Анданте інструкція

Анданте

Опис актуально на 10.02.2015

 • Латинська назва: Andante
 • Код АТС N05CF03
 • Діюча речовина: Залеплон (Zaleplon)
 • Виробник: GEDEON RICHTER (Угорщина)

Одна капсула препарату Анданте може містити 5 або 10 мг залеплона.

Додаткові речовини: лаурилсульфат натрію, діоксид кремнію, індигокармін, мікрокристалічна целюлоза, діоксид титану, магнію стеарат, старлак.

Склад желатинової капсули: титану діоксид, індигокармін, желатин.

Желатинові тверді капсули блакитного кольору, всередині міститься світло-блакитний порошок.

 • 7 капсул по 5 мг в блістері - один або два блістери в пачці з картону;
 • 7 капсул по 10 мг у блістері - один або два блістери в пачці з картону.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Снодійне засіб з піразоло-Піримідинові групи, відрізняється за хімічною структурою від бензодіазепінів та інших снодійних засобів. Селективно зв'язується з ω1-рецепторами бензодіазепіну 1 типу.

Значно знижує час засинання, подовжує час сну, не змінює співвідношення різних фаз сну. При використанні в рекомендованих дозах не викликає толерантності. надає седативну, слабке анксіолітичну, протисудомну і системне міорелаксуючу дія.

взаємодіє з бензодіазепіновимі рецепторами комплексів GABA А-типу. Це призводить до відкриття іоноформних нейрональних каналів для молекул хлору, появи гіперполяризації і стимуляції процесів гальмування в головному мозку.

Після вживання близько 71% прийнятої дози швидко абсорбується з кишечника. Час досягнення максимальної концентрації в крові - одна година. Абсолютна біодоступність наближається до 30%. Концентрація в плазмі залежить від дози. Прийом їжі гальмує час досягнення найбільшої концентрації, не впливаючи на абсорбцію препарату.

Зв'язування з протеїнами плазми на 60%. Здатний виводитися з грудним молоком. Трансформується в печінці з утворенням неактивних похідних. період напіввиведення залеплона становить близько 1 години. Виділяється у вигляді неактивних похідних нирками (71%) і через кишечник (17%).

Важкі види порушень сну, що призводять до сильної втоми і ускладнюють активність і погіршують працездатність під час неспання.

 • нічні апное.
 • важкі форми печінкової недостатності.
 • важкі форми дихальної недостатності.
 • важка міастенія.
 • вагітність або лактація.
 • Вік менше 18 років.
 • сенсибілізація до компонентів препарату.

Слід з обережністю призначати Анданте при ниркової або печінкової недостатності, хронічної дихальної недостатності, схильності до лікарської залежності, алкоголізмі, депресії.

 • Реакції з боку травлення: Блювота, абдомінальний біль, нудота, діарея.
 • Реакції з боку нервової діяльності: Слабкість, головний біль, сонливість, антероградна амнезія, запаморочення, депресія, занепокоєння, агресивність, збудливість, парестезії, кошмарні сновидіння, напади люті,галюцинації, порушення поведінки, психоз, поява фізичної залежності навіть при використанні в терапевтичних дозах, синдром відміни, поява психічної залежності, тремор, атаксія, дратівливість, зміна сприйняття. В особливо важких випадках можлива поява ознак аутоагресії, епілептичних припадків, зниження слуху, деперсоналізації, надчутливості на світлові, звукові і інші фізичні подразники.
 • алергічні реакції: висип на шкірі, свербіж.

Інструкція по застосуванню Анданте (Спосіб і дозування)

Тривалість терапії не повинна бути більше двох тижнів. Препарат рекомендується приймати всередину перед сном і через дві години після їжі.

Рекомендована доза для осіб дорослого віку становить 10 мг. Максимальна добова доза становить 10 мг. Літнім хворим таблетки Анданте призначають по 5 мг (через підвищену чутливість до снодійних засобів).

При неважких формах печінкової недостатності добова доза дорівнює 5 мг (через повільну евакуації з організму).

При неважких формах ниркової недостатності корекції дозування не потрібно.

Передозування не викликає станів, що загрожують життю, якщо препарат не приймався разом з іншими лікарськими засобами, що пригнічують нервову діяльність. У разі передозування слід завжди пам'ятати про ймовірність комбінованого отруєння.

Ознаки передозування: сплутаність свідомості, сонливість, яка доходила до коми, летаргія, атаксія, порушення дихання, зниження тиску, випадки зі смертельними наслідками рідкісні.

терапія: флумазеніл можна використовувати в якості антидоту, промивання шлунка в перші години прийому, призначення активованого вугілля, контроль дихальної та серцевої діяльності.

одночасне використання нейролептиків, інших снодійних, седативних, анксіолітичних, протиепілептичних, антидепресивний, антигістамінних коштів, препаратів для анестезії, анальгетиків опіоїдного типу призводить до стимуляції седативного дії препарату.

При спільному застосуванні з анальгетиками опіоїдного типу можливий розвиток ейфоричногоефекту від прийому останніх, що може викликати лікарську залежність.

При спільному застосуванні з циметидином підвищується вміст залеплона в крові майже в два рази.

При одночасному використанні з селективними блокаторами CYP3A4 (Еритроміцин, Кетоконазол) концентрація залеплона в крові також збільшується.

При спільному застосуванні з стимуляторами CYP3A4 (Карбамазепін, Рифампіцин, фенобарбіталоподобние засоби) Можливо пригнічення ефективності залеплона.

Можлива покупка строго за рецептом.

Берегти від дітей. Зберігати при температурі 16-30 градусів в заводській упаковці.

особливі вказівки

Хворий повинен бути попереджений, що препарат не служить засобом для тривалої терапії і можлива поява синдрому відміни після закінчення його застосування. Курс прийому ні в якому разі не повинен перевищувати двох тижнів.

Препарат дозволений для використання у пацієнтів похилого віку.

Після виходу з обігу бензодіазепіноподобних препаратів є можливість появи тимчасових симптомів безсоння, а також інших супутніх реакцій (тривога, зміна настрою, неспокій).

У період використання Анданте радиться утримуватися від керування мобільними механізмами.

дітям

Безпека використання у дітей до 18 років не досліджена, тому особам даної вікової категорії препарат не призначають.

спільний прийом етанолвмісних засобів стимулює седативну дію препарату.

Препарат не застосовується в дані періоди. При виникненні вагітності в період прийому препарату слід негайно його скасувати і звернутися за консультацією до лікаря.

Препарат отримав хороші відгуки від пацієнтів з проблемами засинання. Хворі повідомляють про поліпшення якості життя. Побічні явища не часті, в основному зустрічається головний біль. Не слід забувати, Анданте - це препарат, який вимагає обережності в поводженні і дотримання правил прийому, в зворотному випадку існує можливість появи залежності.

Ціна упаковки препарату 10 мг №7 в Росії починається від 368 рублів.

На Україні подібну форму випуску можна придбати в середньому за 106 гривень.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

ПаніАптека

Освіта: Закінчив Вітебський державний медичний університет за спеціальністю «Хірургія». В університеті очолював Раду студентського наукового товариства. Підвищення кваліфікації в 2010 році - за спеціальністю «Онкологія» та у 2011 році - за спеціальністю «Мамологія, візуальні форми онкології».

Досвід роботи: Робота в загально-лікувальній мережі 3 роки хірургом (Вітебська лікарня швидкої медичної допомоги, Ліозненская ЦРЛ) і за сумісництвом районним онкологом і травматологом. Робота фарм представником протягом року в компанії «Рубікон».

Представив 3 раціоналізаторських пропозиції по темі «Оптимізація антибіотикотерапії в залежності від видового складу мікрофлори», 2 роботи зайняли призові місця в республіканському конкурсі-огляді студентських наукових робіт (1 і 3 категорії).

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Анданте® - офіційна інструкція із застосування

ТОРГОВА НАЗВА:

Міжнародна непатентована назва (МНН):

СКЛАД на 1 капсулу:

Діюча речовина: залеплон 5 мг

Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний 0,55 мг, натрію лаурилсульфат 0,55 мг, титану діоксид CI77891, Е171 0,55 мг, індигокармін CI73015, Е 132 1,10 мг, магнію стеарат 1,10 мг, целюлоза мікрокристалічна 22,50 мг , старлак (суміш 66,85 мг лактози моногідрату і 11,8 мг крохмалю кукурудзяного) 78,65 мг.

Склад желатинової капсули:

кришечка: індігокармін C.I. 73015, Е 132 0,0471%, титану діоксид C.I. 77891, Е171 1,0000%, желатин до 100,0000%.

корпус: індігокармін C.I. 73015, Е 132 0,0086%, титану діоксид C.I. 77891, Е171 4,0000%, желатин до 100,0000%.

Діюча речовина: залеплон 10 мг

Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний 1,10 мг, натрію лаурилсульфат 1,10 мг, титану діоксид CI77891, Е171 1,10 мг, індигокармін CI73015, Е 132 2,20 мг, магнію стеарат 2,20 мг, целюлоза мікрокристалічна 45,00 мг , старлак (суміш 133,70 мг лактози моногідрату і 23,60 мг крохмалю кукурудзяного) 157,30 мг.

Склад желатинової капсули:

кришечка: індігокармін C.I. 73015, Е 132 0,0471%, титану діоксид C.I. 77891, Е171 1,0000%, желатин до 100,0000%.

корпус: індігокармін C.I. 73015, Е 132 0,2513%, титану діоксид C.I. 77891, Е171 1,5000%, желатин до 100,0000%.

Тверді желатинові капсули розміром № 4. Кришечка: блакитного кольору, непрозора. Корпус: світло-блакитного кольору, непрозора.

вміст капсул : порошок світло-блакитного кольору з сіруватим відтінком.

Тверді желатинові капсули розміром № 2. Кришечка: блакитного кольору, непрозора (L 890). Корпус: синього кольору, непрозора.

Вміст капсул: порошок світло-блакитного кольору з сіруватим відтінком.

ФАРМАКОЛОГІЧНА ДІЯ

Снодійне засіб піразоло-піримідинового ряду, за хімічною структурою відрізняється від бензодіазепінів та інших снодійних препаратів. Вибірково зв'язується з бензодіазепіновими рецепторами 1 типу (омега-1). Істотно знижує латентний час засьпанія, продовжує час сну (в першій половині ночі), не викликає змін в співвідношенні різних фаз сну. Дози 5 мг і 10 мг не викликають фармакологічної толерантності при 2-4 тижневому прийомі. Крім того, виявляє седативну, незначно виражене, анксйолітіческое, протисудомну і центральне міорелаксуючу дію.

Збуджує бензодіазепінових рецепторів (омега) рецепторних комплексів гамма-аміномасляної кислоти типу А. Взаємодія з омега-рецепторами призводить до, відкриття нейрональних іоноформних каналів для іонів хлору, розвитку гіперполяризації і посиленню процесів гальмування в центральній нервовій системі

Всмоктування: при прийомі всередину швидко і майже повністю (

71%) всмоктується, досягаючи

максимальної концентрації в крові через 1 годину. В результаті пресистемного метаболізму абсолютна біодоступність

30%. Плазмова концентрація знаходиться в прямій пропорційній залежності від дози.

Прийом препарату безпосередньо після прийому їжі може на 2 години затримати час досягнення максимальної концентрації, не впливаючи на всмоктуваність залеплона.

Розподіл: є жиророзчинних з'єднанням, обсяг розподілу після внутрішньовенного введення

1,4 ± 0,3 л / кг / Імовірність взаємодії з іншими лікарськими препаратами дуже мала через

60% зв'язку з білками плазми. Проникає в грудне молоко.

Метаболізм: в первинному метаболізмі бере участь альдегідоксидазою, яка призводить до утворення 5-оксозалеплону. Ізофермент CYP3A4 також бере участь в метаболізмізалеплону з утворенням дезетілзалеплона, которий- в свою чергу, за допомогою альдегідоксидази превращается- в 5-оксодезетілзалеплон. Надалі продукти, піддаються кон'югації з глюкуроновою кіслотой.- Всі метаболіти залеплону позбавлені активності. При добових дозах до 30 мг, кумуляція не спостерігається. Час напіввиведення залеплону

Виведення здійснюється у вигляді неактивних метаболітів, головним чином з сечею (71%) і каловими масами (17%). 57% прийнятої дози виявляється в сечі у вигляді 5-оксозалеплону або. його метаболітів, 9% дози - 5-оксодезетілзапеплона або його метаболітів, оставшаяся- частина дози - у вигляді менш значущих метаболітів. Серед метаболітів, що виявляються в калових масах, переважає 5-оксозалеплон. Швидко виводиться з організму.

Фармакокінетика літніх, в т.ч. старше 75-річного віку хворих суттєво не

відрізняється від такої у здорових молодих хворих.

Фармакокінетика залеплону у хворих з нирковою недостатністю істотно не відрізняється від такої здорових, хоча концентрація метаболітів у них вище.

Короткочасне лікування важких форм порушень сну (утруднення засипання), що призводять до надмірної втоми, що ускладнюють повсякденне активність і знижують працездатність.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату важка печінкова недостатність; тяжка ниркова недостатність; синдром нічних апное; важка легенева недостатність; тяжка міастенія; вагітність, період лактації; дефіцит лактази, непереносимість лактози, глюкозо-галактозна мальабсорбция, дитячий вік (до 18 років).

Хронічна легенева недостатність, печінкова і / або ниркова недостатність, алкогольна або лікарська залежність (у т.ч. в анамнезі), депресія.

Вагітність і період лактації

Зважаючи на відсутність даних про застосування під час вагітності, застосування залеплона під час вагітності не рекомендується. При призначенні препарату жінкам дітородного віку лікареві необхідно в кожному, окремому випадку 'попереджати пацієнток про необхідність негайного звернення до лікаря у разі або при плануванні вагітності.

У разі необхідності застосування великих доз залеплона під час пологів, у новонародженого можливий розвиток гіпотермії, м'язової гіпотонії, помірної респіраторної недостатності, в результаті фармакологічної дії препарату.

З огляду на, проникнення залеплона в грудне молоко, прийом препарату в період лактації протипоказаний.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 2 тижнів.

Приймати всередину, безпосередньо перед відходом до сну, через 2 години після прийому їжі, або після того, як хворий відчує, що не може заснути.

Рекомендована доза для дорослих 10 мг. Максимальна добова доза 10 мг (необхідно попереджати хворих про шкоду прийому повторної дози протягом однієї ночі!).

Літнім хворим призначають дозу 5 мг (через більшу чутливість до снодійних).

При печінковій недостатності легкого і середнього ступенів тяжкості добова доза 5 мг (через уповільнене виведення залеплона з організму).

При нирковій недостатності легкого і середнього ступенів тяжкості корекція дози не потрібна. Дані щодо безпеки препарату в разі тяжкої, ниркової недостатності відсутні.

Дитячий вік: дані .про застосуванні препарату дітьми до 18-річного віку відсутні, тому в даній віковій групі залеплон призначати не рекомендується.

Найбільш поширеними небажаними ефектами залеплона є амнезія,

парестезія, сонливість і дисменорея.

Небажані ефекти, перераховані. нижче, подано системно-органним класів відповідно до класифікації MedDRA і з наступною частотою: дуже часто ≥1 / 10); часто (від ≥1 / 100 до <1/10); нечасто (від ≥1 / 1 000 до <1/100); рідко (від ≥1 / 10 000 до <1/1 000); дуже рідко (<1/10 000); невідомо (неможливо оцінити на підставі наявних даних). В рамках кожної групи небажані ефекти представлені в

порядку зменшення серйозності.

Порушення з боку імунної системи

Порушення з боку метаболізму і харчування

Порушення з боку нервової системи

Порушення мови (дизартрія, невиразна мова)

Порушення з боку органу зору

Порушення з боку органів слуху та лабіринту

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Порушення з боку печінки і жовчовивідних шляхів

Гепатотоксичность (підвищення активності «печінкових» ферментів)

Порушення з боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини

Порушення з боку репродуктивної системи та молочної залози

Системні порушення та ускладнення у місці введення

Подібно бензодиазепинам і іншим бензодіазепіноподобним препаратів передозування НЕ визьшает жизнеугрожающих станів, якщо залеплон не брався в комбінації з іншими засобами, що пригнічують центральну нервову систему, в т.ч. і з алкоголем. У разі передозування ніколи не слід забувати про можливість комбінованого отруєння.

Симптоми передозування: симптоми пригнічення ЦНС, які проявляються в пригніченні свідомості від сонливості до коми. У разі легкого отруєння можливі сонливість, сплутаність свідомості, летаргія, в більш важких випадках - атаксія, м'язова гіпотонія, зниження артеріального тиску, пригнічення дихання, забарвлення сечі в синьо-зелений колір (ознака розвитку хроматурія), рідше кома, в дуже рідкісних випадках зі смертельним результатом.

Лікування: Антагоністом залеплона є флумазенил, який можна застосовувати як антидот при передозуванні Анданте®. У першу годину після передозування, у хворого, що знаходиться в свідомості, слід викликати блювоту; хворому, що знаходиться в несвідомому стані, промивають шлунок, призначають активоване вугілля. Моніторинг серцевої і дихальної діяльності проводять у відділенні інтенсивної терапії.

Взаємодія з іншими лікарськими ПРЕПАРАТАМИ

Прийом алкоголю посилює седативну дію залеплону.

Одночасний прийом антипсихотичних (нейролептичних), інших снодійних, анксіолітичних, седативних, антидепресивний, протиепілептичних лікарських препаратів, засобів для загальної анестезії, блокаторів Н1-гістамінових рецепторів, що володіють седативний ефект, наркотичних анальгетиків веде до посилення седативного ефекту залеплону.

При одночасному застосуванні з наркотичними анальгетиками можлива поява ейфоричногоефекту останніх, що веде до розвитку лікарської залежності.

Будучи інгібітором ізоферменту CYP3A4 і альдегідоксидази, циметидин підвищує концентрацію залеплону в плазмі на 85%.

Потужні інгібітори ізоферменту CYP3A4 (кетоконазол, еритроміцин) підвищують концентрацію залеплону в плазмі і підсилюють його седативний ефект; іноді може виникнути потреба в регулюванні дози залеплона.

Потужні індуктори ферментів печінки (в тому числі рифампіцин, карбамазепін, фенобарбітал) можуть знизити ефективність залеплона на 25%.

Залеплон не впливає на фармакодинаміку і кінетику дигоксину іварфарину; корекція дози цих препаратів не потрібне через їхню низьку терапевтичного індексу.

Взаємодії ібупрофену з залеплоном не виявлено.

Фармакокінетичної взаємодії між залеплоном і венлафаксином (уповільненого вивільнення) не виявлено.

Перш, ніж приступити до лікування, слід попередити хворого про кратковременностікурса лікування і про можливість розвитку синдрому «відміни» після закінчення лікування препаратом Анданте®.

Препарат можна призначати хворим літнього віку, в тому числі і пацієнтам старше 75 років. Фармакокінетика залеплону в цій віковій групі не відрізняється від такої молодих пацієнтів.

Тривалість лікування повинна бути по можливості якомога коротше, ні в якому разі не повинна перевищувати 2 тижні. Продовжити лікування можна лише після ретельного клінічного обстеження хворого.

Порушення сну може бути результатом фізичного або психічного захворювання.

Якщо після короткочасного лікування препаратом Анданте® сон не нормалізується або порушення сну прогресує, слід переглянути діагноз.

У разі якщо хворий прокидається незабаром після півночі в результаті короткого періоду напіввиведення залеплону, може знадобитися призначення іншого препарату з більш тривалим періодом напіввиведення. Слід попереджати хворих про необхідність застосування не більше однієї капсули за одну ніч.

Прийом бензодіазепінів і бензодіазепіноподобних препаратів короткої дії протягом кількох тижнів може супроводжуватися зниженням снодійного ефекту.

Прийом бензодіазепінів і бензодіазепіноподобних препаратів може привести до розвитку фізичної і психічної залежності, імовірність якої пов'язана з прийомом великих доз препарату, тривалим лікуванням, алкогольної і лікарської залежністю.

При фізичній залежності різка відміна препарату призводить до розвитку симптомів синдрому «відміни»: головного болю, м'язових болів, різко вираженого стану тривоги, підвищеної напруженості і дратівливості, психомоторного збудження, сплутаність свідомості. У важких випадках можливі аутоагресія, деперсоналізація, зниження слуху, парестезії в кінцівках, підвищена реакція на світлові, звукові і фізичні, подразники, галюцинації та епілептичні припадки.

За припинення лікування бензодіазепінами і бензодіазепіноподобнимі препаратами можливий рецидив або поява минущих і більш виражених, ніж на початку лікування симптомів безсоння (синдром «відміни»). При цьому можливий розвиток інших супутніх явищ, як наприклад, зміна настрою, тривоги, порушення сну або занепокоєння.

Бензодіазепіни та бензодіазепіноподобние препарати можуть викликати розвиток антероградной амнезії і порушення психомоторних функцій. З метою запобігання розвитку цих симптомів препарат слід приймати лише в разі, коли у хворого є можливість безперервного сну, принаймні, протягом 4 годин після прийому ліків.

У пацієнтів, які приймають седативні і снодійні препарати, можуть виникати такі комбінації дій, як «водіння уві сні», «прийняття їжі уві сні» або «секс уві сні».

Такі ефекти були зареєстровані у пацієнтів, які не зовсім прокинулися після прийому седативних або снодійних препаратів, і вони, як правило, не пам'ятали цих подій. У цих випадках рекомендується припинити прийом залеплона.

Лікування залеплоном слід припинити у разі появи підвищеної збудливості, дратівливості, агресивності, екстраверсії, порушень сприйняття і мислення, «кошмарних» сновидінь, галюцинацій, психотичних розладів і особливо порушень поведінки. Літні пацієнти найбільш схильні до розвитку таких симптомів.

Обережність необхідна при призначенні залеплону пацієнтам, які мають в анамнезі алергічні реакції у відповідь на прийом седативних і снодійних препаратів. Дуже рідко при прийомі залеплону можуть розвиватися анафілактичні / анафілактоїдні реакції, що вимагають невідкладної медичної допомоги. Повторне застосування залеплона у таких пацієнтів протипоказано.

Не рекомендується призначати препарат хворим з важкою печінковою недостатністю через небезпеку розвитку енцефалопатії.

Не рекомендується призначати препарат хворим з важкою нирковою недостатністю.

При непереносимості лактози слід врахувати, що капсула залеплону 5 мг містить 67 мг

лактози, капсула 10 мг -134 мг.

Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами:

несприятливо впливають на здібності, необхідні для керування автомобілем і

вьшолненія інших видів діяльності. В період лікування необхідно утримуватися від

керування автотранспортом і занять видами діяльності, що потребують підвищеної

концентрації уваги і швидкої реакції. - '

Капсули, 5 мг і 10 мг.

За 7 капсул у блістер ПВХ / ПВДХ і фольги алюмінієвої. 1 або 2 блістери в картонній пачці з інструкцією для медичного застосування.

Зберігати в сухому місці при температурі не вище 30 ° С

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

ВАТ «Гедеон Ріхтер»

1103 Будапешт, вул. Дёмрёі, 19-21, Угорщина

Претензії споживачів надсилати на адресу:

Московське Представництво ВАТ «Гедеон Ріхтер» 119049 м.Москва, 4-й Добринінський пер., Будинок 8.

Анданте - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (капсули або таблетки 5 мг і 10 мг) ліки для лікування безсоння і порушення засинання у дорослих, дітей і при вагітності. Склад і взаємодія з алкоголем

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Анданте. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Анданте в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Анданте при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування безсоння і порушення засинання у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад і взаємодія препарату з алкоголем.

Анданте - снодійний препарат піразоло-пиримидинового типу, за хімічною структурою відрізняється від бензодіазепінів та інших снодійних засобів. Вибірково зв'язується з бензодіазепіновими рецепторами 1 типу (омега-1).

Істотно знижує латентний час засипання, продовжує час сну (в першій половині ночі), не викликає змін в співвідношенні різних фаз сну. При застосуванні в дозі 5 мг і 10 мг протягом 2-4 тижнів не викликає фармакологічної толерантності. Крім того, виявляє седативну, незначно виражене анксіолітичну, протисудомну і центральне міорелаксуючу дію.

Збуджує бензодіазепінових рецепторів (омега) рецепторних комплексів GABA типу А. Взаємодія з омега-рецепторами призводить до відкриття нейрональних іоноформних каналів для іонів хлору, розвитку гіперполяризації і посиленню процесів гальмування в ЦНС.

Залеплон + допоміжні речовини.

Після прийому всередину швидко і майже повністю (близько 71%) абсорбується з шлунково-кишкового тракту. В результаті пресистемного метаболізму абсолютна біодоступність становить 30%. Плазмова концентрація знаходиться в прямо пропорційній залежності від дози. Прийом препарату безпосередньо після прийому їжі може на 2 години затримати час досягнення Cmax, не впливаючи на всмоктуваність препарату. Є жиророзчинних з'єднанням. Виділяється з грудним молоком. Виводиться у вигляді неактивних метаболітів, головним чином з сечею (71%) і калом (17%). До 57% прийнятої дози виявляється в сечі у вигляді 5-оксозалеплону або його метаболітів, 9% дози - у вигляді 5-оксо-дезетіл-залеплону або його метаболітів, решта дози - у вигляді менш значущих метаболітів. Серед метаболітів, що виводяться через кишечник, переважає 5-оксозалеплон. Швидко виводиться з організму.

Фармакокінетика у пацієнтів похилого віку (в т.ч. старше 75 років) істотно не відрізняється від такої в осіб більш молодого віку.

 • важкі форми порушення сну (утруднене засипання), що призводять до надмірної втоми, що утрудняють повсякденну активність і знижують працездатність.

Капсули 5 мг і 10 мг (іноді помилково називають таблетки).

Інструкція по застосуванню і режим дозування

Тривалість терапії не повинна перевищувати 2 тижні.

Препарат слід приймати всередину безпосередньо перед відходом до сну, через 2 години після прийому їжі або після того, як пацієнт відчує, що не може заснути.

Рекомендована доза для дорослих - 10 мг. Максимальна добова доза 10 мг (пацієнта необхідно попередити про шкоду прийому повторної дози протягом однієї ночі). Пацієнтам похилого віку препарат призначають в дозі 5 мг (через більшої чутливості до снодійним).

При печінковій недостатності легкого та середнього ступенів тяжкості добова доза становить 5 мг (через уповільнене виведення з організму).

При нирковій недостатності легкого і середнього ступенів тяжкості корекція дози не потрібна. Дані щодо безпеки застосування препарату при нирковій недостатності тяжкого ступеня відсутні.

Безпека застосування препарату у дітей віком до 18 років не встановлена, тому пацієнтам цієї вікової групи залеплон не призначають.

 • біль в животі;
 • нудота блювота;
 • діарея;
 • головний біль;
 • слабкість;
 • підвищена сонливість;
 • запаморочення;
 • антероградна амнезія (супроводжується порушенням поведінки);
 • депресія;
 • занепокоєння;
 • підвищена збудливість;
 • агресивність;
 • напади люті;
 • кошмарні сновидіння;
 • галюцинації;
 • психоз;
 • порушення поведінки;
 • розвиток фізичної залежності із симптомами відміни навіть при застосуванні в терапевтичних дозах (поява вихідних симптомів порушення сну у важчій формі, а також зміна настрою, тривога, занепокоєння);
 • синдром відміни (головний біль, біль у м'язах, підвищена дратівливість, сплутаність свідомості);
 • розвиток психічної залежності, що веде до зловживання препаратом;
 • атаксія;
 • тремор;
 • підвищена дратівливість;
 • порушення сприйняття;
 • аутоагрессия;
 • зниження слуху;
 • підвищена реакція на світлові, звукові і фізичні подразники;
 • епілептичні припадки;
 • шкірний висип;
 • свербіж.
 • тяжка печінкова недостатність;
 • синдром нічних апное;
 • важка легенева недостатність;
 • тяжка міастенія;
 • вагітність;
 • період лактації;
 • дитячий та підлітковий вік до 18 років;
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Анданте протипоказаний при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

При призначенні препарату жінкам дітородного віку слід попередити пацієнток про необхідність негайного звернення до лікаря у разі або при плануванні вагітності.

У разі застосування Анданте в 3 триместрі вагітності або при застосуванні препарату в високих дозах препарату під час пологів у новонародженого можливий розвиток гіпотермії, м'язової гіпотонії, помірної респіраторної недостатності в результаті фармакологічної дії препарату. У новонароджених, матері яких регулярно брали бензодиазепин або бензодіазепіноподобний препарат в останні тижні вагітності, можливий розвиток фізичної залежності і небезпека розвитку симптомів відміни.

Протипоказаний дітям і підліткам у віці до 18 років.

Пацієнта необхідно попередити про те, що препарат не призначений для тривалої терапії і про можливість розвитку синдрому відміни після закінчення застосування препарату Анданте. Курс прийому препарату повинен бути коротким і ні в якому разі не перевищувати 2 тижні. Продовжити лікування можна лише після ретельного клінічного обстеження пацієнта.

Препарат можна призначати пацієнтам похилого віку (в т.ч. старше 75 років).

Порушення сну може бути результатом захворювань (в т.ч. психічних). Якщо після короткочасного застосування препарату Анданте сон не нормалізується або порушення сну прогресує, слід заново оцінити клінічну ситуацію.

Якщо хворий прокидається незабаром після півночі (через коротке періоду напіввиведення залеплону), може знадобитися призначення іншого препарату з більш тривалим періодом напіввиведення. Слід попереджати хворих про необхідність застосування не більше 1 капсули за одну ніч.

Прийом бензодіазепінів і бензодіазепіноподобних препаратів короткої дії протягом кількох тижнів може супроводжуватися зниженням снодійного ефекту.

Прийом бензодіазепінів і бензодіазепіноподобних препаратів може привести до розвитку фізичної і психічної залежності, імовірність якої підвищується при застосуванні в високих дозах, при тривалій терапії, хронічний алкоголізм і лікарської залежності в анамнезі пацієнта.

При фізичній залежності різка відміна препарату призводить до розвитку симптомів відміни: головного болю, міалгії, різко вираженою тривожності, підвищеної напруженості і дратівливості, психомоторного збудження, сплутаність свідомості. У важких випадках можливі аутоагресія, деперсоналізація, зниження слуху, парестезії в кінцівках, підвищена реакція на світлові, звукові і фізичні подразники, галюцинації та епілептичні припадки.

Після припинення застосування бензодіазепінів і бензодіазепіноподобних препаратів можлива поява минущих і більш виражених, ніж на початку лікування, симптомів безсоння (синдром відміни). При цьому можливий розвиток інших супутніх явищ (зміна настрою, тривоги, порушення сну або занепокоєння).

Бензодіазепіни та бензодіазепіноподобние препарати можуть викликати розвиток антероградной амнезії і порушення психомоторних функцій. Щоб уникнути розвитку цих симптомів препарат слід приймати лише в разі, коли у хворого є можливість безперервного сну, принаймні, протягом 4 годин після прийому лікарського засобу.

Лікування Анданте слід припинити у разі появи підвищеної збудливості, дратівливості, агресивності, порушень сприйняття, кошмарних сновидінь, галюцинацій, психотичних розладів і особливо порушень поведінки. Діти і літні пацієнти найбільш схильні до розвитку таких симптомів.

Препарат не призначений для лікування депресії і / або стану тривоги, тому що може бути використаний для реалізації суїцидальних намірів, часто супроводжують депресивні розлади. Пацієнтам з депресією препарат можна призначати мінімальну дозу препарату щоб уникнути свідомого передозування.

Не рекомендується призначати препарат хворим з тяжкою печінковою недостатністю через небезпеку розвитку енцефалопатії.

При непереносимості лактози слід врахувати, що до складу капсули, що містить 5 мг залеплону, входить 67 мг лактози.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

У період застосування препарату необхідно утримуватися від керування автотранспортом і занять видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій, тому що седативний ефект, амнезія, зниження концентрації уваги і м'язової сили несприятливо впливають на здатності до таких видів діяльності.

Одночасний прийом етанолу (алкоголю) або етанолвмісних лікарських засобів посилює седативну дію Анданте.

Одночасне застосування антипсихотичних засобів (нейролептиків), інших снодійних, анксіолітичних, седативних, антидепресивний, протиепілептичних, антигістамінних препаратів, засобів для анестезії, опіоїдних анальгетиків призводить до посилення дії залеплону.

При одночасному застосуванні з опіоїдними анальгетиками можливий прояв ейфоричногоефекту останніх, що веде до розвитку лікарської залежності.

При одночасному застосуванні циметидин (інгібітор альдегідоксидази і CYP3А4) підвищує концентрацію залеплону в плазмі на 85%.

При одночасному застосуванні селективні інгібітори CYP3A4 (кетоконазол, еритроміцин) підвищують концентрацію залеплону в плазмі і підсилюють його седативний ефект (при застосуванні такої комбінації іноді може виникнути потреба в регулюванні дози Анданте).

При одночасному застосуванні індуктори CYP3A4 (рифампіцин, карбамазепін, похідні фенобарбіталу) можуть зменшити ефективність залеплона на 25%.

При одночасному застосуванні залеплон не впливає на фармакодинаміку і кінетику дигоксину іварфарину (корекція дози цих препаратів не потрібне).

Взаємодії ібупрофену з залеплоном не виявлено.

Аналоги лікарського препарату Анданте

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Аналоги по фармакологічній групі (снодійні препарати):

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 + 4 =