varicella zoster: дорослі та діти з вагою тіла понад 40 кг - по 0,8 г 5 разів на добу (через кожні 4 години протягом дня і 8 годин вночі). Тривалість курсу - 7-10 діб. Діти старше 2 років - з розрахунку по 0,02 г на 1 кг ваги тіла 4 рази на добу. Курс лікування - 5 діб;
 • Лікування оперізувального герпесу (Herpes zoster): дорослі та діти старше 6 років - по 0,8 г 4 рази на добу (з інтервалом 6 годин) протягом 5 діб. Діти 2-6 років - по 0,4 г 4 рази на добу. Діти у віці до 2 років - по 0,2 г 4 рази на добу. Індивідуальну дозу препарату можна більш точно визначити, використовуючи розрахунок по 0,02 г на 1 кг ваги хворого. Максимальна добова доза - 3,2 г. Курс лікування - 5 діб.

При середнього та тяжкого ступеня порушень функції нирок потрібно зниження добової дози препарату.

Мазь для зовнішнього застосування 5% і крем 5%

Препарат у формі крему і мазі Ацикловір-Акрі призначений для зовнішнього застосування шляхом нанесення тонкого шару на уражену ділянку поверхні тіла.

Рекомендована частота проведення процедур: 5 раз на добу (через кожні 4 години) протягом 5-10 днів.

 • з боку центральної нервової системи: рідко - слабкість, головний біль; окремі випадки - сонливість, підвищена стомлюваність, запаморочення, галюцинації, тремор;
 • алергічні реакції: шкірний висип;
 • з боку травної системи: рідко - транзиторне підвищення активності ферментів печінки, гіпербілірубінемія; окремі випадки - нудота, біль в животі, блювота, діарея;
 • з боку системи кровотворення: рідко - ерітропенія, лейкопенія;
 • алергічні реакції: шкірний висип;
 • інші: рідко - лихоманка, алопеція, збільшення рівня концентрації сечовини і креатиніну в крові.

Крім цього, на тлі застосування мазі можливий розвиток наступних небажаних ефектів:

 • алергічні реакції: рідко - алергічний дерматит;
 • місцеві реакції: поколювання або печіння, почервоніння, свербіж, лущення шкіри.

Симптоми передозування не встановлені.

В період прийому Ацикловіру-Акрі хворому слід випивати достатню кількість рідини, щоб забезпечити організму режим підвищеної гідратації. Потрібно ретельний контроль функції нирок, рівня сечовини крові та креатиніну плазми крові.

Проведення багаторазових курсів лікування у пацієнтів з імунодефіцитом може викликати формування стійкості вірусів до активного компоненту.

Мазь Ацикловір-Акрі не можна наносити на слизові оболонки, включаючи геніталії, порожнину рота і очі, оскільки це може викликати розвиток вираженого місцевого запалення.

Застосування мазі слід починати при появі перших симптомів хвороби, це підвищує її терапевтичний ефект.

Вплив на здатність керувати автотранспортом і складними механізмами

В період лікування слід дотримуватися обережності при виконанні потенційно небезпечних видів діяльності, включаючи управління транспортними засобами і механізмами, оскільки існує ризик розвитку небажаних явищ з боку нервової системи.

Застосування при вагітності та лактації

Препарат долає гематоплацентарний бар'єр, тому застосовувати його в період вагітності протипоказано.

Призначати Ацикловір-Акрі в період виношування можливо тільки в особливому випадку, коли, на думку лікаря, очікуваний клінічний ефект від терапії для матері, перевищує потенційну загрозу для плода.

Оскільки ацикловір виділяється з грудним молоком, застосування препарату в період лактації протипоказано.

Згідно з інструкцією, Ацикловір-Акрі з обережністю необхідно використовувати при лікуванні хворих з нирковою недостатністю.

При середнього та тяжкого ступеня порушень функції нирок потрібно зниження добової дози препарату.

Лікування та профілактику інфекцій, викликаних вірусом Herpes simplex, у хворих з вираженим порушенням функції нирок, з кліренсом креатиніну (КК) менше 10 мл / хв слід проводити в дозі 0,2 г 2 рази на добу (через кожні 12 годин).

При лікуванні інфекції, викликаної вірусом Varicella zoster, при КК 10-25 мл / хв хворому призначають по 0,8 г 3 рази на добу (через кожні 8 годин), при КК менше 10 мл / хв - по 0,8 г 2 рази на добу.

Оскільки у пацієнтів в літньому віці може збільшуватися період напіввиведення ацикловіру, їм слід застосовувати Ацикловір-Акрі з обережністю.

При одночасному застосуванні Ацикловіру-Акрі всередину:

 • пробенецид збільшує середній показник періоду напіввиведення і знижує кліренс ацикловіру;
 • нефротоксические засоби підвищують ризик розвитку функціональних порушень нирок.

Не встановлено взаємодію при поєднанні зовнішніх форм препарату з іншими лікарськими засобами.

Аналогами Ацикловіру-Акрі є: таблетки, капсули, розчин для ін'єкцій - Валтрекс, Вальцит, Арвірон, Вацірекс, Веро-рибавірин, Валацикловір, Мінакер, Ребетол, Рібаміділ, Рибавіну, Рібапег, Рибавирин, Тріворін, Фамвір, Фамілар, Цимевен; крем, мазь - Алпизарин, Бонафтон, Вартек, Віру-Мерц, Герпферон, Гіпорамін, Госипол, Девірс, Іміквімод, Ломагерпан, конділін, Оксолін, Фенистил Пенцівір, Фладекс, Хелепін-Д, Епіген, Еразабан.

Берегти від дітей.

Зберігати в захищеному від вологи та світла місці при температурі: таблетки - до 25 ° C, мазь і крем - 8-15 ° C.

Термін придатності: таблетки - 3 роки, мазь і крем - 2 роки.

Відпускається за рецептом.

Відгуки про ацикловір-Акрі в основному позитивні, препарат особливо ефективний при його використанні з моменту появи перших симптомів вірусної інфекції.

Ціна на Ацикловір-Акрі в аптеках

Ціна на Ацикловір-Акрі:

 • таблетки по 200 мг (20 шт. в упаковці) - приблизно 60 рублів;
 • таблетки по 400 мг (20 шт. в упаковці) - 200 грн;
 • мазь (1 туба): 2 г - приблизно 25 рублів, 3 г - 30 рублів, 5 г - 40 рублів.

Ацикловір-Акрі 400 мг n20 табл

Освіта: Перший Московський державний медичний університет імені І.М. Сеченова, спеціальність "Лікувальна справа".

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Згідно з дослідженнями ВООЗ щоденний півгодинна розмова по мобільному телефону збільшує ймовірність розвитку пухлини мозку на 40%.

Саме рідкісне захворювання - хвороба Куру. Хворіють їй тільки представники племені фор в Новій Гвінеї. Хворий помирає від сміху. Вважається, що причиною виникнення хвороби є поїдання людського мозку.

У Великобританії є закон, згідно з яким хірург може відмовитися робити пацієнту операцію, якщо він курить або має надлишкову вагу. Людина повинна відмовитися від шкідливих звичок, і тоді, можливо, йому не потрібно оперативне втручання.

74-річний житель Австралії Джеймс Харрісон ставав донором крові близько 1000 разів. У нього рідкісна група крові, антитіла якій допомагають вижити новонародженим з важкою формою анемії. Таким чином, австралієць врятував близько двох мільйонів дітей.

При регулярному відвідуванні солярію шанс захворіти на рак шкіри збільшується на 60%.

У чотирьох часточках темного шоколаду міститься близько двохсот калорій. Так що якщо не хочете поправитися, краще не їсти більше двох часточок в добу.

Загальновідомий препарат «Віагра» спочатку розроблявся для лікування артеріальної гіпертонії.

Якщо посміхатися всього два рази в день - можна знизити кров'яний тиск і знизити ризик виникнення інфарктів і інсультів.

Якби ваша печінка перестала працювати, смерть наступила б протягом доби.

За статистикою, по понеділках ризик отримання травм спини збільшується на 25%, а ризик серцевого нападу - на 33%. Будьте обережні.

Під час чхання наш організм повністю припиняє працювати. Навіть серце зупиняється.

Навіть якщо серце людини не б'ється, то він все одно може жити протягом тривалого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його "мотор" зупинився на 4 години після того як рибалка заблукав і заснув в снігу.

Коли закохані цілуються, кожен з них втрачає 6,4 ккалорій в хвилину, але при цьому вони обмінюються майже 300 видами різних бактерій.

Карієс - це найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, змагатися з яким не може навіть грип.

У прагненні витягнути хворого, доктора часто перегинають палицю. Так, наприклад, якийсь Чарльз Йенсен в період з 1954 по 1994 рр. пережив понад 900 операцій з видалення новоутворень.

Кожен раз, коли у дитини піднімається температура, болить горло, з'являється нежить і кашель, батьків турбує питання - це звичайна застуда або грип? В пов.

Ацикловір Акрі - інструкція, застосування, спосіб застосування

• Показаний препарат і при наявності оперізуючого лишаю;

• Як профілактичний засіб, що запобігає появі рецидивуючих герпетичних інфекцій у пацієнтів з нормальним або зниженим імунним статусом;

• В якості частини комплексної терапії пацієнтів з імунодефіцитними станами.

Ацикловір-Акрі®

Виробник: ВАТ "Хіміко-фармацевтичний комбінат" акрихін "Росія

Код АТС: J05AB01

Форма випуску: Тверді лікарські форми. Таблетки.

Діюча речовина: 200 мг або 400 мг ацикловіру в 1 таблетці.

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон, індигокармін, магнію стеарат, натрію гліколят крохмалю, вода очищена.

Фармакодинаміка. Противірусний препарат, синтетичний аналог ациклического пуринового нуклеозиду, що володіє Високовибірково дією на віруси герпесу. Усередині інфікованих вірусом клітин під дією вірусної тимідинкінази проходить ряд послідовних реакцій трансформації ацикловіру в моно-, ди-і трифосфат ацикловіру. Ацікловіртріфосфат вбудовується в ланцюжок вірусної ДНК і блокує її синтез за допомогою конкурентного гальмування вірусної ДНК-полімерази.

In vitro ацикловір ефективний проти вірусу простого герпесу - Herpes simplex типу I і II, проти вірусу Varicella zoster; більш високі концентрації потрібні для пригнічення вірусу Епштейна-Барра. In vivo ацикловір терапевтично і профілактично ефективний перш за все при вірусних інфекціях, викликаних Herpes simplex.

Фармакокінетика. При прийомі всередину біологічна доступність становить 15-30%. Ацикловір добре проникає в усі органи і тканини організму, включаючи головний мозок і шкіру. Зв'язування з білками плазми становить 9-33% і не залежить від його концентрації в плазмі. Концентрація в спинномозковій рідині становить близько 50% від його концентрації в плазмі. Ацикловір проникає через плацентарний бар'єр і накопичується в грудному молоці. Максимальна концентрація після призначення всередину 200 мг 5 разів на добу - 0,7 мкг / мл, час досягнення максимальної концентрації - 1,5-2 години.

Метаболізується в печінці з утворенням фармакологічно неактивного з'єднання 9-карбоксиметоксиметилгуаніну. Період напіввиведення у дорослих людей з нормальною функцією нирок становить 2-3 години. У хворих з тяжкою нирковою недостатністю період напіввиведення - 20 год, при гемодіалізі - 5,7 год (при цьому концентрація ацикловіру в плазмі зменшується до 60% від початкового значення). Близько 84% виділяється нирками в незмінному вигляді і 14% - у формі метаболіту. Нирковий кліренс ацикловіру становить 75-80% від загального плазматичного кліренсу. Менше 2% ацикловіру виводиться з організму через кишечник.

• Лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок, спричинених вірусами Herpes simplex типу I і II, як первинних, так і вторинних, включаючи генітальний герпес.

• Профілактика загострень рецидивуючих інфекцій, викликаних вірусами Herpes simplex типу I і II, у пацієнтів з нормальним імунним статусом.

• Профілактика первинних і рецидивуючих інфекцій, викликаних вірусами Herpes simplex типу I і II, у хворих з імунодефіцитом.

• У складі комплексної терапії пацієнтів з вираженим імунодефіцитом: при ВІЛ-інфекції (стадія СНІДу, ранні клінічні прояви і розгорнута клінічна картина) і у пацієнтів, які перенесли трансплантацію кісткового мозку.

• Лікування первинних і рецидивуючих інфекцій, спричинених вірусом Varicella zoster (вітряна віспа, а також оперізуючий лишай - Herpes zoster).

Встановлюється індивідуально в залежності від ступеня тяжкості захворювання.

При лікуванні інфекцій шкіри і слизових оболонок, спричинених Herpes simplex типу I і II, дорослим і дітям старше 2 років препарат призначають по 200 мг 5 разів на добу протягом 5 днів з 4-х часовими інтервалами протягом дня і з 8-ми годинним інтервалом на ніч. У більш важких випадках захворювання курс лікування може бути продовжений за призначенням лікаря. У складі комплексної терапії при вираженому імунодефіциті, у тому числі при розгорнутій клінічній картині ВІЛ-інфекції (включаючи ранні клінічні прояви ВІЛ-інфекції та стадію СНІДу), після імплантації кісткового мозку призначають по 400 мг 5 разів на добу.

Для профілактики рецидивів інфекцій, спричинених вірусами Herpes simplex типу I і II, пацієнтам з нормальним імунним статусом і при рецидиві захворювання призначають по 200 мг 4 рази на добу кожні 6 годин.

Для профілактики інфекцій, викликаних вірусами Herpes simplex типу I і II, дорослим і дітям старше 2-х років з імунодефіцитом, препарат рекомендується призначати по 200 мг 4 рази на добу кожні 6 годин, максимальна доза - до 400 мг ацикловіру 5 разів на добу в залежно від тяжкості інфекції.

При лікуванні інфекцій, викликаних Varicella zoster, дорослим призначають по 800 мг 5 разів на добу кожні 4 години вдень і з 8-ми годинним інтервалом на ніч. Тривалість курсу лікування 7-10 днів. Дітям старше 2 років призначають по 20 мг / кг 4 рази на добу протягом 5 днів, дітям з масою тіла більше 40 кг препарат призначають в тій же дозуванні, що і дорослим.

При лікуванні інфекцій, викликаних Herpes zoster, дорослим призначають по 800 мг 4 рази на добу кожні 6 годин протягом 5 днів.

У пацієнтів з порушенням функції нирок. При лікуванні та профілактиці інфекцій, викликаних Herpes simplex, у хворих з кліренсом креатиніну менше 10 мл / хв дозу препарату слід знизити до 200 мг 2 рази на добу з 12-ти годинними інтервалами.

При лікуванні інфекцій, викликаних Varicella zoster, у хворих з кліренсом креатиніну менше 10 мл / хв рекомендується знизити дозування препарату до 800 мг 2 рази на добу з 12-ти годинними інтервалами; при кліренсі креатиніну до 25 мл / хв призначається по 800 мг 3 рази на добу з 8-ми годинними інтервалами.

Препарат приймається під час або відразу після прийому їжі і запивати достатньою кількістю води.

Вагітність і лактація. Ацикловір проникає через плацентарний бар'єр і накопичується в грудному молоці. Застосування під час вагітності можливе тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду. При необхідності прийому ацикловіру в період лактації потрібно переривання грудного вигодовування.

Особливі вказівки. Застосовувати суворо за призначенням лікаря, щоб уникнути ускладнень у дорослих і дітей старше 2-х років.

З обережністю призначають пацієнтам з порушеннями функції нирок, хворим похилого віку у зв'язку зі збільшенням періоду напіввиведення ацикловіру.

При застосуванні препарату необхідно забезпечити надходження достатньої кількості рідини.

При прийомі препарату слід контролювати функцію нирок (рівень сечовини крові та креатиніну плазми крові).

Препарат зазвичай добре переноситься.

З боку шлунково-кишкового тракту: у поодиноких випадках - біль у животі, нудота, блювота, діарея.

У крові: минуще незначне підвищення активності ферментів печінки, рідко - незначне підвищення рівнів сечовини і креатиніну, гіпербілірубінемія, лейкопенія, ерітропенія.

З боку центральної нервової системи: рідко - головний біль, слабкість; в окремих випадках тремор, запаморочення, підвищена стомлюваність, сонливість, галюцинації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Одночасне застосування з пробенецидом призводить до збільшення середнього періоду напіввиведення і зниження кліренсу ацикловіру.

При одночасному прийомі з нефротоксичними препаратами підвищується ризик порушення функції нирок.

Підвищена чутливість до ацикловіру, ганцикловіру або якого-небудь допоміжної речовини препарату.

Прийом препарату протипоказаний в період лактації.

З обережністю - дегідратація, ниркова недостатність, неврологічні порушення, в т. Ч. В анамнезі.

Чи не зареєстровано випадків передозування після перорального прийому ацикловіру.

Список Б. У сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 ° С, недоступному для дітей. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

упаковка:

Таблетки по 200 мг і 400 мг. По 10 таблеток в контурну чарункову упаковку або по 20 таблеток у банку оранжевого скла. Кожну банку або 2 контурні чарункові упаковки разом з інструкцією із застосування поміщають в пачку з картону.

Опубліковано: 20 лист 2015

аналогічні препарати

Противірусну (протигерпетичні) засіб для зовнішнього та місцевого застосування.

Протимікробні засоби для системного застосування.

Противірусні препарати прямої дії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: