антибіотики левофлоксацин

Протимікробний антибіотик Левофлоксацин: інструкція із застосування

Лікарський засіб Левофлоксацин (також відомий під назвою Таванік) - це антибактеріальний препарат, який створюється на основі офлоксацину. Однак його антибактеріальна активність значно вище (приблизно в два рази), ніж у офлоксацину. З урахуванням того, що у Левофлоксацину інструкція із застосування досить проста, а протипоказань практично немає, він є одним з найбільш широко використовуваних протимікробних бактерицидних лікарських засобів.

Левофлоксацин: показання до використання

Левофлоксацин. Форма випуску - таблетки

3

Серед всіх антибіотиків Левофлоксацин виділяється дуже широким спектром дії. Ефективний при лікуванні переліку інфекційних захворювань наступних типів:

 1. Дихальних шляхів - бронхіт і загострення хронічного бронхіту, пневмонія і т.д., включаючи туберкульоз деяких стадій
 2. сечостатевої системи
 3. Нирок - пієлонефрит та інші неспецифічні запальні процеси
 4. Органів ЛОР - отити, синусити і т.д
 5. Дерми і м'яких тканин - нагноєння, фурункули, кіста, пухлини
 6. простатиту

Препарат має кілька форм випуску, кожен з яких оптимізований для лікування інфекцій певних типів. Левофлоксацин і інструкція із застосування до нього регламентують правила прийому для кожного конкретного випадку. Всього налічується чотири форми препарату:

 • Таблетки по 250 мг - двошарові, жовтого кольору, фасуються в упаковки по 5 або 10 штук.
 • Таблетки по 500 мг - зовні ідентичні таблеткам по 250 мг, але більш насичені антибактеріальним компонентом.
 • Краплі для закапування в очі - рівень вмісту в них антибактеріального компонента - 0,5%.
 • Прозорі, нефарбовані.
 • Розчин - дозування як і у крапель, застосовуються для введення в вену. Випускаються у флаконах по 100 мл розчину.

У якості складових допоміжних корисних компонентів таблетки, очні краплі і внутрішньовенний розчин включають цілий ряд речовин - натрій хлор, стеарат кальцію, оксид заліза, деоінізірованную воду, діоксид титану і т.д. У рідкому вигляді насиченість антибіотика в 1 мл складає 5 мг.

Для лікування деяких інфекцій Левофлоксацин є «препаратом вибору», тобто представляє собою альтернативу іншим протимікробну бактерицидну засобів.

Інструкція по застосуванню Левофлоксацину, дозування

Левофлоксацин можна приймати тільки за призначенням лікаря

Приймати Левофлоксацин слід під контролем лікаря, уважно дотримуючись дозування. Вона залежить від конкретного типу інфекційного захворювання, який піддається лікуванню. Рекомендоване дозування і тривалість курсу лікування при боротьбі з деякими інфекціями наступна:

1
 • Сепсис - до 2-х тижнів по 1000 мг антибіотика кожен день
 • Синусити - до 2-х тижнів по 500 мг антибіотика кожен день
 • Простатит - до 4-х тижнів по 500 мг раз на добу
 • Пневмонія - від 1-ї до 2-х тижнів по 1000 мг щодня
 • Шкірні інфекційні захворювання - до 2-х тижнів по 500 мг два рази на день
 • Інфекції сечостатевої системи - до 10 днів по 250 мг щодня

При необхідності двотижневий курс лікування може бути замінений на 5-денний. При цьому доза препарату підвищується в півтора рази (наприклад, 750 мг в день при 5-денному курсі замість 500 мг в день при 14-денному). Також після 5-денного курсу внутрішньовенного введення антибіотика зі схвалення лікаря можна перейти на пероральний прийом, тобто всередину через рот. Дозування не змінюється.

Різні форми Левофлоксацину мають обмеження до застосування для хворих певної вікової категорії. Так, краплі для боротьби з інфекціями ЛОР-органів і шкірного покриву можуть застосовуватися дорослими і дітьми від 1 року. Але важкі легеневі інфекції допускають лікування розчином і таблетками лише дорослих хворих (від 18 років).

Завдяки різноманітним формам випуску Левофлоксацину, інструкція із застосування проста, дозувати препарат не є проблемою.

Левофлоксацину: побічні дії, протипоказання

На відміну від інших сильних синтетичних антибіотиків, протипоказань у Левофлоксацину практично немає. Єдине, приймати його не рекомендується людям з індивідуальною гіперчутливістю до речовин-хінолонів, епілептикам. Обережність при лікуванні препаратом варто проявляти і літнім людям з дефіцитом глюкози в організмі. Для них Левофлоксацин у великих дозах може стати причиною прояви ниркової недостатності.

Для виявлення побічних дій антибіотика проводилося велика кількість досліджень. Їх результати показали, що препарат може впливати негативно на всі системи і органи людини. Згідно зі статистикою, частота розвитку побічних ефектів досить висока - до 10 чоловік з 100, які застосовували Левофлоксацин, відзначали їх у себе. Побічні ефекти можуть проявлятися в такий спосіб:

 • Травна система - болі в черевній порожнині, зниження апетиту, блювота, гепатит, діарея
 • Серцево-судинна система - почастішання серцебиття, задишка, перепади артеріального тиску
 • Нервова система - почуття депресії, мігрені, запаморочення, загальна слабкість, проблеми зі сном, парестезії
 • Тимчасові порушення всіх органів почуттів
 • Опорно-руховий апарат - тенденіт, тимчасова слабкість, втрата тонусу м'язів, проблеми з сухожиллями, аж до їх розривів
 • Моделі людини анатомічні - ниркова недостатність, утруднення при сечовипусканні, нефрит

Також на тлі прийому Левофлоксацину можуть проявлятися різноманітні алергічні реакції на цілий ряд речовин. Найчастіше це виражається в набряках шкірного покриву, слизових, появи свербежу, висипу. При значних побічних ефектах курс лікування препаратом рекомендується тимчасово призупинити. Левофлоксацин має мінімум протипоказань, але побічні дії препарату досить численні.

Левофлоксацин при вагітності і годуванні грудьми

Левофоксацін-Тева. Форма випуску - таблетки

Адекватні дослідження на предмет небезпеки прийому Левофлоксацину під час вагітності та годування груддю фахівцями не проводилися. Тому серед протипоказань період лактації та вагітності не значиться. Однак деякі дані про вплив антибіотика на плід і новонародженого є.

Доведено, що Левофлоксацин не робить прямого впливу на фертильність дорослих людей. Хоча сам препарат при лабораторних дослідженнях і не виявлявся в грудному молоці, приймати його годуючим матерям рекомендується з обережністю. Причина побоювань - офлоксацин, основа антибіотика, який гарантовано може проникати в молоко і створювати потенційні ризики для здоров'я новонародженого.

У разі прояву у малюка відторгнення до молока або проблем із самопочуттям, краще відмовитися від грудного вигодовування або замінити Левофлоксацин на альтернативне протимікробну лікарський засіб.

Ефективне і з мінімумом протипоказань протимікробну бактерицидну лікарський засіб - Левофлоксацин. Інструкція по застосуванню до нього, тим не менш, повинна вивчатися найретельнішим чином, так як велика ймовірність прояву великого числа побічних ефектів.

Як відновити мікрофлору після прийому антибіотиків, розповість доктор Комаровський:

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою соціальних кнопок. Дякуємо!

Хороший антибіотик, допомагає навіть від запущеного простатиту. Чоловік брав на тлі смартпроста, правда, але я не вважаю, що це сильно вплинуло на результат. якщо ліки не допомагають, то і фізіотерапія нічого не змінить.

Слідкуйте за оновленнями сайту в соціальних мережах!

левофлоксацин

Опис актуально на 26.12.2014

 • Латинська назва: Levofloxacin
 • Код АТС J01MA12
 • Діюча речовина: Левофлоксацин (Levofloxacin)
 • Виробник: Белмедпрепарати РУП (Республіка Білорусь), Синтез ВАТ, Дальхимфарм, Активний компонент, МАКІЗ-ФАРМА, Красфарма, ВЕРТЕКС, Озон ТОВ (Росія), VMG Pharmaceuticals Pvt. Ltd. (Індія), Zhejiang Apeloa Pharmaceutical Co. (Китай)

Активна речовина ліки - левофлоксацин. Очні краплі і розчин для внутрішнього введення містять такі допоміжні компоненти:

 • натрій хлор;
 • деіонізірованная вода;
 • динатрію едетат дигідрат.

таблетки мають такі додаткові складові:

Форма випуску:

Відомий також такий препарат-синонім, як левофлоксацин Тева, який випускається в таблетках і дещо відрізняється за складом допоміжних речовин.

Препарат являє собою протимікробну лікарський засіб.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

ліки є антибіотиком. Відноситься до групи фторхінолонів. Активний компонент препарату має бактерицидними властивостями. Це пояснюється пригніченням ферментів, які відповідають за реплікацію ДНК в клітинах бактерій.

Даний засіб активно по відношенню до більшості збудників бактеріальної респіраторної інфекції. Ефективно в лікуванні інфекцій, спровокованих пеніцилін штамами пневмокока, Enterobacter spp., Escherichia coli, Klebsiella spp., Citobacter spp.

При прийомі натщесерце його біодоступність становить приблизно 100%. Якщо приймається дозування в 500 мг під час прийому їжі, максимальна плазмова концентрація досягається на годину пізніше.

Ліки розподіляється в інтерстиціальної рідини і плазмі, а також у великій мірі накопичується в тканинах. Розщеплюється тільки 5% препарату. Нирки виводять до 85%. Час напіввиведення - 6-7 годин. але постантібіотіческій діязберігається в 2-3 рази довше.

Препарат у вигляді таблеток застосовується при інфекційно-запальних захворюваннях, які спровоковані чутливими мікроорганізмами:

Розчин для внутрішнього введення застосовують при інфекціях нижніх відділів дихальних і сечовивідних шляхів, нирок, шкіри і м'яких тканин, ЛОР-органів, статевих органів.

Краплі очні Левофлоксацин призначаються при поверхневих інфекціях очей бактеріального походження.

Даний лікарський засіб має такі протипоказання:

З обережністю антибіотик Левофлоксацин слід приймати людям похилого віку, а також тим, у кого виявлено недостачу глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Небажані побічні реакції при прийомі даного засобу досить численні. Вони можуть розвинутися з боку різних органів і систем.

Найчастіше повідомляється про діареї, підвищенні активності печінкових ферментів і нудоті, які викликані прийомом препарату.

У вкрай рідкісних випадках вірогідна поява набряків на обличчі і глотці, пухирів на шкірі, шоку. Можливі порушення зору, смаку і функції нирок, зниження здатності розрізняти запахи і відчуття дотику, розрив сухожиль, зменшення числа всіх клітин крові, формування стійких інфекцій, різке зниження тиску, а також рівня глюкози і кількості базофілів у крові. Крім того, може розвинутися гіперчутливість до впливу сонячних променів і ультрафіолету, пневмоніт, багатоформна еритема, судинний колапс, м'язова слабкість, гемолітична анемія, лихоманка, васкуліт, синдром Лайєлла, рабдоміоліз, інтерстиціальнийнефрит.

Крім перерахованих побічних реакцій Левофлоксацин, як антибіотик, може викликати дисбактеріоз, а також привести до підвищеного розмноження грибків. Тому при його застосуванні бажано також приймати протигрибкові ліки і засоби, в яких містяться бактерії для нормалізації мікрофлори кишечника.

Очні краплі Левофлоксацин можуть спровокувати такі небажані побічні реакції:

Інструкція по застосуванню Левофлоксацину (Спосіб і дозування)

Для тих, хто приймає таблетки Левофлоксацин, інструкція із застосування повідомляє про те, що ліки призначене для перорального вживання 1-2 рази / добу. При цьому таблетки не можна розжовувати, їх потрібно запивати водою (приблизно 1 склянка). Можна приймати до або під час прийомів їжі. Точні дозування залежать від характеру і тяжкості захворювання.

Людям з нормальною або помірно зниженою функцією нирок показана наступна схема прийому:

 • загострення хронічного бронхіту- призначають 250/500 мг для прийому раз на добу, терапія триває 7-10 днів;
 • синусит - призначають 500 мг для прийому раз на добу, терапія триває 10-14 днів;
 • неускладнена інфекція сечовивідних шляхів - призначають 250 мг для прийому раз на добу, терапія триває 3 дні;
 • позалікарняна пневмонія - призначають 500 мг для прийому 1-2 рази на добу, терапія триває 1-2 тижні;
 • ускладнена інфекція сечовивідних шляхів- призначають 250 мг для прийому раз на добу, терапія триває 7-10 днів;
 • простатит - призначають 500 мг раз для прийому раз на добу, терапія триває 4 тижні;
 • інфекції шкіри і м'яких тканин - призначають 250 мг для прийому раз на добу або 500 мг для прийому 1-2 рази на добу, терапія в обох випадках триває 1-2 тижні;
 • інтраабдомінальні інфекції - призначають 250/500 мг для прийому раз на добу, терапія триває 1-2 тижні (в поєднанні з антибактеріальними засобами, які впливають на анаеробну флору);
 • септицемія, бактеріємія- призначають 250/500 мг для прийому раз на добу, терапія триває 1-2 тижні.

Інструкція на Левофлоксацин у вигляді розчину для внутрішнього введення повідомляє про те, що препарат необхідно використовувати 1-2 рази / день. ліки вводиться крапельно. При необхідності розчин можна замінювати таблетками.

Курс застосування не повинен перевищувати 14 діб. Рекомендується проводити терапію весь час на протязі хвороби і ще два дні після того, як температура стане нормальною. Звичайне дозування, яку вказує інструкція на Левофлоксацин, - 500 мг. Точна схема прийому і бажана тривалість лікування визначаються індивідуально в залежності від захворювання:

 • гострий синусит - ліки приймають 1 раз в день 10-14 діб;
 • запалення легенів, сепсис - ліки приймають 1-2 рази на день 7-14 діб;
 • гострий пієлонефрит - ліки приймають 1 раз в день 3-10 діб;
 • інфекція шкірних покривів - ліки приймають 2 рази на день 7-14 діб;
 • туберкульоз- ліки приймають 1-2 рази на день 3 місяці;
 • загострення хронічного бронхіту - ліки приймають 1 раз в день 7-10 діб;
 • простатит- ліки приймають 1 раз в день 14 днів, потім потрібно переходити на застосування таблеток в дозуванні 500 мг по тій же схемі;
 • інфекція жовчовивідних шляхів - ліки приймають 1 раз на день;
 • сибірська виразка - ліки приймають 1 раз в день. Після того, як стан пацієнта стабілізується, потрібно переходити на застосування таблетованій форми препарату за тією ж схемою ще 8 тижнів;
 • черевна інфекція- ліки приймають 1 раз в день 7-14 діб.

При будь-якому захворюванні після нормалізації стану можна переходити на прийом Левофлоксацину у вигляді таблеток по тій же схемі до закінчення курсу.

Терапію даними лікарським засобом не можна припиняти заздалегідь, а також навмисно пропускати прийом. Якщо таблетка або інфузія все-таки були пропущені, слід негайно вжити потрібну дозування, а потім продовжити лікування в колишньому режимі.

Для людей з важкими порушеннями функції нирок з кліренсомкреатиніну до 50 мл / хв необхідна своя схема застосування. Залежно від кліренсу креатиніну (КК) схема лікування може бути наступною:

 • КК 20 мл / хв - 50 мл / хв - на початку терапії приймають 250/500 мг, після чого пацієнт повинен отримувати половину від первинної дозування, т. Е. 125/250 мг щодня.
 • КК 10 мл / хв - 19 мл / хв - на початку терапії приймають 250/500 мг, після чого пацієнт повинен отримувати половину від первинної дозування, т. Е. 125/250 мг раз на два дні.

Під час терапії даними лікарським засобом бажано уникати впливу сонячних променів і не ходити в солярій.

У рідкісних випадках у пацієнтів може розвиватися тендиніт. При найменшій підозрі на запалення сухожиль слід припинити прийом ліків і почати лікування тендинита.

Крім того, препарат може спровокувати гемоліз еритроцитів в разі нестачі глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Так що цієї категорії пацієнтів давати ліки слід з обережністю, спостерігаючи за рівнем білірубіну і гемоглобіну.

Препарат впливає на швидкість психомоторних реакцій і здатність концентрувати увагу, тому при його застосуванні бажано відмовитися від роботи, що вимагає ретельної концентрації уваги і швидких реакцій. До даних видів діяльності відноситься також водіння автомобілів і обслуговування механізмів.

Краплі очні закопуються в кон'юнктивальний мішок в дозуванні 1-2 краплі в один або обидва ока. Робити це потрібно кожні 2 години (до восьми разів протягом дня) протягом перших двох діб лікування. Після цього ще 3-7 днів слід використовувати ліки кожні 4 години (до 4 разів протягом дня). В цілому, курс розрахований на 5-7 діб.

Якщо необхідно додатково застосовувати інші ліки для очей, слід дотримуватися перерва між закапуваннями в 15 хвилин.

Під час інстиляцій потрібно намагатися уникати дотику кінчика крапельниці до століть і тканинам біля очей.

При передозуванні препаратом найбільш вірогідні небажані реакції з боку нервової системи: напади судом, запаморочення, сплутаність свідомості та інше. Крім цього, можуть проявитися розлади роботи шлунково-кишкового тракту, подовження інтервалу Q-T, ерозивні ураження слизових.

Терапія симптоматична. діаліз не ефективний, а специфічного антидоту не існує.

Передозування левофлоксацин у вигляді крапель для очей малоймовірна. Можливо роздратування тканин: печіння, набряк, сльозотеча, почервоніння, різь в очах. При появі цих симптомів очі слід промити чистою водою кімнатної температури. А якщо побічні реакції мають виражений характер, необхідно звернутися до фахівця.

Ефективність ліки значно знижується при поєднанні з Зукральфатом, а також з антацидними препаратами, які містять алюміній, магній і солі заліза. Таким чином, між прийомами цих коштів повинен бути інтервал, як мінімум, дві години.

А при необхідності одночасного застосування з антагоністами вітаміну К слід контролювати систему згортання крові.

циметидин і Пробеніцид в деякій мірі сповільнюють виведення активної речовини Левофлоксацину. Так що терапію при такому поєднанні засобів бажано проводити з обережністю.

У незначній мірі препарат також збільшує час напіввиведення циклоспорину. А поєднання з глюкокортикостероидами підвищує ймовірність розриву сухожиль.

левофлоксацин для інфузій поєднується з наступними розчинами для внутрішнього введення:

Клінічно значущі лікарські взаємодії очних крапель з іншими засобами малоймовірні.

Продається за рецептом.

Тримати ліки потрібно в недоступному для маленьких дітей і сухому місці, захищеному від проникнення сонячних променів. Оптимальна температура - до 25 ° С.

Зберігати препарат в будь-якій формі випуску потрібно максимум 2 роки. Флакон з очними краплями після розтину придатний до застосування протягом 30 днів. Не можна використовувати ліки після закінчення терміну придатності.

Аналоги Левофлоксацину - лікарські засоби, які мають в якості діючого компонента іншої антибіотик, подібний по антибактеріальної активності. Для очних крапель такими є наступні препарати:

Аналоги Левофлоксацину у вигляді таблеток і розчину для внутрішнього введення наступні:

Всі зазначені препарати мають свої особливості і схему застосування. Не варто використовувати їх без призначення лікаря. Ціна аналогів також сильно розрізняється. Одним з найдешевших вважається ципрофлоксацин, а одним з найдорожчих - авелокс.

Під час терапії препаратом необхідно відмовитися від спиртних напоїв. Левофлоксацин і алкоголь не сумісні. Ліки посилює його дію на центральну нервову систему, таким чином, сп'яніння буде сильніше, ніж зазвичай. можливо посилення запаморочення, сплутаність свідомості, порушення концентрації і швидкості реакції, нудоти.

Думки про даний препарат переважно позитивні. Пацієнти і лікарі характеризують його як ефективний лікарський засіб, яке швидко прибирає небажані прояви захворювання і сприяє одужанню.

Негативні відгуки про левофлоксацин на форумах повідомляють в основному про появу побічних реакцій. Пацієнти пишуть про сильну слабкість, болях у м'язах і суглобах, сплутаність свідомості. Виразність цих та інших негативних проявів може бути різною. Проте, навіть в разі появи побічних ефектів люди відзначають значне поліпшення, що стосується безпосереднього того захворювання, від якого і приймався препарат.

Повідомлення про небажані реакції організму при прийомі даного засобу зустрічаються досить часто, на що слід звернути увагу всім, хто має намір брати ліки.

Ціна Левофлоксацину, де купити

Ціна очних крапель, спеціального розчину для в / в і таблеток в Росії і Україні може дещо відрізнятися. В аптеках даний засіб зустрічається досить часто. Проте, через його популярності нерідко трапляються і підробки. Для того, щоб купити оригінальні ліки, запитуйте у працівників аптечної мережі сертифікат відповідності.

Орієнтовна ціна Левофлоксацину у вигляді крапель для очей за 1 мл - близько 30 рублів, а за 5 мл - близько 110 рублів. Харків і інші великі міста України пропонують цей засіб відповідно приблизно за 6 грн. і 25 грн.

Ціна Левофлоксацину 500 мг у вигляді розчину для внутрішнього введення становить приблизно 175-995 рублів або 40-46 грн. в Україні.

У свою чергу на таблетки Левофлоксацин ціна може бути наступною:

 • 250 мг в упаковці 5 штук - в середньому 280 рублів або 55 гривень;
 • 250 мг в упаковці 10 штук - в середньому 400 рублів або 45 гривень;
 • 500 мг в упаковці 14 штук - в середньому 650 рублів або 130 гривень;
 • 500 мг в упаковці 10 штук - в середньому 550 рублів або 90 гривень;
 • 500 мг в упаковці 5 штук - в середньому 370 рублів або 50 гривень.

Левофлоксацин-Тева в багатьох аптеках коштує ще дорожче, проте вважається, що цей препарат має найбільш низьку виразністю негативних побічних реакцій.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна

ЗдравЗона

Аптека24

Антибіотик сильний, і багато ускладнень дає, мене після нього розвинулася страшна молочниця. В цьому плані зручніше застосовувати препарати, які діють тільки на флору сечовивідних шляхів - від монурала, наприклад, жодного разу ускладнень не було. Але, звичайно, я розумію лікарів, коли вони говорять, що антибіотики періодично потрібно міняти, щоб не було звикання.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Левофлоксацин: антибіотик чи ні?

Захворювання дихальних шляхів мають переважно інфекційно-запальну природу. І часто вони викликаються бактеріальними збудниками. Тому ефективне лікування неможливе без впливу на джерело патології, т. Е. Мікробний фактор. Для цього застосовуються такі медикаментом, як Левофлоксацин. Для тих, хто стикається з препаратом вперше, актуальні наступні питання: він антибіотик чи ні, до якої групи належить, чим володіє, коли і як застосовується, чи має побічні ефекти і протипоказання. Відповіді на них можна отримати у лікаря або з офіційною інструкції.

Левофлоксацин є синтетична речовина. За хімічною будовою він є L-ізомером офлоксацину, завдяки чому має більш виражену, в порівнянні з ним, ефективність. Це порошок кристалічної структури з білувато-жовтим відтінком, добре розчиняється у водному середовищі. Здатний формувати стійкі з'єднання з багатьма металами. Фармацевтичною промисловістю препарат широко випускається в таблетках або розчині для інфузій. Але є і лікарські форми для місцевого застосування, наприклад, очні краплі.

Левофлоксацин - це антибіотик з групи фторхінолонів. Він має широкий спектр протимікробної активності. Завдяки пригніченню спеціального ферменту (ДНК-гірази), він порушує процеси спирализации нуклеїнових ланцюгів в ядрі мікробної клітини. Це тягне за собою важкі структурні порушення в цитоплазмі, органелах і мембрані. До левофлоксацин чутливі багато грамнегативні і грампозитивні бактерії з аеробних метаболізмом:

Крім того, препарат ефективний щодо внутрішньоклітинних мікробів (хламідії, мікоплазми). Як бачимо, всі зазначені збудники здатні стати причиною респіраторного захворювання. Левофлоксацин також впливає на кишкову і синьогнійну палички, сальмонел, протея, ентерококи і інших мікробів, включаючи штами, резистентні до ліків пеніцилінового ряду, макролідів або інших фторхінолонів. Це робить антибіотик вкрай затребуваним і ефективним.

Левофлоксацин діє бактерицидно, викликаючи в мікробної клітці структурні порушення. Він проявляє активність відносно більшості збудників, особливо що беруть участь в патології респіраторного тракту.

Після прийому всередину препарат швидко і практично повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Біодоступність активної речовини наближається до стовідсоткової, а прийом їжі або інших ліків на неї мало впливає. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 80 хвилин, а період напіввиведення розтягується до 8 годин. Близько третини Левофлоксацину, який потрапив в кров, зв'язується з білковими молекулами. Він добре проникає в тканини бронхолегеневої системи, секрет залоз і альвеолярнімакрофаги. Частково препарат метаболізується в печінці, але основна частина виводиться в незміненому вигляді через нирки. Це відбувається протягом 2 діб після прийому всередину або парентерального введення.

Антибіотик Левофлоксацин застосовується в ситуаціях, коли захворювання обумовлено чутливими до нього збудниками. На першому місці стоїть патологія верхніх і нижніх дихальних шляхів:

 • Гострі синусити (гайморит, фронтит, етмоїдит).
 • Загострення хронічного бронхіту.
 • Позалікарняних пневмонії.
 • Туберкульоз (у складі комплексної терапії).

Крім цього, препарат використовується при інфекціях іншої локалізації - сечостатевих (пієлонефрит, уретрит, простатит), шкіри і м'яких тканин (абсцеси, фурункули), черевної порожнини (перитоніт), системних (септикопиемия). В очних краплях ліки показано при кон'юнктивітах, кератитах, дакриоциститах, а також перед операціями і після них.

Будь-які антибіотики, в тому числі і Левофлоксацин, повинні застосовуватися за рекомендацією лікаря. Перед призначенням препарату фахівець проведе обстеження і встановить точний діагноз. Тільки в цьому випадку можна визначити дозування і курс прийому.

Таблетки Левофлоксацину краще приймати між прийомами їжі, не розжовуючи і запиваючи достатньою обсягом води. А розчин вводиться шляхом внутрішньовенної крапельної інфузії. Добову дозу допускається ділити на два рази.

Який схеми дотримуватися під час лікування препаратом, залежить від характеру патології і властивостей збудника. Дозування визначає лікар в індивідуальному порядку. Наприклад, при бронхіті або синусите приймають по 1 таблетці на добу, а пневмонія вимагає подвоєною інтенсивності. У літніх пацієнтів корекція дози не потрібна, але при порушеній функції нирок її зменшують.

Лікування повинно тривати ще не менше 3 діб після ліквідації лихоманки або до тих пір, поки не відбудеться елімінація бактеріального агента з організму. Як правило, курс терапії левофлоксацином становить від 7 до 14 днів. Ін'єкційне введення антибіотика практикують протягом декількох діб, а потім переходять на таблетовані форми.

Під час лікування препаратом можливі небажані реакції з боку різних систем. Їх частота різна, і зовсім необов'язково вони з'являться у конкретного пацієнта. Побічні ефекти Левофлоксацин в основному дає у пацієнтів з індивідуальними особливостями реагування на ліки. До них належать такі (таблиця):

Не можна забувати і про те, що Левофлоксацин, як і антибіотики інших груп, при тривалому прийомі може провокувати пригнічення природної мікрофлори і приєднання вторинної інфекції (наприклад, кандидозу). Фторхінолони також здатні загострити у пацієнта прояви порфірії.

Побічні реакції, що виникають на тлі прийому Левофлоксацину, досить різноманітні. Їх частота дуже варіабельна, і невідомо, які зустрінуться в конкретному випадку і чи з'являться взагалі.

Перевищення терапевтичної дози, зазначеної в інструкції і рекомендації лікаря, призводить до різкого розвитку небажаних явищ. Серед них варто відзначити:

 • Нудоту і блювоту.
 • Запаморочення.
 • Порушення свідомості.
 • Тремор і судоми.

Специфічного антидоту для Левофлоксацину не існує, тому лікування передозування здійснюється симптоматично: промивають шлунок, дають сорбенти і інші засоби. При діалізі антибіотик не виводиться з організму.

Використання препарату може обмежуватися певними факторами. Перш за все мова йде про супутніх станах і особливості організму, які можуть бути у пацієнта. Важливу роль в плані безпеки прийому також грають інші препарати, що приймаються паралельно. Все це повинен враховувати лікар, який призначає антибіотик.

Щоб під час лікування левофлоксацином уникнути небажаних наслідків, необхідно пам'ятати про його протипоказання. Як свідчить інструкція із застосування, вони у препарату наступні:

 • Індивідуальна гіперчутливість.
 • Пошкодження сухожиль від фторхінолонів в анамнезі.
 • Міастенія і епілепсія.

Антибіотик також протипоказаний дітям до 18 років, вагітним і годуючим матерям. Це пов'язано з тим, що препарат здатний порушувати розвиток хрящів в точках зростання, що не зазнали повного окостеніння. Крім того, адекватних досліджень щодо безпеки медикаменту в період виношування дитини не проводилося. Слід пам'ятати, що Левофлоксацин з особливою обережністю приймається особами з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, порушенням ниркової функції, схильністю до судом, цукровим діабетом, серцевою недостатністю.

Активність препарату зменшується при одночасному використанні антацидів (з магнієм і алюміній), препаратів заліза і мінеральних комплексів. Тому рекомендують дотримуватися часовий інтервал не менше 2 годин між їх прийомом. Спільно з нестероїдними протизапальними засобами зростає ризик судомного синдрому. Прийом Левофлоксацину може посилювати побічні ефекти теофіліну, а також вимагає контролю за показниками згортання крові і глюкози при використанні антикоагулянтів і цукрознижувальних засобів. Під час лікування глюкокортикоїдами різко підвищується ймовірність пошкодження сухожиль.

Беручи будь-які ліки спільно з антибіотиком, необхідно повідомити про це лікаря, щоб виключити їх негативний взаємодія.

Ліки, що відноситься до антибактеріальних препаратів, повинно застосовуватися після встановлення виду збудника і його чутливості до препарату. Але Левофлоксацин може призначатися і до отримання результатів тестування - емпірично (адже термін виконання аналізу досить великий - не менше 5 днів). Але в подальшому лікування повинно коригуватися з урахуванням мікробіологічних показників.

Левофлоксацин є антибіотиком з групи фторхінолонів. Він має широкий спектр дії, охоплюючи велике коло збудників. Основна сфера застосування препарату - це інфекційно-запальна патологія респіраторного тракту, але він з успіхом використовується і при інших захворюваннях. Ефективність та безпечність лікування антибіотиком безпосередньо залежить від якості діагностики і виконання пацієнтом запропонованих рекомендацій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

23 − = 14

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: