Амоксиклав свідчення

Содержание

Амоксиклав

Опис актуально на 12.09.2015

 • Латинська назва: Amoksiklav
 • Код АТС J01CR02
 • Діюча речовина: Амоксицилін + Клавуланова кислота (Amoxicillin + Clavulanic acid)
 • Виробник: Sandoz (Австрія)

В склад таблеток 250 мг / 125 мг входять діючі інгредієнти амоксицилін (Форма тригідрату) і кислота клавуланова (Форма калієвої солі). Таблетки містять також допоміжне компоненти: МКЦ натріюкроскармелоза.

таблетки Амоксиклав 2 Х 625 мг і 1000 мг містять активні компоненти амоксицилін і кислоту клавуланову, а також додаткові компоненти: безводний діоксид кремнію колоїдний, ароматизатори, аспартам, жовтий оксид заліза, тальк, гідрогенізована олія рицинова, МКЦ силікатизована.

3

В складі таблеток Амоксиклав Квіктаб 500 мг і 875 мг містяться діючі компоненти амоксицилін і кислота клавуланова, а також додаткові компоненти: безводний діоксид кремнію колоїдний, ароматизатори, аспартам, жовтий оксид заліза, тальк, гідрогенізована касторова олія, МКЦ силікатизована.

В складі порошку, з якого готується суспензія Амоксиклав, також міститься амоксицилін і кислота клавуланова, а також в якості неактивних компонентів до складу входять цитрат натрію, МКЦ, бензоат натрію, манітол, натрій сахарин.

В складі порошку для приготування інфузії Амоксиклав в / в містяться амоксицилін і кислота клавуланова.

Препарат виробляється в формі таблеток. Амоксиклав 250 мг / 125 мг - вкриті оболонкою таблетки, в упаковці міститься 15 шт.

Амоксиклав 2Х (500 мг / 125 мг; 875 мг / 125 мг) - таблетки, які покриває оболонка, в комплекті може бути 10 або 14 шт.

Амоксиклав Квіктаб (500 мг / 125 мг; 875 мг / 125 мг) випускається у вигляді диспергованих таблеток, в упаковці - 10 таких таблеток.

Також засіб виробляється у вигляді порошку, з якого роблять суспензію, у флаконі міститься порошок для приготування 100 мл засобу.

1

Випускається також порошок, з якого роблять розчин, який вводиться внутрішньовенно. У флаконі вміщається 600 мг кошти (амоксицилін 500 мг, кислота клавуланова 100 мг), також випускаються флакони по 1,2 г (амоксицилін 1000 мг, кислота клавуланова 200 мг), в упаковці вміщається 5 фл.

Анотація подає інформацію про те, що антибіотик Амоксиклав (МНН Amoksiklav) є засобом широкого спектру дії. Група антибіотиків: пеніциліни широкого спектра дії. У складі ліки містять амоксицилін (пеніцилін напівсинтетичний) і клавуланова кислота (інгібітор β-лактамаз). Наявність в складі препарату клавулановоїкислоти забезпечує стійкість амоксициліну до дії β-лактамаз, які виробляють мікроорганізми.

Структура клавулановоїкислоти схожа з бета-лактамних антибіотиків, ця речовина також має антибактеріальний ефект. Амоксиклав активний щодо штамів, які демонструють чутливість по відношенню до амоксициліну. це ряд грампозитивних бактерій, аеробних грамнегативних бактерій, грам позитивних та грам анаеробів.

Фармакокінетика і фармакодинаміка

Як інформує довідник ліків Відаль, після перорального застосування обидві речовини активно абсорбуються з шлунково-кишкового тракту, на всмоктування компонентів не впливає прийом їжі, тому не має значення, як приймати - до їжі або після. Найбільша концентрація в крові спостерігається через одну годину після того, як ЛЗ було прийнято. Обидва діючих речовини ліки розподіляються в рідинах і тканинах. Амоксицилін також потрапляє в печінку, синовіальну рідину, простату, мигдалики, жовчний міхур, тканина м'язів, слину, секрет бронхів.

Якщо оболонки мозку не запалені, через гематоенцефалічний бар'єр обидва активних речовини не проникають. У той же час через плацентарний бар'єр активні компоненти проникають, їх сліди визначаються в грудному молоці. З білками крові зв'язуються в незначній мірі.

В організмі амоксицилін піддається часткового метаболізму, кислота клавуланова метаболізується інтенсивно. З організму виводиться через нирки, незначні частки активних речовин виводяться кишечником і легенями. Час напіввиведення амоксициліну та кислоти клавуланової одно 1-1.5 ч.

Показання до застосування амоксиклаву

Амоксиклав призначається при хворобах інфекційно-запального характеру, які розвиваються внаслідок впливу мікроорганізмів, чутливих до цих ліків. Визначаються такі показання до застосування цього препарату:

 • інфекції ЛОР-органів, а також інфекційні хвороби верхніх дихальних шляхів (середній отит, заглотковий абсцес, синусит, фарингіт, тонзиліт);
 • інфекції сечовивідних шляхів (при циститі, при простатиті та ін.);
 • інфекційні захворювання нижніх відділів дихальних шляхів (пневмонія, бронхітгострий і хронічний);
 • гінекологічні захворювання інфекційного характеру;
 • інфекції сполучних і кісткових тканин;
 • інфекційні хвороби м'яких тканин, шкіри (в тому числі наслідки укусів);
 • інфекції жовчних шляхів (холангіт, холецистит);
 • одонтогенні інфекції.

Від чого допомагає Амоксиклав ще, слід питати у фахівця при індивідуальній консультації.

Визначаючи, чому таблетки і інші форми препарату допомагають, слід врахувати також існуючі протипоказання:

 • інфекційний мононуклеоз;
 • раніше перенесені хвороби печінки або холестатичнажовтуха при прийомі кислоти клавуланової або амоксициліну;
 • лімфолейкоз;
 • висока чутливість до препаратів-антибіотиків з групи цефалоспоринів, пеніцилінів, а також інших бета-лактамних антибіотиків;
 • висока чутливість до діючих складових ліки.

Обережно призначається людям, що страждають печінковою недостатністю, людям з важкими захворюваннями нирок.

При прийомі цього антибіотика у пацієнтів можуть проявлятися такі побічні ефекти:

 • Травна система: погіршення апетиту, блювота, нудота, діарея; в рідкісних випадках можливий прояв болю в животі, порушень роботи печінки; поодинокі прояви - гепатит, жовтяниця, псевдомембранозний коліт.
 • система кровотворенняУ поодиноких випадках - оборотна лейкопенія, тромбоцитопенія; в дуже рідкісних випадках - еозинофілія, панцитопенія.
 • алергічні прояви: свербіж, еритематозний висип, кропив'янка; в рідких випадках - анафілактичний шок, еритема, набряк, алергічний васкуліт; поодинокі прояви - синдром Стівенса-Джонсона, пустульоз, ексфоліативний дерматит.
 • Функції нервової системи: запаморочення, головний біль; в рідкісних випадках - судоми, відчуття тривожності, гіперактивність, безсоння.
 • Моделі людини анатомічні: кристалурія, інтерстиціальнийнефрит.
 • У рідкісних випадках може відзначатися прояв суперинфекции.

Відзначається, що таке лікування, як правило, не провокує виражених побічних ефектів.

Інструкція по застосуванню амоксиклаву (Спосіб і дозування амоксиклаву дорослим)

Ліки в таблетках не призначають дітям до 12 років. Призначаючи препарат, слід враховувати, що допустима доза на добу кислоти клавуланової - 600 мг (дорослим) і 10 мг на 1 кг ваги (дитині). Допустима доза на добу амоксициліну дорівнює 6 г для дорослої людини і 45 мг на 1 кг ваги - для дитини.

Засіб для введення парентерально готують, розчиняючи вміст флакона в воді для ін'єкцій. Щоб розчинити 600 мг кошти, потрібно 10 мол води, щоб розчинити 1,2 г засобу - 20 мл води. Розчин слід вводити повільно, протягом 3-4 хв. Внутрішньовеннаінфузія повинна тривати протягом 30-40 хв. Заморожувати розчин не можна.

Перед анестезією для профілактики гнійних ускладнень потрібно ввести внутрішньовенно 1,2 г ЛЗ. Якщо існує ризик ускладнень, препарат вводять внутрішньовенно або призначають його пероральний прийом в період після операції. Тривалість прийому визначає лікар.

Таблетки Амоксиклав, інструкція із застосування

Як правило, дорослі і діти (вага яких більше 40 кг) отримують кожні вісім годин за 1 табл. (375 мг), за умови, що інфекція легка або середньої тяжкості. Ще одна допустима схема лікування в такому випадку - прийом кожні 12 годин 1 табл. (500 мг + 125 мг). При важких інфекційних хворобах, а також при інфекційних захворюваннях дихальних шляхів показаний прийом кожні вісім годин 1 табл. (500 мг + 125 мг) або прийом кожні 12 годин 1 табл. (875 мг + 125 мг). Залежно від захворювання приймати антибіотик потрібно від п'яти до чотирнадцяти днів, але лікар повинен індивідуально призначати схему терапії.

Хворим з одонтогенними інфекціями показу прийом ліків кожні 8 годин по 1 табл. (250 мг + 125 мг) або один раз 12 годині за 1 табл. (500 мг + 125 мг) протягом п'яти днів.

Людям, що страждають помірною нирковою недостатністю, показаний прийом 1 табл. (500 мг + 125 мг) кожні дванадцять годин. Ниркова недостатність тяжкого ступеня - причина для збільшення інтервалу між прийомами до 24 годин.

Суспензія Амоксиклав, інструкція із застосування

Дитячий вік пацієнта передбачає розрахунок дози з урахуванням ваги дитини. Перед тим, як готувати сироп, слід добре струсити флакон. У два прийоми у флакон потрібно додати 86 мл води, кожен раз потрібно добре збовтувати його вміст. Слід врахувати, що в мірній ложці міститься 5 мл засобу. Призначають в дозі, яка залежить від віку і ваги дитини.

Інструкція по застосуванню Амоксиклав для дітей

Дітям з народження і до трьох місяців призначають препарат з розрахунку 30 мг на 1 кг ваги (доза на добу), цю дозу потрібно розділити порівну і вводити через рівні інтервали часу. З тримісячного віку дитини Амоксиклав призначається в дозі з розрахунку 25 мг на 1 кг ваги, її аналогічно ділять порівну на два введення. При інфекційних хворобах середньої тяжкості дозу призначають з розрахунку 20 мг на 1 кг ваги, її ділять на три введення. При важких інфекційних хворобах дозу призначають з розрахунку 45 мг на 1 кг ваги, ділять її на два прийоми на добу.

Інструкція по застосуванню Амоксиклав Квіктаб

Перед прийомом таблетку потрібно розчинити в 100 мл води (кількість води може бути більше). Перед прийомом потрібно добре розмішати вміст. Також можна розжовувати таблетку, вживати препарат краще перед їжею. Дорослі та діти після досягнення 12-річного віку повинні приймати на добу по 1 табл. 625 мг 2-3 рази на добу. При важких інфекційних хворобах призначають по 1 табл. 1000 мг 2 рази на добу. Лікування не повинно тривати більше 2 тижнів.

Іноді лікар може призначати аналоги препарату, наприклад, Флемоклав Солютаб і ін.

Препарат Амоксиклав при ангіні дорослій людині призначається по 1 табл. 325 мг один раз на 8 годин. Інша схема лікування передбачає прийом 1 таблетки один раз о 12 годині. Лікар може призначити антибіотик в більш високих дозах, якщо хвороба у дорослої людини протікає у важкій формі. Лікування ангіни у дітей передбачає застосування суспензії. Як правило, призначається по 1 ложці (дозувальна ложка - це 5 мл). Частоту прийому визначає лікар, рекомендації якого важливо дотримуватися. Як приймати Амоксиклав дітям при ангіні, залежить і від тяжкості захворювання.

Дозування амоксиклаву при гаймориті

Чи допомагає Амоксиклав при гаймориті, залежить від причин і особливості перебігу захворювання. Дозування визначає отоларинголог. Рекомендується тричі на день приймати таблетки по 500 мг. Скільки днів приймати ліки, залежить від тяжкості хвороби. Але після зникнення симптомів приймати засіб потрібно ще два дні.

Щоб уникнути передозування, повинна чітко дотримуватися призначена дозування дітям і дозування амоксиклаву дорослим. Рекомендується ретельно вивчити інструкцію або подивитися відео, як розводити суспензію.

Вікіпедія свідчить, що при передозуванні препарату можливі прояви ряду неприємних симптомів, проте даних про загрозливі життя пацієнта станах немає. Внаслідок передозування можлива поява болів в животі, блювоти, діареї, збудження. У важких випадках можуть проявитися судоми.

Якщо препарат був прийнятий нещодавно, проводять промивання шлунка, показаний активоване вугілля. За пацієнтом повинен спостерігати лікар. В такому випадку ефективний гемодіаліз.

При одночасному прийомі кошти з деякими ЛЗ можуть бути небажані прояви, чому таблетки, сироп і введення кошти внутрішньовенно не слід застосовувати паралельно з низкою ліків.

Одночасне застосування ЛЗ з глюкозаміном, антацидами, аміноглікозидами, проносними ліками сповільнюється всмоктування амоксиклаву, при прийомі одночасно з аскорбіновою кислотою - всмоктування прискорюється.

При одночасному лікуванні Фенілбутазон, діуретиками, НПЗП, алопуринол і іншими препаратами, що блокують канальцеву секрецію, відбувається підвищення концентрації амоксициліну.

Якщо проводиться одночасний прийом антикоагулянтів і амоксиклаву, збільшується протромбіновий час. Отже, призначати засоби в такій комбінації потрібно обережно.

Амоксиклав збільшує токсичність метотрексату при одночасному прийомі.

При прийомі одночасно амоксиклаву і алопуринолу збільшується ймовірність прояву екзантеми.

Не слід одночасно приймати дісульфірам і Амоксиклав.

Антагоністами при спільному прийомі є амоксицилін і рифампіцин. Препарати взаємно послаблюють антибактеріальну дію.

Не слід приймати одночасно Амоксиклав і бактеріостатичні антибіотики (тетрациклін, макроліди), а також сульфаніламіди, так як ці препарати можуть знижувати ефективність амоксиклаву.

Пробенецид збільшує концентрацію амоксициліну і уповільнює його виведення.

При застосуванні амоксиклаву може знижуватися ефективність впливу оральних контрацептивів.

В аптеках Амоксиклав реалізують за рецептом, фахівець видає рецепт латинською.

Ліки відноситься до списку Б. Потрібно зберігати його в місці, недоступному для дітей, при температурі не більше 25 ° C.

особливі вказівки

Так як більшість людей, які хворіють на лімфолейкоз і з інфекційний мононуклеоз і отримували ампіцилін, згодом відзначали прояв еритематозних висипань, таким людям не рекомендується приймати антибіотики групи ампіциліну.

Обережно призначається людям зі схильністю до алергії.

Якщо для дорослих або дітей призначається курс лікування препаратом, важливо контролювати функції нирок, печінки, процес кровотворення.

Людям, у яких відзначені порушення функцій нирок, потрібна корекція дози ліків або збільшення інтервалу між прийомом ЛЗ.

Оптимально приймати засіб в процесі їжі, щоб знизити ймовірність побічних проявів з боку травної системи.

У пацієнтів, які проходить курс лікування Амоксиклавом, може відзначатися хибнопозитивна реакція в процесі визначення вмісту глюкози в сечі при застосуванні розчину Фелінга або реактиву Бенедикта.

Немає даних про негативну дію амоксиклаву на здатність водити транспорт і працювати з точними механізмами.

Пацієнтам, яких цікавить, Амоксиклав - це антибіотик чи ні, слід враховувати, що засіб є антибактеріальним препаратом.

Рекомендовано вживати багато води та інших рідин під час проходження курсу лікування препаратом.

Якщо призначається Амоксиклав, дитячий вік пацієнта повинен бути обов'язково врахований при призначенні форми ліки і дозування.

Існує ряд аналогів цього препарату. Ціна аналогів залежить, в першу чергу, від виробника препарату. У продажу є аналоги дешевше амоксиклаву. Пацієнтам, які цікавляться, чим можна замінити цей антибіотик, фахівці пропонують великий список ліків. це кошти Моксіклав, Ко-Амоксиклав, Аугментин, Клавоцін, Флемоклав, Медоклав, Бактоклав, Ранклав, Амовікомб та ін. Однак будь-який замінник призначати повинен тільки лікар. Можна підібрати більш дешевий аналог в таблетках, наприклад, Аугментин. Також можна підібрати російський аналог, наприклад, Амоксициллин.

Флемоклав Солютаб і Амоксиклав: різниця між препаратами

Активні компоненти препаратів аналогічні. Різниця між ліками - в дозуванні активних компонентів в формах випуску цих препаратів. Обидва ліки відносяться до приблизно тієї ж цінової категорії.

Що краще: Амоксиклав або Аугментин?

Який склад засобів Амоксиклав і Аугментин, в чому різниця між цими препаратами? Обидва ці засоби містять аналогічні діючі компоненти, тобто фактично це одне і теж. Відповідно, фармакологічна дія препаратів практично ідентично, як і побічні ефекти. Відрізняються тільки виробники цих ЛЗ.

Що краще: Сумамед або Амоксиклав?

Сумамед містить в складі азитроміцин, це антибіотик широкого спектру дії. Перед призначенням будь-якого з препаратів важливо перевірити чутливість мікрофлори до їх дії.

Що краще: Флемоксин Солютаб або Амоксиклав?

У складі кошти флемоксин міститься тільки амоксицилін. Відповідно, його спектр впливу менше, ніж у препарату Амоксиклав, в складі якого також є клавулоновою кислота.

Дітям антибіотик слід приймати тільки після призначення лікаря. Важливо дотримуватися зазначеної дозування. Дітям до 12 років, як правило, призначають суспензію. Дозування суспензії Амоксиклав для дітей залежить від тяжкості захворювання і діагнозу. Як правило, дітям до 2-річного віку призначають дозу 62,5 мг, у віці від 2 до 7 років - 125 мг, у віці від 7 до 12 років - 250 мг.

Не можна поєднувати цей препарат з алкоголем. При одночасному прийомі значно зростає навантаження на печінку, а також зростає ймовірність прояву ряду негативних ефектів.

Амоксиклав при вагітності і лактації

Амоксиклав при вагітності можна застосовувати в тому випадку, якщо очікуваний ефект перевищує можливу шкоду для плода. Небажано застосування препарату Амоксиклав на ранніх термінах вагітності. Переважніший 2 триместр і 3 триместр, але і в цей період дозування Амоксиклав при вагітності повинна дотримуватися дуже точно. Амоксиклав при грудному вигодовуванні не призначають, оскільки активні компоненти кошти проникають в грудне молоко.

В процесі обговорення препарату Амоксиклав відгуки лікарів і пацієнтів зустрічаються переважно позитивні. Відзначається, що антибіотик ефективний при лікуванні хвороб дихальних шляхів, причому він підходить як для дорослих, так і для дітей. У відгуках згадують ефективність засобу при гаймориті, при отиті, при інфекціях статевих шляхів. Як правило, дорослі пацієнти приймають таблетки 875 мг + 125 мг, за умови правильного дозування полегшення стану настає швидко. У відгуках відзначається, що після курсу лікування антибіотиком бажано приймати препарати, що відновлюють нормальну мікрофлору.

Відгуки про суспензії Амоксиклав також позитивні. Батьки пишуть про те, що засіб зручно давати дітям, так як воно має приємний смак і нормально сприймається дітьми.

Ціна Амоксиклаву в таблетках 250 мг + 125 мг становить в середньому 230 рублів за 15 шт. купити антибіотик 500 мг + 125 мг можна за ціною 360 - 400 рублів за 15 шт. Скільки коштують таблетки 875 мг + 125 мг, залежить від місця продажу. В середньому їх вартість становить 420 - 470 рублів за 14 шт.

Ціна Амоксиклав Квіктаб 625 мг - від 420 рублів за 14 шт.

Ціна суспензії Амоксиклав для дітей - 290 рублів (100 мл).

Ціна Амоксиклав 1000 мг в Україні (Київ, Харків та ін.) - від 200 гривень за 14 штук.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Фарингіт вилікував швидко, за кілька днів. Але викликав запалення кишечника, яке не вдається вилікувати вже півтора місяці.

Мені здається, сила антибіотиків знижується до їх віку. Коли амоксиклав тільки з'явився, вважалося, що це дуже сильний препарат. А тепер не завжди допомагає. Те ж саме, на мою думку, буде і з монуралом, і з йому подібними - зараз вважається, що це просто диво-препарати, а час мине й щось сильніше з'явиться.

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Амоксиклав

Інструкція по застосуванню:

Діюча речовина

Форма випуску та склад

Показання до застосування

Протипоказання

Інструкція по застосуванню (спосіб і дозування)

Побічні ефекти

Передозування

аналоги

Фармакологічна дія

особливі вказівки

При вагітності і грудному вигодовуванні

У дитячому віці

У літньому віці

При порушеннях функції нирок

При порушеннях функції печінки

лікарська взаємодія

Умови та термін зберігання

Умови та термін зберігання

Ціна в аптеках

Латинська назва: Amoksiklav

Код ATX: J01CR02

Діюча речовина: Амоксицилін + Клавуланова кислота (Amoxicillin + Clavulanic acid)

Виробник: Sandoz (Австрія)

Опис актуально на: 25.10.17

Ціна в інтернет-аптеках:

Амоксиклав - антибіотик групи пеніцилінів широкого спектра дії з інгібітором бета-лактамаз.

Амоксицилін (Amoxicillin), Клавулановая кислота (Clavulanic acid).

Амкосіклав випускається в двох лікарських формах.

Амоксиклав, порошок для приготування суспензії для прийому всередину - маса від білого до жовтувато-білого кольору. Приготована суспензія гомогенна, від майже білого до жовтуватого кольору. Упаковується у флакони з темного скла в комплекті з дозованою ложечкою по 100 мл.

Амокліклав, таблетки, вкриті оболонкою - білого або майже білого кольору, овальні, двоопуклі, з відбитком "АМС" на одному боці, з рискою та відбитком "875" і "125" - на іншій. Упаковуються в блістери по 5 і 7 штук.

Амоксиклав призначають при інфекціях, викликаних чутливими штамами мікроорганізмів, а саме при таких захворюваннях:

 • інфекції ЛОР-органів, нижніх і верхніх відділів дихальних шляхів (фарингіт, тонзиліт, синусит і середній отит в гострій і хронічній формах, заглотковий абсцес, пневмонія, гострий бронхіт з суперінфекцій, хронічний бронхіт); - інфекції сечовивідних шляхів та органів малого таза;
 • інфекції жовчовивідних шляхів (холангіт, холецистит);
 • інфекції кісткової та сполучної тканини;
 • інфекції шкіри і м'яких тканин (імпетиго, флегмона, бешиха, абсцес, вторинно інфіковані дерматози);
 • остеомієліт, менінгіт, сепсис і ендокардит.

Застосування амоксиклаву ефективно для профілактики інфекцій в хірургії і лікування післяопераційних інфекцій.

Амоксиклав протипоказаний при високій чутливості пацієнта до основних або додаткових компонентів препарату; порушеннях функції печінки в анамнезі, які були викликані застосуванням амоксиклаву (амоксициліну, клавуланової кислоти); високої чутливості до бета-лактамних антибіотиків, цефалоспоринів, пеніцилінів; наявності інфекційного лимфолейкоза або мононуклеозу.

Застосування амоксиклаву має бути обмежена при тяжких порушеннях функції нирок, печінкової недостатності, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, псевдомембран коліті в анамнезі.

Інструкція по застосуванню Амоксиклав (спосіб і дозування)

Амоксиклав в будь-якій формі приймається всередину.

Добові дозування: 125 мг + 31,25 мг / 5 мл і 250 мг + 62,5 мг / 5 мл (для полегшення правильного дозування в кожну упаковку суспензій вкладається дозувальна ложка місткістю 5 мл або дозувальна градуированная піпетка).

Новонародженим і дітям до 3 міс: по 30 мг / кг на добу, розділені на 2 прийоми (кожні 12 год); дітям старше 3 міс: від 20 мг / кг на добу.

При інфекціях легкої та середньої тяжкості перебігу: до 40 мг / кг на добу, розділені на 3 прийоми (кожні 8 год).

Добові дози суспензії 400 мг + 57 мг / 5 мл розраховуються на 1 кг маси тіла в залежності від тяжкості перебігу інфекції і складають 25 - 45 мг / кг маси тіла / добу (в перерахунку на амоксицилін), розділені на 2 прийоми.

Для полегшення правильного дозування в кожну упаковку суспензії 400 мг + 57 мг / 5 мл вкладається дозувальна піпетка, градуйована одночасно на 1, 2, 3, 4, 5 мл і на 4 рівні частини.

Максимальна добова доза амоксициліну становить для дорослих 6 г, для дітей 45 мг / кг маси тіла.

Максимальна добова доза клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) становить для дорослих 600 мг, для дітей 10 мг / кг маси тіла.

Дорослим і дітям старше 12 років (або c масою тіла >40 кг) при легкому або середньотяжкому перебігу інфекції: по 1 таб. (250 мг + 125 мг) кожні 8 год або по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 12 год, при тяжкому перебігу інфекції і інфекціях дихальних шляхів: по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 8 год або по 1 таб. (875 мг + 125 мг) кожні 12 год.

Максимальна добова доза клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) становить для дорослих - 600 мг, для дітей - 10 мг / кг маси тіла.

Максимальна добова доза амоксициліну становить для дорослих - 6 г, для дітей - 45 мг / кг маси тіла.

Курс лікування 5 - 14 днів. Тривалість курсу лікування визначається лікарем. Лікування не повинно тривати більше 14 днів без повторного медичного огляду.

При одонтогенних інфекціях: по 1 таб. (250 мг + 125 мг) кожні 8 год або 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 12 годин протягом 5 днів.

При нирковій недостатності помірного ступеня тяжкості: по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 12 год.

При нирковій недостатності тяжкого ступеня: по 1 таб. (500 мг + 125 мг) кожні 24 год.

При анурії інтервал між прийомами доз слід збільшити до 48 годин і більше.

Амоксиклав переноситься пацієнтами досить добре. Однак препарат має низку побічних ефектів, які в деяких випадках можуть проявитися при його застосуванні.

Амоксиклав може викликати такі побічні дії:

 • Порушення травної системи: нудота, втрата апетиту, блювота, болі в животі, гастрит, діарея, глосит, стоматит, ентероколіт, геморагічний коліт. При тривалому лікуванні - порушення функції печінки і печінкова недостатність, гепатит, холестатична жовтяниця.
 • Порушення системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитопенія, лейкопенія і нейтропенія, еозинофілія, тромбоцитоз, агранулоцитоз, панцитопенія, гемолітична анемія, оборотне збільшення часу кровотечі.
 • Порушення центральної нервової системи: судоми, головний біль, запаморочення, безсоння, гіперактивність, зміна поведінки, відчуття тривоги, збудження.
 • Порушення сечовидільної системи: гематурія, інтерстиціальний нефрит, кристалурія.
 • Алергічні реакції різного ступеня тяжкості: свербіж, шкірні висипання, кропив'янка, еритема, ексфоліативний дерматит, токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона, анафілактичний набряк та анафілактичний шок.

У дуже рідкісних випадках препарат може викликати розвиток кандидозу та інших видів суперинфекции.

При передозуванні препаратом можлива поява таких симптомів: біль в животі, діарея, блювання; можливо також тривожне збудження, безсоння, запаморочення; в окремих випадках - судоми.

У разі недавнього прийому препарату (менш 4 ч) необхідно провести промивання шлунка і призначити активоване вугілля для зменшення всмоктування препарату; пацієнт повинен перебувати під наглядом лікаря, при необхідності проводять симптоматичну терапію. Ефективний гемодіаліз.

Аналоги за кодом АТС Амовікомб, Амоксіван, Амоксициллин + Клавуланова кислота, Аугментин.

Не приймайте рішення про заміну препарату самостійно, проконсультуйтеся з лікарем.

Амоксиклав має бактерицидну дію і пригнічує бактеріальні ферменти, що пригнічують ефект бета-лактамних антибіотиків.

Препарат виявляє активність щодо аеробних і анаеробних грампозитивних і грамнегативних бактерій. Механізм знищення мікроорганізмів лікарського препарату заснований на пригніченні синтезу бактеріальної стінки.

Не рекомендується застосування антибіотиків групи ампіциліну інфекційному мононуклеозі і лімфолейкозі.

При курсовому лікуванні слід контролювати функції кровотворення, печінки та нирок.

У пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок потрібна адекватна корекція режиму дозування або збільшення інтервалів між дозуванням.

З метою зниження ризику розвитку побічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту слід приймати препарат під час їжі.

При застосуванні амоксиклаву можлива хибнопозитивна реакція при визначенні рівня глюкози в сечі при використанні реактиву Бенедикта або розчину Фелінга (рекомендують застосовувати ферментативні реакції з глюкозидаз).

Даних про негативний вплив амоксиклаву в рекомендованих дозах на здатність керувати транспортними засобами та механізмами немає.

При вагітності і грудному вигодовуванні

Амоксиклав можна застосовувати під час вагітності, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

Амоксицилін і клавуланова кислота в невеликих кількостях виділяються з грудним молоком.

Препарат у формі таблеток не призначають дітям молодше 12 років і масою тіла менше 40 кг.

При порушеннях функції нирок

При нирковій недостатності середнього ступеня тяжкості призначають по 1 таб. (500 + 125 мг) кожні 12 год, при нирковій недостатності тяжкого ступеня по 1 таб. (500 + 125 мг) кожні 24 год. При анурії інтервал між прийомами доз слід збільшити до 48 годин і більше.

Препарат слід призначати з обережністю при печінковій недостатності.

При одночасному застосуванні амоксиклаву з антацидами, глюкозаміном, проносними засобами, аміноглікозидами абсорбція уповільнюється, з аскорбіновою кислотою - підвищується.

Діуретики, алопуринол, фенілбутазон, НПЗЗ та інші лікарські засоби, що блокують канальцеву секрецію, підвищують концентрацію амоксициліну (клавулановая кислота виводиться в основному шляхом клубочкової фільтрації).

При одночасному застосуванні амоксиклаву і антикоагулянтів відзначається збільшення протромбінового часу. Тому дана комбінація призначається з обережністю.

При одночасному застосуванні Амоксиклав підсилює токсичністьметотрексату.

При одночасному застосуванні амоксиклаву з алопуринолом підвищується ризик розвитку екзантеми.

Слід уникати одночасного застосування амоксиклаву з дисульфірамом.

Комбінація амоксициліну з рифампіцином антагоністична (відзначається взаємне ослаблення антибактеріальної дії).

Амоксиклав не слід застосовувати одночасно з бактеріостатичними антибіотиками (макроліди, тетрациклін), сульфаніламідами через можливе зниження ефективності амоксиклаву.

Пробенецид знижує виведення амоксициліну, збільшуючи його сироваткову концентрацію.

При одночасному застосуванні Амоксиклав знижує ефективність пероральних контрацептивів.

Відпускається за рецептом.

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25 ° С.

Термін придатності - 2 роки.

Ціна Амоксиклав, порошок для суспензій за 1 упаковку починається від 105 рублів, Амоксиклав, таблетки - від 218 рублів.

Перед застосуванням препарату, розміщене на цій сторінці, є спрощеним варіантом офіційною версією анотації до препарату. Інформація надана виключно в ознайомлювальних цілях і не є керівництвом для самолікування. Перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з фахівцем і ознайомитися з інструкцією затвердженою виробником.

Амоксиклав порошок для суспензії 156,25 / 5мл 100мл фл.

Амоксиклав порошок 25 г 100 мл 20 доз

Амоксиклав порошок для приготування суспензії 156,25 мг / 5 мл 100 мл

Амоксиклав порошок 400 мг + 57 мг 17.5 г 70 мл

Амоксиклав порошок для суспензії 457/5 мл 17,5г 70мл

При використанні матеріалів сайту, активне посилання обов'язкове.

Інформація, представлена ​​на нашому сайті, не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може служити заміною консультації у лікаря. Попереджаємо про наявність протипоказань. Необхідна консультація спеціаліста.

Ліки Амоксиклав: інструкція, склад, показання, протипоказання і спосіб застосування препарату

Розвиток антибактеріальної фармакології щороку модернізується, що пов'язано в першу чергу з антибіотикорезистентністю бактерій. Амоксиклав вже кілька років залишається препаратом вибору як при важких інфекційних процесах, так і при помірно протікає інфекції.

Амоксиклав - це лікарський препарат з групи інгібіторозахищених напівсинтетичних пеніцилінів, тобто комбінований препарат пеніцилінів розширеного спектру з інгібітором бета-лактамаз. Таким чином Амоксиклав включає в себе амоксицилін і клавуланова кислота.

Така комбінування двох активних речовин поширює антибактеріальну активність амоксиклаву на пеніциліназоутворюючі штами різних мікроорганізмів.

Фармакологічна дія: антибактеріальний розширеного спектру дії, бактерицидну дію.

Амоксиклав не руйнується в шлунку і досить добре всмоктується (на відміну від природних пеніцилінів), тому може призначатися як парентерально, так і внутрішньо.

Фармакокінетична характеристика двох основних компонентів амоксиклаву схожі. Комбінація амоксицилін / клавуланат хороша всмоктується при пероральному прийомі, причому прийом їжі ніяк не впливає на всмоктування препарату. Пікова (Cmax) концентрація в плазмі крові спостерігається через 60-70 хвилин після прийому.

Обидва активні компоненти амоксиклаву рівномірно розподіляються в біологічних рідинах (плевральна рідина, перитонеальна) і тканинах (легенева тканина, матка і придатки і т.д). Амоксицилін здатний проникати в печінкову тканину, мигдалини, м'язову тканину і простату; активно проникає в бронхіальні структури, слину і додаткові пазухи. Компоненти амоксиклаву не здатні проникати через гематоенцефалічний бар'єр у випадках відсутності запалення в оболонках мозку. Амоксиклав активно проникає через гістогематичні бар'єр і в мінімальних концентраціях його компоненти виявляються в грудному молоці. Пеніцилін піддається часткового метаболізму, інгібітор бета-лактамази (клавуланат) метаболізується інтенсивніше. Амоксицилін (більша його кількість) виводиться з організму з сечею в незмінному вигляді, а також частково товстим кишечником і легенями.

Час напіввиведення (t1 / 2) амоксиклаву становить близько 80-90 хвилин, а при наявності у пацієнта хронічної ниркової недостатності T1 / 2 може збільшитися до 8 годин для амоксициліну, і до 5-6 годин для клавуланової кислоти. При наявності хронічної ниркової недостатності активні компоненти препарату активно усуваються гемо- та перитонеального діалізу.

Фармакодинаміка препарату Амоксиклав

Поєднання амоксициліну і клавуланату поширює антибактеріальну активність шірокоспектрових пеніцилінів на пеніциліназоутворюючі штами різних мікроорганізмів, включаючи:

 • Антибактеріальну дію в організмі (in vivo):
 1. грампозитивні аеробні бактерії: золотистий стафілокок, стрептокок, піогенний стрептокок
 2. грамнегативні аеробні бактерії: паличка інфлюенци, види роду клебсиелла і моракселла

  Деякі інші бактерії, щодо яких Амоксиклав ефективний: збудник хвороби Лайма (Borrelia burgdorferi), збудник хламідіозу (Chlamydia spp.), Збудник лептоспірозу (Leptospira icterohaemorrhagiae) і збудник сифілісу (Блідатрепонема, Treponema pallidum).

  Всі таблетки лікарського препарату містять 250/500/875 амоксициліну і 125 мг клавуланату у вигляді солі калію, а також:

  1. Додаткові речовини (розписані відповідно збільшення дози амоксициліну): колоїдної двоокису кремнію - 5, 4, 9 або 12 мг, повідону - 27, 4, 45 або 61 мг, кроскармелози натрію - 27, 35 або 47 мг, харчового емульгатора Е572 - 12 , 20 або 17 мг, і мікрокристалічної целюлози - до 1400 мг (залежно від кількості активного компонента).
  2. Плівкова оболонка: метилгідроксипропілцелюлоза - 14,378, 17,696 або 23,226 мг, харчова добавка E462 (целюлозний етиловий ефір) - 0,702, 0,864 або 1,134 мг, твін 80 - 0,78, 0,96 або 1,26 мг, харчова добавка Е1505 - 0,793, 0,976 або 1,28 мг, титанові білила - 7,605, 9,36 або 12,176 мг, тальк - 1,512, 2,144 або 2,744 мг.

  Всі додаткові речовини, що входять до складу препарату, відповідають вимогам міждержавних і національних стандартів фармакологічного якості.

  Показання до призначення і прийому амоксиклаву

  В цілому, інгібіторозащіщенние пеніциліни, зокрема Амоксиклав, мають найбільш широкий спектр активності серед всіх пеніцилінів і майже універсальні свідчення, а саме:

  1. Септичні процеси.
  2. Важкі інфекційні процеси органів дихання: включаючи рецидивуючу ангіну, загострення хронічного синуситу, гострий синусит, госпітальну пневмонію, гострий і хронічний фарингіт, гострий і хронічний бронхіти (+ неуточнений), хронічний тонзиліт, ретро- і парафарінгеального абсцеси, емпіема плеври, тонзіллофарангіт.

  Слід зазначити, що Амоксиклав і інші представники даної групи корисні при госпітальних інфекціях і загостренні хронічних інфекцій, тобто викликаних штамами мікробів.

  Також слід пам'ятати, що комбінації амоксицилін / клавуланат (Амоксиклав) діють сильніше аминопенициллинов на ентерококи і володіють досить сильною антіанаеробной активністю.

  Протипоказання до призначення і застосування амоксиклаву

  1. Гіперчутливість до будь-якого з компонентів лікарського препарату.

  З обережністю Амоксиклав застосовують при: Clostridium difficile-асоційоване коліті в анамнезі, тяжкій нирковій недостатності і при коморбідних станах, де є прийом антикоагулянтів.

  Особливості застосування у вагітних та лактуючих жінок

  З огляду на те, що амоксицилін / клавуланат здатний проникати через гістогематичні бар'єр, а також виводиться в грудне молоко, то застосування його в періоди вагітності та годування груддю обмежена: його призначення доцільно в тих випадках, коли потенційна користь значно вище можливих ризиків для дитини і плода.

  Особливості та способи застосування амоксиклаву у дорослих і дітей

  Приймати всередину, перорально. Дозування препарату залежить від активності перебігу інфекційного процесу, коморбидности, віку пацієнта та його конструкційних особливостей, функціональності нирок і печінки.

  Курс лікування Амоксиклавом варіює мінімально від 5 діб до 1,5-2 тижнів. Необхідна кількість днів прийому визначається лікарем з урахуванням перерахованих вище особливостей і показань. Прийом препарату не повинен перевищувати двох тижнів без лікарського контролю.

  Педіатрична практика: середня терапевтична доза всередину становить 30 мг на 1 кг ваги тіла дитини в день за 3 одно тимчасових проміжки. При вазі дитини, починаючи з 40 + кг, застосовувані дозування відповідають таким у дорослих пацієнтів.

  Доросла практика (і діти з вагою від 40+ кг): Всередину незадовго до або під час їжі 375-875 мг два, рідше 3 рази на добу відповідно.

  При легкому ступені інфекційного процесу - доза становить 375 мг три рази на день або 625 мг два рази на добу (еквівалентно). При перебігу інфекції середнього ступеня активності - 325 мг за три прийоми протягом 24 годин або 625 мг двічі протягом 24-х годин.

  При наявності важкого ступеня активності інфекцій - 500 + 125 мг трикратно за добу або 1 г два рази на день.

  Внаслідок того, що таблетки комбінованого препарату мають рівну кількість клавуланату (125 мг), то прийом 2 таблеток 250/125 мг (250 амоксициліну і 125 клавуланата) не рівнозначні одній таблетці 500/125 мг.

  При інфекціях, пов'язаних із захворюваннями зубів: 325 мг три рази на добу протягом 24 годин або 625 мг 2 рази за 24 години.

  Пацієнти з нирковою патологією

  В даному випадку при призначенні амоксиклаву необхідно керуватися значеннями кліренсу креатиніну, а також:

  1. При ануріческой розладах час між прийомом необхідно збільшити до 2 діб і більше.
  2. Таблетована форма в дозі 1000 мг застосовуються за наявності у хворих кліренсу креатиніну більше 30 мл / хвилину.

  При показниках креатиніну кліренсу до 30 мл / хв слід застосовувати стандартні дозування лікарського засобу. У разі зниження кліренсу до 10 мл в хвилину рекомендується одноразовий прийом 625 мг амоксиклаву 2 рази на добу або по 1 таблетці 325 мг препарату 2 рази на день (при легкому ступені активності інфекційного процесу).

  При зниженні CL-креатиніну менше 10 мл в хвилину необхідно приймати по 1 таблетці 625 мг за 24 години або 1 таблетку 375 мг при легкій формі перебігу інфекції.

  Пацієнти з патологією печінки або печінковою недостатністю

  Застосування амоксиклаву у таких пацієнтів повинно здійснюватись під контролем основних показників функцій печінки. Для цього проводиться регулярна оцінка біохімічних показників крові: аспартат- і амінотрансферази, білірубін, гамма-глутамілтранспептідаза (ГГТП), лужна фосфатаза.

  Побічні реакції ліків Амоксиклав

  Основні ускладнення при використанні амоксицилін / клавуланату пов'язані з високим ризиком алергічних реакцій аж до анафілактичнихреакцій. Випадкове введення пролонгованих препаратів пеніциліну в артерію викликає гангрену кінцівки (синдром Оне), в вену - емболію судин мозку, легенів (синдром Ніколау). Також середні і високі дозування викликають диспепсичні розлади і дисбактеріоз.

  Амоксиклав на тлі інфекційного мононуклеозу здатний викликати макуло висип, яка не супроводжується свербінням і проходить самостійно без його скасування. У великих дозах препарат здатний порушувати електролітний баланс (гіпернатріємія і гіпокаліємію), оборотні порушення формули крові, володіє нейротоксичностью (головний біль, втома і запаморочення). У літніх людей клавулановая кислота може давати гепатотоксичні реакції.

  З боку шлунково-кишкової системи *: порушення апетиту аж до повної втрати, неспецифічні болі в животі (епігастральній і околопупочной областях частіше), диспепсичні розлади (нудота і блювота), гастропатія, стоматит, запалення язика, хронічна гіперплазія нітеобразних сосочків (ХГНС), зміна кольору емалі зубів **, геморагічний ентероколіт (можливі варіанти розвитку його в віддаленому періоді, тобто після лікування через >5 днів), псевдомембранозний (антибіотикоасоційований) коліт, підвищення рівня активних ферментативних речовин печінки (ЛФ, АЛТ, АСТ) та білірубіну, розвиток печінкової недостатності на тлі тривалого прийому (частіше в літньому віці), внутрішньопечінковий холестаз і гепатит.

  Побічна дія амоксиклаву на печінку відзначається частіше у чоловіків похилого віку. У дітей же подібні реакції практично не відзначаються. У більшості випадків всі негативні явища є оборотними і самостійно проходять через кілька днів / тижнів після терапії.

  * Для корекції більшості побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту препарат рекомендується приймати безпосередньо до їжі.

  ** для боротьби з потемніння емалі необхідний догляд за порожниною рота (чищення зубів, використання ополіскувачів для порожнини рота, зубної нитки).

  З боку центральних нервових структур: судомний синдром (на тлі тривалого застосування високих доз амоксиклаву і у пацієнтів з патологією нирок), головний біль, запаморочення, тривожність, порушення сну, стан збудливості і гіперактивності, зміна поведінки.

  З боку кровотворної та лімфатичної систем: анемічні стани (в т.ч. гемолитические), лейко- і тромбоцитопенії, нейтропенія, явища еозинофілії, панцитопенія, агранулоцитоз і явища тромбоцитоза (дуже рідко).

  Всі побічні прояви прийому амоксиклаву з боку органів кровотворення зустрічаються або рідко, або їх частота не встановлена. При коморбідних станах, що вимагають прийому прямих або непрямих антикоагулянтів, можливе збільшення ПВ.

  З боку сечостатевої системи: тубулоінтерстіціальний нефрит, сольовий діатез, оксалатно-кальцієва кристалурія, мікро- або макрогематурія.

  Частота народження - дуже рідко.

  З боку шкіри, імунної системи та інші алергічні явища: анафілаксія (є відомості про летальні випадки), поява шкірної висип, явища генералізованого або місцевого свербіння (частіше нападоподібний), уртикарія, ерітрематозние плями, поліформна ексудативна форма еритеми, ексфоліативний Ріттеровскій дерматит, синдром Лайєлла , ексудативна форма злоякісної еритема, набряк Квінке, генералізований екзантематозний пустульоз, явища сироваткової хвороби.

  Інші ефекти: кандидозний інфекція (грибкова) шкіри та слизової оболонки, збільшення резистентності певних штамів бактерій.

  Передозування лікарського засобу Амоксиклав

  У більшості випадків передозування спостерігається клінічна симптоматика ураження шлунка і кишкових структур (дискомфорт в животі, діарея, нудота, блювота). У рідкісних випадках - порушення сну, біль і шум у голові, запаморочення, судоми, внутрішня тривога.

  Інформації про летальності внаслідок передозування або появи побічних ефектів пов'язаних з передозуванням немає.

  У разі передозування: необхідно звернутися до лікаря для динамічного спостереження з проведенням посімптомной терапії. Якщо з моменту вживання надмірної кількості амоксиклаву пройшло менше 5 годин, необхідно промити шлунок і призначити сорбент (активоване вугілля, полісорб, кремнію діоксид) для зменшення кількості всмоктування препарату. У випадках важких явищ інтоксикації лікарський препарат легко видаляється з організму за допомогою гемодіалізу та перитонеального діалізу.

  Особливі вказівки по застосуванню амоксиклаву

  При призначенні тривалого курсу або високих доз препарату необхідний контроль показників, що характеризують стан крові, печінки і нирок: лейкоцитарна формула, тромбоцити, гемоглобін і еритроцити, АСТ і АЛТ, білірубін і ГГТП, лужна фосфатаза, сечовина, кліренс креатиніну.

  • При наявності або розвитку суперінфекції необхідно змінити антибактеріальне лікування.

  Для мінімізації ризиків розвитку побічних явищ з боку травної системи рекомендується застосовувати Амоксиклав безпосередньо перед або під час прийому їжі.

  Взаємодія амоксиклаву та інших препаратів

  Антацидні препарати (Гастал, Ренні), а також компоненти хондроїтину, деякі проносні і група антибіотиків аминогликозидного ряду уповільнюють абсорбцію амоксицилін / клавуланату. Вітамін C, навпаки, підвищує абсорбцію.

  Діуретики, протиподагричних препарати, нестероїдні протизапальні препарати (Диклофенак, Німесулід, Кеторолак) здатні до збільшення концентрації активного компонента амоксиклаву - Амоксициліну.

  У випадках прийому амоксиклаву на тлі лікування Метотрексатом, токсичність останнього зростає.

  При застосуванні противоподагрических лікарських засобів (Алопуринол) і амоксиклаву високий ризик розвитку екзаенти.

  Застосування одночасно амоксиклаву і антикоагулянтів непрямої дії (зокрема прототипу - Варфарина) є дані про збільшення МНО та протромбінового часу, тому необхідний належний контроль цих показників згортання крові для корекції доз антикоагулянтів.

  Одночасний прийом амоксиклаву і рифампіцину, макролідів і тетрациклінів призводить до содружественного або окремому ослаблення антибактеріальних властивостей лікарських засобів.

  Також слід пам'ятати про зниження ефекту від прийому оральних контрацептивів (Три-регол, Трізістон і ін.) При призначенні амоксиклаву.

  При спільному прийомі амоксиклаву і пробенециду збільшується концентрація амоксициліну.

  Таблетована форма, 250 мг амоксициліну + 125 мг клавуланату, які покриті плівковий-протекторної оболонкою. Випускається в блістерних упаковках по 14, 15 або 20 таблеток в залежності від виробника. Компанія Лек, Словенія виробляє по 14 або 15 таблеток у картонній упаковці в затемнених блістерах з алюмінієвої фольги або флаконах невеликого обсягу з затемненим склом.

  Таблетки, 500мг / 875мг амоксициліну + 125 мг кислоти, які покриті плівковий-протекторної оболонкою. Випускаються по 10, 14, 15 або 21 таблетці в залежності від виробника. Упаковка даних доз препарату ідентична Амоксиклавом в дозуванні 250 мг / 125 мг активних речовин.

  Кожен блістер, об'ємом 21 таблетка, містить по 5 або 7 таблеток у кількості 4 блістерів або 3 блістерів по 7 таблетованих форм.

  • Середня ціна амоксиклаву 875мг / 125мг близько 385 рублів.
  • Середня ціна амоксиклаву 500мг / 125мг близько 335 рублів.
  • Середня ціна амоксиклаву 250мг / 125мг близько 250 рублів.

  Відпустка в аптеках, умови зберігання та терміни придатності амоксиклаву

  У Російській Федерації - тільки за рецептом, в Республіці Білорусь - рецепт не потрібно, в Україні - рецептурний препарат.

  Зберігати в сухому, захищеному від попадання прямого сонячного світла місці при температурному режимі не перевищує 25С.

  Терміни придатності: таблетки, в вищевказаних дозуваннях мають термін придатності 2 роки при дотриманні умов зберігання і в закритих блістерах або флаконах.

  При закінченні терміну придатності прийом амоксиклаву протипоказаний.

  Існує досить великий спектр аналогічних за складом лікарських препаратів. Нижче наведено список найбільш популярних і перевірених країн-виробників даного препарату з урахуванням всієї доказової бази:

  • Амоклав (виробник Індія)
  • Панклав (виробник Сербія)
  • Клавомед (виробник глобальна компанія World Medicine)
  • Аугментин (виробник Великобританія)
  • Флемоклав (виробник Голландія)
  • Фарментін (виробник Іран)
  • Рапіклав (виробник Індія)
  • Амоксікар-плюс (виробник Палестина)
  • Амклав (виробник Білорусь)

  Найбільшого поширення набули виробники амоксиклаву зі Словенії (оригінал), Великобританії та Індії.

  З усього вищесказаного можна зробити висновок про те, що застосування амоксиклаву найдоцільніше при інфекціях верхніх і середніх дихальних шляхів тяжкого ступеня активності процесу. Препарат є досить «потужним» антибіотиком, що виводить його на лідируючі позиції серед всіх антибіотиків пеніцилінового ряду, сульфаніламідів і макролідів. Крім цього, наявність побічних ефектів не завжди дозволяє застосовувати його пацієнтам з тією чи іншою патологією і вимагає коректування, заміни аналогічними препаратами або повного скасування.

  Слід розуміти, що самостійний прийом амоксиклаву може негативно позначитися на перебігу вашого захворювання, тому обов'язково зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця.

  Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

  Згоден, при прсотуде його можна пити. А мені чомусь призначали від простатиту, це капець - засмутився кишечник, потім довелося ще й свічки, і смартпрост скасовувати, поки не заспокоїться, лікування тільки затяглося в результаті. При тому, що можна було будь-який інший антибіотик взяти.

  Додати коментар Скасувати відповідь

  нові статті

  • Гліб до запису Ліки Амоксиклав: інструкція, склад, показання, протипоказання і спосіб застосування препарату
  • Данило до запису Як виглядають глисти у людини в калі, як з ними боротися і самостійно виводити
  • Наталя до запису Які правила загартовування організму треба дотримуватися, щоб не нашкодити своєму здоров'ю
  • Таня до запису Затримка місячних і болі внизу живота: вагітність чи це?
  • Ігор до запису Причини і симптоми катаракти, лікування катаракти медом і іншими натуральними засобами

  Адреса: м Москва, Верхня Сиромятніческій вулиця, д. 2, оф. 48

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

2 + 6 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: