Амоксиклав інструкція із застосування таблетки дорослим

Содержание

Таблетки Амоксиклав: інструкція із застосування для дітей і дорослих

Амоксиклав - антибіотик пеніцилінової групи, до його складу входить амоксицилін і клавуланова кислота.

Це комплексний препарат нового покоління, що володіє потужною антимікробну активність відносно більшості хвороботворних бактерій, стійких до інших препаратів пеніцилінового ряду. Завдяки цьому, Амоксиклав має велику сферу застосування і з успіхом використовується для лікування цілого ряду захворювань

На цій сторінці ви знайдете всю інформацію про Амоксиклав: повну інструкцію із застосування до даного лікарського засобу, середні ціни в аптеках, повні та неповні аналоги препарату, а так само відгуки людей які вже застосовували Амоксиклав. Хочете залишити свою думку? Будь ласка, пишіть в коментарі.

Клініко-фармакологічна група

3

Відпускається за рецептом лікаря.

Скільки коштує Амоксиклав? Середня ціна в аптеках залежить від форми випуску:

 • Ціна Амоксиклаву в таблетках 250 мг + 125 мг становить в середньому 230 рублів за 15 шт. купити антибіотик 500 мг + 125 мг можна за ціною 360 - 400 рублів за 15 шт. Скільки коштують таблетки 875 мг + 125 мг, залежить від місця продажу. В середньому їх вартість становить 420 - 470 рублів за 14 шт.
 • Ціна Амоксиклав Квіктаб 625 мг - від 420 рублів за 14 шт.
 • Ціна суспензії Амоксиклав для дітей - 290 рублів (100 мл).
 • Ціна Амоксиклав 1000 мг в Україні (Київ, Харків та ін.) - від 200 гривень за 14 штук.

Препарат випускається у вигляді:

 • Таблеток в плівковій оболонці
 • Порошку, призначеного для виготовлення суспензії
 • Порошку ліофілізованого для внутрішньовенних ін'єкцій

Перед використанням препарату в формі порошку, його розводять в інфузійному розчині або воді. Розглянемо докладніше всі різновиди лікарських форм.

Таблетки Амоксиклав містять різні концентрації активних речовин і випускаються в трьох варіантах:

 1. Амоксиклав 375 (містять 250 мг антибіотика + 125 мг кислоти)
 2. Амоксиклав 625 (500мг антибіотика + 125 мг кислоти)
 3. Амоксиклав 1000 (850мг антибіотика + 125 мг кислоти)

Крім цього, до складу таблетованих форм входять допоміжні компоненти, що відповідають за формування в'язкості лікарського засобу: стеарат магнію, діоксид кремнію, целюлоза, тальк і ін. Таблетки амоксиклаву з будь-яким складом активних інгредієнтів перед застосуванням рекомендують розчиняти в 100 мл води. Якщо можливість розчинити таблетку відсутня, її потрібно ретельно розжувати і запити достатньою кількістю рідини.

Поєднання амоксициліну з клавулановою кислотою в своєму роді унікально. Амоксицилін і інші антибіотики групи пеніцилінів викликають загибель бактеріальних клітин шляхом зв'язування їх поверхневих рецепторів. Однак більшість бактерій за час застосування препарату навчилися руйнувати цей антибіотик за допомогою ферменту бета-лактамази.

1

Клавуланова кислота знижує активність цього ферменту, завдяки чому у даного препарату дуже широкий спектр дії. Він вбиває навіть штами бактерій, стійкі до амоксициліну. Ліки має виражену бактеріостатичну і бактерицидну дію на всі види стрептококів (виняток становлять метіціллінорезістентние штами), ехінококів, лістерій.

Чутливі до амоксиклаву і грамнегативні бактерії:

Незалежно від поєднання з прийомом їжі, засіб добре всмоктується в організм, максимальна концентрація препарату досягається вже в першу годину після прийому.

Амоксиклав призначають при інфекціях, викликаних чутливими штамами мікроорганізмів, а саме при таких захворюваннях:

 1. Інфекції жовчовивідних шляхів (холангіт, холецистит).
 2. Інфекції кісткової та сполучної тканини.
 3. Інфекції шкіри і м'яких тканин (імпетиго, флегмона, бешиха, абсцес, вторинно інфіковані дерматози).
 4. Остеомієліт, менінгіт, сепсис і ендокардит.
 5. Інфекції ЛОР-органів, нижніх і верхніх відділів дихальних шляхів (фарингіт, тонзиліт, синусит і середній отит в гострій і хронічній формах, заглотковий абсцес, пневмонія, гострий бронхіт з суперінфекцій, хронічний бронхіт); - інфекції сечовивідних шляхів та органів малого таза.

Застосування амоксиклаву ефективно для профілактики інфекцій в хірургії і лікування післяопераційних інфекцій.

Спектр протипоказань до застосування амоксиклаву не широкий, він включає такі стани:

 • Важкі порушення функціональної активності печінки та нирок (недостатність цих органів).
 • Деякі вірусні захворювання - інфекційний мононуклеоз.
 • Пухлинний процес в лимфоцитарном паросток червоного кісткового мозку - лімфолейкоз.
 • Алергія до пеніциліну і їх аналогам - абсолютне протипоказання, при якому Амоксиклав замінюється антибіотиком з іншої фармакологічної групи. Амоксицилін може викликати виражену алергічну реакцію, яка проявляється висипом на шкірі, сверблячкою, кропив'янкою (висип на тлі набряку шкіри, що нагадує опік кропивою), набряк Квінке (ангіоневротичний набряк шкіри і підшкірної клітковини), анафілактичний шок (важка алергічна реакція, при якій відбувається прогресуюче зниження системного артеріального тиску з розвитком поліорганної недостатності).

У разі наявності будь-яких алергічних реакцій на антибіотики пеніцилінового ряду (до них відноситься і амоксицилін), Амоксиклав також не застосовується.

Застосування при вагітності та лактації

Амоксиклав при вагітності можна застосовувати в тому випадку, якщо очікуваний ефект перевищує можливу шкоду для плода. Небажано застосування препарату Амоксиклав на ранніх термінах вагітності.

Переважніший 2 триместр і 3 триместр, але і в цей період дозування Амоксиклав при вагітності повинна дотримуватися дуже точно. Амоксиклав при грудному вигодовуванні не призначають, оскільки активні компоненти кошти проникають в грудне молоко.

Інструкція по застосуванню Амоксиклав

В інструкції із застосування зазначено, що таблетки Амкосіклав дорослим і дітям старше 12 років (або c масою тіла >40 кг) при легкому або середньотяжкому перебігу інфекції призначають по 1 таб. (250 мг + 125 мг) кожні 8 год або по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 12 год, в разі тяжкого перебігу інфекції та інфекцій дихальних шляхів - по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 8 год або по 1 таб. (875 мг + 125 мг) кожні 12 год.

 • Препарат у формі таблеток не призначають дітям молодше 12 років (з масою тіла <40 кг). Максимальна добова доза клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) становить для дорослих - 600 мг, для дітей - 10 мг / кг маси тіла. Максимальна добова доза амоксициліну становить для дорослих - 6 г, для дітей - 45 мг / кг маси тіла. Курс лікування становить 5-14 днів. Тривалість курсу лікування визначається лікарем. Лікування не повинно тривати більше 14 днів без повторного медичного огляду.

при одонтогенних інфекціях призначають по 1 таб. (250 мг + 125 мг) кожні 8 год або 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 12 годин протягом 5 днів.

При нирковій недостатності помірного ступеня тяжкості (КК 10-30 мл / хв) призначають по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 12 год, при нирковій недостатності тяжкого ступеня (КК <10 мл / хв) - по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 24 год. При анурії інтервал між прийомами доз слід збільшити до 48 годин і більше.

Застосування амоксиклаву може привести до розвитку побічних ефектів:

 • Обмінні процеси: лихоманка;
 • Травна система: пропажа апетиту, діарея, псевдомембранозний коліт, блювання, запалення язика, слизових оболонок органів рота і шлунка, нудота, порушення травлення, метеоризм, ентероколіт, зміна кольору язика;
 • Реакції підвищеної чутливості до Амоксиклав: висип, еритема, синдром Стівенса-Джонсона, набряк Квінке, кропив'янка, дерматит, синдром Лайєлла;
 • Кровотворна система: підвищення кількості еозинофілів і агранулоціти, зниження кількості еритроцитів, тромбоцитів і лейкоцитів;
 • Моделі людини анатомічні: запалення нирок, кров у сечі;
 • Інфекційні захворювання: кандидоз різних органів;
 • Гепатобіліарна система: підвищення активності АлАТ, АсАТ, рівня сироваткового білірубіну, кількості лужноїфосфатази, гепатит, застій жовчі;
 • Центральна і периферична нервова система: неадекватна поведінка, тривога, запаморочення, безсоння, сплутаність свідомості, головний біль, судоми, гіперкінези.

При прийомі у високих дозах можливе виникнення розладів з боку органів шлунково-кишкового тракту (нудота, біль у животі, блювота, пронос). З боку ЦНС відзначається стан тривоги, нервового збудження, порушення сну, в окремих випадках - судомні напади.

При появі подібних симптомів пацієнту призначають промивання шлунка і прийом активованого вугілля. У важких випадках потрібне проведення гемодіалізу.

Застосування таблеток амоксиклаву повинно проводитися тільки за призначенням лікаря. Також бажано ознайомитися з інструкцією до препарату. Обов'язково враховуються особливі вказівки щодо прийому цього лікарського засобу:

 • Препарат необхідно застосовувати тільки при розвитку бактеріальної інфекції, викликаної чутливими до амоксициліну бактеріями. Амоксиклав неефективний по відношенню до вірусів. Оптимальним перед початком антибіотикотерапії є проведення бактеріологічного дослідження з виділенням культури збудника патологіческогно процесу і визначення її чутливості до Амоксиклавом.
 • Перед початком прийому необхідно переконається у відсутності в минулому будь-яких алергічних реакцій на прийом антибіотиків групи пеніциліну і його аналогів. При необхідності бажано провести тест на наявність алергії.
 • У разі відсутності ефекту від початку застосування таблеток Амоксиклав протягом 48-72 годин, його замінюють на інший антибіотик або змінюють терапевтичну тактику.
 • Протягом прийому препарату (особливо при курсі лікування, що перевищує 5 днів), необхідно періодичне клінічне дослідження крові для контролю кількості її формених елементів (еритроцити, лейкоцити і тромбоцити).
 • Дуже обережно Амоксиклав застосовують у пацієнтів із супутньою дисфункцією печінки або нирок, паралельно проводиться моніторинг їх функціональної активності.
 • Амоксиклав в таблетках для маленьких дітей не застосовується, тому що містить високу концентрацію діючих речовин, розраховану на вік від 6 років.
 • Комбінований прийом з препаратами інших лекартсвенних груп повинен бути дуже обережним. Не можна паралельно використовувати препарати, що знижують згортання крові, що володіють токсичною дією на печінку чи нирки.
 • Таблетки Амоксиклав не роблять негативного впливу на швидкість реакції людини і концентрацію його уваги.
 • Даних про шкідливу дію амоксиклаву на плід, що розвивається немає. Проте, його застосування в I триместрі вагітності є небажаним. На пізніх термінах вагітності і при годуванні груддю препарат до використання дозволений, але прийом повинен проводитися тільки під контролем лікаря.

Всі ці особливі вказівки щодо застосування амоксиклаву обов'язково враховуються лікарем перед його призначенням.

 1. Амоксиклав збільшує токсичність метотрексату при одночасному прийомі.
 2. При прийомі одночасно амоксиклаву і Алопуринолу збільшується ймовірність прояву екзантеми.
 3. Не слід одночасно приймати Дісульфірам і Амоксиклав.
 4. Одночасне застосування ЛЗ з глюкозаміном, антацидами, аміноглікозидами, проносними ліками сповільнюється всмоктування амоксиклаву, при прийомі одночасно з Аскорбінової кислотою - всмоктування прискорюється.
 5. При одночасному прийомі кошти з деякими ЛЗ можуть бути небажані прояви, чому таблетки, сироп і введення кошти внутрішньовенно не слід застосовувати паралельно з низкою ліків.
 6. Якщо проводиться одночасний прийом антикоагулянтів і амоксиклаву, збільшується протромбіновий час. Отже, призначати засоби в такій комбінації потрібно обережно.
 7. При одночасному лікуванні Фенілбутазон, діуретиками, НПЗП, алопуринол і іншими препаратами, що блокують канальцеву секрецію, відбувається підвищення концентрації амоксициліну.
 8. Антагоністами при спільному прийомі є амоксицилін і Рифампіцин. Препарати взаємно послаблюють антибактеріальну дію.
 9. Не слід приймати одночасно Амоксиклав і бактеріостатичні антибіотики (тетрациклін, макроліди), а також сульфаніламіди, так як ці препарати можуть знижувати ефективність амоксиклаву.
 10. Пробенецид збільшує концентрацію амоксициліну і уповільнює його виведення.

При застосуванні амоксиклаву може знижуватися ефективність впливу оральних контрацептивів.

Амоксиклав і його аналоги - найефективніші препарати групи пеніциліну. Як свідчать відгуки про Амоксиклавом, позитивний ефект проявляється вже після першого прийому лікарського засобу. Амоксиклав набагато ефективніше, ніж «чистий» амоксицилін. Тривалість курсу амоксиклавом менше а результат виявляється набагато швидше. Пов'язано це з тим, що входить до складу препарату компонент - клавулановая кислота - не тільки підвищує стійкість антибіотика до бактеріальних ферментів, але і збільшує його ефективність в боротьбі з ними.

Часто існує необхідність в тривалому застосуванні антибіотика. Для того щоб знизити ризик виникнення побічних ефектів, відгуки про Амоксиклавом свідчать, що паралельний прийом пробіотиків (препаратів, що містять біфідо-і лактобактерії) ефективно справляється з цим завданням.

Аналогами амоксиклаву є:

 • За активної речовини - Бактоклав, Кламосар, Арлет, Панклав, Медоклав, Ліклав, Аугментин, Рапіклав, Фібелл, Екоклав, Амовікомб, Амоксіван;
 • За механізмом дії - Лібакціл, Оксамп, Сантаз, Ампіокс, тазоцін, Тиментин, Сулаціллін, Ампісід.

Перед використанням аналогів проконсультуйтеся з лікарем.

Умови зберігання та термін придатності

Список Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 ° C. Термін придатності - 2 роки.

Таблетки Амоксицилін: інструкція із застосування

Лор після огляду призначив 875 + 125 два рази в день, сказавши, що найсильніший отит і барабанна перетинка фіолетового кольору. Аналізи не брав ніякі, я була проти прийому антибіотиків, тим більше за призначенням наосліп, три роки тому пила багато різних і більш серйозних, АУГМЕНТИН в тому числі, лікар сказав, що за три роки «резистентність пропадає»! На момент прийому у лікаря основний пік отиту вже пройшов (з початку хвороби пройшло півтора тижні) (не змогла потрапити відразу до лікаря через свята і високої температури 38), лікувала будинку Кандибіотику і Окомістин, середній отит виник на тлі грипу та подальшого гаймориту (який вилікувала).

На момент прийому у лікаря температура нормалізувалася, скарги на закладеність вуха і слабкі болі, зниження слуху значне, загальне самопочуття було хороше. Після прийому ввечері першої дози амоксиклавом пішов озноб, піднялася температура до 37,3, погане самопочуття, вночі зійшло сім потів, до ранку температура більш-менш вирівнялася 36,8. У вусі закладеність начебто посилилася і періодичні болі також посилилися. Що це - непереносимість препарату або взагалі в моєму випадку антибіотики не потрібні були, відчуваю себе гірше, ніж до прийому. Не знаю пити чи за часом другу дозу, так як до лікаря потраплю вже пізніше і взагалі сумніваюся в його компетентності.

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Амоксиклав

Опис актуально на 12.09.2015

 • Латинська назва: Amoksiklav
 • Код АТС J01CR02
 • Діюча речовина: Амоксицилін + Клавуланова кислота (Amoxicillin + Clavulanic acid)
 • Виробник: Sandoz (Австрія)

В склад таблеток 250 мг / 125 мг входять діючі інгредієнти амоксицилін (Форма тригідрату) і кислота клавуланова (Форма калієвої солі). Таблетки містять також допоміжне компоненти: МКЦ натріюкроскармелоза.

таблетки Амоксиклав 2 Х 625 мг і 1000 мг містять активні компоненти амоксицилін і кислоту клавуланову, а також додаткові компоненти: безводний діоксид кремнію колоїдний, ароматизатори, аспартам, жовтий оксид заліза, тальк, гідрогенізована олія рицинова, МКЦ силікатизована.

В складі таблеток Амоксиклав Квіктаб 500 мг і 875 мг містяться діючі компоненти амоксицилін і кислота клавуланова, а також додаткові компоненти: безводний діоксид кремнію колоїдний, ароматизатори, аспартам, жовтий оксид заліза, тальк, гідрогенізована касторова олія, МКЦ силікатизована.

В складі порошку, з якого готується суспензія Амоксиклав, також міститься амоксицилін і кислота клавуланова, а також в якості неактивних компонентів до складу входять цитрат натрію, МКЦ, бензоат натрію, манітол, натрій сахарин.

В складі порошку для приготування інфузії Амоксиклав в / в містяться амоксицилін і кислота клавуланова.

Препарат виробляється в формі таблеток. Амоксиклав 250 мг / 125 мг - вкриті оболонкою таблетки, в упаковці міститься 15 шт.

Амоксиклав 2Х (500 мг / 125 мг; 875 мг / 125 мг) - таблетки, які покриває оболонка, в комплекті може бути 10 або 14 шт.

Амоксиклав Квіктаб (500 мг / 125 мг; 875 мг / 125 мг) випускається у вигляді диспергованих таблеток, в упаковці - 10 таких таблеток.

Також засіб виробляється у вигляді порошку, з якого роблять суспензію, у флаконі міститься порошок для приготування 100 мл засобу.

Випускається також порошок, з якого роблять розчин, який вводиться внутрішньовенно. У флаконі вміщається 600 мг кошти (амоксицилін 500 мг, кислота клавуланова 100 мг), також випускаються флакони по 1,2 г (амоксицилін 1000 мг, кислота клавуланова 200 мг), в упаковці вміщається 5 фл.

Анотація подає інформацію про те, що антибіотик Амоксиклав (МНН Amoksiklav) є засобом широкого спектру дії. Група антибіотиків: пеніциліни широкого спектра дії. У складі ліки містять амоксицилін (пеніцилін напівсинтетичний) і клавуланова кислота (інгібітор β-лактамаз). Наявність в складі препарату клавулановоїкислоти забезпечує стійкість амоксициліну до дії β-лактамаз, які виробляють мікроорганізми.

Структура клавулановоїкислоти схожа з бета-лактамних антибіотиків, ця речовина також має антибактеріальний ефект. Амоксиклав активний щодо штамів, які демонструють чутливість по відношенню до амоксициліну. це ряд грампозитивних бактерій, аеробних грамнегативних бактерій, грам позитивних та грам анаеробів.

Фармакокінетика і фармакодинаміка

Як інформує довідник ліків Відаль, після перорального застосування обидві речовини активно абсорбуються з шлунково-кишкового тракту, на всмоктування компонентів не впливає прийом їжі, тому не має значення, як приймати - до їжі або після. Найбільша концентрація в крові спостерігається через одну годину після того, як ЛЗ було прийнято. Обидва діючих речовини ліки розподіляються в рідинах і тканинах. Амоксицилін також потрапляє в печінку, синовіальну рідину, простату, мигдалики, жовчний міхур, тканина м'язів, слину, секрет бронхів.

Якщо оболонки мозку не запалені, через гематоенцефалічний бар'єр обидва активних речовини не проникають. У той же час через плацентарний бар'єр активні компоненти проникають, їх сліди визначаються в грудному молоці. З білками крові зв'язуються в незначній мірі.

В організмі амоксицилін піддається часткового метаболізму, кислота клавуланова метаболізується інтенсивно. З організму виводиться через нирки, незначні частки активних речовин виводяться кишечником і легенями. Час напіввиведення амоксициліну та кислоти клавуланової одно 1-1.5 ч.

Показання до застосування амоксиклаву

Амоксиклав призначається при хворобах інфекційно-запального характеру, які розвиваються внаслідок впливу мікроорганізмів, чутливих до цих ліків. Визначаються такі показання до застосування цього препарату:

 • інфекції ЛОР-органів, а також інфекційні хвороби верхніх дихальних шляхів (середній отит, заглотковий абсцес, синусит, фарингіт, тонзиліт);
 • інфекції сечовивідних шляхів (при циститі, при простатиті та ін.);
 • інфекційні захворювання нижніх відділів дихальних шляхів (пневмонія, бронхітгострий і хронічний);
 • гінекологічні захворювання інфекційного характеру;
 • інфекції сполучних і кісткових тканин;
 • інфекційні хвороби м'яких тканин, шкіри (в тому числі наслідки укусів);
 • інфекції жовчних шляхів (холангіт, холецистит);
 • одонтогенні інфекції.

Від чого допомагає Амоксиклав ще, слід питати у фахівця при індивідуальній консультації.

Визначаючи, чому таблетки і інші форми препарату допомагають, слід врахувати також існуючі протипоказання:

 • інфекційний мононуклеоз;
 • раніше перенесені хвороби печінки або холестатичнажовтуха при прийомі кислоти клавуланової або амоксициліну;
 • лімфолейкоз;
 • висока чутливість до препаратів-антибіотиків з групи цефалоспоринів, пеніцилінів, а також інших бета-лактамних антибіотиків;
 • висока чутливість до діючих складових ліки.

Обережно призначається людям, що страждають печінковою недостатністю, людям з важкими захворюваннями нирок.

При прийомі цього антибіотика у пацієнтів можуть проявлятися такі побічні ефекти:

 • Травна система: погіршення апетиту, блювота, нудота, діарея; в рідкісних випадках можливий прояв болю в животі, порушень роботи печінки; поодинокі прояви - гепатит, жовтяниця, псевдомембранозний коліт.
 • система кровотворенняУ поодиноких випадках - оборотна лейкопенія, тромбоцитопенія; в дуже рідкісних випадках - еозинофілія, панцитопенія.
 • алергічні прояви: свербіж, еритематозний висип, кропив'янка; в рідких випадках - анафілактичний шок, еритема, набряк, алергічний васкуліт; поодинокі прояви - синдром Стівенса-Джонсона, пустульоз, ексфоліативний дерматит.
 • Функції нервової системи: запаморочення, головний біль; в рідкісних випадках - судоми, відчуття тривожності, гіперактивність, безсоння.
 • Моделі людини анатомічні: кристалурія, інтерстиціальнийнефрит.
 • У рідкісних випадках може відзначатися прояв суперинфекции.

Відзначається, що таке лікування, як правило, не провокує виражених побічних ефектів.

Інструкція по застосуванню амоксиклаву (Спосіб і дозування амоксиклаву дорослим)

Ліки в таблетках не призначають дітям до 12 років. Призначаючи препарат, слід враховувати, що допустима доза на добу кислоти клавуланової - 600 мг (дорослим) і 10 мг на 1 кг ваги (дитині). Допустима доза на добу амоксициліну дорівнює 6 г для дорослої людини і 45 мг на 1 кг ваги - для дитини.

Засіб для введення парентерально готують, розчиняючи вміст флакона в воді для ін'єкцій. Щоб розчинити 600 мг кошти, потрібно 10 мол води, щоб розчинити 1,2 г засобу - 20 мл води. Розчин слід вводити повільно, протягом 3-4 хв. Внутрішньовеннаінфузія повинна тривати протягом 30-40 хв. Заморожувати розчин не можна.

Перед анестезією для профілактики гнійних ускладнень потрібно ввести внутрішньовенно 1,2 г ЛЗ. Якщо існує ризик ускладнень, препарат вводять внутрішньовенно або призначають його пероральний прийом в період після операції. Тривалість прийому визначає лікар.

Таблетки Амоксиклав, інструкція із застосування

Як правило, дорослі і діти (вага яких більше 40 кг) отримують кожні вісім годин за 1 табл. (375 мг), за умови, що інфекція легка або середньої тяжкості. Ще одна допустима схема лікування в такому випадку - прийом кожні 12 годин 1 табл. (500 мг + 125 мг). При важких інфекційних хворобах, а також при інфекційних захворюваннях дихальних шляхів показаний прийом кожні вісім годин 1 табл. (500 мг + 125 мг) або прийом кожні 12 годин 1 табл. (875 мг + 125 мг). Залежно від захворювання приймати антибіотик потрібно від п'яти до чотирнадцяти днів, але лікар повинен індивідуально призначати схему терапії.

Хворим з одонтогенними інфекціями показу прийом ліків кожні 8 годин по 1 табл. (250 мг + 125 мг) або один раз 12 годині за 1 табл. (500 мг + 125 мг) протягом п'яти днів.

Людям, що страждають помірною нирковою недостатністю, показаний прийом 1 табл. (500 мг + 125 мг) кожні дванадцять годин. Ниркова недостатність тяжкого ступеня - причина для збільшення інтервалу між прийомами до 24 годин.

Суспензія Амоксиклав, інструкція із застосування

Дитячий вік пацієнта передбачає розрахунок дози з урахуванням ваги дитини. Перед тим, як готувати сироп, слід добре струсити флакон. У два прийоми у флакон потрібно додати 86 мл води, кожен раз потрібно добре збовтувати його вміст. Слід врахувати, що в мірній ложці міститься 5 мл засобу. Призначають в дозі, яка залежить від віку і ваги дитини.

Інструкція по застосуванню Амоксиклав для дітей

Дітям з народження і до трьох місяців призначають препарат з розрахунку 30 мг на 1 кг ваги (доза на добу), цю дозу потрібно розділити порівну і вводити через рівні інтервали часу. З тримісячного віку дитини Амоксиклав призначається в дозі з розрахунку 25 мг на 1 кг ваги, її аналогічно ділять порівну на два введення. При інфекційних хворобах середньої тяжкості дозу призначають з розрахунку 20 мг на 1 кг ваги, її ділять на три введення. При важких інфекційних хворобах дозу призначають з розрахунку 45 мг на 1 кг ваги, ділять її на два прийоми на добу.

Інструкція по застосуванню Амоксиклав Квіктаб

Перед прийомом таблетку потрібно розчинити в 100 мл води (кількість води може бути більше). Перед прийомом потрібно добре розмішати вміст. Також можна розжовувати таблетку, вживати препарат краще перед їжею. Дорослі та діти після досягнення 12-річного віку повинні приймати на добу по 1 табл. 625 мг 2-3 рази на добу. При важких інфекційних хворобах призначають по 1 табл. 1000 мг 2 рази на добу. Лікування не повинно тривати більше 2 тижнів.

Іноді лікар може призначати аналоги препарату, наприклад, Флемоклав Солютаб і ін.

Препарат Амоксиклав при ангіні дорослій людині призначається по 1 табл. 325 мг один раз на 8 годин. Інша схема лікування передбачає прийом 1 таблетки один раз о 12 годині. Лікар може призначити антибіотик в більш високих дозах, якщо хвороба у дорослої людини протікає у важкій формі. Лікування ангіни у дітей передбачає застосування суспензії. Як правило, призначається по 1 ложці (дозувальна ложка - це 5 мл). Частоту прийому визначає лікар, рекомендації якого важливо дотримуватися. Як приймати Амоксиклав дітям при ангіні, залежить і від тяжкості захворювання.

Дозування амоксиклаву при гаймориті

Чи допомагає Амоксиклав при гаймориті, залежить від причин і особливості перебігу захворювання. Дозування визначає отоларинголог. Рекомендується тричі на день приймати таблетки по 500 мг. Скільки днів приймати ліки, залежить від тяжкості хвороби. Але після зникнення симптомів приймати засіб потрібно ще два дні.

Щоб уникнути передозування, повинна чітко дотримуватися призначена дозування дітям і дозування амоксиклаву дорослим. Рекомендується ретельно вивчити інструкцію або подивитися відео, як розводити суспензію.

Вікіпедія свідчить, що при передозуванні препарату можливі прояви ряду неприємних симптомів, проте даних про загрозливі життя пацієнта станах немає. Внаслідок передозування можлива поява болів в животі, блювоти, діареї, збудження. У важких випадках можуть проявитися судоми.

Якщо препарат був прийнятий нещодавно, проводять промивання шлунка, показаний активоване вугілля. За пацієнтом повинен спостерігати лікар. В такому випадку ефективний гемодіаліз.

При одночасному прийомі кошти з деякими ЛЗ можуть бути небажані прояви, чому таблетки, сироп і введення кошти внутрішньовенно не слід застосовувати паралельно з низкою ліків.

Одночасне застосування ЛЗ з глюкозаміном, антацидами, аміноглікозидами, проносними ліками сповільнюється всмоктування амоксиклаву, при прийомі одночасно з аскорбіновою кислотою - всмоктування прискорюється.

При одночасному лікуванні Фенілбутазон, діуретиками, НПЗП, алопуринол і іншими препаратами, що блокують канальцеву секрецію, відбувається підвищення концентрації амоксициліну.

Якщо проводиться одночасний прийом антикоагулянтів і амоксиклаву, збільшується протромбіновий час. Отже, призначати засоби в такій комбінації потрібно обережно.

Амоксиклав збільшує токсичність метотрексату при одночасному прийомі.

При прийомі одночасно амоксиклаву і алопуринолу збільшується ймовірність прояву екзантеми.

Не слід одночасно приймати дісульфірам і Амоксиклав.

Антагоністами при спільному прийомі є амоксицилін і рифампіцин. Препарати взаємно послаблюють антибактеріальну дію.

Не слід приймати одночасно Амоксиклав і бактеріостатичні антибіотики (тетрациклін, макроліди), а також сульфаніламіди, так як ці препарати можуть знижувати ефективність амоксиклаву.

Пробенецид збільшує концентрацію амоксициліну і уповільнює його виведення.

При застосуванні амоксиклаву може знижуватися ефективність впливу оральних контрацептивів.

В аптеках Амоксиклав реалізують за рецептом, фахівець видає рецепт латинською.

Ліки відноситься до списку Б. Потрібно зберігати його в місці, недоступному для дітей, при температурі не більше 25 ° C.

особливі вказівки

Так як більшість людей, які хворіють на лімфолейкоз і з інфекційний мононуклеоз і отримували ампіцилін, згодом відзначали прояв еритематозних висипань, таким людям не рекомендується приймати антибіотики групи ампіциліну.

Обережно призначається людям зі схильністю до алергії.

Якщо для дорослих або дітей призначається курс лікування препаратом, важливо контролювати функції нирок, печінки, процес кровотворення.

Людям, у яких відзначені порушення функцій нирок, потрібна корекція дози ліків або збільшення інтервалу між прийомом ЛЗ.

Оптимально приймати засіб в процесі їжі, щоб знизити ймовірність побічних проявів з боку травної системи.

У пацієнтів, які проходить курс лікування Амоксиклавом, може відзначатися хибнопозитивна реакція в процесі визначення вмісту глюкози в сечі при застосуванні розчину Фелінга або реактиву Бенедикта.

Немає даних про негативну дію амоксиклаву на здатність водити транспорт і працювати з точними механізмами.

Пацієнтам, яких цікавить, Амоксиклав - це антибіотик чи ні, слід враховувати, що засіб є антибактеріальним препаратом.

Рекомендовано вживати багато води та інших рідин під час проходження курсу лікування препаратом.

Якщо призначається Амоксиклав, дитячий вік пацієнта повинен бути обов'язково врахований при призначенні форми ліки і дозування.

Існує ряд аналогів цього препарату. Ціна аналогів залежить, в першу чергу, від виробника препарату. У продажу є аналоги дешевше амоксиклаву. Пацієнтам, які цікавляться, чим можна замінити цей антибіотик, фахівці пропонують великий список ліків. це кошти Моксіклав, Ко-Амоксиклав, Аугментин, Клавоцін, Флемоклав, Медоклав, Бактоклав, Ранклав, Амовікомб та ін. Однак будь-який замінник призначати повинен тільки лікар. Можна підібрати більш дешевий аналог в таблетках, наприклад, Аугментин. Також можна підібрати російський аналог, наприклад, Амоксициллин.

Флемоклав Солютаб і Амоксиклав: різниця між препаратами

Активні компоненти препаратів аналогічні. Різниця між ліками - в дозуванні активних компонентів в формах випуску цих препаратів. Обидва ліки відносяться до приблизно тієї ж цінової категорії.

Що краще: Амоксиклав або Аугментин?

Який склад засобів Амоксиклав і Аугментин, в чому різниця між цими препаратами? Обидва ці засоби містять аналогічні діючі компоненти, тобто фактично це одне і теж. Відповідно, фармакологічна дія препаратів практично ідентично, як і побічні ефекти. Відрізняються тільки виробники цих ЛЗ.

Що краще: Сумамед або Амоксиклав?

Сумамед містить в складі азитроміцин, це антибіотик широкого спектру дії. Перед призначенням будь-якого з препаратів важливо перевірити чутливість мікрофлори до їх дії.

Що краще: Флемоксин Солютаб або Амоксиклав?

У складі кошти флемоксин міститься тільки амоксицилін. Відповідно, його спектр впливу менше, ніж у препарату Амоксиклав, в складі якого також є клавулоновою кислота.

Дітям антибіотик слід приймати тільки після призначення лікаря. Важливо дотримуватися зазначеної дозування. Дітям до 12 років, як правило, призначають суспензію. Дозування суспензії Амоксиклав для дітей залежить від тяжкості захворювання і діагнозу. Як правило, дітям до 2-річного віку призначають дозу 62,5 мг, у віці від 2 до 7 років - 125 мг, у віці від 7 до 12 років - 250 мг.

Не можна поєднувати цей препарат з алкоголем. При одночасному прийомі значно зростає навантаження на печінку, а також зростає ймовірність прояву ряду негативних ефектів.

Амоксиклав при вагітності і лактації

Амоксиклав при вагітності можна застосовувати в тому випадку, якщо очікуваний ефект перевищує можливу шкоду для плода. Небажано застосування препарату Амоксиклав на ранніх термінах вагітності. Переважніший 2 триместр і 3 триместр, але і в цей період дозування Амоксиклав при вагітності повинна дотримуватися дуже точно. Амоксиклав при грудному вигодовуванні не призначають, оскільки активні компоненти кошти проникають в грудне молоко.

В процесі обговорення препарату Амоксиклав відгуки лікарів і пацієнтів зустрічаються переважно позитивні. Відзначається, що антибіотик ефективний при лікуванні хвороб дихальних шляхів, причому він підходить як для дорослих, так і для дітей. У відгуках згадують ефективність засобу при гаймориті, при отиті, при інфекціях статевих шляхів. Як правило, дорослі пацієнти приймають таблетки 875 мг + 125 мг, за умови правильного дозування полегшення стану настає швидко. У відгуках відзначається, що після курсу лікування антибіотиком бажано приймати препарати, що відновлюють нормальну мікрофлору.

Відгуки про суспензії Амоксиклав також позитивні. Батьки пишуть про те, що засіб зручно давати дітям, так як воно має приємний смак і нормально сприймається дітьми.

Ціна Амоксиклаву в таблетках 250 мг + 125 мг становить в середньому 230 рублів за 15 шт. купити антибіотик 500 мг + 125 мг можна за ціною 360 - 400 рублів за 15 шт. Скільки коштують таблетки 875 мг + 125 мг, залежить від місця продажу. В середньому їх вартість становить 420 - 470 рублів за 14 шт.

Ціна Амоксиклав Квіктаб 625 мг - від 420 рублів за 14 шт.

Ціна суспензії Амоксиклав для дітей - 290 рублів (100 мл).

Ціна Амоксиклав 1000 мг в Україні (Київ, Харків та ін.) - від 200 гривень за 14 штук.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Фарингіт вилікував швидко, за кілька днів. Але викликав запалення кишечника, яке не вдається вилікувати вже півтора місяці.

Мені здається, сила антибіотиків знижується до їх віку. Коли амоксиклав тільки з'явився, вважалося, що це дуже сильний препарат. А тепер не завжди допомагає. Те ж саме, на мою думку, буде і з монуралом, і з йому подібними - зараз вважається, що це просто диво-препарати, а час мине й щось сильніше з'явиться.

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Амоксиклав - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 125 мг, 250 мг, 500 мг, 875 мг, 1000 мг, суспензія) препарату для лікування інфекційних захворювань у дорослих, дітей і при вагітності

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Амоксиклав. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання амоксиклаву в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги амоксиклаву при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування різних інфекційних захворювань у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Вживання алкоголю і можливі наслідки після прийому амоксиклаву.

Амоксиклав - являє собою комбінацію амоксициліну - напівсинтетичного пеніциліну з широким спектром антибактеріальної активності і клавуланової кислоти - необоротного інгібітора бета-лактамаз. Клавуланова кислота утворює стійкий інактивований комплекс із зазначеними ферментами і забезпечує стійкість амоксициліну до впливу бета-лактамаз, що продукуються мікроорганізмами.

Клавуланова кислота, подібна за структурою бета-лактамних антибіотиків, має слабку власної антибактеріальну активність.

Амоксиклав володіє широким спектром антибактеріальної дії.

Активний відносно чутливих до амоксициліну штамів, включаючи штами, які продукують бета-лактамази, в т.ч. аеробні грампозитивні бактерії, аеробні грамнегативні бактерії, анаеробні грампозитивні бактерії, грамнегативні анаероби.

Основні фармакокінетичні властивості амоксициліну та клавуланової кислоти схожі. Обидва компоненти добре всмоктуються після прийому препарату всередину, прийом їжі не впливає на ступінь всмоктування. Обидва компоненти характеризуються добрим об'ємом розподілення у рідинах і тканинах організму (легені, середнє вухо, плевральна та перитонеальна рідини, матка, яєчники і т.д.). Амоксицилін проникає також в синовіальну рідину, печінку, передміхурову залозу, мигдалики, м'язову тканину, жовчний міхур, секрет придаткових пазух носа, слину, бронхіальний секрет. Амоксицилін і клавуланова кислота не проникають через гематоенцефалічний бар'єр при невоспаленних мозкових оболонках. Амоксицилін і клавуланова кислота проникають через плацентарний бар'єр і в невеликій концентраціях виділяються з грудним молоком. Амоксицилін і клавуланова кислота характеризуються низьким зв'язуванням з білками плазми. Амоксицилін частково метаболізується, клавулановая кислота піддається, мабуть, інтенсивному метаболізму. Амоксицилін виводиться нирками практично в незміненому вигляді шляхом тубулярної секреції та клубочкової фільтрації. Клавуланова кислота виводиться шляхом клубочкової фільтрації, частково у вигляді метаболітів.

Інфекції, спричинені чутливими штамами мікроорганізмів:

 • інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (гострий і хронічний синусит, гострий і хронічний середній отит, заглотковий абсцес, тонзиліт, фарингіт);
 • інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (у т.ч. гострий бронхіт з бактеріальною суперінфекцією, хронічний бронхіт, пневмонія);
 • інфекції сечовивідних шляхів;
 • гінекологічні інфекції;
 • інфекції шкіри і м'яких тканин, включаючи укуси тварин і людини;
 • інфекції кісткової та сполучної тканини;
 • інфекції жовчних шляхів (холецистит, холангіт);
 • одонтогенні інфекції.

Порошок для приготування ін'єкційного розчину для внутрішньовенного введення (4) 500 мг, 1000 мг.

Порошок для приготування суспензії для прийому всередину 125 мг, 250 мг, 400 мг (зручна дитяча форма препарату).

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою 250 мг, 500 мг, 875 мг.

Інструкція по застосуванню та дозування

Дорослі і діти старше 12 років (або понад 40 кг маси тіла): звичайна доза в разі легкого та середньотяжкого перебігу інфекції становить 1 таблетка 250 + 125 мг кожні 8 год або 1 таблетка 500 + 125 мг кожні 12 год, в разі важкого перебігу інфекції і інфекцій дихальних шляхів - 1 таблетка 500 + 125 мг кожні 8 год або 1 табл. 875 + 125 мг кожні 12 год. Таблетки не призначають дітям молодше 12 років (менше 40 кг маси тіла).

Максимальна добова доза клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) становить для дорослих - 600 мг, для дітей - 10 мг / кг маси тіла. Максимальна добова доза амоксициліну становить для дорослих - 6 г, для дітей - 45 мг / кг маси тіла.

Курс лікування становить 5-14 днів. Тривалість курсу лікування визначається лікарем. Лікування не повинно тривати більше 14 днів без повторного медичного огляду.

Дозування при одонтогенних інфекціях: 1 табл. 250 +125 мг кожні 8 год або 1 табл. 500 + 125 мг кожні 12 год протягом 5 днів.

Дозування при нирковій недостатності: для пацієнтів з нирковою недостатністю помірного ступеня (Cl креатиніну - 10-30 мл / хв) доза становить 1 табл. 500 + 125 мг кожні 12 год; для пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (Cl креатиніну менше 10 мл / хв) доза становить 1 табл. 500 + 125 мг кожні 24 год.

Побічні ефекти в більшості випадків слабо виражені і минущі.

 • втрата апетиту;
 • нудота блювота;
 • діарея;
 • болю в животі;
 • свербіж, кропив'янка, еритематозні висипання;
 • ангіоневротичнийнабряк;
 • анафілактичний шок;
 • алергічний васкуліт;
 • ексфоліативнийдерматит;
 • синдром Стівенса-Джонсона;
 • оборотна лейкопенія (включаючи нейтропенію);
 • тромбоцитопенія;
 • гемолітична анемія;
 • еозинофілія;
 • запаморочення, головний біль;
 • судоми (можуть проявлятися у пацієнтів з порушеннями функції нирок при застосуванні препарату у високих дозах);
 • почуття тривоги;
 • безсоння;
 • інтерстиціальнийнефрит;
 • кристалурія;
 • розвиток суперінфекції (в т.ч. кандидоз).
 • підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату;
 • підвищена чутливість в анамнезі до пеніцилінів, цефалоспоринів та інших бета-лактамних антибіотиків;
 • наявність в анамнезі вказівок на холестатична жовтяниця і / або інші порушення функції печінки, викликані прийомом амоксициліну / клавуланової кислоти;
 • інфекційний мононуклеоз і лімфолейкоз.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Амоксиклав можна призначати при вагітності при наявності чітких показань.

Амоксицилін і клавуланова кислота в невеликих кількостях виділяються з грудним молоком.

При курсовому лікуванні слід контролювати функції органів кровотворення, печінки та нирок.

У пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок потрібна адекватна корекція режиму дозування або збільшення інтервалів між дозуванням.

З метою зниження ризику розвитку побічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту слід приймати препарат під час їжі.

Лабораторні аналізи: високі концентрації амоксициліну дають псевдопозитивну реакцію на глюкозу сечі при використанні реактиву Бенедикта або розчину Фелінга. Рекомендується використовувати ферментативні реакції з глюкозидаз.

Заборонено вживання амоксиклаву з одночасним вживанням алкоголю в будь-яких формах, так як серйозно підвищується ризик печінкових порушень при їх одночасному прийомі.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Даних про негативний вплив амоксиклаву в рекомендованих дозах на здатність керувати автомобілем або роботі з механізмами немає.

При одночасному застосуванні препарату Амоксиклав з антацидами, глюкозаміном, проносними засобами, аміноглікозидами абсорбція уповільнюється, з аскорбіновою кислотою - підвищується.

Діуретики, алопуринол, фенілбутазон, нестероїдні протизапальні та інші лікарські засоби, що блокують канальцеву секрецію, підвищують концентрацію амоксициліну (клавулановая кислота виводиться в основному шляхом клубочкової фільтрації).

При одночасному застосуванні Амоксиклав підвищує токсичність метотрексату.

При одночасному застосуванні амоксиклаву з алопуринолом підвищується частота розвитку екзантеми.

Слід уникати одночасного призначення з дисульфірамом.

У деяких випадках прийом препарату може подовжувати протромбіновий час, у зв'язку з цим слід дотримуватися обережності при одночасному призначенні антикоагулянтів та препарату Амоксиклав.

Комбінація амоксициліну з рифампіцином антагоністична (відзначається взаємне ослаблення антибактеріальної дії).

Амоксиклав не слід застосовувати одночасно з бактеріостатичними антибіотиками (макроліди, тетрациклін), сульфаніламідами через можливе зниження ефективності амоксиклаву.

Пробенецид знижує виведення амоксициліну, збільшуючи його сироваткову концентрацію.

Антибіотики знижують ефективність пероральних контрацептивів.

Аналоги антибіотика Амоксиклав

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

15 + = 21

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: