Аквамаріс інструкція із застосування ціна

Аква Маріс: інструкція, застосування, ціна

Інструкція з використання препарату Аква Маріс в будь-якій лікарській формі знаходиться в кожній з його упаковок. Щоб оптимально використовувати лікарський засіб для лікування інструкцію бажано як слід вивчити. Тут докладно описано з чого складається препарат, і які його показання до застосування, також сказано про протипоказання і режимі дозування. Інформація про лікарську взаємодію Аква Маріс з іншими медикаментами і про додаткові вказівки його застосування також буде не зайвою до прочитання.

Препарат, за допомогою якого можна провести зволоження слизової носа складається з води морської з додаванням натуральних мікроелементів Na + Ca2 + Mg2 + Cl- SO42- HCO3- в необхідних пропорціях з додаванням очищеної води в якості допоміжного компонента.

Препарат надходить в аптеки в формі спрею і крапель назальних.

3

Аква Маріс назальний спрей дозований є прозорим розчин, який не має кольору і запаху.

На полицях аптек Аква Маріс можна знайти в картонній пачці, куди поміщений флакон, який оснащений розпилювальної головкою і дозуючим пристроєм, а також має захисну кришку. Скло флакона темний. Обсяг 30 мілілітрів.

Аква Маріс назальні краплі представляють собою безбарвну прозору рідину без запаху.

У продаж надходять в пачках картонних, куди поміщений поліетиленовий флакон у вигляді крапельниці об'ємом 10 мілілітрів.

Для зберігання препарату слід забезпечити недоступне для дітей місце, де температура повітря не перевищуватиме 25 градусів.

Зберігати Аква Маріс у вигляді спрею слід протягом трьох років, а у вигляді крапель не більше двох.

Після того як флакон з препаратом був розкритий його використання можливо лише протягом півтора місяців оскільки первісний стан препарату у флаконі стерильно.

1

Аква Маріс є препаратом, який має природне походження і використовується місцево. Його дія обумовлена ​​властивостями тих компонентів, які його складають.

Вода морська, яка була стерилізована і приведена в стан изотоническое підтримує нормальну фізіологію слизової носа.

Завдяки впливу препарату відбувається необхідне розрідження слизу і нормалізується її вироблення в області келихоподібних клітин слизової носа.

Функція миготливого епітелію значно поліпшується завдяки тим мікроелементам, які входять до складу препарату.

Надаючи свій вплив на слизову, препарат змиває і видаляє з оболонки пил і алергени, зменшуючи тим самим місцеві запальні процеси в носі.

Показання до застосування Аква Маріс

Препарат показаний для застосування для тих пацієнтів, які страждають захворюваннями або мають наявність специфічних станів в області носа.

 • При хронічних і гострих запаленнях в носовій порожнині, а також пазухах придаткових і носоглотці;
 • При аденоідітах;
 • При перебуванні пацієнта в післяопераційному періоді, який пов'язаний з оперативним втручанням в носову порожнину;
 • При ринітах вазомоторних і алергічних;
 • При профілактичні заходи і при лікуванні інфекційних захворювань порожнини носа в період вірусних епідемій і в холодну пору року;
 • При сухості слизової для того, щоб зберегти її фізіологічні характеристики в умовах, які зазнали микроклиматическим змін (кондиційоване повітря, центральне опалення, шкідливий вплив атмосфери, куріння, суворі кліматичні умови і важкі умови праці).

Застосування препарату протипоказано при підвищеній чутливості до його компонентів. Не рекомендується застосовувати спрей Аква Маріс дітям до виконання одного року.

Аква Маріс інструкція із застосування

Для дорослих застосування препарату з метою профілактики може здійснюватися дворазовим введенням у кожну ніздрю до шести разів на день. Для лікування передбачається по 2 або 3 рази впорскувати до восьми разів на добу.

Тривалість застосування препарату може становити від двох тижнів до місяця. Повторення лікувального курсу допускається тільки через 30 днів.

Краплі Аква Маріс для немовлят

При необхідності лікування краплі назальні можуть бути призначені для немовлят з самого першого дня життя.

Призначають по дві крапельки в кожний носовий прохід по 4 рази в день.

У профілактичних цілях дітям грудного віку рекомендується проводити туалет з закапуванням в кожну ніздрю.

лікування

Для дітей від 1 до 7 річного віку призначають використання препарату у вигляді спрею назального по два впорскування в кожну ніздрю чотири рази на добу.

Для дітей від 7 до 16 річного віку призначають по два впорскування в кожну ніздрю, від чотирьох до шести разів на день.

Тривалість застосування препарату може становити від двох тижнів до місяця. Повторення лікувального курсу допускається тільки через 30 днів.

З метою профілактики можна проводити туалет з використанням препарату у вигляді спрею.

Для дітей від 1 року до 7 річного віку по два впорскування в кожну ніздрю три рази на добу.

Для дітей від 7 до 16 річного віку призначають впорскувати по 2 рази чотири рази в день в кожен прохід носової.

У період вагітності застосування препарату не заборонено, однак здійснюється тільки за показаннями лікаря. Ті ж рекомендації стосуються і до періоду грудного годування.

Побічні дії від застосування медикаменту можуть виникнути тільки у вигляді алергічних реакцій.

Про випадки передозування при використанні лікарського засобу в будь-який з його форм випуску жодного разу не повідомлялося.

Відомостей про лікарську взаємодію препарату з іншими медикаментами поки ніде не публікувалося.

При використанні крапель Аква Маріс для новонародженої дитини, щоб уникнути інфікування середнього вуха слід дотримуватися великої обережності і застосовувати закопування легким натисканням флакона.

При лікуванні риніту одночасне застосування Аква Маріса можливо з іншими засобами лікарськими.

Аналоги медикаменту випускає як вітчизняна фармацевтична промисловість, так і зарубіжна. Як ті, так і інші препарати, маючи таке фармацевтичне дію, можуть використовуватися в тих же цілях що й Аква Маріс, однак за вартістю більш прийнятні. Наприклад, препарат Мореназал вітчизняного виробництва або французький аналог Аква Маріса препарат Маример.

Розчин Аква Маріс може мати різну вартість в залежності від регіону проживання. Однак в середньому його ціна становить на лікарський засіб у вигляді крапель об'ємом 10 мілілітрів близько 125 рублів. Аква Маріс у вигляді спрею можна придбати в діапазоні від 224 до 284 рублів залежно від обсягу флакона.

Відгукуються про Аква Маріс все як один позитивно. Багато людей себе звуть препарат за його ефективність, безпечне зволоження порожнини носа і зручність у використанні. Незадоволених пацієнтів користувалися препаратом немає. Єдине, що не подобається людям, які вже застосовували його для лікування або в цілях профілактики, так це його висока, як багато хто вважає, ціна. Відгукуються про препарат люди досить активно, наведемо, мабуть, деякі з тих відгуків, що надійшли останнім часом.

Антоніна: Дізналася, про таке препараті, коли шукала в інтернеті дещо. Зацікавилася, тому що малятко у мене підхопила нежить. Їй всього три місяці. Але ж маленькій дитині не всякий препарат підійде. Аква Маріс розташував до себе тим, що про нього було сказано - застосування можливе для дітей з першого дня життя. Тому вирішила придбати. Іне пошкодувала про це. Препарат дійсно ефективний і до того ж дуже зручний у використанні. Вертикальне положення флакона дозволяє використовувати його як спрей а, поклавши горизонтально, дозатор починає відраховувати крапельки. Дочка одужала на третій день, та ми й самі з чоловіком вже встигли спреєм скористатися. Тому тепер відвели препарату місце в своїй аптечці, щоб завжди був під рукою.

Ирада: Коли синові було півроку, він застудився і щоб врятуватися від жахливого нежиті пішли за порадою до лікаря. Нам виписали ліки для носа і порадили перед застосуванням ліки промивання носа спеціальним розчином. Сказано зроблено. Тільки скільки мук нам довелося пережити, поки вдавалося закапати ніс дитині. Чому то йому ця процедура зовсім не подобалася і він, звиваючись, всіляко намагався її уникнути. Однак коли малюк підріс, йому знову призначили цей розчин, але форма його була не в краплях а в спреї і тоді ми зуміли гідно оцінити зручність його застосування. Помітне полегшення настало набагато швидше. Тепер стало можливим і проведення профілактичних заходів, оскільки дитині препаратом користуватися сподобалося. Куди б ми не пішли перш бризкає препарат і, повертаючись, додому також починаємо з промивання носа. Інфекції та віруси поки не турбують.

Петрова Надя: Рятуюся препаратом під час загострення алергії на квітковий пилок. Треба сказати, що я жахливо мучилася, поки не відкрила для себе Аква Маріс. Беручи антигістамінні препарати, звичайно, отримуєш помітне полегшення, але тільки варто вийти на вулицю під час цвітіння і, носом хоч не дихай. Препарат добре промиває носові ходи, позбавляючи від алергенів і усунувши джерело подразнення слизової носа, дозволяє нормально жити далі, забувши навіть про безперебійне чханні. При загостреннях промиваю носові проходи кілька разів за день, а в звичайний час використовую рідше, коли відчую що в носі щось негаразд. Якщо надавати собі подібну допомогу можна цілком радіти життю навіть страждаючи від алергії.

Аква Маріс

Опис актуально на 11.02.2015

 • Латинська назва: Aqua Maris
 • Код АТС R01AX10
 • Діюча речовина: Морська вода (Sea-water)
 • Виробник: Jadran Galenski Laboratorij (Республіка Хорватія)
 • спрей Аквамаріс , Аквамаріс Ото і Аквамаріс Бебі містять в своєму складі морську воду з Адріатичного моря, багату на мікроелементи і солі. У флаконі 100 мл міститься 30 мл морської води + звичайна очищена вода.
 • В склад Аквамаріс Плюс входить (на 100 мл): вода морська - 25 мл + декспанетнол 75 L, очищена вода.
 • Назальні краплі Аквамаріс містять в 1 мл ліки 0,3 мл води солоної морської + очищена вода.
 • Спрей для горла складається на 100% з очищеної і багатою мінералами і мікроелементами морської води.
 • склад Аква Маріс Сенс також не сильно відрізняється від даної лінійки препаратів. Спрей містить (на 100 мл): 0,9 г морської солі, очищена вода, 2 г ектоін.
 • Також препарати з даними діючою речовиною випускають у вигляді пристрою для промивання з саше, що містить сіль, збагачену ефірними маслами італійського безсмертника і звичайного мирта.
 • Ще в аптеці можна придбати косметичний засіб для догляду за шкірою навколо області носа і губ Аквамаріс, яке містить: пантенол, метилпарабен, етілпарабен, ізобутілпарабен, вітамін Е, білий вазелін, стеарат сорбітану, масло вазелінове, феноксіетанол, пропілпарабен, бутилпарабен, воду очищену, вітамін А.

Аква Маріс, Аквамаріс Плюс і Сенс випускають у флаконах, ємністю 30 мл, зі спеціальним розпилювачем, в картонній пачці по одному флакону.

Дитячий Аквамаріс має спеціальну насадку, щоб не пошкодити ніс дитини, продається в такій же упаковці.

Препарат для очищення вушної порожнини також має спеціальну насадку.

Краплі Аквамаріс продаються у флаконах по 10 мл, в упаковці один флакон.

Спрей для горла має зручну для зрошення носоглотки насадку, ємність флакона 30 мл.

Аквамаріс Ото - флакон ємністю 100 мг.

Всі перераховані вище лікарські форми - безбарвні рідини, зі злегка вловимим солоним присмаком.

Мазь для зовнішнього застосування продається в тубах по 10 грам, одна туба в картонній упаковці. Мазь біла, зі специфічним запахом.

Місцеву протизапальну дію.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

У складі всіх лікарських форм і варіацій є стерилізована солона вода, збагачена іонами Na +, Ca2 +, Cl-, HCO3-, SO42-, Mg2 +. Видобувають воду з Адріатичного моря.

Препарат має м'яку протизапальну і антисептичну дію, м'яко розм'якшує скоринки і виводить продукти життєдіяльності бактерій. Підвищується ефективність застосування інших ліків, ризик поширення інфекції знижується, нормалізується вироблення слизу або сірки в ЛОР-органах.

Що входить до складу Аква Маріс Сенс ектоін захищає тканини і клітини від зневоднення, виступає в ролі біопротекторами для мембран клітин слизової.

Ефірні масла в складі солі для розведення і промивання носових пазух мають пом'якшувальною і антисептичним ефектом.

Декспантенол стимулює процеси регенерації слизової, нормалізує метаболізм, збільшує міцність мембран клітин.

Засіб для догляду за ділянкою губ і навколо носа пом'якшує шкіру і знімає запалення. Воно незамінне при ринітах і гаймориті.

Препарат впливає переважно місцево, системної абсорбції не береться. Чи не накопичується в організмі і не містить консервантів, що дуже важливо при використанні препаратів Аквамаріс для дітей.

Спрей для носа Аквамаріс призначають:

 • при гострих і хронічних захворюваннях носоглотки, носа і придаткових пазух;
 • для профілактики або лікування інфекцій, що розвиваються в осінньо-зимовий період і супроводжуються запаленнями порожнини носа;
 • при сухості в носі в приміщеннях з кондиціонером або центральним опаленням, при суворому або посушливому кліматі, при роботі в запилених приміщеннях;
 • для курців та працівників гарячих цехів;
 • при алергічних ринітах, особливо у вагітних або жінок, що годують;
 • в період після проведення операцій на носі;
 • при аденоїдах.

Ліки зі спеціальною насадкою для промивання вух застосовують:

 • для видалення і пом'якшення сірчаних пробок;
 • як профілактичний засіб від сірчаних пробок;
 • в гігієнічних цілях при носінні слухового апарату, навушників, гарнітур, після тривалого перебування в курному місці.

Аквамаріс для горла призначають:

 • при гострих запальних і інфекційних захворюваннях горла (при тонзиліті, фарингіті, ларингіті, аденоидите);
 • в складі комплексної терапії для горла під час ГРВІ;
 • особам, які страждають від сухості слизової задньої стінки горла, що знаходяться в запорошених, сухих приміщеннях, при несприятливому кліматі.
 • при алергії на якійсь із його компонентів;
 • при частих носових кровотечах;
 • при появі новоутвореннях в порожнині носа;
 • якщо носові проходи повністю непрохідні.

Назальний, дозований спрей можна призначати дітям до одного року.

Аквамаріс Ото також не рекомендується застосовувати на дітях до 3 років, під час загострення хронічного отиту і при гострому отиті. Наконечник можна вводити занадто глибоко в вухо.

можуть розвинутися алергічні реакції на препарат, в основному місцевого характеру.

Інструкція по застосуванню Аква Маріс (Спосіб і дозування)

Спрей використовують інтраназально або в зовнішній слуховий прохід (при наявності спеціальної насадки).

Спрей Аквамаріс, інструкція із застосування

Дорослим і дітям старше 2 років показано по 1-2 сприсківанія в кожний носовий прохід, 4 рази на добу.

Дозволено більш часте застосування спрею.

Перед першим використанням слід зробити кілька холостих упорскувань в повітря, щоб вирівняти тиск у флаконі.

Розпилювач працює тільки у вертикальному положенні.

Після застосування препарату носик розпилювача протерти вологою серветкою і щільно закрити.

Краплі Аквамаріс, інструкція

Краплі найчастіше використовують для новонароджених і дітей у віці до одного року.

Рекомендоване дозування - 1-2 краплі в кожну ніздрю, від 2 до 4 разів на день.

Тривалість лікування - від 14 до 30 днів. Курс можна повторити через місяць.

Ліки можна вводити або закопувати в ніс, до тих пір, поки не будуть видалені специфічні скупчення і надлишок носових виділень.

Спрей для горла використовують по 4-6 разів на день, 3-4 впорскування. Розпилювач необхідно направити за задню стінку глотки.

Інструкція на Аквамаріс Ото

Засіб використовують, як правило, для догляду за зовнішнім слуховим проходом. Препарат можна застосовувати дітям, які досягли віку 3 років.

Ліки використовують 2 чи 3 рази на тиждень, по одному разу в день. При гострій необхідності препарат дозволений для щоденного використання.

Процедуру слід виконувати над раковиною або ванною. Нахиливши голову вправо ввести наконечник в правий слуховий прохід (для лівого голову нахиляти вліво) і повільно натиснути на насадку. Зайву рідину можна витерти серветкою.

Повторити для лівого вуха.

Як промивати ніс за допомогою Аквамаріс саше 30 своїми руками?

Препарат ефективно і безпечно очищає носові ходи від забруднень.

Його можна використовувати при вагітності, годуванні грудьми і маленьким дітям. Засіб рекомендовано для щоденного застосування.

 • Розрізати саше ножицями і висипати сіль в пристрій.
 • Заповнити ємність теплою кип'яченою водою, перемішати сіль.
 • Встати перед раковиною, витягнути і нахилити на бік голову.
 • Затримати дихання. Вставити носик пристрої-лійки в носовій прохід, який розташований вище.
 • Заливати розчин в ніс, солона вода витікатиме з протилежного ніздрі.
 • Висякатися, повернути голову рівно і висякатися ще раз.
 • Повторити процедуру з іншим носовим проходом.
 • Після використання пристрій промити і висушити.

Мазь для зовнішнього застосування наносити на схильні до згубному впливу морозу, холоду або механічних пошкоджень ділянки при необхідності. Шкіру перед процедурою слід очистити від забруднень і висушити.

Мазь рекомендується наносити за 30 хвилин до виходу на вулицю, безпосередньо перед виходом промокнути губи і ніс серветкою.

Випадки передозування не описані.

Препарат не вступає в лікарський взаємодія.

Бажано дотримуватися проміжок в 15 хвилин між використанням препарату та інших засобів.

Умови зберігання

Зберігати ліки в сухому, прохолодному місці.

Балончик, що знаходиться під тиском слід берегти від вогню (температури вище 50 градусів).

3 роки - спрей і саше, 2 роки - краплі для носа.

Необхідно використовувати ліки протягом 45 днів після розтину.

Деякі аналоги Аквамаріс дешевше від оригіналу.

Аквалор або Аквамаріс - що краще?

По суті обидва препарати містять одну і ту ж форму випуску і діюча речовина. За повідомленнями на форумах, Аквалор користується більшою популярністю через свою дешевизну. Багатьом більше подобається насадка на Аквалор.

Дітям, яким ще не виповнилося одного року, призначають краплі Аквамаріс для новонароджених.

Дана лікарська форма безпечно і ефективно видаляє різні забруднення з носових проходів маленьких дітей.

Також її рекомендують використовувати для профілактики або лікування нежиті у малюків. Препарат має виключно хороші відгуки, як правило не викликає алергічних реакцій.

Аква Маріс при вагітності і лактації

Ліки часто призначають жінкам при вагітності. Аквамаріс не містить консервантів, токсичних або шкідливих для майбутньої дитини речовин. Згідно з інструкцією, дозування і режим прийому для вагітних і годуючих жінок такі ж, як і для всіх інших.

Найбільш популярними з препаратів, вироблених під цією торговою маркою, є спрей і краплі для носа.

В Інтернеті існує безліч позитивних відгуків про Аквамаріс:

"... допомагає моментально, буквально в перший день застосування";

"... кращий засіб для очищення слизової носа від бактерій, вірусів і алергенів";

«... користуватися спреєм приємно, зручно і слизова носа відчуває себе комфортно".

Багатьом подобається, що ліки не містить консервантів, дозволено до використання вагітним і годуючим жінкам.

Також батьки часто промивають ніс своїм дітям за допомогою крапель Аквамаріс. Деякі незадоволені високою вартістю препарату.

Ціна спрею Аквамаріс зазвичай від 250 до 300 рублів.

вартість крапель в ніс - приблизно 130 рублів, за 10 мл. Скільки коштує купити краплі в ніс для немовлят в Харкові? Ціна крапель Аквамаріс для новонароджених становить близько 40 грн.

вартість засоби для горла - 230 руб. за 30 мл препарату.

Засіб для догляду за шкірою губ і навколо носа для дітей і дорослих коштує 150-165 рублів, за 10-грамову тубу.

Ціна на Аквамаріс дитячий спрей - 279 рублів, 50 мілілітрів.

Ціна пристрою для промивання носа з морською сіллю (в саше) - 270-290 руб.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

У нас він теж з "постійних" в аптечці домашньої. Влітку про нього не згадуємо, а в решту часу виручає, особливо в сезон епідемій. Якщо були в місцях великого скупчення людей або там, де хтось хворіє, по приходу додому обов'язково їм ніс промиваємо. І коли нежить лікуємо, перед тим як закапати Едас-131 рінітол, спочатку промиваємо ніс Аква Маріс. Ось якби ціна дешевше була, взагалі чудово було б.

Мені Аква Маріс Плюс дуже сподобався. Всім рекомендую після операцій носа, швидко з ним заживає без ускладнень.

А мені, навпаки, подобаються крапельки аква маріс для дітей. Все перевіряю на собі і як на мене, так вони найніжніші з усіх. Добре розріджують сопелькі, які потім легко і просто виходять. Ідеально для туалету носика малюків з перших днів життя

А у нас ось в сім'ї краще Аквалор прижився, перепробували напевно практично всі. І малятко набагато спокійніше дає носик промивати саме їм, так що препарат перевірений!

Оч сподобався Аквамаріс Стронг проти закладеності. Рік був залежний від хімозних судинозвужувальних препаратів, тому важливо, що Стронг повністю натуральний і не викликає залежності. Респект

Ой, а я в захваті від Аква Маріс Бебі. Подобається насадка його спеціальна, флакона надовго вистачає і відмінно соплі вимиває. Випробувано на собі і на дитину.

Аква Маріс користувалася, була задоволена, але ціна зросла на нього. Фармацевт запропонувала аналог наш вітчизняний спрей Мореназал, зараз купую тільки його. Ціна нижче, флакончик пластиковий, і обсяг баночки більше

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Аквамаріс - інструкція із застосування, аналоги, відгуки та форми випуску (краплі в ніс, спрей назальний Стронг і Плюс, норм і бебі) ліки на основі морської води для промивання носа і зрошення горла у дорослих, дітей і при вагітності. склад

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату на основі морської води Аквамаріс. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Аквамаріс в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Аквамаріс при наявності наявних структурних аналогів. Використання для промивання носа і зрошення горла у дорослих, дітей (у тому числі немовлят і новонароджених), а також при вагітності та годуванні груддю. Склад препарату.

Аквамаріс - препарат природного походження для місцевого застосування, дія якого обумовлена ​​властивостями компонентів, що входять до його складу.

Морська вода, стерилізована і наведена до ізотонічного станом, сприяє підтримці нормального фізіологічного стану слизової оболонки порожнини носа.

Препарат сприяє розрідженню слизу і нормалізації її вироблення в келихоподібних клітинах слизової оболонки.

Мікроелементи, що входять до складу препарату, покращують функцію миготливого епітелію.

Препарат сприяє змиванню і видаленню вуличного і кімнатного пилу, алергенів і гаптенов зі слизової оболонки носа, зменшенню місцевого запального процесу.

Стерильний гіпертонічний розчин води Адріатичного моря з натуральними солями і мікроелементами + допоміжні речовини.

 • для лікування і профілактики атрофічних і субатрофіческіх ринітів;
 • для очищення та зволоження слизової оболонки носа при запальних захворюваннях порожнини носа, носових пазух і носоглотки, в т.ч. вагітним жінкам і в період лактації;
 • в комплексній терапії алергічних і вазомоторних ринітів (особливо особам, схильним або страждають підвищеною чутливістю до лікарських препаратів, в т.ч. вагітним жінкам і в період лактації);
 • пацієнтам, що страждають сухістю слизової оболонки порожнини носа та особам, які живуть і працюють в приміщеннях з кондиціонованим повітрям і / або центральним опаленням, з метою збереження фізіологічних характеристик слизової оболонки порожнини носа в змінених мікрокліматичних умовах;
 • людям, слизова оболонка верхніх дихальних шляхів яких постійно піддається шкідливим впливам (курці, водії автотранспорту, люди, що працюють в гарячих і запилених цехах, а також знаходяться в регіонах з суворими кліматичними умовами);
 • людям похилого віку для профілактики вікових атрофічних змін слизової носа;
 • для профілактики і в комплексному лікуванні гострих і хронічних інфекційних і запальних захворювань глотки і гортані (тонзиліт, аденоїдит, фарингіт, ларингіт);
 • для профілактики і в комплексному лікуванні ГРВІ (в т.ч. при вагітності і в період лактації).

Краплі в ніс для дітей.

Спрей для місцевого застосування.

Спрей для назального застосування дозований (Стронг і Плюс).

Аквамаріс бебі, виріб або пристрій для промивання та зрошення порожнини носа для дітей.

Аквамаріс норм, виріб для промивання та зрошення порожнини носа для дорослих.

Аквамаріс мазь для догляду за шкірою в області носа і губ.

Аква Маріс Ото пристрій для очищення вух.

Інструкція по застосуванню і спосіб використання

Дорослим і дітям призначають 4-6 разів на добу по 3-4 впорскування, направляючи розпилювач на задню стінку глотки.

Перед використанням повернути розпилювач в горизонтальне положення. При використанні в перший раз натиснути на кришку кілька разів.

Краплі і спрей в ніс

Для лікування Аквамаріс краплі назальні для дітей можуть призначатися дітям з 1-го дня життя по 2 краплі в кожну ніздрю 4 рази на добу. Аквамаріс спрей назальний дозований призначають дітям у віці від 1 року до 7 років по 2 впорскування в кожну ніздрю 4 рази на добу; дітям у віці від 7 до 16 років - по 2 впорскування в кожну ніздрю 4-6 разів на добу, дорослим - по 2-3 вприскування в кожну ніздрю 4-8 разів на добу. Тривалість курсу терапії становить 2-4 тижні. Рекомендується повторення курсу через місяць.

Для профілактики рекомендується проведення туалету у вигляді закапування Аквамаріс краплі назальні для дітей дітям з 1-го дня життя 2-3 рази на добу по 1-2 краплі в кожну ніздрю. Аквамаріс спрей назальний дозований застосовують у дітей у віці від 1 року до 7 років по 1-2 вприскування в кожну ніздрю 2-3 рази на добу; дітям у віці від 7 до 16 років - по 2 впорскування в кожну ніздрю 2-4 рази на добу, дорослим - по 2-3 вприскування в кожну ніздрю 3-6 разів на добу.

Для розм'якшення та видалення забруднюючих скупчень і носових виділень Аквамаріс впорскують або закопують в кожну ніздрю стільки, скільки цього вимагає ситуація, усуваючи надлишок рідини за допомогою вати або носової хустки. Процедура може бути повторена багато разів до тих пір, поки скупчення забруднюючих часток не будуть успішно розм'якшені або видалені.

Дорослим і дітям у віці 1 року і старше - по 1-2 вприскування в кожну ніздрю 3-4 рази на добу протягом 2 тижнів.

З лікувальною метою:

 • дітям у віці від 1 року до 7 років: 4 рази на добу 2 сприскування в кожну ніздрю;
 • дітям у віці від 7 до 16 років: 4-6 разів на добу по 2 впорскування в кожну ніздрю;
 • дітям старше 16 років і дорослим: 4-8 разів на добу по 2-3 сприскування в кожну ніздрю.

Курс лікування у всіх випадках становить 2-4 тижні (на розсуд лікаря). Рекомендується повторити курс через місяць.

З профілактичною метою:

 • дітям у віці від 1 року до 7 років: 1-3 рази на добу по 1-2 сприскування в кожну ніздрю;
 • дітям у віці від 7 до 16 років: 2-4 рази на добу по 2 впорскування в кожну ніздрю;
 • дітям з 16 років і дорослим: 3-6 разів на добу по 2-3 сприскування в кожну ніздрю.

Аквамаріс бебі і норм

Інтраназально. У лікувальних цілях проводять промивання кожного носового ходу 4-6 разів на день, щодня; з метою профілактики - 2-4 рази на день; з гігієнічною метою - 1-2 рази на день (при необхідності частіше).

Тривалість застосування виробу не обмежена.

Аквамаріс бебі, виріб для промивання та зрошення порожнини носа для дітей

Для дітей від 1 року до 2 років. Порядок проведення процедури промивання порожнини носа.

 1. Промивання носа у дитини раннього віку проводиться в положенні лежачи.
 2. Повернути голову дитини набік.
 3. Вставити наконечник балону в ніздрю, що знаходиться зверху.
 4. Протягом декількох секунд промивати носову порожнину.
 5. Посадити дитину і допомогти йому висякатися.
 6. При необхідності повторити процедуру.
 7. Провести процедуру з іншим носовим ходом.

Аквамаріс норм, виріб для промивання та зрошення порожнини носа для дорослих

Для дітей від 2 років. Порядок проведення процедури промивання порожнини носа.

 1. Нахилити голову набік.
 2. Вставити наконечник балону в ніздрю, що знаходиться зверху.
 3. Протягом декількох секунд промивати носову порожнину.
 4. Висякатися.
 5. При необхідності повторити процедуру.
 6. Провести процедуру з іншим носовим ходом.

Для дітей від 6 років і дорослих. Порядок проведення процедури промивання порожнини носа.

 1. Зайняти зручне положення перед раковиною і нахилитися вперед.
 2. Нахилити голову набік.
 3. Вставити наконечник балону в ніздрю, що знаходиться зверху.
 4. Протягом декількох секунд промивати носову порожнину.
 5. Висякатися.
 6. При необхідності повторити процедуру.
 7. Провести процедуру з іншим носовим ходом.

Для догляду за роздратованою шкірою необхідно наносити мазь Аквамаріс на чисту суху шкіру кілька разів на день по мірі необхідності. При нежиті і алергії перед нанесенням мазі Аквамаріс рекомендується вимити ділянку шкіри навколо носа теплою водою і ретельно промокнути чистою серветкою. Для захисту шкіри при несприятливих погодних умовах потрібно нанести мазь Аквамаріс тонким шаром за півгодини до виходу з приміщення. Перед виходом видалити зі шкіри надлишок кошти чистою серветкою.

 1. Нахиліть голову на правий бік (рекомендується проводити процедуру над раковиною або в душі).
 2. Обережно введіть наконечник спрею Аквамаріс Ото в правий слуховий прохід.
 3. Натискайте на верхню частину насадки протягом 1 секунди: унікальна конструкція наконечника забезпечує ефективне промивання слухового проходу.
 4. Протріть надлишок рідини серветкою.
 5. Повторіть процедуру для іншого вуха.
 • підвищена чутливість до компонентів препарату;
 • дитячий вік до 1 року (для спрею назального дозованого).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Можливе застосування препарату Аквамаріс при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування) за показаннями.

Можливе застосування препарату для лікування дітей за показаннями. Спрей назальний дозований протипоказаний дітям віком до 1 року.

Препарат не має системної дії на організм.

Можливе застосування з іншими лікарськими засобами, що використовуються для лікування запальних захворювань глотки і гортані.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Аквамаріс не впливає на здатність керувати транспортними засобами і механізмами.

Лікарська взаємодія препарату Аквамаріс не відзначено.

Аналоги лікарського препарату Аквамаріс

Структурні аналоги за діючою речовиною:

 • Аквамаріс бебі, виріб для промивання та зрошення порожнини носа для дітей;
 • Аквамаріс норм, виріб для промивання та зрошення порожнини носа для дорослих;
 • Аквамаріс Ото, виріб для промивання вушного проходу для дітей і дорослих;
 • Аквамаріс плюс;
 • Аквамаріс Стронг;
 • Аквамаріс мазь для догляду за шкірою в області носа і губ;
 • Доктор Тайсс алергол морська вода;
 • Маример;
 • Мореназал;
 • Морська вода;
 • Фізіомер спрей назальний;
 • Фізіомер спрей назальний для дітей;
 • Фізіомер спрей назальний форте;
 • Флуімарін.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

+ 6 = 11

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: