Акупан Біокодекс

Акупан

Опис актуально на 21.08.2015

  • Латинська назва: Acupan
  • Код АТС N02BG06
  • Діюча речовина: Нефопам (Nefopam)
  • Виробник: Biocodex, Франція

У складі препарату міститься активний компонент: нефопаму гідрохлорид і додаткові складові.

Випускається Акупан у вигляді розчину для ін'єкцій, расфасованном в ампули по 5 ампул в пластиковому піддоні.

3

Акупан володіє анальгетіческім дією.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Для даного препарату характерна підвищена анальгезирующее дія. Основою механізму є інгібування на рівні синапсів зворотного захоплення норадреналіну, дофаміну і серотоніну.

Акупан може застосовуватися для лікування післяопераційної тремтіння. Також зазначається, що препарат не має протизапальну або жарознижувальну дію, що не пригнічують дихання і не впливає на перистальтику кишечника. Для його активної речовини нефопаму характерний незначний м-холиноблокирующий ефект.

Введення однієї дози протягом 30-60 хв сприяє утворенню в організмі достатньої концентрації речовини. Зв'язок з білками в плазмі досягає 71-76%. Під час метаболізму утворюються метаболіти, які в наслідок виводяться за допомогою нирок.

Препарат призначається при больових синдромах різної інтенсивності та етіології, наприклад, при:

  • травмах;
  • обезболивании пологів;
  • після хірургічних операцій;
  • зубного болю;
  • міалгії;
  • ниркової і печінкових кольках і так далі.

Препарат не призначається при:

Акупан, інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

Важливим моментом лікування є відповідність дозування інтенсивності больового синдрому, а також реакції пацієнта.

1

Під час застосування Акупан-Біокодекс для внутрішньом'язового введення рекомендується виконувати це якомога глибше. Разова доза становить 20 мг. Якщо необхідно, препарат вводиться через кожні 6 ч. Максимально допустима добова доза становить 120 мг.

Внутрішньовенні інфузії рекомендується вводити тривало - не менше 15 хв. В цей час пацієнта потрібно помістити в положення лежачи. Рекомендована разова доза становить 20 мг. У разі необхідності повторюють введення через кожні 4 ч. Протягом доби можна вводити не більше 120 мг.

Для введення препарату можна використовувати звичайний розчин для інфузій, тобто 5% розчин глюкози або розчин натрію хлориду 0,9%.

Рекомендоване співвідношення - 1 ампула препарат і 50 мл інфузійного розчину. Тривалість терапії не повинна перевищувати 8-10 днів.

У випадках передозування можуть розвиватися: тахікардія, судорожне стан, галюцинації.

При цьому проводиться симптоматичне лікування в умовах стаціонару, з контролем діяльності серця і дихання.

Поєднання з симпатоміметиками і м-антихолінергічних засобами здатне посилити побічні ефекти Акупан. Тому одночасно з цим препаратом не призначаються: атропіноподібні спазмолітики, м-холіноблокуючі протипаркінсонічні засоби, Іміпрамінові антидепресанти і фенотіазинові нейролептики, блокатори Н1-гістамінових рецепторів і дизопірамід.

Умови зберігання

Для зберігання ліків підходить темне, прохолодне місце, недоступне дітям.

аналоги Акупан

Слід зазначити, що відгуки про Акупаном зустрічаються нечасто, можливо через те, що його призначають при серйозних порушеннях, які людям не особливо подобається обговорювати.

Проте, всі пацієнти, яким вводили цей препарат, наприклад, після перенесених операцій, відзначають його високу ефективність, що забезпечує хороше знеболення майже на 8 годин.

На жаль, деякі користувачі повідомляють, що під час лікування даним препаратом відчули утруднення дихання, жар і запаморочення. Розвиток інших побічних ефектів не відзначено.

Таким чином, при призначенні цього препарату фахівці повинні строго контролювати стан хворого. При розвитку небажаних симптомів необхідно відразу припинити введення і провести відповідну заміну.

Купити Акупан в аптеках можна за ціною від 650 рублів.

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Акупан-БІОКОДЕКС ІНСТРУКЦІЯ

Нефопам в клінічних дослідженнях виявив позитивний ефект при післяопераційної дрожі.Нефопам не робить протизапального або жарознижуючого дії, не пригнічує дихання і не впливає на перистальтику кішечніка.Нефопам має незначний м-холіноблокуючу ефектом.

Після введення однієї дози 20 мг в / м, Cmax в сироватці спостерігається через 30-60 хв, і становить 25 нг / мл.T1 / 2 становить в середньому 5 ч.После в / в введення дози 20 мг, T1 / 2 складає 4 ч.Связиваніе з білками плазми становить 71-76%.

Біотрансформація значна, ідентифіковані три метаболіти: десметілнефопам; нефопам N-оксид; N-глюкуронід нефопама.Десметілнефопам і нефопам N-оксид НЕ глюкуронізіруются в печінці, не виявляють аналгезуючою активністю в дослідженнях на жівотних.87% введеної дози виводиться нирками, менше 5% введеної дози виводиться в незміненому вигляді.

Метаболіти, виявлені в сечі складають 6%, 3% і 36% відповідно від дози введеної в / в.

препарат Акупан-Біокодекс застосовується в симптоматичному лікуванні гострого больового синдрому, в т.ч.послеопераціонной болю.

Доза повинна відповідати інтенсивності больового синдрому та реакції пацієнта.

В / м введення: Акупан-Біокодекс слід вводити в / м глубоко.Рекомендуемая доза на одне введення - 20 мг.Прі необхідності введення повторюють кожні 6 ч.Максімальная добова доза - 120 мг.

В / в введення: Акупан-Біокодекс слід вводити у вигляді в / в інфузії тривалістю не менше 15 хв, пацієнт повинен перебувати в положенні лежачи з метою уникнення можливих таких небажаних явищ як нудота, запаморочення, потлівость.Рекомендуемая доза на одне введення - 20 мг. при необхідності введення повторюють кожні 4 ч.Максімальная добова доза - 120 мг.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Методика введення: Акупан-Біокодекс можна вводити в звичайному розчині для інфузій (ізотонічний розчин натрію хлориду або розчин глюкози) .Курс лікування - не більше 8-10 днів.

Нижче перераховані побічні ефекти (НЯ), що відзначалися при прийомі препарату Акупан-Біокодекс, з використанням системно-органних класів і відповідно до класифікації за частотою розвитку: дуже часті (>1/10), часті (>1/100, <1/10), нечасті (>1/1000, < 1/100) і рідкі (>1/10 000, <1/1000) в порядку убування частоти.

Порушення психіки: рідкісні - дратівливість, збудження, галюцинації, залежність від ліків.

Порушення з боку нервової системи: дуже часті - сонливість; часті - запаморочення; рідкісні - судоми.

Порушення з боку серця: часті - тахікардія, прискорене серцебиття.

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: дуже часті - нудота, блювота; часті - сухість у роті.

Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів: часті - затримка сечі.

Загальні розлади і порушення разом введення Дуже часті - підвищена пітливість; рідкісні - нездужання.

Порушення з боку імунної системи: рідкісні - гіперчутливість, кропив'янка, набряк Квінке, анафілактичний шок.

Наступні небажані явища, представлені вище, відносяться до атропіноподобним реакцій: дратівливість, збудження, запаморочення, судоми, тахікардія, прискорене серцебиття, сухість у роті, підвищена пітливість.

При прийомі препарату Акупан-Біокодекс можуть виникати інші атропіноподібні реакції, які раніше не спостерігалися.

Протипоказаннями до застосування препарату Акупан-Біокодекс є: гіперчутливість до нефопаму або інших компонентів препарату; дитячий вік до 15 років (у зв'язку з відсутністю клінічних даних); судоми або їх наявність в анамнезі, епілепсія; ризик затримки сечі, викликаної поразкою уретри і передміхурової залози; ризик розвитку гострої глаукоми; вагітність; період грудного вигодовування.

З обережністю: при печінковій недостатності; при нирковій недостатності (у зв'язку з ризиком кумуляції і, як наслідок, збільшенням ризику розвитку небажаних явищ); у пацієнтів із серцево-судинною патологією, т.к.препарат може викликати тахікардію; у пацієнтів літнього віку лікування препаратом Акупан-Біокодекс не рекомендується в зв'язку з його антихолінергічною дією.

У зв'язку з відсутністю досліджень, проведених у тварин, і клінічних даних у людини, ризик застосування препарату не встановлений, тому препарат Акупан-Біокодекс протипоказаний при вагітності і в період грудного вигодовування.

Не рекомендується одночасне застосування препарату Акупан-Біокодекс з наркотичними засобами (анальгетики, протикашльові препарати та препарати для замісної терапії залежності), нейролептиками, барбітуратами, бензодіазепінами, анксиолитиками НЕ бензодіазепінового ряду (такі, як мепробамат), снодійними препаратами, седативними антидепресантами (амітриптилін, доксепин, миансерин, міртазапін, тримипрамин), седативними блокаторами гістамінових H1-рецепторів, антигіпертензивними препаратами центральної дії, баклофеном, Талідамід і іншими седативними засобами, т.к.ето може підсил ть пригнічення ЦНС і привести до зниження уважності.

Етанол і етанолвмісних препарати підсилюють седативний ефект препарату

Симптоми передозування препаратом Акупан-Біокодекс: Тахікардія, судоми, галюцинації.

Лікування: симптоматичне, моніторинг серцево-судинної і дихальної систем в умовах стаціонару.

Зберігати при температурі не вище 25 ° С, в захищеному від світла месте.Храніть в недоступному для дітей місці.

Акупан-Біокодекс - розчин для інфузій і в / м введень прозорий, безбарвний, без запаху.

Упаковка: 2 мл - ампули безбарвного скла (5) - піддони пластикові (1) - пачки картонні.

1 мл (1 амп.) Акупан-Біокодекс містить: нефопаму гідрохлорид 10 мг (20 мг.)

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат - 32.215 мг, натрію гідрофосфат додекагідрат - 3.44 мг, вода д / і - до 2 мл.

При застосування препарату Акупан-Біокодекс існує ризик виникнення лікарської залежності.

Акупан-Біокодекс не відноситься до наркотичних анальгетиків і антагоністів опіоідов.Такім чином, припинення лікування наркотичними анальгетиками залежних від них пацієнтів, які вже отримують терапію препаратом Акупан-Біокодекс, підвищує ризик розвитку синдрому відміни.

Співвідношення користь / ризик при лікуванні препаратом підлягає постійній переоцінці.

Акупан-Біокодекс не слід призначати для лікування хронічних больових синдромів.

Не слід застосовувати одночасно з алкоголем, етанолвмісними і седативними препаратами.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Під час лікування препаратом Акупан-Біокодекс не рекомендується керувати транспортними засобами та займатися іншими видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції з-за можливої ​​появи сонливості і, як наслідок, зниження уважності.

Всі відгуки про Акупан-БІОКОДЕКС

Блоги

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

Акупан

Виробник: Biocodex (Біокодекс) Франція

Код АТС: N02BG06

Форма випуску: Рідкі лікарські форми. Розчин для інфузій.

Активний компонент: 1 ампула містить 20 мг нефопаму гідрохлориду

Фармакодинаміка. Аналгезуючий засіб центральної дії, структурно відрізняється від інших анальгетиків. Експериментальні дослідження вказують на центральну дію, що ґрунтується в інгібуванні зворотнього захоплення дофаміну, норадреналіну та серотоніну на рівні синапсів.

У тварин нефопам проявив антиноцицептивную активність, шляхом можливого зниження вивільнення глутамату на пресинаптичних рівні і активацію рецепторів N-метил-D-аспартату на постсинаптическом рівні. Нефопам в клінічних дослідженнях виявив позитивний ефект при післяопераційної тремтіння. Нефопам не робить протизапального або жарознижуючого дії, не пригнічує дихання і не впливає на перистальтику кишечника. Нефопам має незначний м-холіноблокуючу ефектом.

Фармакокінетика. Після введення однієї дози 20 мг внутрішньом'язово, максимальна концентрація в сироватці спостерігається через 30-60 хвилин, і становить 25 нг / мл. Період напіввиведення становить в середньому 5 годин. Після внутрішньовенного введення дози 20 мг, період напіввиведення (Т1 / 2) становить 4 години. Зв'язування з білками плазми становить 71-76%. Біотрансформація значна, ідентифіковані три метаболіти: десметілнефопам; нефопам N-оксид; N-глюкуронід нефопаму. Десметілнефопам і нефопам N-оксид НЕ глюкуронізіруются в печінці, не виявляють аналгезуючою активністю в дослідженнях на тварин. 87% введеної дози виводиться нирками, менше 5% введеної дози виводиться в незміненому вигляді.

Метаболіти, виявлені в сечі складають 6%, 3% і 36% відповідно від дози введеної внутрішньовенно.

Больовий синдром різної етіології та інтенсивності:

- больовий синдром після хірургічних операцій,

- ниркова і печінкова коліки,

- премедикація перед болісними медичними процедурами.

Доза повинна відповідати інтенсивності больового синдрому та реакції пацієнта.

Внутрішньом'язове введення: акупан®-Біокодекс слід вводити внутрішньом'язово глибоко. Рекомендована доза на одне введення - 20 мг. При необхідності введення повторюють кожні 6 годин. Максимальна добова доза - 120 мг.

Внутрішньовенне введення: акупан® -біокодекс слід вводити у вигляді внутрішньовенної інфузії тривалістю не менше 15 хвилин, пацієнт повинен перебувати в положенні лежачи. Рекомендована доза на одне введення - 20 мг. При необхідності введення повторюють кожні 4 години. Максимальна добова доза - 120 мг.

Методика введення: акупан®-Біокодекс можна вводити в звичайному розчині для інфузій (0,9% розчин натрію хлориду або 5% розчину глюкози). Оптимальне співвідношення при розведенні - вміст 1-ої ампули препарату в 50 мл розчину для інфузій.

Курс лікування - не більше 8-10 днів.

Акупан -біокодекс не відноситься до наркотичних анальгетиків і антагоністів опіоїдів. Таким чином, припинення лікування наркотичними анальгетиками залежних від них пацієнтів, які вже отримують терапію препаратом акупан®-Біокодекс, підвищує ризик розвитку синдрому відміни. Більш того, акупан®-Біокодекс не підвищує дезінтоксикації пацієнта.

Співвідношення користь / ризик при лікуванні препаратом, підлягає постійній переоцінці.

акупан®-Біокодекс не слід призначати для лікування хронічних больових синдромів, таких як головний біль.

Можливий ризик лікарської залежності у пацієнтів з депресією або у пацієнтів з будь-якої лікарської залежністю в анамнезі.

Під час лікування не рекомендується керувати транспортними засобами та займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

Пітливість, сонливість, нудота, блювота, атропіноподібні реакції (сухість у роті, запаморочення, затримка сечі, дратівливість, збудження), тахікардія і підвищення артеріального тиску, гіперчутливість, кропив'янка, набряк Квінке, анафілактичний шок, судоми, галюцинації, залежність від ліків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Протипоказаний прийом із симпатоміметиками та м-антихолінергічних препаратами, які посилюють побічні ефекти препарату акупан®-Біокодекс, особливо в разі одночасного введення: атропіноподобних спазмолітиків, м-холіноблокуючих противопаркинсонических препаратів, Іміпрамінові антидепресантів і фенотіазинових нейролептиків, блокаторів H1-гістамінових рецепторів, дизопіраміду.

- Гіперчутливість до нефопаму або інших компонентів препарату,

- Вік до 12 років,

- Ризик затримки сечі, викликаної поразкою уретри і передміхурової залози,

- Ризик розвитку гострої глаукоми,

- Вагітність, період грудного вигодовування.

Слід дотримуватися обережності при призначенні пацієнтам з печінковою, нирковою недостатністю, пацієнтам похилого віку.

Слід дотримуватися обережності при призначенні пацієнтам з тахікардією.

Лікування: симптоматичне, кардіологічний та респіраторний моніторинг в умовах стаціонару.

Зберігати при температурі не вище 25 ° С, в захищеному від світла місці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

упаковка:

Розчин для інфузій та ін'єкцій 10 мг / мл. По 2 мл в ампули безбарвного прозорого скла (тип I) з точкою розлому і кодувальної смугою синього кольору. За 5 ампул на пластиковому піддоні, разом з інструкцією, поміщають в пачку картонну.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

− 7 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: