Аналіз РФМК що це

Збірник відповідей на ваші питання

Лікар призначив РФМК, що це таке він, звичайно ж, попередньо не пояснив? А тепер не дає спокою лише одне питання - чи варто взагалі здавати аналіз або можна і без нього обійтися? Абревіатура незнайома, начебто ніколи такого не було, може і так все в порядку буде?

Як уникнути непотрібних аналізів?

Для 100% впевненості в поставленому діагнозі необхідно провести комплексне обстеження, з використанням:

 • Лабораторних методів дослідження.
 • Інструментальних.
 • Різних скринінгів.
 • Високотехнологічних методів.

Кожен новий показник виключає певний «смежний9raquo; діагноз і підвищує ймовірність правильної постановки. Лікарю доведеться покладатися тільки на наявні дані, без будь-яких припущень. Так що, чим більше інформації у лікаря, тим спокійніше повинно бути пацієнтові.

А як не помилитися і не «попасть9raquo; на додаткові і зовсім непотрібні дослідження? На щастя, існують спеціальні протоколи, які нормують діагностичні заходи при кожному захворюванні. Ці документи знаходяться у вільному доступі, за допомогою інтернету можна дізнатися:

 1. Які дослідження призначають.
 2. Які дають препарати.
 3. Скільки тримають в стаціонарі.
 4. На який термін рекомендують видавати лікарняний.

Норми практично всіх показників при вагітності змінюються, не виняток і РФМК (розшифровка - розчинний фібрин мономерний комплекс). Для дівчат «в положенні» прийнятним буде значення в 5.1 мг на 100 мл. У той же час для середньостатистичної людини цей показник буде свідчити про початок патологічного процесу.

А різниця пояснюється ось чим:

 1. Під час вагітності формується ще одне коло кровообігу, між матір'ю і плодом.
 2. Збільшується об'єм циркулюючої в організмі крові.
 3. Серцево-судинна система матері працює «за двох», забезпечуючи кровообіг в організмі плода.
 4. Перед пологами підвищується кількість тромбоцитів і факторів згортання, щоб уникнути великих крововтрат при пологах.

Та й якщо так подумати, значення РФМК може доходити до 28 мг на кожні 100 мл, при ДВС-синдромі. Від норми відхилення йде в

Існує ще одна шкала визначення, часом показник вказують в секундах. В такому випадку відмітка в 5.1 мг відповідає 46 секундам. Чим менше час, тим більше міліграм. Так що починати турбуватися слід тільки в тому випадку, якщо результати нижче позначеної позначки.

Перевірка кількості частинок тромбоцитів

Сам РФМК розшифровується розчинний фібрин-мономерний комплекс. Сама суть аналізу полягає у визначенні наявності в кровоносній руслі частинок тромбоцитів.

Раз вже в нашому організмі в стані постойной активності присутній згортання, значить, в певній кількості ці самі частинки повинні бути завжди. Але часом їх кількість перевищує допустиму межу і вже тільки тоді можна говорити про наявність будь-якої патології:

 • Діагноз не ставиться на основі одного лише аналізу.
 • Підвищений рівень дає можливість припустити про розвиток цілого ряду подібних захворювань, а не одного конкретного.
 • Деякі зміни можуть бути викликані фізіологічними, а не патологічними процесами.

Тест проводять у вагітних в третьому триместрі і при підозрі на підвищену згортання крові. Збіг клінічних проявів і підвищення лабораторних показників - не найсприятливіший ознака.

РФМК при вагітності підвищений: що робити?

Ні в якому разі не можна панікувати. Це перше і найголовніше. Нерви не допоможуть ні майбутньої матері, ні дитині. Необхідно взяти себе в руки і поставити поруч питань:

 • Які саме цифри вказані в результатах?
 • Наскільки підвищений показник?
 • Виявляється це якось клінічно?
 • Чи є захворювання, які могли викликати підвищення?
 • Чи отримує мати якусь терапію?

Справа в тому, що багато матусь плутають дві норми:

 1. Для здорових людей верхня межа знаходиться на позначці в 4 мг на 100 мл або в діапазоні 70-87 секунд відповідно.
 2. Для вагітних, особливо перед пологами, норма підвищується до 5.1 мг на 100 мл або 46-54 секунд.

Якщо в межах норми - можете не переживати, все в порядку. Якщо немає - дивимося, наскільки значні зміни. Результат лише трохи підвищений і ваш акушер-гінеколог спокійний? Тоді не варто переживати, незначні відхилення дійсно часто списують на перебудови в організмі матері і адаптацію до нових умов.

Відхилення істотні і фізіологічними змінами чи не пояснюються? Тоді причиною може виступати ДВС-синдром, тромбози і тромбофілії. Високий ризик згортання крові всередині судинного русла, що є небезпечним для життя станом. В цьому випадку необхідно терміново звертатися за кваліфікованою допомогою. Доведеться лягти в стаціонар, в якості терапії точно призначать гепарин, решта - в залежності від загального стану.

Підвищення РФМК свідчить про те, що в організмі:

 • Системи згортання крові «бере верх» над протизгортаючої.
 • У кровоносних судинах знаходиться занадто багато частинок тромбів.
 • Підвищений ризик розвитку тромбозів.
 • Існує реальна небезпека переходу до ДВС-синдрому.

Втім, це теж своєрідне перебільшення, адже з незначним підвищенням організм ще сяк-так здатний впоратися, якщо провокуючий фактор буде прибраний, а всю необхідну допомогу нададуть вчасно. Але істотне підвищення, особливо коли мова йде про двозначних цифрах, говорить про серйозну патологію.

Найбільш докладно ДВС-синдром вивчають патологоанатоми, а вже цей момент повинен змусити задуматися кого завгодно.

Як перевіряють згортання крові?

РФМК є аналіз, що виявляє в судинах частки тромбоцитів:

 1. Присутні в нормі, до певного значення.
 2. Значне збільшення показника свідчить про патологію.
 3. Підвищення до 5.1 мг допустимо при вагітності.
 4. Є одним з діагностичних критеріїв ДВС-синдрому.
 5. Призначають при лікуванні з використанням гепарину.

Ні в якому разі не можна попустітельскі ставитися до стану власної крові, коли мова йде про ймовірність виникнення тромбів в просвіті судин. Це багате самими сумними наслідками.

Якщо в листку призначень присутній РФМК, що це таке можна поцікавитися у лікаря. Він не відмовиться від пояснень, панікуючі пацієнти нікому не потрібні.

Відео про норми розчинної фібрину мономерного комплексу

У цьому ролику акушер Євген Леонідов розповість про ознаки тромбофилии при вагітності, які повинні бути показники РМФК в крові:

 • Збірник відповідей на ваші питання

  Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою правовласника. Інформація на сайті носить ознайомчий характер і не є керівництвом до дії. Перед застосуванням медичних рецептів обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

  Помітили помилку? Повідомте нам! Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter. Дякуємо!

  РФМК при вагітності

  Під час вагітності майбутнім мамам доводиться здавати чимало аналізів. Різноманітні лабораторні дослідження жінкам в положенні необхідно проводити, щоб проконтролювати своє особливе стан і переконатися, що дитина здорова. Адже будь-яка мама спить спокійно, якщо з малюком все добре.

  Але зазвичай не кожна вагітна може розібратися у всіх тих аналізах, зробити які її відправляють лікарі. Більшість мам часто і не підозрюють, для чого той чи інший аналіз виконується, що він означає і взагалі чи потрібен. Однією з таких «неясностей9raquo; є визначення норми так званого РФМК - розчинної фібрин-мономерного комплексу.

  Для чого потрібен аналіз на РФМК при вагітності?

  Коли жінка чекає дитину, зрозуміло, що в її організмі відбуваються суттєві зміни. Майже всі внутрішні органи і системи намагаються «перестроіться9raquo; і адаптуватися до нового фізіологічного «уставу9raquo ;. Адже тепер організм вагітної повинен працювати за двох.

  Перш за все, у майбутньої мами з'являється ще одне коло кровообігу - матково-плацентарний. Циркулюючої крові стає більше, активізується процес її згортання. Відбувається свого роду «переформатірованіе9raquo; внутрішнього середовища організму вагітної. А все тому, що сили материнського організму спрямовуються на збереження та розвиток плода.

  Медична термінологія називає цю внутрішню кров'яну середу гомеостазом. Це комплекс реакцій, які відбуваються в організмі і сприяють попередженню або зупинці кровотечі. Під час вагітності саме гомеостаз показує, чи нормально функціонує плацента і як почуває себе в утробі матері малюк.

  Кров постачає до тканин і органів кисень. І саме гемостаз підтримує кров у нормальному для людини стані. Як тільки якась із реакцій гомеостазу піде не так, порушується вся ланцюг. Як наслідок можуть надмірно кровоточити судини або утворюватися тромби, адже порушується робота всієї системи згортання крові.

  Найбільше змінюється під час вагітності саме гомеостаз. Це середовище відповідає за підтримку крові в рідкому стані, зупинку кровотеч, профілактику тромбоутворення. Збої в ланцюзі реакцій гомеостазу можуть привести до порушень в кровоносній системі майбутньої мами. Все залежить від характеру цих збоїв: кров може стати або дуже рідкої, або навпаки - надто вузький.

  Якщо вагітність протікає нормально, то процес згортання крові активізується. Це своєрідне «самострахованіе9raquo; організму з метою запобігання великих крововтрат при пологах.

  Зміни в гомеостазі вагітної викликає саме поява ще одного кола кровообігу. Всі нові процеси призводять до підвищення так званого розчинної фібрин-мономерного комплексу (РФМК) в організмі майбутньої мами. Фібрин-мономери є в крові кожної людини, але у жінок в положенні їх кількість може дещо зростати. Тому лікарі направляють зробити аналіз, щоб з'ясувати, чи не занадто високий рівень РФМК.

  Показники РФМК при вагітності

  РФМК є дуже важливим показником здоров'я матері. Результати аналізів показують, чи нормально протікає вагітність, чи правильно розвивається плід, чи немає яких-небудь ускладнень і т.п.

  Рівень РФМК може періодично зростати в тому випадку, якщо тромбоцити в організмі мами надмірно активні. Кров'яні «жівчікі9raquo; можуть викликати незначні ускладнення кровообігу в плаценті. Фібрин-мономери в основному перевищують допустиму норму «не поодинці», а разом з тромбоцитами. Це означає, що рівень РФМК залежить від цілого комплексу показників в організмі майбутньої мами. Тому, щоб надалі уникнути ускладнень, медики і призначають аналіз РФМК-норми.

  Аналіз абсолютно нескладний і зовсім страшний. Перш за все, майбутня мама здає кров. Надалі в лабораторії фахівці додають до кров'яної плазмі спеціальний розчин про-фенантролін. Після реакції стає видно, скільки зерен фібрину з'являється в плазмі. У нормі їх повинно бути в середньому 3,38-4 мг / 100 мл, з верхньою межею норми 5,1 мг / 100 мл. Якщо фібрин-мономерів набагато більше, то це свідчить про гиперактивном процесі згортання крові. Тобто чим вище рівень РФМК, тим більший ризик внутрішньосудинного тромбоутворення. А це можливо при таких захворюваннях, як тромбофілія, тромбоз і ДВС-синдром.

  Норма фібрин-мономерів може бути і нижче допустимої межі. Це відбувається, коли мама приймає гепарин-містять препарати. Проконсультувати вагітну про РФМК повинен лікар-терапевт.

  Тому якщо показники аналізу на РФМК при вагітності дещо перевищують норму, ні в якому разі не панікуйте! Концентрація фібрин-мономірних комплексів може зростати навіть до 9 в третьому триместрі - і це абсолютно нормально. Так материнський організм реагує на появу ще одного кола кровообігу.

  Тест на рівень РФМК важливий, тому що дозволяє визначити зміни в кровоносній системі жінки, показує, як розвивається плід. Аналіз на норму фібрин-мономерів потрібно здавати кілька разів протягом всієї вагітності.

  Копіювання інформації без письмового дозволу

  Аналіз крові РФМК - що це, навіщо потрібен і що показує?

  Протягом життя людині доводиться проходити цілий ряд обстежень, серед них виділяється аналіз крові РФМК - що це і кому призначається, що показує, знають далеко не всі. Нікого не дивує, якщо лікар виписує направлення на клінічний аналіз крові при плановому медичному огляді дорослому, якщо він влаштовується на роботу, або дитині, якщо він готується йти в садок або школу. Але є і такі дослідження, які не належать до стандартних і проводяться лише в особливих випадках. Одним з таких є аналіз крові РФМК.

  Як вже було сказано вище, цей вид дослідження крові не є обов'язковим і проводиться далеко не кожен день. Якщо людина застудився або йому потрібно пройти комісію для оформлення санітарної книжки, такий аналіз не потрібен. Але без нього не обійтися в деяких інших випадках. Аналіз РФМК інакше називається коагулограмма або гемостазиограмма.

  Може проводитися в двох варіантах:

  Розшифровка загадкової абревіатури досить проста і зрозуміла - розчинний фібрин-мономерний комплекс.

  За результатами цього аналізу можна скласти уявлення про ступінь згортання крові пацієнта. Така інформація необхідна, наприклад, перед плановим хірургічним втручанням або пологами.

  Спочатку, як правило, проводиться базове дослідження крові на РФМК. Якщо показники відхиляються від норми, призначається розширене дослідження. І вже потім ставиться той чи інший діагноз.

  Говорячи більш зрозумілою мовою - при такому аналізі визначається кількість дрібних згустків, частинок тромбів в крові. Якщо їх більше встановленої норми, це означає, що кров занадто сгущена, десь в судинах є великий тромб. Треба якомога швидше провести повне обстеження пацієнта, щоб не допустити фатальних наслідків.

  Кров - це рідка тканина в організмі людини, наділена безліччю функцій, її властивості унікальні. Одне з них - здатність згортатися і утворювати щільні згустки або тромби. Якби кров не згорталася, людина гинув від кровотечі при найменшій травмі. Тромби закупорюють ранки і пошкодження тканин - як зовнішніх, так і внутрішніх.

  Людина зазвичай цей процес не відчуває і не помічає. Це означає, що в його організмі все функціонує нормально.

  Складається вона з таких основних елементів:

  1. Ендотелій - це клітинна прошарок, що вистилає судини зсередини. Ендотелій може пошкоджуватися з різних причин, найчастіше це механічний вплив на тканини. Неушкоджені клітини миттєво реагують на травму і починають активно виробляти речовини, які стимулюють формування тромбу.
  2. Тромбоцити. Основна властивість цих клітин - здатність склеюватися. Вони надходять до місця ураження і починають злипатися, щоб закупорити уражену ділянку. При великих ураженнях цього може бути недостатньо, і тоді вступає в процес плазма крові.
  3. Фактори плазми. У плазмі міститься півтора десятка особливих факторів-ферментів. Коли вони активуються, дуже швидко утворюється тромб і уражену ділянку повністю закупорюється - кровотеча зупиняється.

  Робота системи гемостазу здійснюється двома іншими системами - протизгортаючої і фібринолітичної. Вони повинні вчасно зреагувати на пошкодження тканин і активувати фактори-ферменти - ці системи також не допускають безконтрольної згортання крові, що неминуче призвело б до загибелі людини.

  Кров для коагулограми РФМК забирається з ліктьової вени. Це стандартна, майже безболісна і безпечна процедура. Після забору крові лаборант виділяє плазму і поміщає її в центрифугу.

  Підготовка до аналізу полягає в наступному:

  • За 1-2 діб до забору крові для аналізу слід утриматися від вживання алкоголю.

  • Протипоказані стреси і переживання, фізичні навантаження перед аналізом.
  • Вечеряти напередодні можна і навіть потрібно - голодування теж є стресом для організму людини, особливо вагітної жінки. Якщо не приймати їжу, це може вплинути на достовірність результатів. Але за 8 годин до забору крові їсти їжу більше не можна - тільки пити чисту мінеральну воду.
  • Якщо необхідно приймати будь-які медикаментозні засоби за призначенням лікаря (наприклад, препарати від артеріальної гіпертензії, цукрового діабету або гормональні контрацептиви), необхідно повідомити про це лікаря до аналізу. По можливості тимчасово прийом лікарських препаратів зупиняють або ж максимально знижують дозування.

  У приватній клініці за аналіз доведеться заплатити, але і результат буде готовий швидше. У районній поліклініці, якщо місцева лабораторія має відповідну ліцензію на проведення такого аналізу, результати будуть готові через кілька днів. Зате робиться аналіз безкоштовно.

  Людину ніколи не можна назвати здоровим, якщо його кровоносні судини знаходяться в поганому стані, а склад і властивості крові порушені. Зовні такі патології можуть ніяк не проявлятися - до певного моменту. Надмірна згортання крові веде до утворення тромбів, а це - в свою чергу - до розвитку такої небезпечної хвороби, як тромбофлебіт. Дуже часто початкову стадію цієї патології вдається виявити саме завдяки аналізу крові РФМК.

  А також це дослідження призначають в таких випадках:

  • якщо підозрюється тромбоз або дисемінована згортання крові;
  • коли планується хірургічне втручання будь-якої складності - іноді причиною направлення на аналіз може стати навіть планове видалення зуба;
  • при проведенні гепаринотерапии або лікуванні іншими препаратами-антикоагулянтами;
  • вагітним жінкам, а також тим пацієнткам, які планують ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення).

  Якщо ж після закінчення 2,5 хвилин в сироватці крові можна помітити формування фібрину, результат є позитивним - це означає, що у пацієнта підвищена згортання крові. Наскільки серйозною є така патологія, можна виявити тільки за допомогою розширеного варіанту аналізу.

  Застосовуються певні методики, що дозволяють перетворити швидкість утворення фібринових частинок в показники РФМК. Нормальними вважаються показники 3,38 + 0,02 мг на 100 мл. Максимально допустимий показник - 4. Якщо він перевищений, мова йде про патології. Однак не варто панікувати, в будь-якому випадку лікар призначить додаткове дослідження, перш ніж ставити діагноз і починати лікування.

  На достовірність результатів можуть вплинути такі фактори:

  1. Порушення правил забору крові для аналізу.
  2. Некоректна підготовка сировини для центрифугування.
  3. Занадто тривалий час зберігання сироватки крові - дослідити плазму, яка зберігалася більше години, не можна.
  4. Прийом лікарських препаратів перед забором крові на аналіз.
  5. Вживання алкоголю, важкі фізичні навантаження, стреси.

  Якщо показники РФМК знову виявилися вище норми, має сенс спробувати здати аналіз втретє в іншій лабораторії. Всі три аналізу повинен оцінити компетентний лікар, тільки після цього можна буде призначати лікування, якщо воно необхідне.

  Чому важливий цей аналіз при вагітності

  Якщо жінка дізналася, що скоро стане мамою, і стає на облік в районній поліклініці, їй доведеться здати аналіз крові РФМК - він обов'язковий для вагітних жінок.

  Небезпечні відхилення і в більшу, і в меншу сторони від норми:

  1. Якщо кров згортається погано, це загрожує кровотечами під час виношування дитини та при пологах.
  2. Якщо ж кров згортається занадто активно, високий ризик утворення тромбів і закупорки судин.

  Для плода це небезпечно тим, що він буде недоотримувати кисень і поживні речовини. Такий стан протягом тривалого періоду часу може призвести до уповільнення розвитку, завмирання вагітності, загибелі плоду в утробі матері.

  Щоб вчасно виявити патологію і почати лікування, жінка повинна здавати кров на РФМК протягом вагітності тричі:

  • на самому початку при постановці на облік в районній поліклініці;
  • на 22-24 тижні вагітності;
  • на 33-37 тижні вагітності.

  Якщо були виявлені відхилення від нормальних даних, аналіз доведеться проводити частіше.

  На сьогоднішній день існує кілька різних методів лікування порушень згортання крові, ефективних і в той же час безпечних для дитини. За умови дотримання всіх рекомендацій лікаря жінка має всі шанси виносити дитину до покладеного терміну і народити його без ускладнень.

  Так і що тепер робити, то чи до лікаря йти перевірятися, раптом я теж хвора, чи то не до лікаря, а в центри де кров на аналіз беруть? Але не особливо хочеться, я крові боюся. А якщо ці препарати попити здоровій людині гірше не буде?

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 13 = 19