Антабус інструкція із застосування

Таблетки "Антабус". Відгуки, ціна, інструкція

Алкоголізмом називають хвороба, яка характеризується пристрастю до етилового спирту з фізичною і психічною залежністю від нього. Це різновид токсикоманії. При такому стані втрачається контроль над кількістю випитого алкоголю, зростає толерантність до нього (для досягнення задоволення доза спиртного постійно збільшується), а також виникає абстинентний синдром, уражаються внутрішні органи і з'являються провали в пам'яті.

Хворих, які страждають від алкоголізму, називають алкоголіками. Лікувати це захворювання слід психічно і фізично. Дуже часто лікарі призначають таким людям препарат «Антабус9raquo ;. Інструкція по застосуванню, ціна ліки, відгуки лікарів представлені далі.

Упаковка, форма, опис і склад

В якій формі продається препарат «Антабус9raquo ;? Відгуки пацієнтів повідомляють, що такий засіб можна купити у вигляді білих і круглих шипучих таблеток. Вони мають плоску форму, скошені краї, ризику і маркування «CD9raquo; і «C9raquo; по різних сторонах ризики.

3

До складу цих ліків входить дисульфирам. Крім нього, препарат містить в собі кукурудзяний крохмаль, повідон, натрію гідрокарбонат, винну кислоту, кремнію діоксид колоїдний, тальк, целюлозу микрокристаллическую і магнію стеарат.

Таблетки «Антабус9raquo; поміщені в поліетиленові контейнери і пачки картонні.

фармакодинамічні особливості

Що являє собою медикамент «Антабус9raquo ;? Інструкція стверджує, що це антиалкогольний засіб. Воно пригнічує ацетальдегід дегідрогеназу, яка бере участь в метаболізмі спирту етилового. Затримка його процесу окислення викликає накопичення алкоголю і розвиток найсильнішої інтоксикації, що супроводжується важкими відчуттями у вигляді пульсуючого болю і шуму в голові, тахікардії, серцебиття, зниження артеріального тиску, нудоти, нечіткості зору і блювоти.

За словами фахівців, такі неприємні симптоми сприяють розвитку умовно-рефлекторного відрази до спиртних напоїв.

Як відбувається абсорбція препарату «Антабус9raquo ;? Інструкція вказує на те, що даний медикамент всмоктується на 70-80%. Він добре розчиняється в ліпідах і має властивість накопичуватися в жирових депо.

Активна речовина цього кошти дуже швидко метаболізується, в результаті чого перетворюється в метаболіт - ефір метиловий діетілтіокарбаміновой кислоти. Його пік концентрації в крові визначається через 4 години. Хоча активність по відношенню до ацетальдегіддегідрогенази спостерігається лише через три доби.

Період напіввиведення лікарського засобу становить 10 годин. При цьому його активність щодо альдегід дегідрогенази зберігається набагато довше. Тому після скасування таблеток ефект від них спостерігається ще протягом 7-14 діб.

1

Препарат виводиться разом з сечею, через кишечник і частково з повітрям, що видихається.

В яких випадках найбільш ефективно проявляє себе медикамент «Антабус9raquo ;? Відгуки повідомляють, що це засіб активно використовується для профілактики рецидивів при терапії алкогольної залежності і алкоголізму хронічного.

Коли не слід приймати таблетки «Антабус9raquo ;? Відгуки фахівців свідчать, що даний препарат не можна призначати при:

 • глаукомі;
 • невриті зорового і слухового нерва;
 • туберкульозі легенів;
 • захворюваннях серця і судин (наприклад, при постінфарктних станах, вираженому кардіосклерозі, атеросклерозі мозкових судин, гіпертонічної хвороби, аневризмі аорти);
 • полиневритах будь-якого походження;
 • цукровому діабеті;
 • емфіземи легенів, бронхіальній астмі;
 • тиреотоксикозі;
 • психічних захворюваннях, епілепсії і епілептиформні синдром;
 • злоякісної пухлини;
 • важкої печінкової, а також ниркової недостаточностях;
 • хвороби кровотворення;
 • загостренні виразкової хвороби;
 • вагітності;
 • підвищеної чутливості.

Також слід зазначити, що у даного медикаменту є відносні протипоказання:

 • вік від 60 років;
 • наслідки інсульту із залишковими явищами;
 • виразкова хвороба (в тому числі в стадії ремісії);
 • антабусний психози.

Препарат «Антабус9raquo ;: інструкція із застосування

Ціна протиалкогольних таблеток вказана в кінці статті. Приймати їх слід всередину, попередньо розчинивши в ½ склянці води.

Як правило, лікарі призначають по 200-500 мг препарату один раз або двічі на добу. Через 7 днів обов'язково проводять дисульфірам-алкогольну пробу. Паралельно з прийомом 500 мг медикаменту пацієнт випиває 20-30 мл горілки. Якщо реакція слабка, то дозу алкоголю збільшують на 20 мл.

Таку пробу повторюють кілька разів. Надалі бального призначають підтримуючу дозу, рівну 200 мг на добу протягом 1-3 років.

Таблетки «Антабус9raquo ;, відгуки про яких представлені нижче, можуть викликати такі побічні ефекти:

 • гепатит, астенія, смак металу в роті;
 • шкірні прояви, поліневрит ніг;
 • втрата пам'яті, набряк мозку, головні болі;
 • інфаркт міокарда, порушення серцевого ритму;
 • дихальна недостатність, серцево-судинний колапс;
 • неврит зорового нерва, тромбоз судин мозку;
 • психози, стенокардія.

Медикамент «Антабус9raquo ;: відгуки лікарів і ціна

Вартість протиалкогольних таблеток становить близько 450-600 рублів (залежить від дози і кількості в упаковці).

Лікарі, які призначають такий препарат, одразу ж попереджають про серйозні ускладнення, які можуть виникнути у пацієнта на тлі його прима. Тому категорично забороняється проводити лікування самостійно або ж в таємниці від хворого.

Також слід зазначити, що більшість фахівців сходяться на думці, що ефективних лікарських препаратів, що пригнічують потяг до алкоголю, немає. І цей метод не є терапією. Він лише сприяє стійкої ремісії.

антабус

Опис актуально на 09.06.2015

 • Латинська назва: Antabus®
 • Код АТС N07BB01
 • Діюча речовина: Дісульфірам * (Disulfiram)
 • Виробник: InpacAS (Норвегія), Kemwell Biopharma Pvt. Ltd. (Індія)

В 1 таблетці дисульфіраму 200 мг (400 мг).

Крохмаль кукурудзяний, повідон, натрію гідрокарбонат, тальк, кремнію діоксид, кислота винна, магнію стеарат, МКЦ, - як допоміжні речовини.

Шипучі таблетки по 200 мг №100 і 400 мг №50.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

пригнічує ацетальдегід дегідрогеназу, бере участь в метаболізмі етилового спирту. Затримка окислення етилового спирту на етапі ацетальдегіду викликає накопичення його і розвиток інтоксикації - дисульфирам-алкогольної реакції, яка супроводжується важкими відчуттями і бурхливими вегетативними реакціями: пульсуючий біль в голові, шум у голові, тахікардія, зниження артеріального тиску, серцебиття, нечіткість зору, нудота, блювота.

Неприємні відчуття, пов'язані з прийомом алкоголю, призводять до умовно-рефлекторному відрази спиртних напоїв.

Всмоктується на 70 - 90% після прийому всередину. Добре розчиняється в ліпідах і накопичується в жирових депо. Швидко метаболізується, і в підсумку при ряді перетворень перетворюється в активний метаболіт - метиловий ефір діетілтіокарбаміновой кислоти (Метил-ДТК). Максимальна концентрація якого в крові визначається через 4 год, однак, активність по відношенню до ацетальдегіддегідрогенази відзначається через 3 дня регулярного прийому.

T1 / 2 метил-ДТК - 10 год, але довше зберігається активність щодо альдегід дегідрогенази. Тому після відміни препарату ефект збережуться 7-14 днів. Метаболіти виводяться із сечею, частково з повітрям, що видихається, а 20% незміненого дисульфіраму - через кишечник.

Антабус застосовують для профілактики рецидивів при лікуванні хронічного алкоголізму і алкогольної залежності.

До відносних протипоказань відносяться інші серцево-судинні захворювання, вік понад 60 років, виразкова хвороба в стадії ремісії, наслідки інсультів з залишковими явищами, антабусний психози в анамнезі.

Антабус може викликати такі реакції, зумовлені дією дисульфіраму:

Реакції, обумовлені спільним прийомом дисульфіраму і алкоголю:

Інструкція по застосуванню антабус (Спосіб і дозування)

Таблетки приймають внутрішньо, розчинивши в 0,5 склянки води. Приймають 200-500 мг 1-2 рази на добу, схему призначає лікар. Через тиждень проводять дисульфірам-алкогольну пробу - паралельно з прийомом 500 мг антабус хворий випиває 20-30 мл горілки. Спостерігають за реакцією організму, і при слабкій реакції доза алкоголю збільшується на 20 мл. Пробу повторюють кілька разів, при цьому проводиться корекція дози алкоголю і препарату. Надалі застосовують підтримуючу дозу 200 мг / сутот 1 року до 3 років.

Інструкція по застосуванню антабус містить попередження про те, що препарат призначається після обстеження і обов'язкового попередження хворого про ускладнення. При тривалій терапії можливий розвиток психозу, тромбозу церебральних судин, загострення поліневриту.

Передозування дисульфіраму підсилює тяжкість реакцій і призводить до пригнічення нервової системи (коми), Розвитку неврологічних і серцево-судинних ускладнень. Проводиться симптоматична терапія.

Неприпустима комбінація - прийом спиртних напоїв, спиртсодержащих ЛЗ і продуктів, оскільки виникає реакція непереносимості.

При прийомі з фенітоїном виникає істотний підйом його рівня в плазмі з розвитком токсичних симптомів.

протитуберкульозний препарат ізоніазид може викликати порушення координації.

Антабус підвищує ефект пероральних антикоагулянтів (варфарин), В зв'язку з чим виникає небезпека кровотечі.

Дісульфірам пригнічує метаболізм теофіліну, тому доза його повинна бути знижена.

Умови зберігання

При температурі не більше 30 ° C.

аналоги

Противорецидивное і підтримуючу терапію алкоголізму проводиться лікарськими препаратами: дісульфірам, налтрексон і Акампросат.інноваційна форма дисульфіраму - «шипучі» таблетки Антабус, які розчиняючись у воді, не мають смаку і запаху. Препарат при прийомі разом з алкоголем викликає неприємні (аверсівние), хворобливі відчуття: страх смерті, задишку, відчуття браку повітря та інше. Страх смерті - основний прояв дії дисульфіраму - змушує хворого на алкоголізм відмовитися від вживання алкоголю.

Відгуки лікарів зводяться до попередження про серйозні ускладнення дісульфірам- алкогольної реакції. З огляду на це і велика кількість протипоказань, препарат призначається тільки лікарем, і проводити лікування потрібно під контролем лікаря нарколога. Не можна проводити лікування самостійно в таємниці від хворого, оскільки явища, викликані препаратом, можуть бути настільки вираженими, що будуть потрібні реанімаційні заходи. Пацієнт повинен бути поінформований тому, що вживання невеликої дози алкоголю на тлі прийому антабус може привести до смертельного результату. Перед призначенням препарату потрібно провести обстеження і сам пацієнт повинен підтвердити, що він бажає позбутися від алкоголізму.

Лікарі нагадують, що, на жаль, досить ефективних лікарських засобів, які пригнічують потяг до етилового спирту, немає. І цей метод-не лікування, а «заборонний метод», щоб у хворого не було шляху до відступу, і була можливість досягти стійкої ремісії. лікування алкоголізму має бути комплексним (психологічна допомога, акупунктура, седативні засоби і велике бажання кинути пити). І відгуки про антабус - тому підтвердження. Багато пацієнтів приймали його кілька років, але тяга до алкоголю зберігалася, і тільки страх фізичного болю і смерті стримував їх.

«Брала 5 років тому під контролем нарколога і психолога. Кілька разів зривалася, але тепер можу себе контролювати - психолог допомагає »

«Потяг до алкоголю постійно була, але Антабус завжди мене стримував і зупиняв».

Купити препарат не складає труднощів в аптеках Москви та інших міст Росії. Ціна антабус в таблетках по 200 мг № 100 становить 416-635 руб., А таблеток по 400 мг №50 379-371 руб.

ЗдравЗона

Освіта: Закінчив Свердловське медичне училище (1968 - 1971 рр.) За фахом «Фельдшер». Закінчив Донецький медичний інститут (1975 - 1981 рр.) За фахом «Лікар епідеміолог, гігієніст». Проходив аспірантуру в Центральному НДІ епідеміології р Москва (1986 - 1989 рр.). Вчений ступінь - кандидат медичних наук (ступінь присуджена в 1989 році, захист - Центральний НДІ епідеміології м.Москва). Пройдені численні курси підвищення кваліфікації з епідеміології та інфекційних захворювань.

Досвід роботи: Робота завідуючим відділенням дезінфекції та стерилізації 1981 - 1992 рр. Робота завідуючим відділенням особливо небезпечних інфекцій 1992 - 2010 рр. Викладацька діяльність в Медінституті 2010 - 2013 рр.

Через скільки можна приймати алкоголь, після прийому таблеток антабус протягом півтора місяця.

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Інструкція і особливі вказівки по лікуванню препаратом антабус

Антабус - це препарат, який широко використовується для лікування алкогольної залежності. В основі лікування такими таблетками лежить метод сенсибілізації, тобто у людини з'являється непереносимість спиртних напоїв. Перш ніж використовувати антабус і його аналоги, необхідно звернутися до лікаря. Він проведе необхідні обстеження, вирішить, через скільки можна починати лікування даними таблетками у випадку з конкретним пацієнтом, і розповість, як приймати препарат, або ж порекомендує виконати підшкірну імплантацію ліки.

У яких випадках призначаються таблетки антабус?

Лікування таблетками антабус виявляється ефективним при його включенні в комплексну терапію наслідків алкоголізму. Дані таблетки допомагають людям, які тривалий час безконтрольно пили спиртні напої, побороти згубну пристрасть і зупинити руйнівний вплив на свій організм.

Перед лікуванням таблетками пацієнт повинен певний час не пити спиртні напої. Через скільки можна буде починати лікування, вирішує лікар після попереднього обстеження. Зазвичай це 1-3 діб, але термін може змінюватися в залежності від особливостей конкретної людини.

Нижче приведена інструкція із застосування препарату антабус, таблетки слід приймати суворо відповідно до неї. Рекомендації лікаря і анотація до препарату - все це повинно обов'язково враховуватися пацієнтом, який приймає антабус таблетки. В іншому випадку можливе виникнення важких побічних ефектів.

Даний препарат підвищує чутливість до алкоголю, його стає неможливо пити. Засіб є дуже ефективним. Антабус впливає на процес розпаду алкоголю, в результаті чого в організмі починає накопичуватися проміжний продукт під назвою ацетальдегід. При підвищенні його концентрації виникатиме ряд дуже важких відчуттів, характерних для звичайного стану сп'яніння і похмілля, але посилених у багато разів.

З алкоголіком обов'язково проводиться роз'яснювальна бесіда, в ході якої йому розповідають про принцип дії ліки, небезпеку вживання алкоголю під час курсу лікування. Хворий обов'язково повинен погодитися на лікування. Для цього він повинен підписати спеціальний документ. Ця розписка підтверджує, що людина розуміє, чим небезпечне вживання алкоголю під час лікування і що він бере на себе всю відповідальність у разі зриву.

Антабус, так само як і його аналоги з вмістом дисульфіраму, що не завдає організму людини ніякої шкоди, якщо не вживається алкоголь. При взаємодії алкоголю з дисульфірамом відбувається дуже важка хімічна реакція. В окремих випадках вона здатна навіть призвести до смерті пацієнта.

При цьому небезпечно вживати не тільки міцні спиртні напої, а й слабоалкогольні. Не можна вживати побутові та медичні спиртовмісні розчини, такі як туалетна вода, парфуми, тоніки і т.п., тому що вони теж здатні спровокувати дисульфирам-алкогольну реакцію.

Інтенсивність проявів симптомів, характерних для дисульфирам-алкогольної реакції, залежить від міцності і кількості вжитого алкоголю. При вживанні його у великих дозах можлива поява ознак ішемії міокарда, рясна блювота, падіння тиску, збільшення частоти пульсу, проблеми з диханням і т.д.

Порядок лікування з використанням антабусу

Антабус і його замінники застосовуються тільки за призначенням лікаря. Терміни лікування і дозування встановлює фахівець, враховуючи при цьому особливості конкретного пацієнта. Можете вивчити відгуки про препарат, але ні в якому разі не дотримуйтесь рекомендацій сторонніх людей і самі не давайте нікому порад з лікування антабусом, тому що реакція на дані ліки суто індивідуальна.

Лікар проведе необхідні попередні обстеження і встановить відповідну дозування і термін лікування. Пацієнт повинен строго дотримуватися всі отримані інструкції і не відхилятися від призначеної дози. Лікар може рекомендувати періодичний прийом таблеток антабусу всередину або ж довгострокову імплантацію препарату в підшкірно-жирову клітковину.

Таблетки перед вживанням розчиняються у воді. Лікування починається після обов'язкового попереднього обстеження та попередження пацієнта про можливі ускладнення, а також отримання від нього розписки. Схема лікування індивідуальна.

Зазвичай через 1-2 тижні після початку лікування з використанням таблеток проводиться дисульфирам-алкогольна проба. Для цього людині дають вжити деяку кількість алкоголю. Залежно від інтенсивності прояву дисульфирам-алкогольної реакції при необхідності доза може бути зменшена або збільшена. Рішення про зміну дозування може приймати тільки лікар.

Можлива імплантація препарату під шкіру. Місце імплантації ретельно дезінфікується і знеболюється. Лікар робить невеликий надріз, зазвичай в лівій клубової області, і розсовує підшкірну клітковину, після чого вводить необхідну кількість таблеток на глибину близько 4 см. Необхідну дозу визначає лікар. Після імплантації всіх таблеток накладається шов і стерильна пов'язка. Термін такої кодування залежить від кількості імплантованих таблеток.

Важливо, щоб процедуру проводив досвідчений фахівець і імплантував таблетки на потрібну глибину, тому що в разі їх імплантації занадто близько до розрізу вони можуть бути відірвані організмом. При недотриманні вимог можливо нагноєння.

У разі якщо через якийсь час після початку лікування у пацієнта відзначається погане самопочуття і без вживання алкоголю або ж відсутня дисульфирам-алкогольна реакція, йому потрібно звернутися до свого лікаря.

Наслідки вживання алкоголю

Якщо людина, яка проходить лікування антабусом, застосує алкоголь, у нього виявляться побічні ефекти різного ступеня вираженості. Найбільш часто відзначаються:

 1. Нудота, часто супроводжується блювотою.
 2. Сонливість, занепад сил.
 3. Неприємний присмак у роті і запах з ротової порожнини.
 4. Проблеми з концентрацією уваги і пам'яттю.
 5. Поліневрит нижніх кінцівок.
 6. Порушення зору.
 7. Головні болі і запаморочення.
 8. Тимчасові проблеми з потенцією.
 9. Прояви алергії.

Рідко відзначаються психотичні реакції у вигляді депресій, шизофренії і т.д. Крім цього, в особливості при вживанні великих доз алкоголю. Це може означати

 1. Серцево-судинний колапс.
 2. Дихальна недостатність.
 3. Інфаркт.
 4. Різні неврологічні розлади.
 5. Набряк мозку.
 6. Кома.
 7. Смерть.

При наявності важких симптомів обов'язково проводиться невідкладна дезінтоксикаційна терапія, вводяться аналептики, проводиться симптоматична терапія. Лікуючий лікар обов'язково повинен дати контакти, за якими можна звернутися в екстрених випадках.

Протипоказання до лікування з використанням антабусу

Існує ряд протипоказань до лікування із застосуванням антабусу та інших препаратів з дисульфірамом як діючу речовину. До числа протипоказань відносяться:

 1. Індивідуальна непереносимість, гіперчутливість.
 2. Алкогольне сп'яніння і абстинентний синдром.
 3. Ішемічна хвороба, серцева недостатність та інші захворювання серцево-судинної системи.
 4. Психози, порушення психіки (за винятком перенесених в минулому гострих алкогольних психозів).
 5. Перенесені спроби самогубства.
 6. Вагітність і годування груддю.

Не можна починати лікування з використанням антабусу без попередньої згоди алкоголіка.

У число абсолютних протипоказань також входять:

 1. Важкі захворювання органів зору та слуху.
 2. Хвороби серцево-судинної системи.
 3. Емфізема легенів, астма, туберкульоз.
 4. Недостатність печінки та / або нирок у важкій стадії.
 5. Захворювання органів кровотворення.
 6. Тиреотоксикоз.
 7. Цукровий діабет.
 8. Судоми, епілепсія.
 9. Захворювання психіки.
 10. Виразкові захворювання на стадії загострення.
 11. Захворювання нирок.
 12. Ракові новоутворення.
 13. Будь-які поліневрити.

Існують і відносні протипоказання, при наявності яких потрібно проявляти підвищену обережність і уважно стежити за станом хворого. це:

 1. Хвороби серцево-судинної системи в період компенсації.
 2. Вік старше 60 років.
 3. Виразкові ураження органів шлунково-кишкового тракту в період ремісії.
 4. Перенесені порушення мозкового кровообігу.
 5. Перенесені в минулому антабусний психози.

Особливі рекомендації щодо застосування антабус

У разі якщо планується підшкірна імплантація антабусу, пацієнт повинен пройти курс поступового відлучення від алкогольних напоїв. В період лікування з використанням препарату спиртні напої знаходяться під суворою забороною. Хворий обов'язково повинен знати про те, що при вживанні алкоголю в період лікування можлива поява симптомів, що загрожують його життю. Тому лікування має відбуватись виключно за згодою пацієнта, за умови, що він знає про всі небезпеки, до яких може привести вживання спиртних напоїв при використанні даного ліки. Антабус може бути призначений тільки після ретельного обстеження і зважування наявних переваг і можливих недоліків подібного лікування.

Якщо у пацієнта, який проходить лікування з використанням антабусу, за станом здоров'я виникне необхідність в прийомі інших препаратів, про це потрібно обов'язково повідомити лікаря.

Важливо виключити ймовірність застосування лікарських засобів, що містять спирт. Крім цього, не можна допускати вживання спиртовмісних продуктів і використання косметики, в складі якої присутній спирт.

При захворюваннях серцево-судинної системи, печінковою недостатністю, хворобами нирок, проблемами з дихальною системою, на епілепсію, цукровий діабет приймати препарат потрібно з обережністю. Всі ці хвороби можуть посилитися на тлі прийняття антабусу.

Дані про вплив ліків на здатність керувати автомобілем та іншою технікою відсутні. Однак в числі можливих побічних ефектів вказується зниження концентрації уваги, отже, з подібною технікою потрібно бути обережним. В даному випадку все індивідуально. Дотримуйтесь рекомендації лікаря, не займайтеся самолікуванням і будьте здорові!

УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Численні відгуки покупців і лікарів говорять про те, що препарат Алко Блокер дійсно допомагає подолати тягу до спиртного.

Ефективно впоратися з алкогольною залежністю допоможе засіб АЛКОПРОМ, про що свідчать реальні відгуки людей, які користувалися даним препаратом.

Завдяки своїй ефективності, засіб від алкогольної залежності Алкобарьер отримало гарну репутацію і масу позитивних відгуків серед пацієнтів.

© Copyright Аlko03.ru, 2013-2016.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

29 − = 24

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: