Амбробене ціна інструкція із застосування

"Амбробене": інструкція із застосування, ціна. "Амбробене" - аналоги дешевше і ефективніше

Кашель - це відповідь організму на різноманітні подразнення, викликані запальним процесом в дихальних шляхах або іншими факторами. У більшості випадків симптом провокує інфекція - бронхіт, застуда. Завдяки кашлю бронхи позбавляються від неприємних перешкод, що заважають нормальному диханню. Правильне лікування повинно бути спрямоване на усунення мокротиння з дихальних шляхів. При цьому препарати не повинні пригнічувати кашель. Саме таким є ліки «Амбробене9raquo ;. Аналог препарату, також сприяє відходженню мокротиння, це засіб «Лазолван9raquo ;.

Препарат «Амбробене9raquo; відноситься до муколітичних засобів. Він сприяє розрідженню мокротиння, покращує виведення її з дихальних каналів. Препарат володіє прекрасним відхаркувальну дію. Ліки «Амбробене9raquo; впливає на організм дуже ефективно. Досить швидко воно усуває сухий болючий кашель.

До складу такого ефективного препарату входить активна речовина - амброгексал, здатне впливати вже через пару хвилин. З огляду на даний компонент, можна виділити медикаменти, подібні за складом з ліками «Амбробене9raquo ;. Аналог, не менш ефективний, - це препарат «Амброгексал9raquo ;.

Препарат випускається в різноманітних видах. Це дозволяє застосовувати засіб для великого числа пацієнтів, підбираючи індивідуально для кожного зручну форму препарату. На сьогодні проводиться в наступних видах ліки «Амбробене9raquo ;:

 • таблетки;
 • розчин внутрішньовенний;
 • таблетки шипучі;
 • розчин, призначений для вживання всередину;
 • капсули;
 • таблетки, що мають пролонговану дію;
 • розчин для інгаляцій;
 • сироп.

Доцільно вживати ліки «Амбробене9raquo; (Аналог або сам препарат) при різноманітних хворобах слизової дихальних шляхів, в результаті яких в них виникає в'язка мокрота.

Дані кошти призначаються при наступних факторах:

 • бронхіт (в гострій стадії і хронічної);
 • недуги легенів (обструктивні, хронічні);
 • сухий кашель, що виник в результаті застуди;
 • бронхоектатична хвороба;
 • пневмонія;
 • астма бронхіальна, при якій погано відходить мокротиння.

Одна пігулка містить в собі основну речовину - гідрохлорид амброксола, а також різноманітні допоміжні інгредієнти - діоксид кремнію, кукурудзяний крохмаль, лактозу, стеарат магнію.

Слід запам'ятати тим пацієнтам, які приймають препарат «Амбробене9raquo ;: таблетки вживаються після прийому їжі або під час неї. Рекомендується запивати засіб великою кількістю рідини, але обов'язково теплою.

Застосування «Амбробене9raquo; (Таблетки - найбільш затребувана форма) рекомендується в наступних дозах:

 1. Діти можуть приймати таблетки тільки з 5 років. Їм рекомендується по половині пігулки не більш 3 разів на добу.
 2. Для дорослих нормою є вживання 1 таблетки тричі на добу протягом перших трьох днів лікування препаратом. Потім рекомендується приймати по 1 пігулці двічі на добу або по половинці три рази в день.

В дану лікарську форму входить базове речовина - гідрохлорид амброксола, а також сахарин рідкий, сорбіт, ароматизатор «маліна9raquo ;, пропіленгліколь, очищена вода. Випускається препарат у спеціальному флакончику, виготовленому з темного скла. У комплект ліків входить мірний стаканчик.

Завдяки прекрасному смаку, значно полегшується застосування «Амбробене9raquo ;. Сироп із задоволенням вживають малюки. Рекомендується застосовувати його після їжі або під час неї.

Сироп призначається в таких дозуваннях.

 1. Крихти до 2 років. Нормою є 2,5 мл трохи більше двох разів на добу. Чи не застосовується сироп для новонароджених немовлят і недоношених.
 2. Малюки 2-5 років. Дітлахам рекомендується тричі на добу приймати сироп по 2,5 мл.
 3. Хлопці 5-12 років. Норма збільшується до 5 мл. Прийом сиропу проводиться не більше трьох разів на день.
 4. Діти старше 12 років і дорослі. У перші 3 дні боротьби з патологією рекомендується приймати по 10 мл сиропу тричі на день. Потім ліки вживається в такій же кількості, але вже двічі на добу.

Як вище зазначалося, сироп має приємний солодкий смак і малиновим запахом. Це прекрасне ефективні ліки від сухого кашлю у дітей. Лікарі зауважують, що сироп «Амбробене9raquo; є одним з найбільш ефективних і зручних лікарських засобів.

Розчин для внутрішнього застосування

Широке застосування ліки отримало в даній формі. Препарат «Амбробене9raquo; (Розчин) інструкція позиціонує як відмінний засіб від сухого кашлю. Це кілька жовтувата прозора рідина, яка не має запаху. Випускається розчин у флаконах з темного скла. У комплект входить мірний стаканчик, що дозволяє правильно дозувати препарат.

Вкладена в «Амбробене9raquo; (Розчин) інструкція наводить такі дозування:

 1. Малюки до 2 років. Таким крихтах рекомендується двічі в день вживати по 1 мл.
 2. Дітлахи 2-6 років. Чи не більше трьох разів за добу приймають по 1 мл.
 3. Хлопці 6-12 років. Норма збільшується до 2 мл. Дозволяється приймати не більше трьох разів на день.
 4. Діти з 12 років і дорослі. Протягом перших 2-3 днів вживають тричі на добу по 4 мл. Для подальших днів норма залишається та ж. Однак доцільно приймати не більше двох разів в день.

Ефективне застосування «Амбробене9raquo; для інгаляцій. Такі заходи дозволяють знижувати в'язкість мокротиння, тим самим покращуючи її виведення з дихальних каналів. Розчин швидко проникає в слизові оболонки, сприятливо впливає на їх функціонування.

Якщо вас зацікавила з препаратом «Амбробене9raquo; інгаляція, інструкція із застосування повинна бути спочатку вивчена. Сама ж процедура проводиться за допомогою сучасного будь-якого обладнання. Єдиний виняток становлять прилади для парових інгаляцій. Їх застосовувати не рекомендується.

Отже, як же проводиться за допомогою ліків «Амбробене9raquo; інгаляція? Інструкція по застосуванню рекомендує виготовити спеціальний розчин. Для нього знадобиться хлорид натрію - 0,9%. Даний компонент змішується з розчином «Амбробене9raquo; в рівних пропорціях (1: 1). Суміш необхідно підігріти до оптимальної температури тіла. Інгаляції повинні проходити в спокійному режимі дихання. В іншому випадку у пацієнта може виникнути сильний напад кашлю.

Для проведення інгаляцій використовується наступні дозування:

 1. Малюки до 2 років. Процедура здійснюється не більше двох разів протягом дня. Розчин виготовляється з 1 мл препарату.
 2. Дітвора 2-6 років. Для таких малюків рекомендуються також дві процедури. Норма ліки - 2 мл.
 3. Хлопці з 6 років, а також дорослі. Двічі в день використовують для інгаляції 2-3 мл.

Перед застосуванням препарату «Амбробене9raquo; для даних маніпуляцій необхідно ознайомитися з особливими вказівками:

 1. Крихтах до 2 років дана процедура проводиться тільки під суворим наглядом лікаря.
 2. Особам, які страждають на бронхіальну астму, рекомендується вжити бронхолитик перед інгаляцією. Це дозволить уникнути роздратування в дихальних шляхах, яке здатне привести до спазму.

Протипоказання до застосування препарату

Як будь-який лікарський засіб, даний ефективний препарат підходить не всім пацієнтам. Тому перед застосуванням засобу рекомендується ретельно вивчити інструкцію. Ліки «Амбробене9raquo; не призначається при наступних факторах:

 • перший триместр вагітності;
 • епілепсія;
 • індивідуальна чутливість до певних компонентів;
 • виразкова хвороба;
 • обмежена функціональність нирок.

Вкрай обережно, і під наглядом лікаря, ліки можуть приймати люди з порушенням функціонування нирок або недугами печінки. Для таких пацієнтів доктор рекомендує зменшити дозу і збільшити інтервал між прийомами ліків.

При підвищеному відділенні мокроти слід також обережно приймати даний препарат. В цьому випадку виникає ризик утворення у пацієнта застою в легенях мокротиння. Рекомендується проводити лікування тільки під контролем лікаря.

Іноді можуть спостерігатися неприємні реакції організму на застосування препарату «Амбробене9raquo ;. В інструкції наводяться наступні побічні ефекти:

 1. Травна система. Може спостерігатися сухість, біль у шлунку (шлунковий біль), підвищена слинотеча, запор, діарея, блювота, нудота.
 2. Дихальна система. Прийом препарату може супроводжувати ринорея. Це постійні виділення з носа водянистої слизу. Іноді спостерігається сухість дихальних шляхів.
 3. Алергічні реакції. Можливі такі прояви, як шкірний висип, кропив'янка, свербіж або ангіоневротичний набряк. Відомі поодинокі випадки, коли препарат викликав контактний дерматит, а у деяких - анафілактичний шок.

Якщо розчин «Амбробене9raquo; вводиться внутрішньовенно, у пацієнта може з'явитися задишка, головний біль, втома і відчуття тяжкості в ногах, озноб, підвищення тиску і температури тіла.

Організм прекрасно переносить ліки «Амбробене9raquo ;, прийняте в кількості до 25 мг на кілограм.

Якщо має місце передозування, пацієнт відчуває раптове погіршення самопочуття. При цьому спостерігається нудота, блювота, зниження тиску, підвищене слиновиділення.

У разі передозування протягом перших 1,5 годин необхідно промити шлунок. Для відновлення самопочуття рекомендується вживати жиросодержащие продукти. При цьому всі показники людського організму повинні суворо контролюватися. При погіршенні знадобиться симптоматичне лікування.

Взаємодія з іншими ліками

Препарат «Амбробене9raquo; несумісний із засобами, що відрізняються противокашлевой активністю. В іншому випадку виведення мокротиння значно ускладнюється, оскільки кашель буде придушуватися.

Ліки «Амбробене9raquo; сприяє поліпшенню надходження антибіотиків в дихальні канали. Саме тому дуже часто засіб призначається для досягнення терапевтичних цілей одночасно з антибіотиками ( «Ерітроміцін9raquo ;,« Доксіціклін9raquo; і ін.).

Придбання ліки не викликає складнощів. Його легко можна купити практично в кожній аптеці. При цьому радує невисока на препарат «Амбробене9raquo; ціна.

Таблетовану форму ліки споживачі можуть придбати за 165 рублів. Капсули пролонгованої дії обійдуться пацієнтові в 190 рублів. Невисока і вартість сиропу «Амбробене9raquo ;. Ціна таких ліків - 108 рублів. Бажаючим придбати препарат для інгаляції (40 мл) необхідно буде заплатити 127 рублів. А за пляшку (100 мл) - 176 рублів.

Нерідко піднімається питання про аналоги ліків «Амбробене9raquo ;. Одним з них є препарат «Лазолван9raquo ;. Виникає питання: яким засобу віддати перевагу? Слід розуміти, що основна діюча речовина одне у препаратів «Амбробене9raquo ;,« Лазолван9raquo ;, «Амброксол9raquo ;. Тому вплив на організм цих ліків приблизно однаково. Вони всі ставляться до муколітичних препаратів. Їх дія спрямована на розрідження мокроти і стимуляцію виходу її з дихальних каналів.

Розрізняються лікарські препарати «Лазолван9raquo; і «Амбробене9raquo; тільки допоміжними речовинами. Це важливо для тих пацієнтів, які мають гіперчутливість до подібних компонентів. Завдяки такому відмінності лікуючий лікар може індивідуально підібрати необхідний засіб для кожної людини.

Якщо говорити про вартість препарату, то ціна таблеток «Лазолван9raquo; становить 190,5 рублів. А сироп (100 мл) обійдеться споживачам в 273,50 рублів.

Ще однією істотною відмінністю є наявність крапель і спрею. Такі препарати прекрасно усувають закладеність носа. «Лазолван9raquo; (Краплі маються на увазі) - це абсолютно нова формула, яку відрізняє високий ступінь безпеки. Їх дозволено застосовувати навіть вагітним і годуючим матерям.

Діюча речовина даних крапель - це трамазолін. Саме завдяки йому вдається досягти швидкого (за 5 хвилин) і тривалого (близько 8-10 годин) ефекту. Додаткові речовини, такі як евкаліпт, ментол, камфора дарують пацієнтові відчуття легкості і свіжості дихання.

Не менш ефективний препарат «Лазолван9raquo; -спрей. Він ефективно застосовується при набряках слизової носа, закладеності, спровокованої гострі респіраторні недугами або поліноз (сінну лихоманку, ринітом). Затребуване засіб у випадках середнього отиту, синуситу. Воно значно полегшує відтік вмісту з придаткових пазух.

Вибираючи даний засіб, слід не забувати про протипоказання.

Це муколітичний ліки, що мають відхаркувальну впливом. Що ж віддати перевагу з ліків: «АЦЦ9raquo; або «Амбробене9raquo ;? Це ще один випадок, коли правильну відповідь дасть виключно лікуючий лікар. Оскільки дані кошти значно різняться лікарськими формами і складом.

Діючою речовиною препарату «АЦЦ9raquo; є речовина ацетилцистеин. А у ліки «Амбробене9raquo; - амброксолу гідрохлорид. Завдяки такому складу дані кошти, незважаючи на те, що відносяться до однієї групи муколітиків, по-різному впливають на людський організм.

Крім того, препарат «Амбробене9raquo; випускається виробниками в дуже різноманітних лікарських формах. Що, безсумнівно, дозволяє для кожного пацієнта підібрати оптимальний вид ліки. Засіб «АЦЦ9raquo; проводиться тільки в одній лікарській формі - в гранулах.

Інші аналоги препарату «Амбробене9raquo;

Як видно з усього вищенаведеного, даний засіб є дуже ефективним препаратом, що володіє муколитическими і відхаркувальні властивості. Саме тому якщо лікар в лікувальних цілях призначив ліки «Амбробене9raquo ;, аналог шукати не рекомендується. Винятком є ​​індивідуальна непереносимість і вищеописані протипоказання.

У цьому випадку лікар може порекомендувати один з наступних аналогів:

Якщо говорити про ефективне і більш дешевому аналогу ліки «Амбробене9raquo ;, то слід згадати про препарат« Амброксол9raquo ;. Для порівняння наведемо вартість обох засобів. Ліки «Амбробене9raquo; в середньому обходиться споживачеві в 130-140 рублів. Вартість препарату «Амброксол9raquo; становить близько 18 рублів.

При цьому, вивчаючи інструкції обох препаратів, можна виявити, що дані кошти дуже схожі як за впливом на організм, так і за складом. Крім того, застосовуються обидва ліки для терапії одних і тих же патологій. Однак є одне але! Обов'язково перед заміною одного засобу іншим радьтеся зі своїм лікуючим лікарем.

Не забувайте, що препарати в своєму складі мають різні додаткові речовини. Крім того, вони можуть різнитися своїми протипоказаннями.

Амбробене - інструкція із застосування, аналоги, відгуки та форми випуску (таблетки 30 мг, розчин для інгаляцій і ін'єкцій, капсули ретард 75 мг, сироп) препарату для лікування кашлю у дорослих, дітей і при вагітності

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Амбробене. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Амбробене в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Амбробене при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування сухого кашлю, розрідження і виведення в'язкого мокротиння при бронхіті, пневмонії у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю.

Амбробене - муколитический і відхаркувальний засіб.

Амброксол (десйтвующее речовина препарату Амбробене) - активний метаболіт бромгексину покращує реологічні властивості мокротиння, зменшує її в'язкість і адгезивні властивості, сприяючи її виведенню з дихальних шляхів.

Амбробене стимулює активність серозних клітин залоз оболонки бронхів, вироблення ферментів, що розщеплюють зв'язку між полісахаридами мокротиння, утворення сурфактанту і безпосередньо активність війок бронхів, перешкоджаючи їх злипанню.

Після прийому всередину терапевтичний ефект настає через 30 хв і зберігається протягом 6-12 годин (в залежності від прийнятої дози).

При парентеральному введенні дія препарату настає швидко і триває протягом 6-10 год.

При парентеральному введенні Амбробене швидко проникає в тканини. Найбільш висока концентрація виявляється в легких. Амброксол проникає через гематоенцефалічний бар'єр і плацентарний бар'єр, виділяється з грудним молоком. Близько 90% амброксолу виводиться з сечею: з них 90% у вигляді метаболітів і 10% в незміненому вигляді.

Всі форми препарату застосовують при захворюваннях дихальних шляхів з виділенням в'язкого мокротиння і утрудненням її відходження:

 • гострі і хронічні бронхіти;
 • пневмонія;
 • бронхіальна астма;
 • бронхоектатична хвороба;
 • в складі комплексної терапії для стимуляції синтезу сурфактанту при респіраторному дистрес-синдромі у недоношених дітей і новонароджених (розчин для ін'єкцій).

Розчин для прийому всередину і інгаляцій.

Капсули ретард 75 мг.

Сироп (дитяча форма препарату).

Розчин для ін'єкцій (уколи в ампулах).

Інструкція по застосуванню та дозування

Препарат слід приймати внутрішньо після їди з достатньою кількістю рідини (склянка води, чаю або соку).

Таблетки дорослим і дітям у віці старше 12 років в перші 2-3 дні призначають по 1 таблетці 3 рази на добу (90 мг на добу). В подальшому переходять на 2-разовий прийом препарату по 1/2 таблетці на добу (30 мг на добу).

Дітям у віці від 6 до 12 років в перші 2-3 дні призначають по 1/2 таблетці 2-3 на добу (30-45 мг на добу). В подальшому переходять на дворазовий прийом препарату по 1/2 таблетці на добу (30 мг на добу).

Капсули ретард дорослим і дітям у віці старше 12 років призначають по 1 капсулі на добу (75 мг на добу).

Сироп слід приймати за допомогою мірного стаканчика: в 1 мл сиропу міститься 3 мг амброксолу.

Дітям у віці до 2 років призначають препарат по 2,5 мл сиропу 2 рази на добу (15 мг на добу).

Дітям у віці від 2 до 6 років призначають препарат по 2,5 мл сиропу 3 рази на добу (22.5 мг на добу).

Дітям у віці від 6 до 12 років призначають препарат по 5 мл сиропу 2-3 рази на добу (30-45 мг на добу).

Дорослим і дітям віком старше 12 років протягом перших днів по 10 мл сиропу 3 рази на добу (90 мг на добу). В подальшому по 10 мл сиропу 2 рази на добу (60 мг на добу).

Амбробене в формі сиропу є найбільш зручною лікарською формою для лікування пацієнтів дитячого віку.

Розчин для прийому всередину і інгаляцій

Розчин для прийому всередину і інгаляцій всередину слід приймати за допомогою мірного стаканчика: в 1 мл розчину міститься 7,5 мг амброксолу.

Дітям у віці до 2 років призначають препарат по 1 мл розчину 2 рази на добу (15 мг на добу).

Дітям у віці від 2 до 6 років призначають препарат по 1 мл розчину 3 рази на добу (22.5 мг на добу).

Дітям у віці від 6 до 12 років призначають препарат по 2 мл розчину 2-3 рази на добу (30-45 мг на добу).

Дорослим і підліткам у перші 2-3 дні призначають по 4 мл розчину 3 рази на добу (90 мг на добу). У наступні дні - по 4 мл 2 рази на добу (60 мг на добу).

При застосуванні Амбробене у вигляді інгаляцій використовують будь-яке сучасне обладнання (крім парових інгаляцій). Перед інгаляцією препарат слід змішати з 0,9% розчином натрію хлориду (для оптимального зволоження повітря можна розвести в співвідношенні 1: 1) і підігрівається до температури тіла. Інгаляції слід проводити в режимі звичайного дихання, щоб не спровокувати кашльові поштовхи.

Пацієнтам з бронхіальною астмою щоб уникнути неспецифічного подразнення дихальних шляхів і їх спазму перед інгаляцією амброксолу слід застосовувати бронхолітики.

Дітям у віці до 2 років ингалируют по 1 мл розчину 1-2 рази на добу (7.5-15 мг на добу).

Дітям у віці від 2 до 6 років ингалируют по 2 мл розчину 1-2 рази на добу (15-30 мг на добу).

Дорослим і дітям віком старше 6 років ингалируют по 2-3 мл розчину 1-2 рази на добу (15-45 мг на добу).

Розчин для ін'єкцій

Розчин для ін'єкцій слід вводити внутрішньовенно (повільно струминно або крапельно). Як розчинник застосовують 0,9% розчин хлориду натрію, 5% розчин глюкози, розчин Рінгера-Локка або інший базисний розчин з рН не вище 6.3.

Дітям зазвичай препарат призначають в добовій дозі з розрахунку 1.2-1.6 мг / кг маси тіла.

Дітям у віці до 2 років призначають по 1 мл (1/2 ампули) 2 рази на добу (15 мг на добу).

Дітям у віці від 2 до 6 років призначають по 1 мл (1/2 ампули) 3 рази на добу (22.5 мг на добу).

Дітям у віці старше 6 років призначають по 2 мл (1 ампула) 2-3 рази на добу (30-45 мг на добу).

Дорослим призначають по 1 ампулі 2-3 рази на добу (30-45 мг на добу). У важких випадках доза може бути збільшена до 2 ампул 2-3 рази на добу (60-90 мг на добу).

При респіраторному дистрес-синдромі у новонароджених та недоношених дітей добова доза препарату становить 30 мг і, як правило, розподіляється на 4 окремих введення.

Ін'єкції припиняють після зникнення гострих проявів захворювання і переходять на прийом всередину інших лікарських форм Амбробене.

Лікування дітей у віці до 2 років слід проводити тільки під контролем лікаря.

Під час застосування препарату рекомендується рясне пиття.

Тривалість курсу лікування залежить від особливостей перебігу захворювання. Не рекомендується застосовувати препарат без лікарського призначення більше 4-5 днів.

 • слинотеча;
 • біль у шлунку;
 • нудота блювота;
 • діарея, запор;
 • сухість у роті і дихальних шляхах;
 • ринорея;
 • шкірний висип;
 • ангіоневротичний набряк обличчя;
 • порушення дихання;
 • температурна реакція з ознобом;
 • контактний дерматит;
 • анафілактичний шок;
 • слабкість;
 • головний біль;
 • при внутрішньовенному введенні - інтенсивні головні болі, відчуття втоми і тяжкості в ногах, заціпеніння, підвищення артеріального тиску, задишка, гіпертермія, озноб.
 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
 • епілептичний синдром;
 • діти у віці до 6 років (для таблеток, капсул ретард, розчину для ін'єкцій);
 • діти у віці до 12 років (для капсул ретард);
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Оскільки до теперішнього часу немає достовірних даних про негативний вплив амброксолу на плід і новонародженого, застосовувати Амбробене при вагітності, особливо в 1 триместрі, і в період грудного вигодовування можливо тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

Одночасне застосування Амбробене з лікарськими засобами, що мають протикашльову активність (наприклад, що містять кодеїн), не рекомендується через утруднення виведення мокротиння з бронхів на фоні зменшення кашлю.

Одночасне застосування Амбробене з антибіотиками (в т.ч. амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин, доксициклін) покращує надходження антибіотиків в легеневі шляху. Подібна взаємодія з доксицикліном широко використовується в терапевтичних цілях.

Не можна використовувати для ін'єкції суміші Амбробене з розчинами, що мають рН вище 6.3.

Аналоги лікарського препарату Амбробене

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Амбробене

Опис актуально на 13.02.2015

 • Латинська назва: Ambrobene
 • Код АТС R05CB06
 • Діюча речовина: Аброксола гідрохлорид (Ambroxol hydrochloride)
 • Виробник: Ratiopharm GmbH, Merckle (Німеччина), Teva (Ізраїль)

До складу однієї таблетки Амбробене входить 30 мг амброксола, лактоза в формі моногідрату (Lactose monohydrate), кукурудзяний крохмаль (Maidis amylum), стеарат магнію (Magnesium stearate), кремнію діоксид (Silicium dioxide) безводний колоїдний.

В одній капсулі пролонгованої дії містяться 75 мг амброксола, мікрокристалічна целюлоза (Cellulose microcrystalline), Avicel РН 102 і РС 581, триетилцитрат (Triethyl citrate), сополімер метакрилової кислоти і етилакрилату (1: 1) (Methacrylic acid ethyl acrylate copolymer msds), гіпромелоза (Pharmacoat 603; Hypromellose), кремнію діоксид ( Silicium dioxide) безводний колоїдний. До складу покриває капсулу оболонки входять: желатин (Gelatin), діоксид титану (Titanium dioxide), барвники (заліза оксид червоний, жовтий і чорний).

У 100 мл сиропу містяться 0,3 грама амброксола, сорбітол (Sorbitol) рідкий 70%, пропіленгліколь (Propylene glycol), сахарин (Saccharin), вода, ароматизатор малиновий.

У 100 мл розчину для перорального прийому і інгаляцій входять 0,75 грам амброксола, калію сорбат (Potassium sorbate); кислотахлористоводнева (Acidum hydrochloricum), вода.

У 2 мл розчину для в / в введення містяться 15 мг амброксола, лимонної кислоти моногідрат (аcid citric monohydrate), натрію хлорид (Sodium chloride), натрію гідрофосфату гептагідрат (Sodium hydrophosphate heptahydrate), вода.

Амбробене має 5 форм випуску:

 • таблетки;
 • ін'єкційний розчин для в / в введення;
 • капсули ретард;
 • сироп;
 • розчин для інгаляційного застосування і прийому p / os.

Таблетки двоопуклі, круглої форми. Колір їх білий, на одній зі сторін є ризику. В одній упаковці препарату може бути 2 або 5 блістерів по 10 таблеток Амбробене.

Корпус желатинових капсул ретард безбарвний, прозорий, кришечка - коричнева, вміст являє собою гранули білого або трохи жовтуватого кольору. В одній упаковці препарату міститься 1 або 2 блістери по 10 капсул.

Сироп - це безбарвна (або трохи жовтувата) прозора рідина з малиновим запахом. В аптеках він продається в флаконах зі скла об'ємом 100 мл. Кожен флакон закупорений струменевого кришкою і закривається загвинчуються з пластмаси. Кожна пачка комплектується мірним стаканчиком.

Розчин для інгаляцій і перорального застосування є прозорою рідиною без запаху, яка може бути як безбарвної, так і світло-жовтого з трохи коричневим відтінком. Розчин продається в флаконах зі скла об'ємом 40 або 100 мл. Кожен флакон закупорений пробкою-крапельницею і закривається загвинчуються з пластмаси. У кожній пачці є мірний стаканчик.

Розчин для введення в вену - це прозора, безбарвна або трохи жовтувата рідина. Випускається він по 2 мл в ампулах з темного скла (першого типу), по 5 ампул в піддоні з пластмаси, по 1 піддону в упаковці.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Амброксол - це речовина, що є метаболитом Бромгексину. Дія його направлено на стимуляцію пренатального (внутрішньоутробного) розвитку легенів: на тлі застосування препарату підвищується синтез і секреція легеневого сурфактанта, а також блокується його розпад.

Амбробене надає секретомоторні, відхаркувальний і секретолітичними ефекти, активізує функцію серозних клітин залоз, які локалізовані в слизовій оболонці бронхів, підвищує кількість слизового секрету і стимулює виділення сурфактанта в альвеолах і бронхах, сприяє відновленню порушеного балансу слизової і серозної складових мокротиння.

Амброксол підвищує активність гидролизующих ферментів, стимулює вивільнення лізосом з пасажирів бронхиолах легких клітин Клара і функцію війок миготливого епітелію, завдяки чому відбувається розрідження мокроти і поліпшується мукоциліарний транспорт патологічного секрету.

В ході доклінічних досліджень було встановлено, що амброксол має антиоксидантну дію. При одночасному застосуванні з антибіотиками Доксицикліном, амоксициліном, еритроміцином і цефуроксимом підвищує концентрацію останніх в виділяється бронхами секреті та мокротинні.

Ефект після застосування препарату розвивається приблизно за півгодини після прийому p / os (всередину) і приблизно протягом 10 хвилин-півгодини після ректального введення. Тривалість терапевтичного ефекту носить дозозалежний характер і варіюється в межах від 6 до 12 годин.

При прийомі p / os амброксол майже в повному обсязі абсорбується з травного тракту. Cmax досягається через 1-3 години. Через пресистемного метаболізму показник абсолютної біодоступності амброксола після прийому p / os знижується приблизно на третину.

Амброксол проникає через плацентарний бар'єр і в цереброспінальную (спинномозкову) рідину, а також виділяється з молоком матері-годувальниці жінки.

Період напіввиведення з плазми - 7-12 годин. Сумарно період напіввиведення речовини і його метаболітів становить близько 22 годин. Головним чином препарат виводиться нирками у вигляді продуктів метаболізму амброксола (близько 90%), і лише менше 10% речовини виводиться в чистому вигляді.

Показаннями до застосування Амбробене є гострі і хронічні форми хвороб респіраторного тракту, при яких у хворого утруднене відходження мокроти.

Застосування Амбробене протипоказано при гіперчутливості до компонентів препарату, а також у першому триместрі вагітності.

Додаткові протипоказання для таблеток:

Капсули ретард заборонені дітям до 12 років.

Сироп Амбробене не призначають при:

З обережністю ліки призначають:

 • при синдромі нерухомих війок (первинної циліарного дискінезії) - генетично детермінованої спадкової аномалії розвитку структури і функції миготливого епітелію респіраторного тракту;
 • при вагітності (у 2 і 3 триместрах);
 • в період грудного вигодовування;
 • в періоди загострення виразки шлунка або виразки дванадцятипалої кишки (Для лікарських форм, які призначені для перорального прийому).

З особливою обережністю слід приймати Амбробене пацієнтам, у яких порушено функціональний стан нирок або діагностовано серйозне захворювання печінки. При цьому доза ліків для них повинна бути меншою, а інтервали між прийомами - більшими.

Побічні явища, пов'язані з прийомом таблеток, сиропу і капсул пролонгованої дії:

На тлі застосування розчину Амбробене для інгаляцій і прийому всередину можуть розвиватися:

Розчин Амбробене для введення в вену може спровокувати:

 • алергічні та анафілактичні реакції;
 • лихоманку;
 • головні болі високої інтенсивності;
 • почуття сильної втоми;
 • болю в животі;
 • венозні набряки;
 • слабкість;
 • нудоту і блювоту.

Інструкція по застосуванню Амбробене

Тривалість терапії в будь-якій лікарській формі визначається в індивідуальному порядку і обумовлюється особливостями захворювання. Максимальна тривалість курсу лікування Амбробене без призначення лікаря - п'ять днів.

муколітичний ефект ліки проявляється за умови, що пацієнт вживає велику кількість рідини. Тому в період лікування препаратом хворому слід пити якомога більше.

Всі лікарські форми, призначені для прийому p / os, слід приймати після прийому їжі, при цьому краплі попередньо змішують з водою, чаєм або фруктовим соком. Таблетки і капсули показано запивати великою кількістю води, розжовувати їх інструкція забороняє.

Таблетки Амбробене: інструкція із застосування

Оптимальна доза для дітей 6-12 років - по половинці таблетки 2 або 3 рази на день.

Пацієнтам старше 12 років в перші 2-3 дні препарат слід приймати по 1 таблетці три рази на день. Якщо очікуваного ефекту не відзначається, дорослим пацієнтам дозволяється збільшити разову дозу до 2 таблеток, кратність застосувань ліки - 2 рази на день.

З 3 або 4 дня лікування доцільно приймати по 1 таблетці 30 мг двічі на день.

Капсули Амбробене: інструкція із застосування

Добова доза препарату в даній лікарській формі - 1 капсула (75 мг).

Сироп Амбробене: інструкція із застосування

Для дітей сироп дозують залежно від віку. Так, у віці до 24 місяців рекомендується пити двічі на день по 2,5 мл (0,5 мірного стаканчика); у віці від 24 місяців до 6 років - по 2,5 мл тричі на день; у віці 6-12 років - по 5 мл два або три рази на день (за показаннями).

Пацієнтам старше 12 років сироп від кашлю в перші 2-3 дні слід приймати по 10 мл тричі на день. Якщо в цьому є необхідність, дорослим пацієнтам дозволяється збільшити дозу до 20 мл двічі на день.

Починаючи з 3-4 дня лікування продовжують приймаючи по 20 мл сиропу на добу, дозу ділять на 2 прийоми.

Інструкція по застосуванню Амбробене для інгаляцій і всередину

Дозу розчину для прийому p / os розраховують таким чином:

 • 2 мл / сут. в 2 прийоми - для дітей до 24 місяців;
 • 3 мл / сут. в 3 прийоми - для дітей від 24 місяців до 6 років;
 • 4-6 мл / добу. в 2 або 3 прийоми (по 2 мл за прийом) - для дітей 6-12 років;
 • 12 мл / сут. в 3 прийоми - для хворих у віці старше 12 років в перші 2-3 дні лікування (при неефективності терапії дозу підвищують до 16 мл / добу з кратністю застосувань 2 рази в день);
 • 8 мл / сут. в 2 прийоми - для хворих у віці старше 12 років, з 3-4 дня лікування.

При застосуванні Амбробене для інгаляцій допускається використання будь-якого сучасного обладнання за винятком парових інгаляторів.

Проводять інгаляції з фізіологічним розчином, для чого безпосередньо перед процедурою препарат змішують з фізіологічним розчином NаCl і підігрівають до температури тіла. Щоб домогтися оптимального зволоження повітря розчини рекомендується брати в пропорції 1: 1.

Слід пам'ятати, що глибокий вдих при інгаляційної терапії провокує кашлеві точки, тому інгаляції проводять, намагаючись дихати в звичному режимі. Пацієнтам, у яких діагностована бронхіальна астма, проводити процедуру слід після прийому бронхолітичних засобів.

Як робити інгаляції пацієнтам різних вікових груп:

 • для дітей до 24 місяців показано проведення однієї-двох процедур в день з використанням 1 мл розчину для інгаляцій;
 • для дітей від 24 місяців до 6 років процедури проводять з тією ж кратністю, але використовуючи вдвічі більшу дозу препарату;
 • для всіх інших категорій пацієнтів разова доза розчину Амбробене для інгаляцій - 2-3 мл, кратність процедур та ж - 1 або 2 рази на день.

Розчин Амбробене: інструкція із застосування

Розчин вводять в вену повільно (як мінімум протягом 5 хвилин), струменевий або краплинно, використовуючи як розчинник будь базисний розчин, рН якого не перевищує 6,3 (підійде для цієї мети ізотонічний розчин NaCl, розчин Рінгера-Локка, п'ятивідсотковий розчин глюкози ).

Добова доза залежить від ваги пацієнта, її відміряють з розрахунку 30 мг на 1 кг маси тіла і рівномірно розподіляють на 4 прийоми на добу.

Після зникнення гострих симптомів, доцільним вважається перейти на прийом препарату в інших лікарських формах.

Ознаки інтоксикації при передозуванні амброксолу не встановлені. Є дані про те, що перевищення рекомендованої дози провокує діарею і нервове збудження.

Амброксол добре переноситься при пероральному прийомі в дозі, рівній 25 мг на кілограм маси тіла на добу.

Важка передозування може стати причиною підвищеної саливации, нудоти, блювоти, зниження артеріального тиску.

У разі серйозної передозування показана інтенсивна терапія: стимуляція блювання та промивання шлунка. Провести ці заходи слід в перші годину-дві після прийому препарату. Подальше лікування симптоматичне.

одночасне застосування протикашльових препаратів і амброксола пригнічує кашльовий рефлекс, що в свою чергу може спровокувати застій секрету.

Амброксол при одночасному застосуванні з Еритроміцином, амоксицилін, Доксицикліном і Цефуроксимом підвищує концентрацію цих антибактеріальних препаратів в мокроті і бронхіальному секреті.

При введенні амброксола в вену слід використовувати в якості розчинників розчини, рН яких не перевищує 6,3. Для амброксола цей показник дорівнює 5, тому занадто велика різниця значень рН може спровокувати випадання в осад підстави речовини.

Амбробене в лікарських формах для перорального застосування відноситься до категорії засобів безрецептурного відпуску.

Для придбання розчину для в / в введення необхідний рецепт лікаря.

Зберігати в приміщеннях, в яких підтримується температура не вище 25 ° C. Берегти від дітей.

особливі вказівки

У виняткових випадках при застосуванні препарату можуть відзначатися тяжкі дерматологічні реакції, в тому числі синдроми Лайєлла і Стівенса-Джонсона. При появі змін на шкірі або слизових слід в терміновому порядку звернутися до лікаря і припинити лікування Амбробене.

Калорійність сиропу - 2,6 ккал / грам сорбіту. В одному мірному стаканчику обсягом 5 мл міститься 2,1 грама сорбітолу, що еквівалентно 0,18 ХО (хлібних одиниць).

Сорбітол має здатність надавати легкий послаблюючий ефект.

Від якого кашлю призначають Амбробене?

Амбробене - це муколітик і, як і всі препарати муколітичного дії, його доцільно призначати при сухому кашлі, причиною якого є захворювання нижніх відділів респіраторного тракту.

Ліки оптимізує роботу клітин епітелію і розріджує патологічний секрет, полегшуючи тим самим його відхаркування.

У разі, якщо кашель у пацієнта вологий, рясний і продуктивний, необхідності в призначенні препаратів для розрідження мокротиння немає.

Амбробене для дітей

Від чого таблетки і сироп призначають дітям? Застосування препарату показано для лікування захворювань респіраторного тракту, які протікають в гострій або хронічній формі.

Таблетки дитині можуть бути призначені тільки після досягнення шестирічного віку, капсули - не раніше, ніж з 12 років. Оптимальна лікарська форма для дітей - сироп Амбробене. Однак слід пам'ятати, що дітям, яким ще немає 2 років, сироп, розчин для в / в введення і розчин для прийому p / os і інгаляцій призначають виключно за показаннями лікаря.

Найважливішим властивістю Амбробене є здатність стимулювати утворення сурфактанта - речовини, яка необхідна для забезпечення нормальної роботи легких. І саме ця властивість робить препарат цінних для малюків, у яких після народження виникли проблеми з легкими.

Новонароджених немовлятам і для дітей до року Амбробене призначають для того, щоб нормалізувати вироблення сурфактанта і запобігти склеювання альвеол легенів, а також для того, щоб не дати бронхіту, яким нерідко ускладнюється ГРВІ, перейти в хронічну форму.

Режим дозування і оптимальну тривалість лікування визначає лікуючий лікар з урахуванням характеру перебігу хвороби і віку маленького пацієнта.

У відео-рекламу бренду Амбробене упор робиться на те, що препарат зроблений у Німеччині, що само по собі є гарантом його високої якості та ефективності.

Основним посилом реклами є те, що стандарти, відповідно до яких створюється Амбробене, нітрохи не поступаються високим стандартам якості і тим призначеним для користувача характеристикам, завдяки яким німецькі машини, іграшки та побутова техніка давно і міцно заслужили визнання споживачів в різних країнах світу.

І підтвердженням заяв виробника про ефективність його продукту є численні позитивні відгуки про Амбробене для дітей: на думку більшості мам, засіб є одним з кращих на сьогоднішній день, оскільки воно дійсно добре працює і допомагає дитині впоратися з сильним кашлем.

На сьогоднішній день достовірних даних про безпеку застосування Амбробене при вагітності (зокрема, в перші 28 тижнів) немає. В ході проведених на тваринах досліджень не було виявлено тератогенної дії амброксолу.

Застосування препарату в 2 і 3 триместрах можливо виключно за призначенням лікаря і тільки після того, як буде зроблено оцінку потенційної користі для матері і можливих ризиків для плоду.

Дослідження, що проводилися на тваринах, дозволили встановити, що амброксол має здатність потрапляти в грудне молоко. Однак застосування препарату у жінок, що годують вивчено недостатньо, в зв'язку з чим Амбробене може бути призначений лише після оцінки співвідношення користь / ризик для матері і дитини.

Відгуки про сиропі Амбробене, як і відгуки про таблетки, розчині для інгаляцій або розчині для в / в введення переважно позитивні. Підтверджують їх досить високі оцінки ліки на спеціалізованих форумах, де люди діляться досвідом застосування тих або інших ліків: за п'ятибальною шкалою Амбробене оцінюють на 4,5-4,8 бала.

В якості основних переваг препарату відзначають:

 • ефективність;
 • швидкодія;
 • зручність застосування;
 • приємний для дитини смак;
 • можливість застосовувати з перших місяців життя дитини;
 • велика кількість лікарських форм (таблетки, розчин для в / в введення, капсули ретард, розчин для інгаляційного застосування і прийому p / os, сироп), що дозволяє вибрати оптимальну для себе.

Проте, зустрічаються також нейтральні і негативні відгуки, які пов'язані з тим, що застосування препарату не дало настільки вираженого результату, як очікувалося.

Ціна таблеток Амбробене - 54 грн / 165 рублів, капсул пролонгованої дії - 59 грн / 190 рублів. Ціна сиропу Амбробене для дітей - 63 грн / 108 рублів. Ціна Амбробене для інгаляцій 40 мл - 38 грн / 127 рублів, розчин для інгаляцій 100 мл можна придбати за 62 грн або 176 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

З сухого у вологий в перший же день лікування мені тільки Флюдітек допомагає. Кашель взагалі зараз швидко лечу, амбробене виходить довше, на жаль

все що хорошого написано про ці ліки підтверджую-випробував на собі і на дружині

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

56 + = 65