Амбробене інструкція сироп для дітей

Амбробене, сироп додатив мій список

для медичного застосування препарату

Реєстраційний номер: П N014731 / 04

Торгова назва: Амбробене

Міжнародна непатентована назва (МНН): амброксол

Лікарська форма: сироп

100 мл сиропу містять:

Активна речовина: Амброксолу гідрохлорид 0,30 г

Сорбітол рідкий 70%, пропіленгліколь, ароматизатор малиновий, сахарин, вода очищена.

Прозорий від безбарвного до злегка жовтого кольору розчин з запахом малини.

відхаркувальний муколитическое засіб.

Код ATX: R05CB06

Амброксол є бензиламінів - метаболіт бромгексину. Відрізняється від бромгексину відсутністю метильної групи і наявністю гідроксильної групи в пара-транс положенні ціклогексільного кільця. Володіє секретомоторним і секретолітичним і відхаркувальну дію.

Після прийому всередину дія наступає через 30 хвилин і триває протягом 6-12 годин (в залежності від прийнятої дози).

Доклінічні дослідження показали, що амброксол стимулює серозні клітини залоз слизової оболонки бронхів. Активуючи клітини миготливого епітелію і знижуючи в'язкість мокротиння, покращує мукоциліарний транспорт. Амброксол активує утворення сурфактанта, завдаючи прямого впливу на альвеолярні пневмоцити 2-го типу і клітини Клара мелкіхдихательних шляхів.

Дослідження на клітинних культурах і дослідження in vivo на тваринах показали, що амброксол стимулює утворення і секрецію речовини (сурфактанту), активного на поверхні альвеол і бронхів ембріона і дорослого.

Також при доклінічних дослідженнях було доведено антиоксидантний ефект амброксолу. Амброксол при спільному застосуванні з антибіотиками (амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин, доксициклін) збільшує їх концентрацію в мокроті і бронхіальному секреті.

При прийомі всередину амброксол практично повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація досягається через 1-3 години після прийому всередину. Через пресистемного метаболізму абсолютна біодоступність амброксолу після прийому всередину знижується приблизно на Уз. Утворені в зв'язку з цим метаболіти (такі як дібромоантраніловая кислота, глюкуроніди) елімінуються в нирках. Зв'язування білками плазми становить близько 85% (80-90%). Період напіввиведення з плазми становить від 7 до 12 годин. Сумарний період напіввиведення амброксолу і його метаболітів становить приблизно 22 години.

Виводиться переважно нирками у вигляді метаболітів - 90%, менше 10% виводиться в незміненому вигляді.

З огляду на високу зв'язок з білками плазми, великий обсяг розподілу і повільне перерозподіл з тканин в кров, істотного виведення амброксолу при діалізі або форсованому діурезі не відбувається.

У пацієнтів з тяжкими захворюваннями печінки кліренс амброксолу зменшується на 20-40%. У пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок період напіввиведення метаболітів амброксолу збільшується. Амброксол проникає в спинномозкову рідину і через плацентарний бар'єр, а також виділяється в грудне молоко.

Гострі і хронічні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються порушенням утворення і відходження мокроти.

- Підвищена чутливість до амброксолу або до одного з допоміжних речовин;

- вагітність (I триместр);

- дефіцит сахарази / ізомальтази, непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбция.

Порушення моторної функції бронхів і підвищене утворення мокротиння (при синдромі нерухомих війок), виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки в період загострення, вагітність (II-III триместр), період лактації. Пацієнти з порушеннями функції нирок або тяжкими захворюваннями печінки повинні приймати Амбробене з особливою обережністю, дотримуючись великі інтервали між прийомами або приймаючи препарат в меншій дозі.

Застосування під час вагітності та в період годування груддю:

Недостатньо даних щодо застосування амброксолу в період вагітності. Зокрема, це стосується перших 28 тижнів вагітності. Дослідження, що проводяться на тваринах, не виявили тератогенного ефекту. Застосування Амбробене при вагітності (II-III триместр) можливо тільки за призначенням лікаря, після ретельної оцінки співвідношення ризик / користь.

Період годування грудьми

Дослідження, що проводяться на тваринах, показали, що амброксол проникає в грудне молоко. У зв'язку з недостатнім вивченням застосування препарату у жінок в період годування груддю, застосування Амбробене можливо тільки за призначенням лікаря, після ретельної оцінки співвідношення ризик / користь.

Сироп слід приймати після їжі, використовуючи доданий мірний стаканчик.

Дітям до 2 років слід приймати по Уг мірного стаканчика (2,5 мл сиропу) 2 рази на день (15 мг амброксолу в день). Дітям від 2 до блет слід приймати по Уг мірного стаканчика (2,5 мл сиропу) 3 рази в день (22,5 мг амброксолу в день). Дітям від 6 до 12 років слід приймати по 1 мерному стаканчику (5 мл сиропу) 2-3 рази на день (30 - 45 мг амброксолу в день).

Дорослим і дітям старше 12 років в перші 2-3 дні лікування слід приймати по 2 мірних стаканчика (10 мл сиропу) 3 рази в день (90 мг амброксолу в день). При неефективності терапії дорослі можуть збільшити дозу до 4 мірних стаканчиків (20 мл сиропу) 2 рази на день (120 мг амброксолу в день). У наступні дні слід приймати по 2 мірних стаканчика (10 мл сиропу) 2 рази на день (60 мг амброксолу в день).

Тривалість лікування підбирається індивідуально в залежності від перебігу захворювання. Не рекомендується приймати Амбробене без призначення лікаря більш ніж протягом 4-5 днів.

Муколітичний ефект препарату проявляється при прийомі великої кількості рідини. Тому під час лікування рекомендується рясне пиття.

Рідко (від > 0,1% до < 1%): алергічні реакції (кропив'янка, шкірний висип, ангіоневротичний набряк обличчя, задишка, свербіж), гарячка, слабкість, головний біль.

Дуже рідко (< 0,01%): анафілактичні реакції, в тому числі анафілактичний шок.

з боку шлунково-кишкового тракту:

Рідко (від > 0,1% до<1%): нудота, болі в животі, блювота, діарея, закрепи.

Рідко (від > 0,1% до<1%): сухість слизової оболонки порожнини рота і дихальних шляхів, висипи, ринорея, дизурія.

Ознак інтоксикації при передозуванні амброксолу не виявлено. Є відомості про нервовому збудженні і діареї. Амброксол добре переноситься при прийомі всередину в дозі до 25 мг / кг / день.

У разі тяжкого передозування можливі підвищене слиновиділення, нудота, блювота, зниження артеріального тиску.

Методи інтенсивної терапії, такі як викликання блювання, промивання шлунка, повинні застосовуватися тільки у випадках тяжкого передозування, в перші 1-2 години після прийому препарату. Показано симптоматичне лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

При одночасному застосуванні амброксолу і протикашльових засобів через пригнічення кашльового рефлексу може виникнути застій секрету. Тому подібні комбінації слід підбирати з обережністю.

При спільному прийомі амброксолу і антибіотиків амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину і доксицикліну концентрація останніх в мокроті і бронхіальному секреті збільшується.

Не слід комбінувати з протикашльовими лікарськими засобами, що утрудняють виведення мокротиння. У дітей у віці до 2 років застосування препарату можливе тільки за призначенням лікаря. Вкрай рідко спостерігалися шкірні реакції у важкій формі, такі як синдром Стівенса-Джонсона і синдром Лайєлла, при застосуванні амброксолу. При зміні шкірних покривів або слизових оболонок необхідно терміново звернутися до лікаря і припинити прийом препарату. Вплив на здатність керування транспорту і на управління машинами і механізмами до теперішнього моменту не відомо.

Калорійність становить 2,6 ккал / г сорбітолу. Сорбітол може надавати легку послаблюючу дію. 1 мірний стаканчик (5 мл сиропу) містить 2,1 г сорбітолу, що відповідає 0,18 ХЕ.

Форма випуску: Сироп 15 мг / 5 мл.

По 100 мл препарату у флакон темного скла, закупорені струменевого пробкою і пластмасовим загвинчуються.

Один флакон з інструкцією із застосування і мірним стаканчиком в картонну пачку.

Зберігати при температурі не вище 25 ° С. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Після відкриття флакона препарат придатний для застосування протягом 1 року. Не застосовувати після закінчення терміну придатності!

Власник реєстраційного посвідчення:

«Ратіофарм ГмбХ», Німеччина.

Людвіг-Меркле штрассе 3, D-89143, м Блаубойрен, Німеччина.

Адреса для прийому претензій: 119049, Москва, вул. Шаболовка, 10, корп.1

Перед використанням препарату Амбробене необхідно проконсультуватися з лікарем. Інструкцію приведено у вільному перекладі і призначена виключно з метою ознайомлення. Для повного ознайомлення з препаратом, його побічними діями, протипоказаннями необхідно звернутися до анотації виробника.

Дані про всі несприятливі ефекти не завжди вказані на упаковці ліків та інформаційних вкладишах. Найчастіше вони інформують про заборону прийому без консультації фахівця.

Уточнити ціну на препарат можна в аптеках Вашого міста або на сайті www.utrinos.ru.

Перед застосуванням дітьми обов'язкова консультація лікаря.

Лікуємо кашель - що потрібно знати мамі про сироп Амбробене

Амбробене - сироп для дітей, який застосовують під час гострих і / або хронічних захворювань дихальних шляхів. Він допомагає позбутися від сухого кашлю, діє майже відразу ж і протягом тривалого часу.

Амбробене - безсумнівно, один із найдієвіших засобів від кашлю на сьогоднішній день.

Його ціна трішечки вище, ніж у аналогічних ліків, проте ефективність доведена одужанням багатьох малюків. Своєрідний приємний смак, майже натуральний склад, швидкодія, просте застосування, а також популярність бренду роблять дані ліки одним з кращих в боротьбі проти кашлю.

Що собою являє і як допомагає?

Амбробене для дітей - прозорий розчин із запахом малини. У його складі пропіленгліколь, сорбітол, ароматизатор «малина», вода і сахарин.

Сироп має приємний смак і аромат стиглої малини.

Головним компонентом є амброксол. Саме він змушує спеціальні вії клітин легенів позбавлятися від «сміття» (бактерій, запалення, іншого), а також допомагає виробленню речовини, яке захищає і забезпечує киснем легеневу тканину.

Сироп показаний до застосування при таких захворюваннях:

 • бронхіальна астма;
 • будь-яка респіраторна інфекція;
 • запалення легенів;
 • бронхіт або ларинготрахеїт;
 • респіраторний синдром у новонароджених і малюків до року.

Навіть в самих серйозних випадках Амбробене приносить полегшення вже через 30 хвилин.

Інструкція (її можна завантажити тут) говорить, що дія Амбробене починається через 30 хвилин після прийняття сиропу. Залежно від прийнятої дози, воно триває від 6 до 13 годин. Потім ліки виходить через сечовидільну систему.

Сироп випускають в темних флаконах по 100 мл. В комплекті зручна ложечка, щоб відміряти по 15 мг препарату.

Протипоказання і передозування

Не варто приймати Амбробене дітям з індивідуальною непереносимістю компонентів, захворюваннями печінки, епілепсією або виразками різного характеру.

Кількість прийомів також залежить від віку хворого:

 • до двох років - по 2,5 мл 1-2 рази на день;
 • від 2 до 6 років - по 2,5 мл 2-3 рази за добу;
 • від 6 років - по 5 мл близько трьох разів на день.

Дозування безпосередньо залежить від віку хворого і вимагає чіткого дотримання.

Не допускайте занадто тривалого прийому Амбробене - можуть виникнути небажані наслідки.

Серед побічних дій спостерігаються:

 • різні алергічні реакції;
 • лихоманка;
 • слабкість;
 • головний біль;
 • нудота;
 • болю в животі;
 • блювота;
 • діарея;
 • запор.

При появі тривожних симптомів викликайте лікаря.

Якщо після прийому Амбробене ви виявили у малюка щось з перерахованого, краще звернутися в лікаря. У критичній ситуації спробуйте викликати блювоту і промити шлунок.

В інструкції із застосування сказано, що курс лікування повинен тривати не більше п'яти, за призначенням педіатра - семи днів.

Препарат приймають після вживання їжі, використовуючи для цього мірний посуд, що пропонується до флакону.

Чи можна поєднувати з іншими ліками?

Не можна одночасно застосовувати Амбробене і засоби від кашлю і з кодеїном.

Акуратно використовуйте ліки з такими речовинами, як амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин і доксициклін.

Комбінувати лікарські препарати можна тільки з дозволу фахівця!

Дитячий сироп підсилює дію деяких антибіотиків, тому приймайте цю комбінацію тільки з дозволу лікаря.

Купити препарат можна в будь-якій аптеці, але ціна часто залежить від місця продажу. В середньому, Амбробене коштує близько 175 руб. Трапляються ціни трохи нижче (до 130 руб.) І вище (до 250 руб.).

Будь-фармацевт розповість про існуючі аналоги і порадить, що вибрати.

Існують лікарські препарати, що діють практично так само, як Амбробене. Його аналоги:

Ціна приблизна і коливається в різних аптеках. Дані лікарські препарати можуть коштувати на 10-70 руб. дорожче або дешевше.

Чи не переплутайте з розчином для інгаляцій!

Деякі плутають сиропом з розчином для інгаляцій Амбробене - це різні ліки, хоча розчин також можна приймати всередину. Його випускають в схожому темному бульбашці по 40 і 100 мл, з мірним стаканом.

Уважно читайте написи на коробочках, інакше можна купити не той препарат.

«Педіатр прописав Амбробене у вигляді сиропу і додатково призначив інгаляції з однойменною розчином. Захворіли в п'ятницю, у вівторок від кашлю залишилися тільки спогади ».

«Купувала спеціальний сироп для інгаляцій Амбробене. Варто 100 мл такого препарату майже 174 рубля. Його можна приймати з народження, він не містить цукру і спирту. Мій малюк спокійно випивав рідина, розбавлену звичайним компотом ».

«Сироп відмінно впорався з хворобою, вже через пару днів моя крихітка відчула полегшення, а через тиждень повністю одужала. Хороший препарат за невеликі гроші ».

«Ефект від прийому Амбробене помітний відразу. Кашель переходить у вологий, потім і зовсім проходить. Але діткам, схильним до ларингіту, не раджу. Тому що дитині з ларингітом через що з'явилася мокротиння може погано спати ».

«Амбробене дійсно добре справляється з кашлем і виводить мокроту. Єдине зауваження - його краще пити до 6 вечора, щоб активна дія не довелося на ніч. Коли мокрота виводиться, через що важко спати ».

Більшість озивов про Амбробене - позитивні, тому можна використовувати його без остраху завдати шкоди дитині. Термін придатності закритого флакона - 5 років, відкритого - 1 рік.

Розчин Амбробене для інгаляцій і сироп Амбробене - різні препарати, які мають різний ефект і вартість. Однак обидва вони ефективні.

Всього 5 днів і ніякого кашлю!

Дане ліки відмінно допомагає при кашлі, позбавляє від недуги всього за 5 днів. Приємне на смак, чому дітки п'ють його із задоволенням. Невисока ціна - ще один плюс препарату.

Також ви можете вступити в наші групи в соціальних мережах: ВКонтакте, Facebook, Однокласники, Google+ і Twitter.

Препарат Амбробене для дітей

Лікарський препарат Амбробене по інструкції про застосування відноситься до класу муколитиков, засобів, здатних розріджувати густий секрет бронхів. У малюків до року, які не вміють відкашлюватися, запальний процес з гортані швидко спускається на трахею і бронхи. Так гостре респіраторне захворювання може ускладнитися запаленням легенів. Сироп Амбробене для дітей - смачне і корисне ліки. Крім того, дитині можна приймати всередину несолодкий розчин, робити з ним інгаляції. Ін'єкції Амбробене допомагають при дихальної недостатності у недоношених дітей.

Активною речовиною є амброксол. У терапії використовуються його властивості:

 • активізувати епітеліальну тканину бронхів для вироблення літичних ферментів;
 • примушує реснічкі- «двірники» епітеліальних клітин вимітати мокроту разом з бактеріями і продуктами запалення;
 • стимулювати вироблення сурфактанта, речовини що захищає легеневу тканину і забезпечує насичення її киснем.

При прийомі всередину дія ліків настає вже через півгодини і триває до 12 годин. Велика частина виводиться через сечовидільну систему.

Амбробене показаний, згідно з інструкцією, у всіх випадках, коли має місце затримка мокротиння в дихальних шляхах:

 • ларинготрахеїти і бронхіти після грипу або респіраторної інфекції;
 • бронхіальна астма;
 • запалення легенів;
 • респіраторний синдром у недоношених новонароджених і дітей до року.
 • хвороби печінки, сечовидільної системи з порушенням функції;
 • індивідуальна непереносимість препарату;
 • епілепсія;
 • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки.

Можливі форми застосування для дітей і їх використання

Амбробене можна придбати в аптеці без рецепта, але не рекомендується займатися лікуванням дитини самостійно. Особливо це стосується дітей до року. Краще порадитися про застосування з педіатром.

Сироп Амбробене випускається по 100 мл у темних флаконах з мірним посудом в комплекті. У чайній ложці препарату (5 мл) міститься 15 мг амброксолу. Крім діючої речовини - малиновий ароматизатор, сорбітол, сахарозу та інші допоміжні засоби.

Звертаємо увагу на вуглеводи. Якщо у дитини цукровий діабет, необхідно порадитися з лікуючим ендокринологом з приводу дозування цукрознижувальних засобів.

Приймати сироп, за інструкцією, потрібно після або під час їжі. Запивати водою, чаєм, соком. На тлі лікування Амбробене рекомендується дитині більше вживати рідини.

Дозування сиропу залежить від віку пацієнта:

 • менше двох років - по 2,5 мл (половина чайної ложки) не частіше, ніж двічі на день;
 • від двох до шести - також, але тричі на добу;
 • з шести до дванадцяти - по повній чайній ложці (5 мл) тричі на добу;
 • підліткам в 12 років і старше - рекомендується перші три дні терапії по 10 мл до трьох разів на день, з четвертого - по два рази.

Амбробене в розчині випускається в темних судинах по 40 і 100 мл з мірним стаканчиком. Його можна вживати всередину і використовувати для інгаляцій. Активною речовиною також є гідрохлорид амброксола. Один мл розчину містить 7,5 мг. Всередину інструкція із застосування радить вживати його після їди, запивати водою, соком. Розчин без запаху, має нейтральний смак.

Дозування дитині можна розрахувати за інструкцією залежно від віку:

 • менше двох років - по одному мл два рази на добу;
 • від двох до шести - також, але до тричі за день;
 • з шести до дванадцяти - по 2 мл трохи більше, ніж три рази за добу;
 • в 12 років і старше - необхідно перші три дні терапії по 4 мл тричі на день, з четвертого - по два рази.

Інгаляції з Амбробене проводять будь-яким домашнім інгалятором, виключаючи парові способи. Рекомендовану по інструкції дозування розводять в такому ж обсязі фізрозчину, його злегка підігрівають. Дітям з бронхіальною астмою необхідно попередньо зробити вдих з препаратом, що знімає спазм.

На тлі лікування у дитини можуть виникнути симптоми передозування: слинотеча, нудота, блювота, скарги на головний біль, блідість обличчя (зниження артеріального тиску). Потрібно викликати «швидку допомогу». Старшим дітям можна спробувати промити шлунок.

Необхідно пам'ятати, що Амбробене не можна застосовувати спільно з протикашльовими таблетками, що містять кодеїн. Вони пригнічують дію один одного. Це може викликати застій мокротиння і погіршити ситуацію. Якщо дитині призначені антибіотики, а батьки вирішили додати Амбробене, то слід мати на увазі, що амброксол підсилює дію деяких класів антибіотиків.

Особливості інструкції по застосуванню не завжди зрозумілі батькам. Краще звернутися до лікаря-фахівця.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 16 = 21