Афобазол таблетки інструкція із застосування

Содержание

Афобазол: інструкція із застосування таблеток

Афобазол - це популярний лікарський препарат, транквілізатор, який надає незначний активує і усуває підвищену тривожність. Афобазол входить в групу небезодіазепінових анксиолитиков вибіркової дії, які характеризуються м'яким ефектом, не викликають звикання і синдрому відміни при завершенні лікування.

Ліки Афобазол призначається дорослим при стресі, неврастенії, станах тривоги, які викликані різними психотравмуючими ситуаціями, а також для лікування психічних розладів, таких як загальне тривожний розлад, депресія і т.д. Препарат характеризується доброю переносимістю і є досить ефективним.

Фармакологічні: Транквілізатори (анксиолитики).

Склад, фізико-хімічні властивості, ціна

3

Афобазол випускається в одній лікарській формі - таблетках біло-кремового або білого кольору, мають пласку циліндричну форму, з фаскою, для внутрішнього прийому.

Діюча речовина: морфоліноетілтіоетоксібензімідазола дигидрохлорид 5 або 10 мг.

Допоміжні компоненти: мікрокристалічна, целюлоза, лактоза, магнію стеарат, крохмаль картопляний, повідон.

Упаковка: таблетки, поміщені в плоску упаковку чарункову або скляні банки, в пачках картонних по 10-100 штук.

Ціна: 10 мг № 60: 330-416 руб.

Діюча речовина препарату є похідним 2-меркаптобензимідазолу - виборчого анксіолітика, яка не є антагоністом бензодіазепінових рецепторів. Це означає, що лікарський засіб не діє на бензодіазепінових рецепторів головного мозку.

Препарат попереджає розвиток мембранозалежних змін до GABA-рецепторі. Надає анксіолітичну і м'яке підвищення продуктивності лікарських, при цьому виключає розвиток гіпноседативними ефекту. Крім того, відсутні такі негативні ефекти, як чинять вплив на увагу, пам'ять, а також миорелаксация. Після скасування Афобазол не буває лікарської залежності і не формується синдром відміни, характерний для багатьох транквілізаторів.

1

Терапевтичний ефект реалізується у вигляді поєднання двох ефектів: усуває тривогу і легкого стимулюючого дії. Приблизно на 5-7 день безперервного лікування відзначаються:

 • зменшення вираженості тривоги, яка проявляється занепокоєнням, побоюванням, поганими передчуттями, дратівливістю;
 • усунення напруги, а саме - позбавлення від лякливості, занепокоєння, безсоння, страху, плаксивості;
 • позбавлення від соматичних (м'язові, серцево-судинні, дихальні, сенсорні, шлунково-кишкові симптоми), вегетативних (пітливість, озноб, сухість у роті, запаморочення) і когнітивних (погана пам'ять, труднощі в сприйнятті інформації) порушень.

Препарат добре усуває тривожність і покращує настрій, але не загальмовує діяльність ЦНС (відсутній млявість, сонливість, загальмованість).

Максимальний ефект реалізується після 4 тижнів лікування. Збереження ефекту триває протягом 1-2 тижнів після завершення прийому Афобазол.

В інструкції із застосування Афобазол зазначено, що препарат є нетоксичним. Швидко і добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту і потрапляє в кровотік.

Cmax - 0.13 ± 0.073 мкг / мл. В середньому затримується в організмі на 1,6-0,88 год, найбільш активно розподіляється по органах з хорошим кровопостачанням. Період напіввиведення - 0,82 год (виводиться з калом і сечею).

Препарат особливо показаний для лікування людей з переважно астенічними індивідуальними рисами, які проявляються тривожністю, вразливістю, відсутністю віри в себе, ранимою, емоційною нестабільністю, схильністю до стресів. Афобазол при клімаксі також призначається досить часто, дозволяючи усунути неприємні симптоми гормональної перебудови в жіночому організмі, які часто виявляються нервозністю і тривогою, вегетативними порушеннями.

В цілому ж, показаннями до призначення Афобазол є будь-які тривожні стани у дорослих, такі як:

 • загальне тривожний розлад, порушення адаптації;
 • соматичні стану, які також можуть супроводжуватися тривогою і пригніченістю (бронхіальна астма, системний червоний вовчак, аритмія, гіпертензія, онкопатологія);
 • порушення сну;
 • вегето-судинна дистонія;
 • синдром передменструального напруження;
 • синдром відміни під час відмови від куріння;
 • алкогольний абстинентний синдром.

Афобазол не призначається при вагітності і лактації. Також в списку протипоказань індивідуальна непереносимість будь-якого компонента препарату, дефіцит лактази, непереносимість галактози і вік до 18 років. Протипоказання до афобазол при всій його безпеки є строгими, і їх слід дотримуватися.

Можливі алергічні реакції, особливо у пацієнтів з індивідуальною гіперчутливістю, іноді - явища диспепсического характеру.

Одним з незвичайних побічних ефектів є підвищення статевого потягу. Однак прямо зв'язку між складовими препарату і лібідо не спостерігається, скоріше, це результат усунення тривожності.

Препарат призначається відразу в повноцінної терапевтичній дозі (наприклад, багато транквілізатори вимагають поступового наростання дози). Також можна різко припиняти прийом Афобазол, не боячись розвитку синдрому відміни, тоді як більшість анксиолитиков повинні відмінятися поступово, зменшуючи дозу.

Таблетки Афобазол приймають всередину, після їжі, не розжовуючи, запиваючи звичайною водою. Доза на разовий прийом - 10 мг, добова доза не повинна бути більше 30 мг, у важких випадках дозу збільшують до 60 мг / сут. Препарат приймають 3 рази / добу.

Тривалість терапії становить 2-4 тижні, в важких випадках - до 3 міс. Повторний курс можна призначити тільки через місяць перерви.

При значному передозуванні (в 40 і більше разів перевищує терапевтичну) можливий розвиток підвищеної сонливості і седативного ефекту без міорелаксації.

Препарат не впливає на можливість керування автомобілем, складними механізмами, тому не вимагає скасування діяльності, пов'язаної з підвищеною концентрацією уваги.

Афобазол часто призначається для усунення абстинентного синдрому, який розвивається після зловживання алкоголем:

 • усуває важкі психічні симптоми (відчуття провини, тривогу, депресію);
 • обволікає слизову шлунка (завдяки крохмалю в складі);
 • пов'язує, а потім виводить токсичні продукти розпаду алкоголю (повідон і целюлоза);
 • стимулює роботу центральної нервової системи, усуваючи загальмованість, тривогу, апатію.

Для усунення похмільного синдрому слід приймати 10-20 мг Афобазол 1-2 р / сут.

Афобазол ніяк не впливає на наркотичну дію етанолу і не посилює гіпнотичний ефект тіопенталу при спільному застосуванні.

У комбінації з карбамазепіном потенцируется протисудомну дію.

При одночасному лікуванні з диазепамом - посилюється його анксіолітичну дію.

При переході з Афобазол на інші лікарські засоби з аналогічною дією слід пам'ятати, що даний транквілізатор зберігає ефективність протягом 1-2 тижнів, тому слід почекати цей період, щоб адекватно оцінювати терапевтичну дію нових ліків.

Незаперечною перевагою препарату є його відносна безпека і відсутність негативного, яка пригнічувала дії на ЦНС, а також синдрому відміни після припинення лікування. Саме тому Афобазол стає препаратом вибору (навіть препаратом першої групи) для пацієнтів, які відчувають стан тривоги. Однак вираженість терапевтичного ефекту даного препарату нижче в порівнянні з бензодіазепінами, тому при недостатній ефективності або відсутності такої доводиться призначати більш «важкі» транквілізатори.

Аналогічним за складом препаратом є тільки Нейрофазол, який застосовується у вигляді ін'єкцій.

У мене від Афобазол млявість, загальмованість, набряк слизових

У мене від Афабазола болить голова і втому.

Я зеваю від Афабазола по чому то

А мені він подобається, заспокоює дуже. За 2 табл.х3 рази в день. По 1 таблетці дія не відчула, а по 2 таблетки дуже добре.)

Після скасування моторошна агресія

Теж така ж проблема ... Все бісить в два рази більше ...

Брала ліки по 1 табл. 3 р. в день під час хвороби і смерті чоловіка. Мені дуже допомагало тримати себе в руках і не ридати у Чоловіка на очах. Зараз під час осінньої депресії згадала про ліки. П'ю по 1 табл. 2 р. в день, . настрій значно покращився, пішла тривога і нудьга. Допомагає відмінно.

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Афобазол

Опис актуально на 20.09.2014

 • Латинська назва: Aphobazolum
 • Код АТС N05BX
 • Діюча речовина: Афобазол / Aphobazolum (морфоліноетілтіоетоксібензімідазола дигидрохлорид / Morpholinoethylthioethoxybenzimidazolum dihydrochloride)
 • Виробник: ВАТ "Фармстандарт", Російська Федерація

До складу Афобазол входять 5 або 10 мг речовини Афобазол в якості діючого компонента і допоміжні компоненти:

 • картопляний крохмаль (Аmylum solani);
 • целюлоза мікрокристалічна (Cellulose microcrystallic);
 • молочний цукор (Saccharum lactis);
 • повідон (Povidonum);
 • магнію стеарат (Magnesium stearate).

Афобазол випускається в таблетованій формі. Таблетки плоскі, циліндричної форми, з фаскою, упаковані по 10 або 25 штук в контурні чарункові упаковки. Колір їх може варіюватися від білого до білого з кремовим відтінком.

Також таблетки Афобазол можуть випускатися, упакованими по 30, 50 або 100 штук в банки з полімерної кришкою.

Препарат Афобазол належить до фармакотерапевтичної групи анксіолітичних лікарських засобів.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Діюча речовина ліки є похідним 2-меркаптобензимідазолу і являє собою селективний небензодіазепіновие транквілізатор (анксіолітик).

Препарат не має стимулюючої дії на бензодіазепінових рецепторів, але має здатність впливати на сигма-1-рецептори головного мозку, локалізується переважно в зонах, що відповідають за пам'ять, емоції, сенсорне сприйняття і тонку моторику.

Афобазол надає стабілізуючу дію на клітинні мембрани рецепторів γ-аміномасляної кислоти, сприяючи при цьому відновленню їх чутливості до ендогенних медіаторів гальмування.

Крім того, Афобазол сприяє підвищенню біоенергетичного потенціалу (БЕЗ) нервових клітин і, надаючи виражену нейропротективное дію, захищає їх від пошкоджень.

Препарат має подвійне дію на людський організм, яке виражається у вигляді сполучення заспокійливого (що усуває тривогу) і легкого стимулюючого ефектів.

Він зменшує (або ж повністю усуває) почуття страху, соматичні і вегетативні прояви тривожності, емоційну напруженість, підвищену дратівливість, знімає симптоми посттравматичних стресових розладів, симптоми синдрому відміни, а також інших специфічних станів.

Особливо доцільним вважається призначення препарату пацієнтам з вираженими астенічними рисами, які проявляються у вигляді:

 • підозріливості;
 • підвищеної вразливості;
 • мінливості настрою;
 • невпевненості і т.д ..

Препарат попереджає виникнення мембранозалежних змін в рецепторах, володіють чутливістю до ГАМК. Дія Афобазол не супроводжується гіпноседативними і миорелаксирующим ефектами. На тлі лікування їм не відзначається погіршення функції пам'яті і порушення концентрації уваги.

Стан пацієнта поліпшується, як правило, до п'ятого-сьомого дня лікування. Максимальний же ефект відзначається приблизно через три-чотири тижні після першого прийому таблеток і зберігається ще протягом семи-чотирнадцяти днів після відміни препарату (в залежності від індивідуальних особливостей метаболізму конкретного пацієнта).

Афобазол добре абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Препарат характеризується високим ступенем спорідненості до клітин людського організму і високим ступенем зв'язування з плазмовими білками.

Ліки швидко виводиться з організму, що істотно знижує ймовірність передозування ім. В середньому період напіввиведення становить близько 50 хвилин.

Показання до застосування Афобазол

Щоб розуміти, від чого Афобазол призначається пацієнтові і від чого ці таблетки не допомагають, слід враховувати фармакодинамічні характеристики препарату.

Відповідно до інструкції, показаннями до застосування цього лікарського засобу є:

 • тривожні стани, включаючи психічні розлади, які супроводжуються стійким почуттям тривоги, які не мають зв'язку з конкретними об'єктами або подіями,астенічні неврози, розлади пристосувальних реакцій (розлади адаптації);
 • тривожні розлади, зумовлені різними дерматологічними, онкологічними, соматичними (вовчак, на гіпертонічну хворобу, бронхіальною астмою, ІХС, аритмією і т.д.) і іншими захворюваннями;
 • тривожні стани, що спостерігаються при ВСД (В поєднанні з іншими заходами, оскільки лікарська терапія при вегето-судинної дистонії лише тимчасово дозволяє купірувати симптоми, але не усуває порушення в роботі нервової системи);
 • порушення сну, які є наслідком підвищеної тривожності;
 • нейроциркуляторна дистонія (НЦД);
 • симптоми циклічного синдрому у жінок (ПМС);
 • алкогольна абстиненція (Синдром відміни алкоголю);
 • синдром відміни, що виникає при відмові від сигарет.

Протипоказаннями на Афобазол є:

 • підвищена чутливість або непереносимість активної речовини або будь-якого з допоміжних компонентів препарату;
 • галактоземія(Непереносимість галактози);
 • непереносимість моносахаридів (Мальабсорбція глюкози-галактози);
 • лактазная недостатність (Дефіцит лактази).

Також препарат протипоказаний дітям і підліткам, які не досягли 18-ти річного віку, жінкам в період вагітності і жінкам, які годують грудьми.

Побічні дії Афобазол найчастіше обумовлені індивідуальною непереносимістю будь-якого з компонентів препарату і виражаються у вигляді різного роду алергічних реакцій:

Також не виключається ймовірність нудоти, блювоти і розладів стільця. У рідкісних випадках побічним ефектом прийому Афобазол є головний біль, яка не вимагає специфічного лікування, зміни дозування або припинення лікування та проходить самостійно.

Інструкція по застосуванню Афобазол (Спосіб і дозування)

Відповідно до інструкції по застосуванню, таблетки Афобазол призначені для прийому всередину. Перед тим, як пити таблетку, необхідно поїсти.

Разова доза препарату - 10 мг. Рекомендована інструкцією із застосування Афобазол добова доза - 30 мг. Приймати таблетки слід в три прийоми (тобто по одній таблетці 10 мг або 2 таблетки 5 мг за один прийом).

Оскільки максимальний терапевтичний ефект від прийому препарату розвивається тільки до початку 4-го тижня, тривалість курсового лікування їм зазвичай від 2 до 4-х тижнів.

Перед тим, як приймати Афобазол, в обов'язковому порядку потрібна консультація лікаря. Це пов'язано з тим, що окремі стани вимагають збільшення дози і тривалості лікування. Так, за свідченнями добова доза може бути подвоєна, а курс лікування продовжений до 3-х місяців.

Передозування Афобазол (мається на увазі істотне перевищення терапевтичної дози) провокує розвиток седативного ефекту і підвищену сонливість, яка при цьому не супроводжується зниженням тонусу скелетної м'язової тканини і зниженням рухової активності.

при появі симптомів інтоксикації організму Вікіпедія рекомендує в якості невідкладної допомоги пацієнту підшкірне введення 1 мл кофеїну-бензоату натрію 20% -ного розчину для ін'єкцій. Препарат слід колоти 2-3 рази на добу.

Афобазол не робить ніякого впливу на депримуючий ефект етилового спирту і гіпнотичний (снодійне) дію тіопенталу натрію (Препарату для інгаляційного наркозу ультракороткої дії).

Підсилює протиепілептичний ефект карбамазепіну і сприяє посиленню транквілізуючі дії діазепаму.

Умови зберігання

Зберігати препарат рекомендується в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° С.

Придатний до використання протягом 2-х років з дати виготовлення. Вживання після зазначеної на упаковці дати заборонено.

Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами, тому відповідь на питання "Чи можна приймати за кермом препарат Афобазол?" Позитивний.

Також не забороняється приймати засіб людям, зайнятим на небезпечних виробництвах і людям, чия робота вимагає уважності і точності реакцій.

Як і у більшості інших популярних ліків, у Афобазол є аналоги, тобто препарати, подібні до них за своїм фармакологічній дії, але відрізняються за складом.

Ціна аналогів Афобазол варіюється в залежності від аптеки і виробника. адаптол, наприклад, трохи дешевше Афобазол, але при цьому так само ефективний, характеризується малою токсичністю, не викликає сонливості, звикання і синдрому відміни.

Що краще - Тенотен або Афобазол?

Тенотен - це гомеопатичний лікарський засіб, що володіє антидепресивну, антіастеніческіх і протівотревожним дією. Впливаючи на локалізований переважно в клітинах нервової тканини білок S-100 (специфічний білок, що відповідає за регуляцію внутрішньоклітинних процесів), препарат нормалізує його функціональну активність.

Як наслідок цього в організмі відповідно нормалізується протягом метаболічних процесів, а також механізмів активації і гальмування ЦНС. Тенотен зміцнює ЦНС, сприяє поліпшенню пам'яті і підвищення концентрації уваги і, крім того, підвищує резистентність організму до дії стрес-факторів (включаючи в тому числі гіпоксію і інтоксикацію).

головною перевагою Тенотена перед Афобазол є те, що він може використовуватися як для лікування дорослих пацієнтів, так і для лікування дітей (препарат дозволяється призначати, починаючи з 3-річного віку).

Ще один плюс на користь Тенотена - це те, що препарат можна використовувати і як заспокійливе, і як ноотропний засіб. Завдяки такому поєднанню властивостей в одному препараті вдається уникнути прийому одночасно декількох препаратів і тим самим істотно зменшити лікарське навантаження на організм пацієнта і звести до мінімуму ймовірність виникнення побічних явищ.

Новопассит або Афобазол - що краще?

новопассит являє собою препарат седативного дії, який широко застосовується для лікування тривожних розладів і станів, що супроводжуються психічним напруженням.

Якщо Афобазол є повністю синтетичним монокомпонентні препаратом, то новопассит - це поєднання екстрактів семи різних лікарських рослин і гвайфенезина.

Крім того, на відміну від Афобазол новопассит надає міорелаксуючу і гіпноседативними дію.

Афобазол - це транквілізатор, який покращує поведінкові функції, сприяє підвищенню настрою й енергійності організму, зменшує тривожність. заспокійливий ефект, який провокує прийом препарату, при цьому є не основним, а побічним.

новопассит ж відноситься до групи препаратів седативного дії. Тобто вже з назви його фармакотерапевтичної групи стає ясно, що він має виражений заспокійливий ефект.

Ще одна відмінність препаратів в тому, що призначати новопассит пацієнтам дозволяється з 12-річного віку, а Афобазол - тільки людям, які досягли 18-ти років.

З огляду на все перераховане вище, складно дати однозначну відповідь на питання про те, який із препаратів краще: вони відносяться до різних груп, мають різні показання до призначення, а також різні форми випуску (так, новопассит випускається у формі таблеток і сиропу, тоді як Афобазол - це тільки таблетки).

Більш коректно проводити порівняння за такими характеристиками як безпеку препаратів, прихильність пацієнта до терапії (комплаєнс), зручність прийому, ефективність і ціна

Обидва препарати вважаються безпечними, проте, вірогідність алергії і реакцій непереносимості на прийом новопассіта у осіб з обтяженим аллергоанамнезом і бронхіальною астмою, трохи вище, ніж на прийом Афобазол.

при призначенні новопассіта також більш висока, і можливість непередбачених лікарських взаємодій (оскільки компонентів в ньому набагато більше, ніж в афобазол).

Оцінюючи комплаенс препаратів, можна сказати, що тут виграє новопассит. До його складу входять тільки речовини рослинного походження, що є великим плюсом (особливо для людей старшого віку).

По зручності прийому конкуруючі препарати приблизно однакові. Стандартна схема прийому таблеток Афобазол - одна таблетка тричі на день. новопассит приймають по дві-три таблетки два-три рази на день і ще по дві-три таблетки безпосередньо перед стресом, що не зовсім і не завжди зручно. Однак саме новопассит має рідку форму випуску, яка є більш кращою для багатьох пацієнтів.

Якщо порівнювати ціни на препарати, то, безумовно, російський препарат на порядок дешевше.

Що стосується ефективності препаратів, яка, власне, є основним критерієм оцінки для більшості пацієнтів, то тут все залежить від індивідуальних особливостей конкретного організму, і точно передбачити, кому що підійде більше, не зможе ніхто.

Що краще - Афобазол або Грандаксин?

І Афобазол, і грандаксин застосовуються для лікування одних і тих же недуг, знімають схожі симптоми і знаходяться приблизно в одній ціновій категорії.

Відгуки людей, які брали за показаннями грандаксин свідчать про те, що:

 • ефект від лікування препаратом розвивається дуже швидко, причому стійкий ефект відзначається вже через кілька днів після першого прийому;
 • препарат ефективно знімає симптоми нервового напруження;
 • смак у таблеток нейтральний, а прийом кошти не повинно викликати занепокоєння і неприємних відчуттів.

Проте, прийом грандаксіна нерідко провокує нудоту, багато пацієнтів також відзначали деяку загальмованість і запаморочення, які були особливо вираженими при зміні положення.

Відгуки про афобазол дозволяють зробити висновок, що останній:

 • ефективний при тривожних станах і допомагає впоратися з неприємними проявами ПМС;
 • характеризується як малотоксичний препарат і не має виражених побічних ефектів.

при сильних стресах препарат, проте, малоефективний. Також він практично не потрібен при лікуванні безсоння, панічних атак і глибоких депресій. Тобто призначати його доцільно лише в тих випадках, коли симптоми тривоги або стресу носять не яскраво виражений характер. У важких же ситуаціях ефективніше грандаксин.

Отже, плюси грандаксіна - це його дієвість при сильних стресах і виражених тривожних станах, а також те, що застосовувати його дозволяється навіть вагітним жінкам (протипоказаний він лише в першому триместрі вагітності). Мінус його в тому, що препарат викликає більшу кількість побічних реакцій, ніж його конкурент - Афобазол.

Що краще - Персен або Афобазол?

порівняння Персен і Афобазол некоректно. Це пов'язано з тим, що препарати мають абсолютно різний склад і різний механізм дії.

Персен - це повністю рослинне лікарський засіб, який має виражену седативну дію, і призначається пацієнтам, що страждають від безсоння і підвищеної дратівливості.

Препарат полегшує засинання і знімає збудливість, але при цьому володіє всіма недоліками і побічними діями, які притаманні входять до його складу цілющим рослинам.

Так, на тлі лікування Персеном у ряді випадків:

 • різко знижуються показники артеріального тиску;
 • розвивається звикання;
 • знижується ефективність лікування (іноді навіть всього лише через кілька днів після початку терапії);
 • порушується стілець (зокрема, нерідкі запори) і т.д.

В цілому, Персен досить складно назвати лікарським засобом: незважаючи на те, що препарат здатний в короткі терміни знімати спазм судин, надавати розслаблюючу і заспокійливу дію на ЦНС, причину виникнення симптомів він не усуває.

Афобазол ж являє собою транквілізатор точкової дії, що реалізується завдяки поєднанню усуває тривогу і стимулюючого ефектів. Снодійний ефект він здатний провокувати лише в тих випадках, коли доза його активної речовини перевищує середньо-ефективну (ЕД50) як мінімум в 40 разів.

Після курсу прийому Афобазол у пацієнтів не тільки усувається тривожність і зникає депресія, але і значно поліпшуються пам'ять і увагу.

Що краще - Афобазол або Адаптол?

Також він ефективний в період менопаузи, при ВСД і при станах, що виникають на тлі оксидантного стресу. адаптол надає легкий анксиолитический ефект, помітно зменшуючи страхи і тривожність, і, крім того, позитивно впливає на показники функціональної активності головного мозку.

після прийому адаптол частково зв'язується з містяться в крові еритроцитами, а частково - з протеїнами, що дозволяє йому швидко поширюватися в організмі пацієнта. Тому практично відразу ж після прийому останній починає відчувати умиротворення і внутрішній спокій.

Дія АДАПТОЛ не супроводжується розслабленням скелетної мускулатури і зміною рухової функції. Засіб не робить гіпнотичного дії, але має здатність потенціювати ефект препаратів, що призначаються для лікування порушень сну (для чого його можна призначати одночасно з цими засобами).

Як і Афобазол, препарат має вкрай низьку токсичність. Препарат добре переноситься пацієнтами, доступний, не викликає толерантності і практично не провокує побічних явищ. З цієї причини його широко застосовують в комплексі терапії в педіатричній практиці (адаптол дозволений дітям з 10-ти річного віку і це є основним його відмінністю від Афобазол).

Що краще - Фенибут або Афобазол?

Фенибут і Афобазол належать до однієї фармакотерапевтичної групи. Афобазол характеризується здатністю надавати виражене анксіолітичну дію, Фенибут надає транквилизирующее і ноотропну дію.

Обидва препарати добре переносяться пацієнтами, але в окремих ситуаціях здатні провокувати побічні реакції. Так, після прийому фенібуту у деяких пацієнтів при перших прийомах підвищується сонливість. Прийом же Афобазол може стати причиною алергічних реакцій.

На відміну від Афобазол Фенибут можна призначати в тому числі і дітям старше 8-ми років. Препарат нерідко використовується в педіатрії для профілактики заколисувань, лікування тиків і заїкання.

Афобазол і алкоголь

В інструкції до препарату вказується, що він не впливає на наркотичну дію алкоголю (чим і відрізняється від інших транквілізаторів, які не сумісні з алкоголем).

Проте, перед тим, як вживати Афобазол з алкоголем, слід зважити всі "за" і "проти". Адже препарат призначають не просто так, а для купірування симптомів неврозів і синдрому відміни, гормональних порушень в жіночому організмі, нормалізації функції внутрішніх органів.

Фенибут: сумісність з алкоголем при неврозах

під неврозами розуміють різного роду психічні розлади, які є наслідком нервово-психічних перевантажень і стресів. Оскільки спиртні напої гальмують діяльність ЦНС, деякі люди намагаються боротися з подібними станами за допомогою алкоголю.

Але якщо на перших порах це почасти дає позитивний ефект, то надмірне вживання спиртного викликає отруєння токсинами клітин головного мозку, що, в свою чергу, посилює і поглиблює симптоми неврозу.

Особливо це проявляється у людей з яскраво вираженою алкогольною залежністю. У хворого, який страждає від хронічного алкоголізму, змінюється характер і поведінку, у нього підвищується агресивність, він стає образливим і дратівливим.

Афобазол ж надає абсолютно протилежний ефект: тобто він не гальмує, а, навпаки, стимулює діяльність ЦНС, усуваючи при цьому ознаки напруги. Таким чином, поєднуючи препарат зі спиртним, можна просто звести нанівець його позитивний ефект.

Помилково і думка, що при алкоголі можна використовувати Афобазол для лікування гормональних розладів у жінок. Спиртне токсично впливає на головной мозок і, зокрема, на гіпоталамус, відповідальний за злагоджене функціонування елементів ендокринної системи організму.

Тобто одночасне вживання алкоголю і Афобазол буде тільки посилювати гормональні порушення. Більше того, кілька притуплена після випитого, симптоми гормональних порушень, як правило, пізніше повертаються в ще більш вираженій формі.

Прийом Афобазол заборонений при вагітності.

Оскільки активна речовина препарату характеризується здатністю проникати в грудне молоко годуючої жінки, в період лікування Афобазол слід вирішити питання про припинення лактації.

Відгуки про афобазол на форумах досить різноманітні. Головними перевагами є ефективність препарату при тривожних станах і при панічних атаках, доступність, відносно невисока ціна і практично повна відсутність побічних ефектів (заспокійливі таблетки не викликають сонливості, слабкості і звикання). Ефект же від їх застосування відзначається вже на 4-7 день курсу лікування.

Як недолік у відгуках про афобазол вказується те, що препарат має протипоказання (тобто підходить далеко не всім групам пацієнтів).

Що стосується відгуків лікарів про афобазол, то вони дозволяють зробити наступний висновок: препарат ефективний, але лише при станах, які характеризуються як помірно виражені. А ось при глибоких депресіях він допоможе навряд чи.

Вартість таблеток Афобазол залежить від того, в якому місті і який аптечної мережі продається цей препарат.

Ціна Афобазол в Україні варіюється в межах від 107 (в аптеках Львова та Одеси) до 143 (в деяких аптеках Києва) грн.

На запит "Скільки коштують таблетки в Росії" пошукові системи видають ціни від 272 до 394 рублів. Купити таблетки в інтернет-аптеках можна в середньому за 299-313 рублів. Ціна Афобазол в СПБ - 301-320 рублів, в московських аптеках - 310-347 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна

ЗдравЗона

ПаніАптека

Афобазол мені прописав психолог, до якого прийшли разом з чоловіком. Проблеми наші тут ролі не грають, просто скажу, що по дрібниці і по дрібницях я дуже сильно хвилювалася, і в результаті все це разом мало не призвело до нервового зриву. Будь-яка неприємність сприймалася, як трагелія, плакала по кілька годин поспіль через дурниці. Плюс до всього кинула курити. Психолог сказав приймати таблетки три тижні, не пропускати прийом і режим не порушувати. В інструкції було зазначено що ефект настане день на п'ятий, але так як я прочитала її тільки після закінчення курсу у мене мабуть спрацювало самопереконання, ну що раз п'ю таблетки значить допоможе. З другого дня стало простіше контролювати емоції, а потім само собою все налагодилося, ніяких істерик через зламався крана. Після припинення прийому було трохи лячно, але ефект спокою зберігся. Як довго - сказати не можу, я повторила курс через місяць після закінчення першого. На даний момент пройшло тижнів 6 після закінчення другого курсу, все добре. Рекомендую даний препарат, він працює і стоїть не так дорого. Спокій вже точно того варто. Всім здоров'я!

Я завжди починаю курс Афобазол, якщо на мене навішують організаційну роботу. Якісно допомагає пережити цей період, поганим думкам просто стає колись промайнути в голові! Все встигаю і не заражають загальним мандражем і нервозністю.

Мені Афобазол купили діти, кажуть, я занадто багато переживаю даремно. Гарне заспокійливе, нічого поганого не скажу. З змін зазначила, що я прийняла думка, що вони дорослі люди і живуть своїм життям, мене більше не лякає моє самотність, і залишили тривожні думки. Стала більше приділяти уваги улюбленим заняттям і собі)

Мені Афобазол повернув повноцінний сон. А то через проблеми на роботі режим зовсім збився. Та й схоплюватися серед ночі стала часто. Причому не зрозуміло через що, кошмари не сняться, але прокидаюся з відчуттям, що я щось пропустила або забула. Приємного мало ... на снодійні переходити не хотілося, тому вирішила почати з заспокійливих. В аптеці порекомендували Афобазол. Сказали, що при сильних стресах - то, що доктор прописав)) і справді, сон став поступово налагоджуватися, і протягом дня я стала спокійніша і врівноважена. Хоч прийом припинила вже близько півроку тому, а до сих пір сплю, як немовля.

А мені Афобазол допоміг від переїдання. Раніше в будь-якій стресовій ситуації я сиділа з печивом, або Бутер, або шоколадним батончиком, булкою ... в загальному, тільки їжа могла мене заспокоїти і допомогти привести думки в порядок. Само собою, це «заспокоєння» вилилося в кругленьке число зайвих кіло. Зрозуміла, що зі своєю звичкою треба терміново щось робити, за порадою знайомої вирішила попити афобазол (вона на ньому худла, і відгук був дуже привабливий). Зміни помітила не відразу, але приблизно через тиждень реально стало менше тягнути до холодильника. До кінця курсу взагалі зловила себе на думці, що їжа тепер мене цікавить тільки в моменти голоду. Н-да, прикро, що раніше не прочухалися, так би лішок був значно менше. Тепер мета номер 2 -похуденіе!)

Я студентка 2 курсу з дуже типовою проблемою: коли хвилююся, все вилітає з голови, а слова не складаються в пропозиції. Це вкрай заважає під час сесії, природно. Вирішила покінчити з цією проблемою і почала читати відгуки до різноманітних "заспокійливим". За описом для мене ідеально підійшов Афобазол. На ділі не розчарував - НЕ хилить в сон, не втрачаю концентрацію, а при цьому більш-менш спокійна. Можу порекомендувати всім студентам для підготовки до сесії і на складання іспиту!

Переживала сильний стрес через проблеми на роботі. Вже не пам'ятаю хто, в загальному порадили афобазол, але в аптеці з'ясувалося, що в складі є молочний цукор - галактоза, а у мене непереносимість лактози. В результаті купила гербастресс, хоч і були побоювання, що після нього буде сонливість, тому що на мене так діють багато засобів з натуральних компонентів. Однак на ділі виявилося інакше - відчувся прилив сил, разом з тим, прийшло внутрішній спокій. Ціна демократична, хоча спочатку збентежило що в упаковці всього 10 таблеток було, виявилося, потрібно приймати по одній в день, так що виходить зовсім недорого

З перерахованого пробувала Новопассит і Афобазол. Новопассит розслабляє і тягне в сон. Його добре пити на ніч, прямо провалюєшся в сон. Афобазол хороший, якщо потрібно просто спокійно діяти. Ну і сон теж нормалізується, тому нічого іншого не потрібно. В результаті я тільки Афобазол приймаю.

Не можу годинами спати іноді за це голова болить що робити якусь ліки купить?

З препаратів статті доводилося приймати "Афобазол", "Ново-пасив" і "Персен". Особисто мені все вони здаються слабкими, по крайней мере, заспокійливого ефекту на собі не помітила. Місяць тому приймала в якості заспокійливого "Валосердін". Був у мене період сесії. Крім постійної напруги, ще й сон порушився. Так ось, "Валосердін" буквально за пару днів зробив мене спокійніше, я перестала переживати через дрібниці, а до кінця тижня налагодився сон. Брала краплі 10 днів.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Афобазол ® - інструкція для медичного застосування

Реєстраційний номер: ЛС-000861

Торгова назва препарату: Афобазол®

МНН або группіровочних назва: афобазол

Лікарська форма: таблетки

Активна речовина: афобазол (афобазол дигидрохлорид) - 5 мг і 10 мг. Допоміжні речовини: крохмаль картопляний - 48 мг, целюлоза мікрокристалічна - 40 мг (для дозування 5 мг) і 35 мг (для дозування 10 мг), лактоза - 48,5 мг, повідон Середньомолекулярні (полівінілпіролідон Середньомолекулярні медичний, коллідон 25) - 7 мг, магнію стеарат - 1,5 мг.

опис: таблетки білого або білого з кремовим відтінком кольору, плоскоциліндричні з фаскою.

Фармакотерапевтична група: анксіолітичний засіб (транквілізатор).

Афобазол® - селективний небензодіазепіновие анксіолітик.

Діючи на сигма-1-рецептори в нервових клітинах головного мозку, Афобазол® стабілізує ГАМК / бензодіазепінових рецепторів і відновлює їх чутливість до ендогенних медіаторів гальмування. Афобазол® також підвищує біоенергетичний потенціал нейронів і надає нейропротективное дію: відновлює і захищає нервові клітини.

Дія препарату реалізується переважно поєднує анксіолітичний (що усуває тривогу) і легкого стимулюючого (активуючого) ефекти. Афобазол® зменшує або усуває відчуття тривоги (заклопотаність, погані передчуття, побоювання), дратівливість, напруженість (боязнь, плаксивість, відчуття занепокоєння, нездатність розслабитися, безсоння, страх), депресивний настрій, соматичні прояви тривоги (м'язові, сенсорні, серцево-судинні, дихальні, шлунково-кишкові симптоми), вегетативні порушення (сухість у роті, пітливість, запаморочення), когнітивні розлади (труднощі при концентрації уваги, погана пам'ять), в т.ч. що виникають при стресових розладах (розладах адаптації). Особливо показано застосування препарату особам з переважно астенічними особистісними рисами у вигляді відчуття тривоги, невпевненості, підвищеної вразливості та емоційної лабільності, схильності до емоційно-стресових реакцій.

Ефект препарату розвивається на 5-7 день лікування. Максимальний ефект досягається до 4-му тижні лікування і зберігається після закінчення лікування в середньому 1-2 тижні.

Афобазол® не викликає м'язову слабкість, сонливість і не володіє негативним впливом на концентрацію уваги і пам'ять. При його застосуванні не формується звикання, лікарська залежність і не розвивається синдром «отмени9raquo ;.

Після перорального прийому Афобазол® добре і швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту.

Максимальна концентрація препарату в плазмі (Cmax) - 0,130 + 0,073 мкг / мл; час досягнення максимальної концентрації (Тmax) - 0,85 + 0,13 ч.

Метаболізм: Афобазол® піддається «ефекту першого проходження» через печінку, основними напрямками метаболізму є гідроксилювання по ароматичного кільця бензімідазольном циклу і окислення по морфолінового фрагменту.

Афобазол® інтенсивно розподіляється по добре васкуляризированной органам, для нього характерний швидкий перенесення з центрального пулу (плазми крові) в периферичний (сильно васкуляризовані органи і тканини).

Період напіввиведення Афобазола® при прийомі всередину становить 0,82 + 0,54 години. Короткий період напіввиведення обумовлений інтенсивної біотрансформацією препарату і швидким розподілом з плазми крові до органів і тканини. Препарат виводиться переважно у вигляді метаболітів і частково в незміненому вигляді з сечею та калом.

Афобазол® застосовується у дорослих при тривожних станах: генералізовані тривожні розлади, неврастенія, розлади адаптації, у хворих з різними соматичними захворюваннями (бронхіальна астма, синдром подразненого кишечника, системний червоний вовчак, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, аритмії), дерматологічних, онкологічних і ін. захворюваннях. При лікуванні порушень сну, пов'язаних з тривогою, нейроциркуляторна дистонія, передменструального синдрому, алкогольного абстинентного синдрому, для полегшення синдрому «отмени9raquo; при відмові від куріння.

Індивідуальна непереносимість препарату. Непереносимість галактози, дефіцит лактази або глюкозо-галактозна мальабсорбция. Вагітність, період лактації. Дитячий вік до 18 років.

Застосування при вагітності і в період грудного вигодовування:

Застосування препарату Афобазол® протипоказано при вагітності. При необхідності застосування препарату в період лактації грудне вигодовування слід припинити.

Застосовується всередину, після їжі.

Оптимальні разові дози - 10 мг; добові - 30 мг, розподілені на 3 прийоми протягом дня. Тривалість курсового застосування препарату становить - 2-4 тижні.

При необхідності, за рекомендацією лікаря, добова доза препарату може бути збільшена до 60 мг, а тривалість лікування до 3 місяців.

Можливі алергічні реакції.

Рідко - головний біль, яка зазвичай проходить самостійно і не потребує відміни препарату.

При значному передозуванні та інтоксикації можливий розвиток седативного ефекту і підвищеної сонливості без проявів міорелаксації. Як невідкладна допомога застосовується кофеїн 20% розчин в ампулах по 1,0 мл 2-3 рази на день підшкірно.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Афобазол® не взаємодіє з етанолом і не впливає на гіпнотичну дію тіопенталу. Підсилює протисудомний ефект карбамазепіну. Викликає посилення анксіолітичної дії діазепаму.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами, механізмами:

Препарат не має негативного впливу на водіння автотранспорту і виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

Таблетки по 5 мг або 10 мг.

За 10, 20, 25 або 30 таблеток у контурну чарункову упаковку.

За 30, 50, 100 або 120 таблеток у банки полімерні.

Кожну банку або 3, 5 або 10 контурних упаковок по 10 таблеток, або по 1, 2, 3, 4 або 6 контурних упаковок по 20 таблеток, або 2 або 4 контурні упаковки по 25 таблеток, або 1, 2, 3 або 4 контурні упаковки по 30 таблеток разом з інструкцією із застосування поміщають в пачку з картону.

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Власник реєстраційного посвідчення / організація, яка бере претензії споживачів:

ПАТ «Отісіфарм9raquo ;, Росія, 123317, г. Москва, ул. Тестовська, д.10. Тел .: +7 (800) 775-98-19, факс +7 (495) 221-18-02. otcpharm.ru

ВАТ "Фармстандарт - лексредства", 305022, Росія, м Курськ, вул. 2-я Агрегатна, 1а / 18 тел. / Факс: (4712) 34-03-13, www.pharmstd.ru

© 2018 ПАТ «ОТІСІФАРМ»

Всі права захищені

123317 м.Москва вул. Тестовська д. 10

Є протипоказання. НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ СО СПЕЦІАЛІСТОМ.

Є протипоказання. НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ СО СПЕЦІАЛІСТОМ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

+ 1 = 7

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: