антабус

Інструкція і особливі вказівки по лікуванню препаратом антабус

Антабус - це препарат, який широко використовується для лікування алкогольної залежності. В основі лікування такими таблетками лежить метод сенсибілізації, тобто у людини з'являється непереносимість спиртних напоїв. Перш ніж використовувати антабус і його аналоги, необхідно звернутися до лікаря. Він проведе необхідні обстеження, вирішить, через скільки можна починати лікування даними таблетками у випадку з конкретним пацієнтом, і розповість, як приймати препарат, або ж порекомендує виконати підшкірну імплантацію ліки.

У яких випадках призначаються таблетки антабус?

Лікування таблетками антабус виявляється ефективним при його включенні в комплексну терапію наслідків алкоголізму. Дані таблетки допомагають людям, які тривалий час безконтрольно пили спиртні напої, побороти згубну пристрасть і зупинити руйнівний вплив на свій організм.

Перед лікуванням таблетками пацієнт повинен певний час не пити спиртні напої. Через скільки можна буде починати лікування, вирішує лікар після попереднього обстеження. Зазвичай це 1-3 діб, але термін може змінюватися в залежності від особливостей конкретної людини.

Нижче приведена інструкція із застосування препарату антабус, таблетки слід приймати суворо відповідно до неї. Рекомендації лікаря і анотація до препарату - все це повинно обов'язково враховуватися пацієнтом, який приймає антабус таблетки. В іншому випадку можливе виникнення важких побічних ефектів.

Даний препарат підвищує чутливість до алкоголю, його стає неможливо пити. Засіб є дуже ефективним. Антабус впливає на процес розпаду алкоголю, в результаті чого в організмі починає накопичуватися проміжний продукт під назвою ацетальдегід. При підвищенні його концентрації виникатиме ряд дуже важких відчуттів, характерних для звичайного стану сп'яніння і похмілля, але посилених у багато разів.

З алкоголіком обов'язково проводиться роз'яснювальна бесіда, в ході якої йому розповідають про принцип дії ліки, небезпеку вживання алкоголю під час курсу лікування. Хворий обов'язково повинен погодитися на лікування. Для цього він повинен підписати спеціальний документ. Ця розписка підтверджує, що людина розуміє, чим небезпечне вживання алкоголю під час лікування і що він бере на себе всю відповідальність у разі зриву.

Антабус, так само як і його аналоги з вмістом дисульфіраму, що не завдає організму людини ніякої шкоди, якщо не вживається алкоголь. При взаємодії алкоголю з дисульфірамом відбувається дуже важка хімічна реакція. В окремих випадках вона здатна навіть призвести до смерті пацієнта.

При цьому небезпечно вживати не тільки міцні спиртні напої, а й слабоалкогольні. Не можна вживати побутові та медичні спиртовмісні розчини, такі як туалетна вода, парфуми, тоніки і т.п., тому що вони теж здатні спровокувати дисульфирам-алкогольну реакцію.

Інтенсивність проявів симптомів, характерних для дисульфирам-алкогольної реакції, залежить від міцності і кількості вжитого алкоголю. При вживанні його у великих дозах можлива поява ознак ішемії міокарда, рясна блювота, падіння тиску, збільшення частоти пульсу, проблеми з диханням і т.д.

Порядок лікування з використанням антабусу

Антабус і його замінники застосовуються тільки за призначенням лікаря. Терміни лікування і дозування встановлює фахівець, враховуючи при цьому особливості конкретного пацієнта. Можете вивчити відгуки про препарат, але ні в якому разі не дотримуйтесь рекомендацій сторонніх людей і самі не давайте нікому порад з лікування антабусом, тому що реакція на дані ліки суто індивідуальна.

Лікар проведе необхідні попередні обстеження і встановить відповідну дозування і термін лікування. Пацієнт повинен строго дотримуватися всі отримані інструкції і не відхилятися від призначеної дози. Лікар може рекомендувати періодичний прийом таблеток антабусу всередину або ж довгострокову імплантацію препарату в підшкірно-жирову клітковину.

Таблетки перед вживанням розчиняються у воді. Лікування починається після обов'язкового попереднього обстеження та попередження пацієнта про можливі ускладнення, а також отримання від нього розписки. Схема лікування індивідуальна.

Зазвичай через 1-2 тижні після початку лікування з використанням таблеток проводиться дисульфирам-алкогольна проба. Для цього людині дають вжити деяку кількість алкоголю. Залежно від інтенсивності прояву дисульфирам-алкогольної реакції при необхідності доза може бути зменшена або збільшена. Рішення про зміну дозування може приймати тільки лікар.

Можлива імплантація препарату під шкіру. Місце імплантації ретельно дезінфікується і знеболюється. Лікар робить невеликий надріз, зазвичай в лівій клубової області, і розсовує підшкірну клітковину, після чого вводить необхідну кількість таблеток на глибину близько 4 см. Необхідну дозу визначає лікар. Після імплантації всіх таблеток накладається шов і стерильна пов'язка. Термін такої кодування залежить від кількості імплантованих таблеток.

Важливо, щоб процедуру проводив досвідчений фахівець і імплантував таблетки на потрібну глибину, тому що в разі їх імплантації занадто близько до розрізу вони можуть бути відірвані організмом. При недотриманні вимог можливо нагноєння.

У разі якщо через якийсь час після початку лікування у пацієнта відзначається погане самопочуття і без вживання алкоголю або ж відсутня дисульфирам-алкогольна реакція, йому потрібно звернутися до свого лікаря.

Наслідки вживання алкоголю

Якщо людина, яка проходить лікування антабусом, застосує алкоголь, у нього виявляться побічні ефекти різного ступеня вираженості. Найбільш часто відзначаються:

 1. Нудота, часто супроводжується блювотою.
 2. Сонливість, занепад сил.
 3. Неприємний присмак у роті і запах з ротової порожнини.
 4. Проблеми з концентрацією уваги і пам'яттю.
 5. Поліневрит нижніх кінцівок.
 6. Порушення зору.
 7. Головні болі і запаморочення.
 8. Тимчасові проблеми з потенцією.
 9. Прояви алергії.

Рідко відзначаються психотичні реакції у вигляді депресій, шизофренії і т.д. Крім цього, в особливості при вживанні великих доз алкоголю. Це може означати

 1. Серцево-судинний колапс.
 2. Дихальна недостатність.
 3. Інфаркт.
 4. Різні неврологічні розлади.
 5. Набряк мозку.
 6. Кома.
 7. Смерть.

При наявності важких симптомів обов'язково проводиться невідкладна дезінтоксикаційна терапія, вводяться аналептики, проводиться симптоматична терапія. Лікуючий лікар обов'язково повинен дати контакти, за якими можна звернутися в екстрених випадках.

Протипоказання до лікування з використанням антабусу

Існує ряд протипоказань до лікування із застосуванням антабусу та інших препаратів з дисульфірамом як діючу речовину. До числа протипоказань відносяться:

 1. Індивідуальна непереносимість, гіперчутливість.
 2. Алкогольне сп'яніння і абстинентний синдром.
 3. Ішемічна хвороба, серцева недостатність та інші захворювання серцево-судинної системи.
 4. Психози, порушення психіки (за винятком перенесених в минулому гострих алкогольних психозів).
 5. Перенесені спроби самогубства.
 6. Вагітність і годування груддю.

Не можна починати лікування з використанням антабусу без попередньої згоди алкоголіка.

У число абсолютних протипоказань також входять:

 1. Важкі захворювання органів зору та слуху.
 2. Хвороби серцево-судинної системи.
 3. Емфізема легенів, астма, туберкульоз.
 4. Недостатність печінки та / або нирок у важкій стадії.
 5. Захворювання органів кровотворення.
 6. Тиреотоксикоз.
 7. Цукровий діабет.
 8. Судоми, епілепсія.
 9. Захворювання психіки.
 10. Виразкові захворювання на стадії загострення.
 11. Захворювання нирок.
 12. Ракові новоутворення.
 13. Будь-які поліневрити.

Існують і відносні протипоказання, при наявності яких потрібно проявляти підвищену обережність і уважно стежити за станом хворого. це:

 1. Хвороби серцево-судинної системи в період компенсації.
 2. Вік старше 60 років.
 3. Виразкові ураження органів шлунково-кишкового тракту в період ремісії.
 4. Перенесені порушення мозкового кровообігу.
 5. Перенесені в минулому антабусний психози.

Особливі рекомендації щодо застосування антабус

У разі якщо планується підшкірна імплантація антабусу, пацієнт повинен пройти курс поступового відлучення від алкогольних напоїв. В період лікування з використанням препарату спиртні напої знаходяться під суворою забороною. Хворий обов'язково повинен знати про те, що при вживанні алкоголю в період лікування можлива поява симптомів, що загрожують його життю. Тому лікування має відбуватись виключно за згодою пацієнта, за умови, що він знає про всі небезпеки, до яких може привести вживання спиртних напоїв при використанні даного ліки. Антабус може бути призначений тільки після ретельного обстеження і зважування наявних переваг і можливих недоліків подібного лікування.

Якщо у пацієнта, який проходить лікування з використанням антабусу, за станом здоров'я виникне необхідність в прийомі інших препаратів, про це потрібно обов'язково повідомити лікаря.

Важливо виключити ймовірність застосування лікарських засобів, що містять спирт. Крім цього, не можна допускати вживання спиртовмісних продуктів і використання косметики, в складі якої присутній спирт.

При захворюваннях серцево-судинної системи, печінковою недостатністю, хворобами нирок, проблемами з дихальною системою, на епілепсію, цукровий діабет приймати препарат потрібно з обережністю. Всі ці хвороби можуть посилитися на тлі прийняття антабусу.

Дані про вплив ліків на здатність керувати автомобілем та іншою технікою відсутні. Однак в числі можливих побічних ефектів вказується зниження концентрації уваги, отже, з подібною технікою потрібно бути обережним. В даному випадку все індивідуально. Дотримуйтесь рекомендації лікаря, не займайтеся самолікуванням і будьте здорові!

УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Численні відгуки покупців і лікарів говорять про те, що препарат Алко Блокер дійсно допомагає подолати тягу до спиртного.

Ефективно впоратися з алкогольною залежністю допоможе засіб АЛКОПРОМ, про що свідчать реальні відгуки людей, які користувалися даним препаратом.

Завдяки своїй ефективності, засіб від алкогольної залежності Алкобарьер отримало гарну репутацію і масу позитивних відгуків серед пацієнтів.

© Copyright Аlko03.ru, 2013-2016.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

антабус

Інструкція по застосуванню:

Антабус - препарат, що викликає в поєднанні з етиловим спиртом наступні негативні ефекти: нудоту, блювоту, приплив крові до обличчя, тахікардію, гіпотонію і т. П .; вживання алкоголю після його прийому надзвичайно неприємно, що формує умовно-рефлекторне огиду до запаху і смаку спиртних напоїв.

Лікарська форма антабус - таблетки шипучі: майже білого або білого кольори, круглі, плоскі, зі скошеними краями:

 • доза 0,2 г: одна зі сторін розділена рискою з маркуванням по боках «CD» | «С» (по 100 шт. В контейнерах з поліетилену високої щільності / флаконах темного скла з поліетиленовою кришкою, 1 контейнер / флакон в картонній пачці);
 • доза 0,4 г: на одній зі сторін хрестоподібна риски, що розділяє таблетку на чотири рівні частини, і маркування «CJ» (по 50 шт. в контейнерах з поліетилену високої щільності / флаконах темного скла з поліетиленовою кришкою, 1 контейнер / флакон в картонній пачці).

В 1 таблетці шипучою містяться:

 • діюча речовина: дисульфірам - 0,2 г або 0,4 г;
 • допоміжні компоненти: повідон, крохмаль кукурудзяний, винна кислота, тальк, магнію стеарат, натрію гідрокарбонат, кремнію діоксид колоїдний, целюлозамікрокристалічна.

Препарат показаний для терапії та профілактики рецидивів хронічного алкоголізму.

 • важкі патології серцево-судинної системи, включаючи некомпенсовану серцеву недостатність і порушення коронарного кровообігу, такі як артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця;
 • важкі органічні ураження головного мозку, анамнестичні дані про перенесений інсульт;
 • ниркова недостатність важкого ступеня;
 • нервово-психічні розлади, включаючи психози, ризики суїцидальних спроб важкі форми патологій, що відносяться до розладу особистості;
 • тяжкі порушення функції печінки з перевищенням верхньої межі норми активності мікросомальних печінкових ферментів в 3 рази і більше, відомості в анамнезі про побічні реакції з боку печінки при попередній терапії дисульфірамом;
 • алкогольна інтоксикація або вживання містять етанол лікарських засобів або напоїв протягом 24 годин до прийому препарату;
 • синдром лікарської залежності;
 • період вагітності і лактації (недостатньо даних про безпеку та ефективність застосування антабус у цій категорії пацієнтів);
 • дитячий та підлітковий вік до 18 років (відсутні дані про безпеку та ефективності застосування);
 • гіперчутливість до дисульфіраму або допоміжних компонентів препарату.

Відносні: Антабус застосовують з обережністю при цукровому діабеті, гіпотиреозі, ознаках незворотного ураження головного мозку, ниркової недостатності, захворюваннях дихальної системи або печінки, епілепсії або судорожному синдромі будь-якого генезу (підвищена ймовірність дисульфирам-етаноловою реакції в більш важкого ступеня), периферичної нейропатії, виразкової хворобі шлунка і кишки 12-перста, невриті зорового нерва, а також в літньому віці (після 60 років).

Шипучі таблетки Антабус приймають всередину, попередньо розчинивши у воді (1 /2 склянки).

Препарат застосовується тільки під наглядом лікаря. Терапія призначається після ретельного клінічного обстеження пацієнта і попередження про утримання від прийому алкоголю на час лікування, а також можливі ускладнення і наслідки.

Препарат приймають за індивідуальною схемою, яка визначається лікуючим лікарем, з розрахунку 0,2-0,5 г 1-2 рази на добу.

Через 7-10 днів від початку терапії необхідно провести дисульфирам-алкогольну пробу. Для цього пацієнтові дають 20-30 мл горілки після прийому 0,5 г препарату, якщо реакція слабка, дозу алкоголю збільшують до 30-50 мл (максимально допустима доза горілки - 100-120 мл). Через 1-2 дня пробу повторюють в умовах стаціонару, на протязі 3-5 днів - амбулаторно, за необхідності коригують дози алкоголю і / або препарату. Надалі Антабус допускається використовувати в підтримуючої дозі 0,15-0,2 г / добу протягом 1-3 років.

Неспецифічні побічні ефекти, найчастіше спостережувані при прийомі антабус, які, у тому числі, можуть бути пов'язані з основним захворюванням: головний біль, сонливість, реакції з боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ). При їх прояві, можливо, буде потрібно зменшити дозу препарату.

Частота небажаних реакцій з боку органів і систем (у відповідності з наступною класифікацією - >1/10 - дуже часто, >1 / 100-9lt; 1/10 - часто, >1 / 1000-9lt; 1/100 - нечасто, >1/10 000-<1/1000 - рідко, <1/10 000, в т. Ч. Поодинокі випадки - дуже рідко, частота невідома):

 • Шлунково-кишкового тракту: часто - біль в епігастрії, нудота, блювання, діарея, металевий присмак у роті, неприємний запах з рота; частота невідома - неприємний запах у пацієнтів з колостомією, обумовлений наявністю сульфіду вуглецю;
 • гепатобіліарна система: часто - підвищення активності печінкових ферментів (гама-глутамілтрансферази та трансаміназ); рідко - жовтяниця; дуже рідко - клінічні симптоми гепатотоксичності, ураження клітин печінки, гепатит, фульмінантний гепатит внаслідок обширного некрозу печінки, результатом яких можуть стати печінкова недостатність, печінкова кома і летальний результат (ці побічні ефекти зазвичай виникають протягом перших 8 тижнів терапії і не є дозозалежними);
 • імунна система: нечасто - алергічні реакції;
 • дані лабораторних та інструментальних досліджень: рідко - відхилення результатів функціональних тестів печінки від нормальних показників, в т. ч підвищення в крові концентрації білірубіну і зростання активності аспартатамінотрансферази (АСТ) і аланінамінотрансферази (АЛТ);
 • нервова система: часто - спотворення смаку, сонливість, головний біль; рідко - полінейропатія, периферична нейропатія, неврит зорового нерва (найбільш схильні до його розвитку курці), тремор, енцефалопатія; дуже рідко - сплутаність свідомості, судоми, неврологічні порушення (найімовірніше залежать від дози, виникають зазвичай через кілька місяців від початку лікування, повільно оборотні);
 • психіка: часто - манії, депресія; рідко - психотичні реакції (шизофренія, параноя) (такі розлади виникають переважно у пацієнтів з шизофренією або депресією в анамнезі, вони пов'язані, ймовірно, з підвищенням рівня допаміну в результаті інгібування допамін-β-гідроксилази дисульфірамом); дуже рідко - гострий органічний мозковий синдром, порушення поведінки;
 • статеві органи і молочна залоза: нечасто - сексуальна дисфункція, зниження лібідо;
 • шкіра і підшкірна клітковина: нечасто - алергічний дерматит, акне, свербіж шкіри, висип;
 • інші реакції: часто - суб'єктивне відчуття дискомфорту, дрімота, втома.

Побічні реакції, ймовірно виникають внаслідок спільного застосування дисульфіраму та етанолу:

 • серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, тахікардія, задишка, аритмії, запаморочення, непритомність;
 • Шлунково-кишкового тракту: блювання;
 • кістково-м'язова система: м'язовий спазм;
 • нервова система: головний біль, сонливість, порушення координації, втрата свідомості;
 • психіка: апатія;
 • шкіра і підшкірна клітковина: гіпергідроз, припливи крові до обличчя;
 • судини: гіпотонія, серцево-судинний колапс;
 • інші реакції: втома.

Результатом передозування комбінації етанол-дисульфирам може бути серцево-судинний колапс, пригнічення свідомості (аж до коми), неврологічні ускладнення. У такій ситуації проводиться симптоматична терапія.

Пацієнтів потрібно попередити про небезпеку реакції непереносимості алкогольних напоїв.

При одночасному призначенні антабус з пероральними антикоагулянтами необхідний більш частий контроль вмісту протромбіну та корекція доз антикоагулянтів, це пов'язано з підвищеною вірогідністю розвитку кровотечі.

Хворі з гипотиреоидизмом або нирковою недостатністю дисульфирам приймають з обережністю, особливо при ризику його можливого поєднання з алкоголем.

Побічні реакції, викликані прийомом дисульфіраму (включаючи втому і сонливість), впливають на швидкість психомоторних реакцій і здатність до концентрації уваги. У разі появи таких станів в період терапії препаратом Антабус від управління складними механізмами і транспортними засобами, в т. Ч. Автомобілем, потрібно утримуватися.

Аскорбінова кислота знижує реакцію дисульфіраму на етанол.

Протипоказано одночасне застосування антабус і алкоголю (спиртні напої та лікарські засоби, що містять спирт), оскільки це може викликати реакції непереносимості, що супроводжуються припливами крові, еритемою, блювотою, тахікардією.

Інші небажані і вимагають обережності комбінації з дисульфірамом:

 • ізоніазид - можливе порушення координації і поведінки;
 • орнидазол, секнідазол, метронідазол, тинідазол (нітро-5-імідазолу) - можуть викликати сплутаність свідомості і деліріозні розлади;
 • фенітоїн - дисульфірам пригнічує його метаболізм, внаслідок цього відбувається швидкий і значний підйом рівня фенітоїну в плазмі, що супроводжується токсичними симптомами;
 • пероральніантикоагулянти (в т. ч. варфарин) - посилюється їх ефект і небезпека кровотечі в результаті зменшення розпаду в печінці (потрібно проводити більш часто перевіряти вміст і корекцію дози антикоагулянтів, в т. ч. на протязі 8 днів після відміни дисульфіраму);
 • теофілін - необхідна корекція його дози в бік зниження в залежності від концентрації в плазмі і клінічних симптомів (через пригнічення дисульфірамом метаболізму теофіліну);
 • бензодіазепіни - Антабус здатний підсилювати їх седативний ефект шляхом інгібування окисного метаболізму (особливо діазепаму і хлордиазепоксида), що вимагає корекції дозування відповідно до клінічною картиною;
 • трициклічніантидепресанти - існує ймовірність посилення реакції непереносимості етанолу, особливо у пацієнтів, що приймають алкоголь на тлі терапії дисульфірамом.

Коли вищеперелічених комбінацій не можна уникнути, в процесі терапії і після лікування антабус необхідний контроль концентрацій препарату в плазмі і регулярне клінічне спостереження за пацієнтами.

Аналогами антабус є: Еспераль, Ліведін, Тетурам.

Зберігати при температурі не вище 30 ° C. Берегти від дітей.

Термін придатності - 5 років.

Відпускається за рецептом.

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Якби ваша печінка перестала працювати, смерть наступила б протягом доби.

Вчені з Оксфордського університету провели ряд досліджень, в ході яких прийшли до висновку, що вегетаріанство може бути шкідливо для людського мозку, так як призводить до зниження його маси. Тому вчені рекомендують не виключати повністю зі свого раціону рибу і м'ясо.

Згідно з дослідженнями ВООЗ щоденний півгодинна розмова по мобільному телефону збільшує ймовірність розвитку пухлини мозку на 40%.

Найвища температура тіла була зафіксована у Уіллі Джонса (США), який надійшов до лікарні з температурою 46,5 ° C.

Коли закохані цілуються, кожен з них втрачає 6,4 ккалорій в хвилину, але при цьому вони обмінюються майже 300 видами різних бактерій.

Карієс - це найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, змагатися з яким не може навіть грип.

Протягом життя середньостатистична людина виробляє ні багато ні мало два великих басейни слини.

74-річний житель Австралії Джеймс Харрісон ставав донором крові близько 1000 разів. У нього рідкісна група крові, антитіла якій допомагають вижити новонародженим з важкою формою анемії. Таким чином, австралієць врятував близько двох мільйонів дітей.

Існують дуже цікаві медичні синдроми, наприклад, нав'язливе заковтування предметів. У шлунку однієї пацієнтки, яка страждає від цієї манії, було виявлено 2500 чужорідних предметів.

Люди, які звикли регулярно снідати, набагато рідше страждають ожирінням.

Навіть якщо серце людини не б'ється, то він все одно може жити протягом тривалого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його "мотор" зупинився на 4 години після того як рибалка заблукав і заснув в снігу.

Раніше вважалося, що позіхання збагачує організм киснем. Однак ця думка була спростована. Вчені довели, що позіхаючи, людина охолоджує мозок і покращує його працездатність.

Впавши з осла, ви з більшою ймовірністю звернете собі шию, ніж впавши з коня. Тільки не намагайтеся спростувати це твердження.

Шлунок людини непогано справляється зі сторонніми предметами і без лікарського втручання. Відомо, що шлунковий сік здатний розчиняти навіть монети.

Під час роботи наш мозок витрачає багато енергії, рівне лампочці потужністю в 10 Ватт. Так що образ лампочки над головою в момент виникнення цікавої думки не так уже й далекий від істини.

Як вам уже відомо, традиційні методи боротьби з сечокам'яною хворобою (зокрема, літотрипсія) мають безліч побічних ефектів, а деякими пацієнтами п.

антабус

Опис актуально на 09.06.2015

 • Латинська назва: Antabus®
 • Код АТС N07BB01
 • Діюча речовина: Дісульфірам * (Disulfiram)
 • Виробник: InpacAS (Норвегія), Kemwell Biopharma Pvt. Ltd. (Індія)

В 1 таблетці дисульфіраму 200 мг (400 мг).

Крохмаль кукурудзяний, повідон, натрію гідрокарбонат, тальк, кремнію діоксид, кислота винна, магнію стеарат, МКЦ, - як допоміжні речовини.

Шипучі таблетки по 200 мг №100 і 400 мг №50.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

пригнічує ацетальдегід дегідрогеназу, бере участь в метаболізмі етилового спирту. Затримка окислення етилового спирту на етапі ацетальдегіду викликає накопичення його і розвиток інтоксикації - дисульфирам-алкогольної реакції, яка супроводжується важкими відчуттями і бурхливими вегетативними реакціями: пульсуючий біль в голові, шум у голові, тахікардія, зниження артеріального тиску, серцебиття, нечіткість зору, нудота, блювота.

Неприємні відчуття, пов'язані з прийомом алкоголю, призводять до умовно-рефлекторному відрази спиртних напоїв.

Всмоктується на 70 - 90% після прийому всередину. Добре розчиняється в ліпідах і накопичується в жирових депо. Швидко метаболізується, і в підсумку при ряді перетворень перетворюється в активний метаболіт - метиловий ефір діетілтіокарбаміновой кислоти (Метил-ДТК). Максимальна концентрація якого в крові визначається через 4 год, однак, активність по відношенню до ацетальдегіддегідрогенази відзначається через 3 дня регулярного прийому.

T1 / 2 метил-ДТК - 10 год, але довше зберігається активність щодо альдегід дегідрогенази. Тому після відміни препарату ефект збережуться 7-14 днів. Метаболіти виводяться із сечею, частково з повітрям, що видихається, а 20% незміненого дисульфіраму - через кишечник.

Антабус застосовують для профілактики рецидивів при лікуванні хронічного алкоголізму і алкогольної залежності.

До відносних протипоказань відносяться інші серцево-судинні захворювання, вік понад 60 років, виразкова хвороба в стадії ремісії, наслідки інсультів з залишковими явищами, антабусний психози в анамнезі.

Антабус може викликати такі реакції, зумовлені дією дисульфіраму:

Реакції, обумовлені спільним прийомом дисульфіраму і алкоголю:

Інструкція по застосуванню антабус (Спосіб і дозування)

Таблетки приймають внутрішньо, розчинивши в 0,5 склянки води. Приймають 200-500 мг 1-2 рази на добу, схему призначає лікар. Через тиждень проводять дисульфірам-алкогольну пробу - паралельно з прийомом 500 мг антабус хворий випиває 20-30 мл горілки. Спостерігають за реакцією організму, і при слабкій реакції доза алкоголю збільшується на 20 мл. Пробу повторюють кілька разів, при цьому проводиться корекція дози алкоголю і препарату. Надалі застосовують підтримуючу дозу 200 мг / сутот 1 року до 3 років.

Інструкція по застосуванню антабус містить попередження про те, що препарат призначається після обстеження і обов'язкового попередження хворого про ускладнення. При тривалій терапії можливий розвиток психозу, тромбозу церебральних судин, загострення поліневриту.

Передозування дисульфіраму підсилює тяжкість реакцій і призводить до пригнічення нервової системи (коми), Розвитку неврологічних і серцево-судинних ускладнень. Проводиться симптоматична терапія.

Неприпустима комбінація - прийом спиртних напоїв, спиртсодержащих ЛЗ і продуктів, оскільки виникає реакція непереносимості.

При прийомі з фенітоїном виникає істотний підйом його рівня в плазмі з розвитком токсичних симптомів.

протитуберкульозний препарат ізоніазид може викликати порушення координації.

Антабус підвищує ефект пероральних антикоагулянтів (варфарин), В зв'язку з чим виникає небезпека кровотечі.

Дісульфірам пригнічує метаболізм теофіліну, тому доза його повинна бути знижена.

Умови зберігання

При температурі не більше 30 ° C.

аналоги

Противорецидивное і підтримуючу терапію алкоголізму проводиться лікарськими препаратами: дісульфірам, налтрексон і Акампросат.інноваційна форма дисульфіраму - «шипучі» таблетки Антабус, які розчиняючись у воді, не мають смаку і запаху. Препарат при прийомі разом з алкоголем викликає неприємні (аверсівние), хворобливі відчуття: страх смерті, задишку, відчуття браку повітря та інше. Страх смерті - основний прояв дії дисульфіраму - змушує хворого на алкоголізм відмовитися від вживання алкоголю.

Відгуки лікарів зводяться до попередження про серйозні ускладнення дісульфірам- алкогольної реакції. З огляду на це і велика кількість протипоказань, препарат призначається тільки лікарем, і проводити лікування потрібно під контролем лікаря нарколога. Не можна проводити лікування самостійно в таємниці від хворого, оскільки явища, викликані препаратом, можуть бути настільки вираженими, що будуть потрібні реанімаційні заходи. Пацієнт повинен бути поінформований тому, що вживання невеликої дози алкоголю на тлі прийому антабус може привести до смертельного результату. Перед призначенням препарату потрібно провести обстеження і сам пацієнт повинен підтвердити, що він бажає позбутися від алкоголізму.

Лікарі нагадують, що, на жаль, досить ефективних лікарських засобів, які пригнічують потяг до етилового спирту, немає. І цей метод-не лікування, а «заборонний метод», щоб у хворого не було шляху до відступу, і була можливість досягти стійкої ремісії. лікування алкоголізму має бути комплексним (психологічна допомога, акупунктура, седативні засоби і велике бажання кинути пити). І відгуки про антабус - тому підтвердження. Багато пацієнтів приймали його кілька років, але тяга до алкоголю зберігалася, і тільки страх фізичного болю і смерті стримував їх.

«Брала 5 років тому під контролем нарколога і психолога. Кілька разів зривалася, але тепер можу себе контролювати - психолог допомагає »

«Потяг до алкоголю постійно була, але Антабус завжди мене стримував і зупиняв».

Купити препарат не складає труднощів в аптеках Москви та інших міст Росії. Ціна антабус в таблетках по 200 мг № 100 становить 416-635 руб., А таблеток по 400 мг №50 379-371 руб.

ЗдравЗона

Освіта: Закінчив Свердловське медичне училище (1968 - 1971 рр.) За фахом «Фельдшер». Закінчив Донецький медичний інститут (1975 - 1981 рр.) За фахом «Лікар епідеміолог, гігієніст». Проходив аспірантуру в Центральному НДІ епідеміології р Москва (1986 - 1989 рр.). Вчений ступінь - кандидат медичних наук (ступінь присуджена в 1989 році, захист - Центральний НДІ епідеміології м.Москва). Пройдені численні курси підвищення кваліфікації з епідеміології та інфекційних захворювань.

Досвід роботи: Робота завідуючим відділенням дезінфекції та стерилізації 1981 - 1992 рр. Робота завідуючим відділенням особливо небезпечних інфекцій 1992 - 2010 рр. Викладацька діяльність в Медінституті 2010 - 2013 рр.

Через скільки можна приймати алкоголь, після прийому таблеток антабус протягом півтора місяця.

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

82 − 81 =