ампіцилін аналоги

Аналоги ліки Ампіциліну тригідрат

аналоги

групова приналежність

Фармакологічна дія

Напівсинтетичний пеніцилін, широкого спектра дії, бактерициден. Кислотривкий. Пригнічує синтез клітинної стінки бактерій.

3

Активний відносно грампозитивних (альфа-і бета-гемолітичні стрептококи, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus spp., Bacillus anthracis, Clostridium spp., Помірно активний проти більшості ентерококів, в т.ч. Enterococcus faecalis), Listeria spp., І грамнегативних (Haemophilus influenzae, Neisseria meningitidis, Proteus mirabilis, Yersinia multocida (раніше Pasteurella), багато видів Salmonella spp., Shigella spp., Escherichia coli) мікроорганізмів, аеробних неспороутворюючих бактерій.

Неефективний відносно пеніциліназопродукуючі штамів Staphylococcus spp., Всіх штамів Pseudomonas aeruginosa, більшості штамів Klebsiella spp. і Enterobacter spp.

Протипоказання

Алергічні реакції: можливі - свербіння і лущення шкіри, кропив'янка, риніт, кон'юнктивіт, ангіоневротичний набряк, рідко - лихоманка, біль у суглобах, еозинофілія, еритематозний та макулопапульозний висип, ексфоліативний дерматит, мультиформна ексудативна еритема (у т.ч. синдром Стівенса-Джонсона), реакції, подібні до сироваткової хвороби, в поодиноких випадках - анафілактичний шок, неалергічний ампіциліновий висип, може зникнути без відміни препарату.

З боку травної системи: дисбактеріоз, стоматит, гастрит, сухість у роті, зміна смаку, біль у животі, блювота, нудота, діарея, стоматит, глосит, помірне підвищення активності "печінкових" трансаміназ, псевдомембранозний ентероколіт.

З боку центральної нервової системи: головний біль, тремор, судоми (при терапії високими дозами).

Лабораторні показники: лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, анемія.

Місцеві реакції: біль у місці введення, інфільтрати при в / м введенні, флебіти при в / в введенні у великих дозах.

1

Інші: інтерстиціальний нефрит, нефропатія, суперінфекція (особливо у пацієнтів з хронічними захворюваннями або зниженою резистентністю організму), кандидоз піхви.

Всередину, дорослим - по 0.25 г 4 рази на день за 0,5-1 год до їди з невеликою кількістю води; при необхідності дозу збільшують до 3 г / сут.

Інфекції шлунково-кишкового тракту і органів сечостатевої системи: 0.5 г 4 рази на добу.

Лістеріоз - в / м або в / в по 50 мг / кг кожні 6 ч.

При інфекціях середньотяжкого перебігу дорослим вводять в / м 0.25-0.5 г кожні 6-8 год; при важкому перебігу інфекцій - 1-2 г 3-4 рази на добу або в / в по 0.5 г кожні 6 ч.

При менінгіті - 14 г / добу; кратність введення - 6-8 разів.

При гонококовому уретриті - всередину 3.5 г одноразово, або в / м 0.5 г 2 рази протягом одного дня; при гонорейному неускладненому уретриті - одноразово 0.5 м

Дітям при важких і середньо інфекціях - в / м по 25-50 мг / кг 4 рази на добу; при менінгіті добова доза - 100-200 мг / кг за 6-8 введень.

При легкому перебігу інфекцій у дітей краще призначати препарат у вигляді суспензії.

Дітям старше 4 років призначають по 1-2 г / сут; до 1 року - з розрахунку 100 мг / кг; 1-4 років - 100-150 мг / кг; новонародженим з 1 міс - 150 мг / кг. Добову дозу ділять на 4-6 прийомів.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання (від 5-10 днів до 2-3 тижнів, а при хронічних процесах - протягом декількох місяців).

При курсовому лікуванні необхідно проводити контроль стану функції органів кровотворення, печінки та нирок.

Можливий розвиток суперінфекції за рахунок зростання нечутливою до нього мікрофлори, що вимагає відповідної зміни антибактеріальної терапії.

При призначенні хворим на сепсис можливий розвиток реакції бактеріолізу (реакція Яриша-Герксгеймера).

У пацієнтів, що мають підвищену чутливість до пеніцилінів, можливі перехресні алергічні реакції з ін. Бета-лактамними антибіотиками.

При лікуванні легкої діареї на тлі курсового лікування слід уникати протидіарейних ЛЗ, що знижують перистальтику кишечника; можна використовувати каолін- або атапульгитвмісні протидіарейні ЛЗ, показана відміна препарату. При тяжкій діареї необхідно звернутися до лікаря.

Лікування повинно обов'язково тривати протягом ще 48-72 год після зникнення клінічних ознак захворювання.

Фармацевтично несумісний з аміноглікозидами.

Антациди, глюкозамін, проносні ЛЗ, їжа та аміноглікозиди (при ентеральному прийомі) уповільнюють і знижують абсорбцію; аскорбінова кислота підвищує абсорбцію.

Бактерицидні антибіотики (в тому числі аміноглікозиди, цефалоспорини, циклосерин, ванкоміцин, рифампіцин) чинять синергічну дію; бактеріостатичні ЛЗ (макроліди, хлорамфенікол, лінкозаміди, тетрациклін, сульфаніламіди) - антагоністичну.

Підвищує ефективність непрямих антикоагулянтів (пригнічуючи кишкову мікрофлору, знижує синтез вітаміну К и протромбіновий індекс); зменшує ефективність естрогенсодержащих пероральних контрацептивів (необхідно використовувати додаткові методи контрацепції), ЛЗ, у процесі метаболізму яких утворюється ПАБК, етинілестрадіолу (в останньому випадку підвищується ризик розвитку кровотеч "прориву").

Діуретики, алопуринол, оксифенбутазон, фенілбутазон, нестероїдні протизапальні та ін. ЛЗ, що блокують канальцеву секрецію, підвищують концентрацію ампіциліну в плазмі (за рахунок зниження канальцевої секреції).

Алопуринол підвищує ризик розвитку шкірного висипу.

Зменшує кліренс і підвищує токсичність метотрексату.

Ампіцилін - аналоги

Ампіцилін є ефективним бактерицидним антибіотиком групи пеніциліну з широким спектром антибактеріальної дії. Активна речовина препарату розчиняє стінки клітин хвороботворних мікроорганізмів. Також йде придушення процесів обміну між клітинами мікробів на рівні мембран, що є згубним для них. Під дією Ампіциліну гинуть як грампозитивні, так і грамнегативні бактерії і деякі збудники кишкових інфекцій.

Існує досить багато аналогів Ампіциліну, розглянемо деякі з них.

Аналог Ампіциліну - сульбактам

Є деякі мікроорганізми, які за допомогою виділяється ферменту бета-лактамази руйнують пеніцилін, і тому ліки безсило проти таких бактерій. До них відносяться:

Для того щоб розширити сферу дії ліки, фахівці розробили препарат, до якого входить ще один важливий компонент, який пригнічує і ті стійкі до пеніциліну бактерії, які не піддаються блокаді з боку діючої речовини Ампіциліну - сульбактам.

До таких препаратів належать:

  • Уназин (діючі речовини - ампіцилін натрію і сульбактам натрію);
  • Ампіокс (поєднання ампіциліну і оксациліну);
  • Ампісульбін і інші.

Вищевказані препарати випускається у вигляді порошку для приготування розчину для ін'ецкій.

Аналоги препарату на основі Ампіциліну тригідрату

Аналогів Ампіциліну тригідрат існує досить багато:

Аналог Ампіциліну в таблетках

Серед аналогів Ампіциліну в таблетованій вигляді можна назвати Амоксициллин сандоз - це його четирехгідроксільний аналог. Фармакологічна дія схоже, в поєднанні з метронідазолом препарат активний до бактерій Helicobacter pylori.

Крім того, аналогами таблеток Ампіциліну є наступні:

  • Ампісід;
  • макропен;
  • Амоксиклав;
  • Ампіокс і інші.

У разі тяжких форм захворювання і в режимі стаціонарного лікування найчастіше призначають Ампіцилін або його аналоги в виглядівнутрішньом'язових або внутрішньовенних уколів. Препарати цієї групи для проведення курсу ін'єкцій випускають у вигляді порошку, який потрібно розчинити в спеціальної рідини для ін'єкцій.

Копіювання інформації дозволене тільки з прямою і індексується посиланням на першоджерело

кращих матеріалів WomanAdvice

Підписуйся, щоб отримувати кращі статті в Facebook

ампіцилін аналоги і ціни

Усе аналоги Ампіцилін підібрані за міжнародною системою класифікації лікарських засобів АТС (анатомо-терапевтично-хімічна класифікація).

Діючі речовини: ампіцилін

Аналоги за показаннями і способу застосування

Оспамокс

флемоксин солютаб

Аугментин ДТ

Аугментин КМП

амоксицилін Сандоз

Аналоги за кодом ATC 3-го рівня

Пеніцилін G натрієва сіль Сандоз

Бициллин-1

Бициллин-5

Ампісульбін

Бактамед

Амоксиклав Квіктаб

Аугментин - До

Клавам

Панклав

Тріфамокс Ібл

Бетаклав

Коакт

Аугментин ES

Клавомед

Кламосар

Зоперцин

Тазар

Ауротаз-Р

Вампілокс

Антибіотик широкого спектру дії з групи напівсинтетичних пеніцилінів. Діє бактерицидно, пригнічуючи синтез клітинної стінки бактерій. Активний відносно грампозитивних мікроорганізмів: коків - Staphylococcus spp. (За винятком штамів, які продукують пеніциліназу), Streptococcus spp. (В т.ч. Enterococcus); аеробних неспороутворюючих бактерій - Listeria monocytogenes. Ампіцилін активний також щодо грамнегативних мікроорганізмів: аеробних - Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Bordetella pertussis, деяких штамів Haemophilus influenzae. Ампіцилін руйнується під дією пеніцилінази. Кислотривкий.

Після прийому всередину добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Ампіцилін розподіляється в більшості органів і тканин. Проникає через плаценту, погано проникає через гематоенцефалічний бар'єр. При запаленні мозкових оболонок проникність ГЕБ різко зростає. 30% ампіциліну метаболізується в печінці. Виводиться з сечею і жовчю.

Інфекційно-запальні захворювання, викликані чутливими до ампіциліну мікроорганізмами: в т.ч. інфекції вуха, горла, носа, одонтогенні інфекції, бронхолегеневі інфекції, гострі і хронічні інфекції сечостатевих шляхів, інфекції шлунково-кишкового тракту (в т.ч. сальмонельоз, холецистит), гінекологічні інфекції, менінгіт, ендокардит, септицемія, сепсис, ревматизм, рожа, скарлатина, інфекції шкіри і м'яких тканин.

Встановлюють індивідуально залежно від тяжкості перебігу, локалізації інфекції та чутливості збудника.

При прийомі всередину для дорослих разова доза становить 250-500 мг, кратність прийому - 4 рази / добу. Дітям з масою тіла до 20 кг призначають по 12.5-25 мг / кг кожні 6 ч.

Для в / м, в / в введення разова доза для дорослих становить 250-500 мг кожні 4-6 год. Для дітей разова доза становить 25-50 мг / кг.

Тривалість лікування залежить від локалізації інфекції та особливостей перебігу захворювання.

Максимальна доза: для дорослих добова доза для прийому всередину - 4 г, добова доза при в / в і в / м введенні -14 м

Алергічні реакції: кропив'янка, еритема, набряк Квінке, риніт, кон'юнктивіт; рідко - лихоманка, болі в суглобах, еозинофілія; вкрай рідко - анафілактичний шок.

З боку травної системи: нудота, блювота, кишковий дисбактеріоз, коліт, викликаний C.difficale.

Ефекти, обумовлені хіміотерапевтичних дією: кандидоз порожнини рота, вагінальний кандидоз.

Підвищена чутливість до ампіциліну та інших пеніцилінів, порушення функції печінки.

Вагітність і лактація

Можливе застосування ампіциліну при вагітності за показаннями. Ампіцилін виділяється з грудним молоком у низьких концентраціях. При необхідності застосування ампіциліну в період лактації слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.

В процесі лікування ампіциліном необхідний систематичний контроль функції нирок, печінки та картини периферичної крові. Пацієнтам з порушенням функції нирок потрібна корекція режиму дозування відповідно до значень КК.

При застосуванні високих доз у хворих з нирковою недостатністю можлива токсична дія на ЦНС.

При застосуванні ампіциліну у хворих з бактеріємією (сепсис) можлива реакція бактеріолізу (реакція Яриша-Герксгеймера).

Пробенецид при одночасному застосуванні з ампіциліном знижує канальцеву секрецію останнього, в результаті чого підвищується концентрація ампіциліну в плазмі крові і зростає ризик розвитку токсичної дії.

При одночасному застосуванні ампіциліну з пероральними естрогенсодержімі препаратами відзначається зниження їх ефективності, ймовірно за рахунок ослаблення печінкової циркуляції естрогенів.

Умови та термін зберігання Зберігати в сухому, захищеному від світла місці; таблетки і порошок для приготування суспензії - при температурі від 15 ° до25 ° C, порошок для приготування розчину для ін'єкцій - при температурі не вище 20 ° C.

Термін придатності - 2 роки.

Приготовану суспензію слід зберігати в холодильнику або при кімнатній температурі не більше 8 діб. Приготовлені розчини для в / м і в / в введення зберіганню не підлягають.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

+ 81 = 87

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: