Анальна тріщина у дитини

Чим лікувати анальну тріщину у дитини?

Захворювання прямої кишки викликають у малюків досить неприємні симптоми. Однією з таких патологій є анальна тріщина. У цій статті розказано про те, що слід знати батькам про даної патології у малюків.

Порушення цілісності стінки кінцевого відділу прямої кишки називається анальної тріщиною. Ця патологія досить поширена.

У дорослих це захворювання зустрічається дещо частіше, ніж у малюків. Хворіти може дитина може в будь-якому віці. У хлопчиків хвороба зустрічається однаково часто, як і у дівчаток.

3

Тріщини ануса в структурі захворювань прямої кишки займають третє місце після геморою і коліту. Довжина даного дефекту може бути різною. У більшості випадків у дітей зустрічаються тріщина розміром до 2-3 см.

У новонародженого малюка довжина дефекту може бути менше, проте хвороба протікає з появою безлічі дискомфортних симптомів. Тріщина локалізується в задньому проході, поблизу анального сфінктера.

Досить часто до розвитку анатомічного дефекту в області кінцевого відділу прямої кишки призводять різні травматичні ушкодження при дефекації. Цьому сприяє постійне напруженні під час походу в туалет.

Проблеми зі стільцем у дитини виникають в основному через хронічних захворювань кишечника.

Різні патології кінцевих відділів шлунково-кишкового тракту, проявляються колітом або проктитом, за статистикою, є найчастішими причинними факторами появи дефектів слизової оболонки прямої кишки. Ширина пошкодження в цьому випадку зазвичай становить 1-3 мм.

Тріщина являє собою ранову поверхню, яка може стати вхідними «воротами» для проникнення хвороботворних мікроорганізмів.

1

Спочатку дефект виглядає як невеликий розрив слизової оболонки, який розташовується поруч з анусом. Через деякий час розміри розвиненого анатомічного дефекту збільшуються. Його краю починають ущільнюватися, а центральна частина розпушується.

За зовнішнім виглядом такий дефект нагадує трофічну виразку. Зазвичай даний патологічний процес посилюється розвитком сильного спазму сфінктера.

Тривале спазмування кінцевих відділів кишечника призводить до того, що порушується повноцінне кровопостачання і іннервація пошкодженої зони і ануса. Цей стан сприяє хронізації процесу.

Відсутність лікування призводить до того, що гострий процес переходить в стійку хронічну форму. У цьому випадків терапія тривало поточних патологій ануса проходить досить важко.

стійкі запори у малюків часто є основною причиною розвитку анальних тріщин. Твердий кал, проходячи по дистальним відділам товстого кишечника, сприяє пошкодження ніжних слизових оболонок.

Така ситуація не тільки призводить до розвитку хронічного коліту та проктиту, а й також формує утворення тріщини в області ануса. Перші прояви стійких закрепів, за статистикою, з'являються у малюків у віці 2-3 роки.

Ще однією частою причиною появи анальної тріщини саме в дитячому віці є глистяні інвазії. Паразити, що живуть в кишечнику, виділяють токсичні продукти своєї життєдіяльності, які надають шкідливу дію на слизові оболонки. Також глистная інфекція викликають у дитини стійкі запори.

Поява у дитини сильного свербіння в області анального сфінктера має звернути увагу батьків до цієї проблеми.

Прояви анальної тріщини у малюків можуть бути самими різними. У немовляти хвороба проявляється появою сильного плачу під час акту дефекації. Якихось зовнішніх ознак хвороби на попі у малюка може і не бути.

Зміна поведінки і різке погіршення настрою дитини під час дефекації повинні сильно насторожити батьків і стати приводом для звернення до лікаря.

Поява занадто твердого або «овечого» калу також є несприятливим симптомом. Тривале збереження даного клінічного ознаки спричинить за собою вельми неприємні наслідки у вигляді розвитку коліту або травматичного пошкодження стінки прямої кишки з розвитком анальної тріщини.

У нормі стілець дитини повинен бути м'яким, коричневого кольору, в достатньому обсязі. У ньому можуть зберігатися неперетравлені шматочки з'їденої їжі.

Поява кров'яних прожилок в калі - ще один небезпечний симптом. Ця ознака досить часто свідчить про наявність кровотечі в кінцевих відділах товстого кишечника.

Під час загострення анальної тріщини у дитини сильно змінюється поведінка. Малюки стають вередливими, часто скиглять. Дітки до трьох років частіше просяться на руки.

Під час перебування в ліжечку хвора дитина часто змінює положення тіла. Тривале сидіння може сприяти посиленню больового синдрому.

Особливо яскраво цей симптом проявляється у школярів. Хворій дитині досить важко витерпіти все 5-6 уроків за партою. Деякі малюки відзначають, що у них посилюється хворобливість після гарячих ванн.

Збір анамнезу у дитини більш старшого віку має важливе діагностичне значення. Як правило, дітки добре розповідають доктору або матусі про те, що їх турбує.

Під час спілкування з дитиною дуже важливо налагодити психологічний контакт. Анальна тріщина - це дуже делікатна проблема, особливо в підлітковому віці, коли дитина відмежовує межі своєї особистості від навколишнього світу.

Під час спілкування з підлітком з приводу виниклих у нього симптомів постарайтеся, щоб малюк відчув, що ви на його боці. Дружнє ставлення і підтримка дуже важливі для нього в цей період.

Обов'язково поясніть дитині, що це захворювання, яке потрібно лікувати. Під час бесіди зробіть акцент на тому, що при дотриманні всіх рекомендацій лікаря ця хвороба швидко загоїться.

У малюків раннього віку, які ще не можуть розповісти батькам про те, що їх турбує - слід спиратися на сукупність з'являються у дитини симптомів.

До несприятливих частим клінічним ознаками дефектів слизової оболонки прямої кишки відносяться:

 • поява больового синдрому під час акту дефекації;
 • велика кількість слизу і прожилки крові в калі;
 • посилення хворобливості під час здійснення активних рухів або після гарячих ванн;
 • стійкі запори;
 • сильна зміна поведінки дитини.

Поява даних симптомів має мотивувати батьків звернутися за консультацією до дитячого проктолога.

Призначають терапію дефектів анальної зони проктологи. Ці фахівці проводять необхідний комплекс обстежень, що дозволяє виключити супутні патології і поставити правильний діагноз.

У деяких випадках до лікування приєднуються гастроентерологи і хірурги. Необхідність звернення до даних фахівцям визначає лікуючий проктолог.

Для усунення несприятливих симптомів застосовується цілий комплекс лікування, який включає в себе багато найрізноманітніших методів:

 • призначення лікарських препаратів;
 • дотримання режиму дня і лікувального харчування;
 • проведення регулярного необхідного конкретній дитині гігієнічного режиму.

Основна мета терапії - усунути всі провокуючі причини, які привели до розвитку ушкодження в області анального сфінктера.

Медикаментозне лікування в терапії тріщини ануса має важливе значення. Лікарські препарати дозволяють відновити цілісність слизових оболонок, сприяють швидкій регенерації (відновленню), а також мають протизапальну дію.

Ліки зазвичай призначаються в різних формах випуску. Досить часто для лікування тріщини ануса використовуються різні свічки і мазі.

Мета призначення лікування в гострій стадії захворювання - зняти больовий синдром і виражений спазм в області анального сфінктера. Найбільш ефективні засоби для цього - спазмолітики. Вони мають виражену розслабляючу дію на гладку мускулатуру, в тому числі на стінки кишечника.

«Дротаверин» або «Мелоксикам» мають також відмінний протизапальний ефект.

Ректальні свічки необхідні в лікуванні для швидкого загоєння травмованих тканин кінцевого відділу кишечника.

Відмінним протизапальною дією володіють обліпиховий супозиторії. Вони можуть застосовуватися у малюків навіть самого раннього віку. Ці ліки мають мінімум побічних дій і можуть досить безпечно застосовуватися у малюків.

Кратність і тривалість використання даних препаратів визначає лікуючий лікар.

Багато лікарські супозиторії містять в своєму складі відразу кілька біологічно активних компонентів, що надають цілий спектр дій. Їх використання допомагає знизити больовий синдром, має протизапальну дію, сприяє профілактиці вторинного бактеріального інфікування пошкоджених тканин, а також вони необхідні для швидкої регенерації.

Ректальні супозиторії, що містять в своєму складі прополіс, допомагають зняти сильне запалення в анальної зоні і перешкоджають розвитку небезпечних ускладнень хвороби.

Всі свічки вводяться в пряму кишку. Зазвичай кратність застосування становить 1-2 рази на добу. Вводити супозиторії краще після проведення гігієнічних процедур. Перед введенням свічки в анус слід поговорити з малюком і пояснити йому, що буде відбуватися.

Для самих маленьких діток слід проводити таке лікування в ігровій формі. Це допомагає попередити сильний переляк у малюка під час введення свічки в анус.

Для супозиторіїв, що включають в своєму складі рослинні компоненти, існують протипоказання. В основному вони полягають в наявності у дитини алергічної реакції до окремих компонентів лікарського засобу. Проводити таке лікування слід дуже акуратно, дотримуючись усіх запобіжних заходів.

При наявності у дитини вираженої алергії до різних речовин слід попередньо обов'язково проконсультуватися з лікарем щодо можливості застосування конкретного ліки.

Для розм'якшення калу використовується спеціальна дієта. Вона включає в себе обов'язкове дотримання питного режиму. Товстий кишечник - це орган, який бере участь в зворотному всмоктуванні води, яка надходить в організм із зовні.

Якщо рідини недостатньо, то з плином часу у малюка з'являються симптоми твердого калу. Для нормальної щільності калових мас дитина обов'язково повинна випивати добову вікову норму рідини.

Для формування м'якого стільця в дитячому раціоні харчування обов'язково має бути присутня груба клітковина. Вона сприяє утворенню нормальних за обсягом калових мас, які не викликають у малюка появи запору.

Груба клітковина міститься у всіх фруктах і овочах. Для процесу нормального травлення малюк повинен з'їдати достатню порцію рослинної їжі під час кожної трапези.

Для усунення больового синдрому, який з'являється в області ануса при наявності анатомічних дефектів, лікарі досить часто рекомендують використовувати різні мікроклізми.

Таке лікування проводиться курсом. В якості рідини для клізми використовуються відвари лікарських трав або кип'ячена вода. Досить часто у дітей застосовується аптечна ромашка.

Проводити мікроклізми слід максимально акуратно, щоб додатково не травмувати пошкоджену пряму кишку.

Для усунення несприятливих симптомів хронічної анальної тріщини у малюків застосовуються різні фізіотерапевтичні методи.

Ультразвук з новокаїном, магнітотерапія або світлолікування надають помірну протизапальну і ранозагоювальну дію. Ефективними ці методи будуть лише при призначенні їх курсами. Вони допомагають також усувати сильний спазм анального сфінктера і поліпшують кровопостачання органів малого тазу і черевної порожнини.

У деяких випадках консервативне лікування буває неефективним. Така ситуація в основному виникає при наявності у малюка значного за обсягом дефекту. В цьому випадку потрібно вже проведення хірургічного лікування. Обсяг і вид операції вибирає дитячий хірург або оперує проктолог.

Хірургічне лікування в цьому випадку зазвичай полягає в висічення уражених тканин і зшиванні ранових ділянок між собою.

Після проведення операції отриманий біологічний матеріал відправляється в лабораторію. Там проводиться гістологічне дослідження. Воно допомагає лікарям виключити небезпечні новоутворення прямої кишки, які часто бувають «німими» і не викликають появи специфічних симптомів.

Також за допомогою гістологічного дослідження можна встановити морфологічну характеристику хвороби, яка стала причиною розвитку у малюка анальної тріщини.

Про те, як лікувати анальну тріщину народними методами, ви можете дізнатися, подивившись відео нижче.

Всі права захищені, 14+

Копіювання матеріалів сайту можливе тільки в разі установки активного посилання на наш сайт.

Анальна тріщина у дитини: симптоми, причини, наслідки, методи лікування, профілактика

Під анальної тріщиною розуміють пошкодження слизової прямої кишки у вигляді розриву. Це явище ще називають тріщиною заднього проходу або прямої кишки. У дітей дане явище зустрічається рідко. Проте недуга в силу ряду обставин може з'явитися і у дитини, і якщо ви помітили симптоми анальної тріщини у малюка, слід звернутися за допомогою до лікаря.

Травна система дітей дуже слабка, а тканини органів ніжні, що і сприяє тому, що при впливі будь-якого провокуючого фактора вони можуть бути пошкоджені.

Явище може бути спровоковано запором. Це найбільш часта причина виникнення анальної тріщини, тому що калові маси, будучи занадто щільними, механічно ушкоджують тканини.

У появи запору є чимало причин:

 • Неправильне харчування. Проблема може полягати в тому, що в їжі, що вживається чадом, бракує клітковини, калію, рідини. До неправильного харчування відносять і різкий і передчасний переклад грудничка на штучне вигодовування, нову суміш;
 • Психологічний дискомфорт. У дитини може бути почуття сорому при дефекації, яке викликає у нього стрес;
 • Спровокувати запор можуть і інші захворювання організму. Це може бути рахіт, анемія, дисбактеріоз, глисти, алергія на будь-які продукти харчування.

Діарея теж буває причиною появи анальної тріщини.

Пронос провокує набряк слизової, внаслідок чого вона стає вразливою перед різного роду ушкодженнями.

Що стосується глистів, вони дратують задній прохід. Крім того, вони викликають свербіж, а це теж сприяє пошкодження тканин.

Спочатку тріщина має невеликий розмір, який становить близько декількох мм. Згодом надриви все збільшуються в розмірах, якщо у малюка є схильність до закрепів. При відсутності лікувальних заходів, спрямованих на усунення тріщини прямої кишки, на щелевидная освіті з'являються грануляції. Через це гостра форма недуги перетікає в хронічну стадію, перетворюючись на незагойна виразку.

Недуга викликає у малюка больові відчуття, щелевидное освіту кровоточить.

Ознаками анальної тріщини є:

 • Крики, плач під час спорожнення. Акт дефекації викликає у малюка біль, ніж та викликані дані прояви. Ці симптоми дозволять запідозрити недуга навіть у самих маленьких діток, які ще не можуть описати свої відчуття, поскаржитися на біль, дискомфорт словами. Навіть немовлята через страх перед болями під час дефекації можуть насильно утримувати калові маси, що тільки посилює проблему. При цьому дане стан теж супроводжується плачем, криком;
 • Болі можуть з'являтися і під час фізичної активності;
 • Кров'янисті сліди в калових масах. Цей симптом того, що у чада є анальна тріщина, обумовлений тим, що пошкоджені тканини кровоточать, а особливо під час спорожнення;
 • Запори. Вони бувають психологічними, обґрунтованими тим, що малюк свідомо не спорожняєте кишечник через острах больових відчуттів;
 • Спазм сфінктера. Визначити його може лікар, особливо у маленьких дітей.

Більш точну картину про стан здоров'я свого чада батьки можуть скласти, якщо він сам розповість про свої відчуття. Але зовсім маленькі діти зробити цього не можуть, а старші діти соромляться розповісти, що в задньому проході є біль при дефекації, неприємні відчуття, дискомфорт. Нерідко вони бояться майбутнього походу до лікаря, тому без скарг терплять біль.

У зв'язку з цим стежте за станом здоров'я дитини, своєчасно проходите з ним медичне обстеження.

Хірургічне вплив для позбавлення від проблеми застосовується вкрай рідко. Для лікування застосовується ряд інших методів.

Як правило, досить перегляду раціону дитини з метою розм'якшити калові маси. У нього вводять сухофрукти, овочі, фруктові компоти без додавання цукру. При цьому чай і кип'ячену воду бажано виключити.

Якщо малюк на грудному вигодовуванні, лікування тріщини передбачає дієту для мами, що годує. За рекомендацією лікаря може бути показано введення в раціон додаткової рідини для розм'якшення калових мас.

При штучному вигодовуванні малюка необхідно підбирати спеціальні суміші з біфідобактеріями, і в деяких випадках теж потрібно допаювати дитину, для чого зазвичай використовуються несолодкі компоти з сухофруктів.

Лікування дітей постарше передбачає введення в раціон великої кількості продуктів, що містять клітковину. При лікуванні анальної тріщини, виявленої у дитини, клітковину можна купувати в аптеці.

Для якнайшвидшого одужання необхідно збагатити раціон дитини фруктами, овочами, рибою, м'ясом, молокопродуктами.

Якщо дієта дотримується строго, вже дуже скоро функціонування травної системи налагодиться, зникнуть запори, а щелевидное освіту буде вилікувано.

Не тільки дієта, але і деякі медикаменти сприяють швидкому позбавленню від недуги.

Лікувати анальну тріщину можна за допомогою таких препаратів:

 • Сольові проносні препарати, гліцеринові свічки, медикаменти з лактулозою. Всі ці ліки сприяють розрідженню калових мас, завдяки чому вони легше вивільняються з організму без зайвої натуги, при цьому не ушкоджуючи тканини заднього проходу;
 • Щоб тріщина швидше затягнулася, використовуються спеціальні мазі, що сприяють регенерації тканин. Для цієї ж мети використовуються свічки з прополісом, обліпихою.

У ряді випадків недуга супроводжується запаленням, і позбутися від нього допомагають ванночки з календулою, ромашкою. Потрібно переконатися, що у дитини немає алергії на ці рослини.

Говорячи про те, як лікувати у дитини анальну тріщину, не можна не згадати про це важливому пункті. Враховувати цей пункт необхідно завжди, але при цьому недугу особисту гігієну потрібно приділяти особливу увагу.

Ретельне підмивання після спорожнення кишечника сприяє швидкому загоєнню освіти, а також перешкоджає інфікуванню прилеглих тканин.

Пам'ятайте, що мило та інші хімічні миючі речовини на тріщину наносити не можна. Використовувати для підмивання можна трав'яні настої, відвари, а після процедури слід наносити мазі, які порекомендує лікар.

Виходячи з того, якими причинами може бути викликаний недугу, можна зробити висновок і те, які методи допоможуть уникнути неприємного явища.

 • Слідкуйте за харчуванням свого чада. Воно повинно бути збалансованим, при цьому в ньому мають бути присутні всі необхідні організму речовини. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, за своїм раціоном ретельно повинна стежити мама. При переході на штучне вигодовування потрібно проконсультуватися з лікарем;
 • Не забувайте про гігієну;
 • Необхідно своєчасно лікувати будь-які хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • Відмінна профілактична міра - фізична активність, яка стимулює роботу травної системи.

Якщо ви виявили, що ваше чадо зіткнулося з цим явищем, не поспішайте впадати у відчай, обов'язково зверніться до лікаря, і пам'ятайте, що при своєчасному лікуванні ви досягнете повного позбавлення від проблеми.

Чим небезпечна анальна тріщина у дітей і як її лікувати?

Анальної тріщиною називають пошкодження анального проходу. Подібний дефект рідко зустрічається у дітей, але може бути викликаний деякими причинами. Захворювання однаково спостерігається як у хлопчиків, так і у дівчаток в дошкільному і шкільному віці.

Пошкодження слизової оболонки у вигляді тріщин можуть бути різного розміру. Поверхнева, незначна анальна тріщина у дитини може досягати в довжину всього лише кілька міліметрів. Якщо дитина схильна до постійних запорів, то тріщина з часом утворює більший надрив і поступово поглиблюється. При її збільшенні хворобливі відчуття в задньому проході посилюються, також може виникнути спазм сфінктера. Подібні прояви захворювання тільки сприяють подальшому розвитку дефекту слизової оболонки анального каналу.

Причини виникнення тріщин заднього проходу у дітей

Часто причиною захворювання є неправильний раціон малюка. Невірно побудоване харчування призводить до виникнення у дитини регулярних запорів, які провокують появу анальних тріщин. Особливо згубно для дитини недостатнє надходження в організм клітковини, рідини і калію.

Пошкодження слизової оболонки також викликає харчова алергія або індивідуальна непереносимість лактози. Подібна патологія викликана запальним процесом в кишечнику і цілком може супроводжуватися сильним роздратуванням заднього проходу і ануса малюка. В результаті тканини слизової травмується твердим і щільним калом.

Глистяні інвазії нерідко буває причиною появи анальної тріщини у дітей. Присутність паразитів в кишечнику також сприяє замкам, тому батькам слід бути більш уважними. Постійний свербіж в області ануса повинен насторожити батьків. Необхідно обов'язково перевірити дитини на наявність глистів і здати відповідні аналізи калу.

Паразити викликають сильне роздратування заднього проходу, слизової оболонки прямої кишки, згубно впливають на мікрофлору кишечника і весь організм в цілому. Вони також порушують стійкість тканин прямої кишки, що здатне викликати появу анальної тріщини.

При перших скаргах дитини на дискомфорт в анальної області необхідно проявити особливу увагу до здоров'я дитини і уточнити у малюка існуючі симптоми захворювання. Візит до дитячого лікаря допоможе встановити точний діагноз і призначити правильне лікування.

У немовляти анальні тріщини виявляються гучним криком під час дефекації. Також на захворювання вказує занадто щільний кал. Нерідко на ньому можна спостерігати кров'яні прожилки або слизові виділення. Тріщина анального отвору у дітей викликає сильний дискомфорт і занепокоєння. Пошкодження слизової оболонки кишечника завжди супроводжується сильним плачем у немовляти і скаргами у старших малюків.

Щоб уникнути появи сильних болів, малюк може свідомо намагатися затримати дефекацію. Уважні батьки відразу звернуть увагу, що у дитини виникли проблеми зі стільцем. Страх болю при дефекації може супроводжуватися відмовою відвідування туалету, відмовою сісти на горщик. Якщо при позивах дитина починає плакати, виявляти впертість або занепокоєння, потрібне термінове звернення до лікаря-педіатра для встановлення точного діагнозу.

Старші діти нерідко можуть промовчати про болях в задньому проході. При наявності анальної тріщини не кожен школяр погодитися піти на прийом до лікаря через почуття сором'язливості. Батькам слід якомога доступніше пояснити необхідність медичного огляду.

Основними симптомами є:

 • наявність в калових масах крові;
 • сильний дискомфорт в анальному каналі;
 • болю при русі в задньому проході;
 • болю при дефекації;
 • запор;
 • занепокоєння дитини під час дефекації.

Після виявлення існуючих симптомів необхідна консультація педіатра і дитячого хірурга. Лікар акуратно огляне анус дитини і проведе пальпацію заднього проходу. Часто для огляду маленьких дітей лікарем використовується застосування місцевих знеболюючих засобів.

При самостійному долікарському огляді необхідно обережно розвести в сторони сідниці малюка і уважно оглянути задній прохід. Пальцеве дослідження анального каналу проводиться тільки лікарем.

Необхідно пам'ятати, що анальна тріщина може викликати сильне запалення, тому лікування захворювання має призначатися тільки кваліфікованим фахівцем після огляду.

Лікування анальної тріщини у дітей

Батькам необхідно знати, як лікувати анальні тріщини у дитини. В особливих випадках може знадобитися хірургічне втручання, але зазвичай краю тріщини при правильній терапії зростаються самостійно.

Правильне і своєчасно почате комплексне лікування захворювання включає в себе застосування лікувальних мазей, різні процедури і особливу лікувальну дієту для відновлення слизової оболонки кишечнику і попередження запорів.

Медикаментозне лікування у дітей анальної тріщини грунтується на усуненні запального процесу і болю, а також на загоєнні тріщини. У гострій фазі захворювання призначаються різні спазмолітичні препарати для зняття спазму сфінктера. Найчастіше для цієї мети використовується Мелоксикам або Дротаверин.

Для відновлення тканин слизової оболонки прямої кишки і загоєння її ушкоджень застосовуються лікарські мазі і ректальні супозиторії. Дані кошти включають в свій склад анастетики, швидко і ефективно блокують больовий синдром у дитини, сприяють регенерації шкірного покриву анальної зони. Добре зарекомендували себе в лікуванні анальних тріщин у дітей препарати з прополісом і обліпихою. Лікар може також призначити для лікування захворювання ефективний лікарський препарат Альгінатол.

Ректальні свічки з прополісом і обліпихою знімають запальний процес в тканинах прямої кишки і сприяють швидкому загоєнню анальної тріщини. Дані компоненти абсолютно безпечні для лікування дітей. Усередині прямої кишки речовини ректальних супозиторіїв надає потужний лікувальний вплив на пошкоджену слизову оболонку.

Свічки ефективно відновлюють тканину, перешкоджають поширенню інфекції в нижні відділи кишечника, регенерують клітини. Єдиним протипоказанням ректальних супозиторіїв з натуральними рослинними компонентами є виникнення алергічної реакції і індивідуальна непереносимість препарату.

Для нормалізації стільця і ​​пом'якшення калових мас призначаються проносні засоби. Для немовлят лікар може призначити гліцеринові супозиторії, лактулозу або сольовий слабітель. Гліцеринова свічка розм'якшує калові маси і сприяє їх виведенню, дратуючи рецептори кишечника. Такі свічки абсолютно безпечні навіть для найменших дітей. Сольові проносні засоби перешкоджають надмірному зусиллю в момент дефекації, тим самим, виключаючи пошкодження стінок анального каналу і перешкоджає подальшому поглибленню тріщини.

Комплексне медикаментозне лікування ефективно знімає запальний процес, усуває біль і дискомфорт, швидко загоює анальну тріщину. У крайніх випадках лікар може призначити блокаду нервових закінчень для зняття сильного больового синдрому. Анастетики вводяться в анальну зону і запобігають виникненню больових імпульсів і спазмів. Спазм сфінктера також усуває нітрогліцериновими мазь, яка застосовується за призначенням лікаря.

Правильний раціон харчування є однією з головних складових комплексного лікування анальної тріщини. Якщо дитина знаходитися на грудному вигодовуванні, то дієта призначається годувальниці. Мета лікувальної дієти - запобігання запорів, нормалізація стільця, нормалізація травлення і відновлення слизової оболонки прямої кишки. У разі виникнення запору у дитини, який знаходиться на штучному вигодовуванні, маляті необхідно давати суміші зі зниженим відсотком галактози і суміші, що включають біфідобактерії.

Оптимальне харчування для більш старших дітей повинно містити в меню велика кількість клітковини. Вона сприяє правильній роботі кишечника і нормалізує травлення. Клітковина міститься в продуктах рослинного походження. У раціоні дитини повинні переважати різноманітні фрукти та овочі. Також потрібно включити в меню малят страви з м'яса, кисломолочних продуктів, риби.

Важливо обмежити споживання жирів і повністю виключити будь-які солодощі, копченості та смажені страви, які подразнюють слизову шлунка і кишечника.

При строгому дотриманні лікувальної дієти дуже скоро покращиться робота травної системи, і дитина перестане страждати запорами.

Теплі лікувальні ванночки допоможуть зняти запальний процес, ефективно загоїти анальну тріщину і розслабити сфінктер. Народні рецепти різних ванночок перевірені не одним поколінням. Лікарський вплив рослин і інших речовин успішно використовується в комплексному лікуванні анальних тріщин у дітей. Головне, щоб у дітей не виникло алергічної реакції на трави. У разі появи ознак алергії процедури потрібно припинити.

Для правильного проведення процедури дитину необхідно посадити в широкий таз або дитячу ванночку з лікувальним розчином так, щоб ділянки анальної зони були занурені в воду. Вода у ванні не повинна бути гарячою чи холодною. Тривалість процедури не повинна перевищувати десяти хвилин. Після закінчення на дитину потрібно одягнути чисту теплу білизну, щоб не допустити переохолодження.

Для приготування лікувальних відварів використовуються:

Добре додати в ванночку марганцевокислого калію. Марганцівку потрібно розмішати в баночці, після чого акуратно вилити в трав'яний відвар. Інакше можна обпекти шкіру малюка кристалами марганцю.

Лікувальні ванночки мають потужну протизапальну дію, завдяки цілющим властивостям лікарських рослин. Така терапія сприяє загоєнню анальної тріщини, розслабленню сфінктера і сприяє швидкому одужанню.

Профілактика запорів і лікування анальної тріщиною включає проведення мікро-клізм. Клізми виключають перенапруження прямої кишки під час дефекації, полегшують її, позитивно впливають зсередини на слизову оболонку кишечника.

До складу лікувальних мікро-клізм необхідно включити трав'яні настої. Приготувати настій можна з ромашки, горця почечуйного, м'яти, кропиви, кори дуба. З настоїв і відварів лікарських рослин також можна робити дитині примочки на анальну тріщину. Після процедур важливо не допускати переохолодження дитини.

Регулярна гігієна анальної області дуже важлива для загоєння анальної тріщини і профілактики. Підмивання дитини після сечовипускання і дефекації перешкоджає поширенню інфекції далі в тканини. Омивати анальний ділянку також можна трав'яним настоєм або відваром. Можна використовувати слабкий розчин марганцівки.

При гігієнічної процедури ні в якому разі не можна застосовувати мило чи інші засоби хімічного походження. Анальну тріщину можна змащувати милом. Після обмивання анальної зони необхідно нанести на область заднього проходу невелика кількість лікарської мазі, яку призначить лікар.

Комплексне лікування анальної тріщини у дитини зазвичай приносить позитивний терапевтичний ефект. При правильно призначених препаратах і проведенні всіх супутніх процедур анальна тріщина заживає через кілька днів по тому початку курсу лікування.

У разі негативного результату терапії лікар може призначити введення під анальну тріщину гідрокортизону з розчином новокаїну. Однак паралельно з ін'єкціями необхідно продовжувати місцеве лікування. Важливо строго дотримуватися всі лікарські призначення.

Дуже корисна і правильна інформація, тому що самі з малюком через це пройшли. Дякуємо.

Перед використанням інформації з сайту необхідно проконсультуватися з лікарем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

25 − = 24

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: