Арлет інструкція

Арлет

Опис актуально на 28.02.2017

 • Латинська назва: Arlet
 • Код АТС J01CR02
 • Діюча речовина: Амоксицилін + Клавуланова кислота (Amoxycillinum + Acidum clavulanicum)
 • Виробник: ВАТ Синтез, Росія

амоксициліну тригідрат, клавулановая кислота, низькомолекулярний полівінілпіролідон, крохмаль прежелатинізований, тальк, стеарат кальцію, діоксид кремнію колоїдний, целюлоза мікрокристалічна, пропіленгліколь, гідроксипропілметилцелюлоза, діоксид титану, макрогол.

Таблетки в оболонці довгастої форми білого кольору 250/125, 500/125 і 875/125 в контурній блістерній упаковці в картонній упаковці №30.

3

Антибактеріальне з широким спектром дії.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Має виражену бактеріальним дією, в основі якого лежить пригнічення процесу синтезу бактеріальної оболонки. У його складі напівсинтетичний пеніцилін-амоксицилін і клавулановая кислота, що є інгібітором β-лактамаз і забезпечує з цими ферментами стійкий інактивований комплекс, що сприяє високій стійкості амоксициліну до дії β-лактамаз, виробляються мікроорганізмами. До того ж клавулановая кислота володіє власною антибактеріальною активністю, хоча і слабо вираженою. Препарат активний щодо широкого спектра мікробактерії.

Обидва активні компоненти препарату Арлет добре всмоктуються з шлунково-кишкового тракту, ступінь всмоктування не залежить від прийому їжі. Cmax в крові досягається в середньому через 1,5 години після прийому препарату. Добре розподіляється в тканинах / рідинах організму. Прі не запалених мозкових оболонках через гематоенцефалічний бар'єр не проникає, але долає плацентарний бар'єр. Добре метаболізується. Виводяться в основному з сечею, амоксицилін - в незміненому вигляді, клавулановая кислота - у вигляді фармакологічно неактивних метаболітів.

Лікування бактеріальних інфекцій різних органів і систем, викликаних чутливими до препарату збудниками; профілактика інфекцій в хірургічній практиці.

Побічна дія

Арлет інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

Таблетки Арлет приймають на початку їди, не розжовуючи. Режим дозування індивідуальний і визначається вагою тіла, віком, станом нирок і важкістю перебігу інфекції.

Дітям після 12 років і дорослим пацієнтам призначають по 1 таблетці 250 мг / 125 мг 3 рази / в день (500 мг / 125 мг двічі на добу). У важких випадках - по 1 таб. 875 мг / 125 мг, двічі в день.

Курс лікування становить не менше 5 діб, але і не більше 14 днів. При примі таблеток Арлет інструкція із застосування вказує на необхідність проведення корекції дозування пацієнтам з вираженими порушеннями функції.

1

Передозування проявляється найчастіше болем в животі, блювотою, діареєю, можливе порушення, запаморочення, безсоння і в рідкісних випадках - судоми. Проводиться симптоматичне лікування. При прийомі менше 3 годин проводиться промивання шлунка і рекомендується активоване вугілля. Активна речовина не видаляється при гемодіалізі.

Діуретики, нестероїдні протизапальні засоби, аллопуринол, фенілбутазон підвищують концентрацію амоксициліну. Препарат підвищує ефективність дії непрямих антикоагулянтів, тому необхідно ретельно стежити за показниками згортання.

підвищує токсичність метотрексату. Зменшує дію пероральних контрацептивів і етинілестрадіолу - підвищується ризик «проривних» кровотеч.

Умови зберігання

Температурний режим до 25 ° С.

аналоги

На сьогоднішній день значення аминопенициллинов знизилося в зв'язку з появою резистентністю бактерій. В якості ефективного способу боротьби з резистентністю є комбінація їх з інгібітором бета-лактамаз - клавулановою кислотою, яка була отримана на початку 1970-х років. Це значно розширило сферу застосування препаратів, вони використовуються і по сьогоднішній день. Один з таких препаратів Арлет, в якому співвідношення амоксицилін/клавуланат становить (в залежності від дози) 7: 1, 4: 1 або 2: 1.

Даний препарат застосовується в амбулаторній практиці, в тому числі педіатричної, при захворюваннях респіраторної системи та ЛОР-органів. З урахуванням лікарської форми є деякі обмеження за віком - можливий прийом дітьми тільки з 6 років. синтетичні пеніциліни є менш небезпечними для дітей та їх прийом дозволений при вагітності. Часто зустрічаються відгуки про застосування даного засобу при циститах, пиелонефритах під час вагітності.

 • «... У мене цистит був, призначали таблетки Арлет, правда було вже 13 тижнів».
 • «... Під час вагітності виявили білок в сечі і лейкоцити, призначали цей антибіотик на 7 днів. перенесла добре».
 • «... Був пієлонефрит. Висіяли бактерії в сечі і визначили чутливість. Підійшов цей препарат. Пила 10 днів, трохи нудило від таблеток».
 • «... Призначали дитині при пневмонії замість дорогого Аугментину - дешевше, а ефект той же. Нормально пролікувалися, все добре, правда пили на всякий випадок пробиотик для кишечника».
 • «... ЛОР виписував при синуситі 7-річній дитині. Сказав, що більше чадить і ефективний, якщо до цього дитина не приймав багато інших антибіотиків. Якраз наш випадок-до 7 років сильно боліли тільки 2 рази, коли довелося приймати антибіотики».
 • «... Недорогий і доступний препарат. Призначали при ангіні чоловікові. Пив 7 днів, реакцій ніяких не було. Навіщо купувати Аугментин, якщо і цей добре справляється з інфекцією?».

Препарат доступний в будь-якій аптеці. Ціна Арлета - вартість 14 таблеток в залежності від дози коливається в межах 206-340 руб.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Свердловське медичне училище (1968 - 1971 рр.) За фахом «Фельдшер». Закінчив Донецький медичний інститут (1975 - 1981 рр.) За фахом «Лікар епідеміолог, гігієніст». Проходив аспірантуру в Центральному НДІ епідеміології р Москва (1986 - 1989 рр.). Вчений ступінь - кандидат медичних наук (ступінь присуджена в 1989 році, захист - Центральний НДІ епідеміології м.Москва). Пройдені численні курси підвищення кваліфікації з епідеміології та інфекційних захворювань.

Досвід роботи: Робота завідуючим відділенням дезінфекції та стерилізації 1981 - 1992 рр. Робота завідуючим відділенням особливо небезпечних інфекцій 1992 - 2010 рр. Викладацька діяльність в Медінституті 2010 - 2013 рр.

Марина: Мені 52года.Пол роки тому у мене припинилися месячние.Питалась боротися с.

Неля: Доброго дня! Хто небудь знає де купити цей препарат?! По всій Москві не можу.

Володимир: Сон втратив після важкого інфекційного захворювання в 2013 році. Прокидаюся регулярно в.

Ірина: Скажіть термін 7-8 тижнів можна перервати вагітність цим препаратом

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Препарат «Арлет»: інструкція із застосування, протипоказання, склад і відгуки

Колись розробка найпростішого пеніциліну стала панацеєю від цілого ряду захворювань бактеріальної природи, від яких люди в більшості випадків гинули. З тих пір людство переступило в інше тисячоліття і розробило цілий ряд медичних антибактеріальних лікарських засобів як широкого спектра дії, так і чутливих до якихось певних штамів мікроорганізмів. Одним з таких засобів являє «Арлет9raquo ;. Інструкція по застосуванню цього медикаменту містить повну інформацію про всі його властивості.

Склад антибактеріального засобу

В якості основних компонентів виступають амоксициліну тригідрат (в перерахунку на амоксицилін можливі обсяги 250, 500, 875 мг) і клавуланат калію (обсяг - 125 мг в перерахунку на клавуланова кислота). Перший компонент відносять до пеніциліну з ряду напівсинтетичних, що характеризуються широким полем антибактеріальної активності. Другий основний компонент медикаменту є незворотнім інгібітором бета-лактамаз.

Крім того, є ряд допоміжних складових, що входять в лікарський засіб «Арлет9raquo ;. Інструкція по застосуванню, опис препарату доводять до відома споживачів, що в складі ядра присутні низькомолекулярний полівінілпіролідон, прежелатинізований крохмаль, стеарат кальцію, мікрокристалічна целюлоза і тальк. І це ще не все.

Оболонку антибіотика формують гіпромелоза, пропілегліколь і поліетиленгліколь 4000 (або макрогол 4000), діоксид титану. Маса однієї таблетки «Арлет9raquo; (Інструкція із застосування містить цю інформацію) становить 600, 1100 або 1600 мг.

Як вже говорилося раніше, «Арлет9raquo; являє собою комплекс з амоксициліну та клавуланової кислоти. Остання формує стійкий інактивований комплекс з бета-лактамазами (бактеріальні ферменти, основні функції яких полягають у протидії бета-лактамних антибіотиків, найбільш широко використовується для проведення антимікробної хіміотерапії - цефалоспорин, пеніцилін і т. П.). Бета-лактамази відповідальні за створення стійкого протистояння до вищеназваних медичних засобів.

Сама по собі клавулановая кислота, структура якої схожа з такою бета-лактамних лікарських засобів, характеризується досить слабкими власними антибактеріальними здібностями. І тим не менше присутність кислоти в складі препарату «Арлет9raquo; протистоїть руйнуванню амоксициліну та збільшує область його антибактеріальних можливостей, включаючи в нього бактерії і мікроорганізми, які в стандартних умовах стійкі до впливу амоксициліну, інших засобів з груп та цефалоспоринів.

Антибіотик «Арлет9raquo; інструкція із застосування регламентує як лікарський засіб з широкою областю впливу. Він проявляє активність щодо сприйнятливих до амоксициліну штамів (не виключаючи і ті, які синтезують бета-лактамази). До таких відносять цілий ряд грам позитивних та грам аеробів і анаеробів.

Показання до застосування засоби «Арлет9raquo;

Область впливу у антибактеріального засобу досить обширна, він ефективний при цілому ряді інфекцій різної етіології. «Арлет9raquo; інструкція із застосування дозволяє застосовувати для усунення проблем з верхніми дихальними шляхами і ЛОР-органами. Зокрема мова йде про гострих і хронічних формах синуситу і середнього отиту, про тонзиліти, фарингітах, абсцесах в заглоткові зоні. Позитивний вплив медикамент надає при лікуванні захворювань нижніх відділів дихальної системи, до яких відносять бронхіти (хронічний і гострий, що супроводжується бактеріальною суперінфекцією) і запалення легенів.

Однак це не всі області, де застосовується Arlet. Інструкція по застосуванню, опис медикаменту повідомляють про ефективність його при лікуванні захворювань сечостатевої системи і органів малого тазу. До таких хвороб відносять пієлонефрит, простатит і уретрит, ендометрит і вагініт бактеріальної природи, септичний аборт, гонорею і т. П.

Також позитивно впливає антибіотик при лікуванні інфекцій шкіри і м'яких тканин самого різного походження (абсцеси, флегмони, бешиха, імпетиго, раневі поверхні і повторно уражені інфекцією дерматози). «Арлет9raquo; можна застосовувати при лікуванні кісткових і сполучних тканин, при пролечіваніі жовчовивідних шляхів (холецистит, холангіт), при одонтогенних ураженнях, для профілактики запальних процесів в хірургії, в післяопераційні періоди.

Дозування і способи застосування

Для лікарського засобу «Арлет9raquo; спосіб застосування і дози встановлюються індивідуально, і залежать від віку, ваги, стану нирок і ступеня тяжкості інфекції. Для того щоб звести до мінімуму ймовірність розвитку небажаних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту, приймати таблетки треба перед початком їжі, цілими, не розжовувати і запивати водою.

Хворі старше 12-річного віку або з вагою тіла понад 40 кг при легких та середньої тяжкості формах інфекцій приймають по одній таблетці (250 мг основного компонента) тричі на день або двічі на день (500 мг амоксициліну). При важких ураженнях приймають дозу, еквівалентну 500 мг амоксициліну тричі на день або 875 мг - двічі протягом доби.

Пацієнтам від 6 до 12 років «Арлет9raquo; інструкція із застосування рекомендує застосовувати в перерахунку на 1 кг маси тіла: амоксицилін - 20-30 мг, клавулановая кислота - 5-7,5 мг. Зазвичай доза для таких пацієнтів становить 1 таблетку (250 мг) двічі або тричі на день або 1 таблетку (500 мг) двічі на день. У важких випадках доза може бути подвоєна.

Для пацієнтів з порушеннями у функціонуванні нирок доза та кратність прийому коригуються в залежності від кліренсу креатину. Тим, хто страждає анурією, інтервали між прийомами рекомендується збільшити до 48 годин і більше. Для пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, обсяг медикаменту підбирається виходячи з максимальної дози амоксициліну.

Люди з відхиленнями у функціонуванні печінки з обережністю проводять лікування препаратом «Арлет9raquo ;. Інструкція по застосуванню (анотація), відгуки фахівців-медиків рекомендують в постійному режимі проводити моніторинг стану цього органу.

Для пацієнтів похилого віку коригування дози не потрібно.

Певний перелік побічних ефектів містить для антибіотика «Арлет9raquo; Інструкція по застосуванню. Лікування (відгуки пацієнтів підтверджують) цим засобом може спровокувати цілий ряд відхилень з боку шлунково-кишкового тракту у вигляді відсутності апетиту, нудоти, блювоти, діареї. Зрідка можна почути про порушення функції печінки, ще рідше - про розвиток холестатичної жовтяниці, гепатиту, псевдомембран коліту.

Реакцією ЦНС на застосування препарату «Арлет9raquo; можуть стати головні болі і запаморочення, гіперактивність (в оборотної формі) і судомна активність.

Система кровотворення може відреагувати появою симптомів лейкопенії, гемолітичної анемії, агранулоцитозу. Може збільшитися протромбіновий час (в цьому випадку процес має оборотний характер). Кристалурія і інтерстиціальнийнефрит - можливі наслідки застосування медикаменту з боку системи сечовиділення.

Досить широкий перелік можливих алергічних проявів на прийом антибіотика «Арлет9raquo ;. Інструкція, опис препарату інформують споживачів про можливий розвиток сверблячки, кропивниці, еритематозних висипань. Зрідка можна почути про появу симптомів багатоформна еритема, ангіоневротичногонабряку, анафілактичного шоку. Є інформація про поодинокі проявах побічних ефектів у вигляді синдрому Стівенса-Джонсона і ексфоліативного дерматиту.

Протипоказання для застосування «Арлет9raquo;

Перелік причин, які обмежують застосування антибіотика, містить для медикаменту «Арлет9raquo; Інструкція по застосуванню. Протипоказання обмежують прийом тим пацієнтам, які страждають індивідуальною гіперчутливістю до основних і допоміжних компонентів препарату, до інших бета-лактамних антибактеріальних засобів (пеніциліни, цефалоспорини і т. П.). Чи не призначають «Арлет9raquo; і тим, хто в анамнезі має записи про порушення функціонування печінки при лікуванні амоксициліном і клавулановою кислотою в комплексі. Протипоказаний медпрепарат тим, хто страждає мононуклеоз і лімфолейкоз, оскільки збільшується вірогідність розвитку екзантеми.

Підставою для відмови від лікування цим антибіотиком є ​​хронічна ниркова недостатність і дитячий вік до 6 років.

Що стосується вагітних жінок, вони можуть приймати «Арлет9raquo; тільки тоді, коли користь для матері незаперечно більше, ніж передбачуваний ризик плоду. При лактації основні компоненти медикаменту в невеликих кількостях потрапляють в молоко, тому слід обговорити з лікарем питання про відмову від грудного вигодовування.

Розлади з боку травного тракту - ось основна група симптомів, характерна для передозування препаратом «Арлет9raquo; (Таблетки). Інструкція по застосуванню, відгуки пацієнтів повідомляють про блювоті, діареї, больових відчуттях в області живота. Крім того, можливі такі стани як безсоння і запаморочення, тривожне збудження. Дуже рідко можна почути про судомних припадках.

При появі симптомів передозування оптимальне рішення для пацієнта - перебувати під наглядом фахівця. Лікування при таких ситуаціях симптоматичне.

Якщо факт прийому неприпустимо великої дози стався не більше 4 годин тому, треба промити шлунок і приймати препарати-абсорбенти (наприклад, активоване вугілля) для того, щоб мінімізувати всмоктування. Для видалення з організму амоксициліну та клавуланової кислоти буде ефективний гемодіаліз.

Взаємодія з іншими речовинами і медичними препаратами

При паралельному прийомі «Арлета9raquo; і «Метотрексата9raquo; буде зростати токсичність останнього. Істотно знизиться і сповільниться абсорбція при лікуванні антацидами, глюкозаміном, аміноглікозидами. Аскорбінова кислота, навпаки, підвищить абсорбцію - таку інформацію містить про антибіотики «Арлет9raquo; Інструкція по застосуванню.

Ціна на медикамент коливається в залежності від дозування і регіону, але вони доступні широкому колу споживачів. Тому необхідно консультуватися з лікарем, а не самостійно поєднувати застосування антибіотика з іншими лікарськими засобами.

«Арлет9raquo; підсилює ефект непрямих коагулянтів за рахунок пригнічення кишкової мікрофлори, зменшення продукування вітаміну К і зниження протромбінового індексу. При паралельному прийомі з препаратами-антикоагулянтами важливо проводити постійний моніторинг показників згортання крові. Знижується ефективність пероральних засобів контрацепції.

НПЗП, діуретики та інші медпрепарати, що пригнічують канальцеву секрецію, підвищують концентрацію амоксициліну в крові.

Тандем «Арлет9raquo; з «Аллопуріном9raquo; може стати причиною розвитку екзантеми. Бактерицидні антибіотики призводять до синергізму дії, а медикаменти з бактеріостатичну механізмом впливу - до антагонізму.

З тієї причини, що лікарські засоби «Арлет9raquo; (Інструкція із застосування містить таку інформацію) з різною дозою амоксициліну включають в себе, тим не менш, однаковий обсяг клавулановоїкислоти (125 мг), треба мати на увазі, що дві таблетки по 250 мг амоксициліну зовсім не є еквівалентом 1 таблетки в 500 мг цієї речовини.

Також треба мати на увазі, що великі кількості амоксициліну можуть спровокувати псевдопозитивний відповідь при визначенні рівня глюкози в сечі в тому випадку, якщо для проведення аналізу застосовуються такі засоби, як реактив Бенедикта або розчин Фелінга. Краще в таких випадках користуватися ферментативними реакціями з глюкозидаз.

При застосуванні антибіотика курсами треба постійно проводити моніторинг стану функцій органів кровотворення, печінки, нирок. «Арлет9raquo; в рекомендованих обсягах не впливає на здатність керувати автомобілем і виконання робіт, що вимагають уваги і підвищеної швидкості психомоторних реакцій.

Діапазон цін і думка споживачів про препарат

Інформацію про можливі дозуваннях основних компонентів в складі медикаменту містить для «Арлет9raquo; (Таблетки) інструкція із застосування. Ціна, як уже говорилося раніше, залежить від дозування та регіону, в якому купується лікарський засіб. Наприклад, таблетки в плівковій оболонці в дозуванні 875 мг + 125 мг в Москві можна придбати за суму в діапазоні від 270 рублів до 310 (14 штук в упаковці). У Санкт-Петербурзі така ж упаковка обійдеться в 278-282 рубля.

Що стосується думки пацієнтів про лікарський засіб, тобто як позитивні, так і негативні відгуки про препарат. Велика група пацієнтів говорить про прекрасне ефекті при лікуванні захворювань ЛОР-органів і верхніх дихальних шляхів. Медикамент ефективно і швидко справляється з гайморитом, і період ремісії потім досить тривалий. Ефективність його при лікуванні бактеріальних інфекцій також підтверджена відгуками пацієнтів.

Негативні відгуки про лікарський засіб «Арлет9raquo; найчастіше є наслідком наявності у пацієнтів гіперчутливості до компонентів медикаменту. У таких випадках люди найчастіше говорять про відхилення у функціонуванні травного тракту, як-то: диспепсія, нудота і блювота, діарея. Про які-небудь більш важких відхиленнях інформації практично немає.

Однак варто сказати, що якщо це антибактеріальний засіб було призначено лікарем і їм же підібрана оптимальна доза, різного роду побічні відхилення проявляються вкрай рідко. Якщо щось подібне все ж сталося, доктор підбере схожий за впливом та ефективності аналог, благо фармацевтичний ринок Росії насичений антибіотиками з широким спектром впливу.

Арлета

Активна речовина: amoxicillin, clavulanic acid

Код АТС J01CR02

КФГ: Антибіотик групи пеніцилінів широкого спектра дії з інгібітором бета-лактамаз

Реєстр. номер: ЛС-002677

Дата реєстрації: 29.12.06

Власник рег. удост .: СИНТЕЗ ВАТ

ЛІКАРСЬКА ФОРМА, СКЛАД І УПАКОВКА

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, довгасті.

Допоміжні речовини: повідон (полівінілпіролідон), тальк, крохмаль 1500, кальцію стеарат, кремнію діоксид колоїдний (аеросил), целюлоза мікрокристалічна.

Склад оболонки: гіпромелоза (оксипропілметилцелюлоза), пропіленгліколь, титану діоксид, макрогол 4000 (поліетиленоксид 4000).

7 шт. - упаковки осередкові контурні (2) - пакети (1) - пачки картонні.

14 шт. - банки темного скла (1) - пачки картонні.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, довгасті.

Допоміжні речовини: повідон (полівінілпіролідон), тальк, крохмаль 1500, кальцію стеарат, кремнію діоксид колоїдний (аеросил), целюлоза мікрокристалічна.

Склад оболонки: гіпромелоза (оксипропілметилцелюлоза), пропіленгліколь, титану діоксид, макрогол 4000 (поліетиленоксид 4000).

7 шт. - упаковки осередкові контурні (2) - пакети (1) - пачки картонні.

14 шт. - банки темного скла (1) - пачки картонні.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, довгасті.

Допоміжні речовини: повідон (полівінілпіролідон), тальк, крохмаль 1500, кальцію стеарат, кремнію діоксид колоїдний (аеросил), целюлоза мікрокристалічна.

Склад оболонки: гіпромелоза (оксипропілметилцелюлоза), пропіленгліколь, титану діоксид, макрогол 4000 (поліетиленоксид 4000).

7 шт. - упаковки осередкові контурні (2) - пакети (1) - пачки картонні.

14 шт. - банки темного скла (1) - пачки картонні.

Опис препарату базується на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню.

Антибіотик широкого спектру дії; містить напівсинтетичний пеніцилін амоксицилін і необоротний інгібітор? -Лактамаз клавуланову кислоту. Клавуланова кислота забезпечує стійкий інактивований комплекс з цими ферментами і забезпечує стійкість амоксициліну до впливу? -Лактамаз, що продукуються мікроорганізмами.

Клавуланова кислота, подібна за структурою? -лактамних антибіотиків, має слабку власної антибактеріальну активність.

Препарат має широкий спектр антибактеріальної дії.

Активний відносно чутливих до амоксициліну штамів, включаючи штами, які продукують? -лактамази: аеробні грампозитивні бактерії - Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, Streptococcus bovis, Staphylococcus aureus (крім метицилін-резистентних штамів), Staphylococcus epidermidis (крім метицилін-резистентних штамів), Staphylococcus saprophyticus, Listeria spp., Enterococcus spp .; аеробні грамнегативні бактерії - Bordetella pertussis, Brucella spp., Campylobacter jejuni, Escherichia coli, Gardnerella vaginalis, Haemophilus influenzae, Haemophilus ducreyi, Klebsiella spp., Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Pasteurella multocida, Proteus spp., Salmonella spp., Shigella spp., Vibrio cholerae, Yersinia enterocolitica, Helicobacter pylori, Eikenella corrodens; анаеробні грампозитивні бактерії - Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Clostridium spp., Actinomyces israelii, Fusobacterium spp., Prevotella spp .; анаеробні грамнегативні бактерії - Bacteroides spp.

Основні фармакокінетичні властивості амоксициліну та клавуланової кислоти схожі.

Після прийому препарату внутрішньо обидва компоненти добре всмоктуються з шлунково-кишкового тракту, прийом їжі не впливає на ступінь всмоктування. Cmax в плазмі крові досягається через 1 год після прийому препарату і становить (в залежності від дози) для амоксициліну 3-12 мкг / мл, для клавуланової кислоти - близько 2 мкг / мл.

Обидва компоненти характеризуються добрим об'ємом розподілення у рідинах і тканинах організму (в т.ч. легені, середнє вухо, плевральна та перитонеальна рідини, матка, яєчники). Амоксицилін проникає також в синовіальну рідину, печінку, передміхурову залозу, мигдалики, м'язову тканину, жовчний міхур, секрет придаткових пазух носа, слину, бронхіальний секрет.

Амоксицилін і клавуланова кислота не проникають через гематоенцефалічний бар'єр при невоспаленних мозкових оболонках.

Активні речовини проникають через плацентарний бар'єр і в невеликій концентраціях виділяються з грудним молоком. Ступінь зв'язування з білками плазми крові низька.

Амоксицилін частково метаболізується, клавулановая кислота піддається, мабуть, інтенсивному метаболізму.

Амоксицилін виводиться нирками практично в незміненому вигляді шляхом канальцевої секреції та клубочкової фільтрації. Клавуланова кислота виводиться шляхом клубочкової фільтрації, частково у вигляді метаболітів. Невеликі кількості можуть виводитися через кишечник і легені.

T1/2 амоксициліну та клавуланової кислоти - 1-1.5 ч.

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках

При тяжкій нирковій недостатності T1/2 збільшується до 7.5 ч для амоксициліну і до 4.5 ч для клавуланової кислоти. Обидва компоненти видаляються гемодіалізом і незначні кількості - перитонеальним діалізом.

Лікування інфекційно-запальних захворювань, викликаних чутливими до препарату мікроорганізмами:

- інфекції верхніх відділів дихальних шляхів і ЛОР-органів (гострий і хронічний синусит, гострий і хронічний середній отит, заглотковий абсцес, тонзиліт, фарингіт);

- інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (у т.ч. гострий бронхіт з бактеріальною суперінфекцією, хронічний бронхіт, пневмонія);

- інфекції сечовивідних шляхів;

- інфекції шкіри та м'яких тканин;

- інфекції кісткової та сполучної тканини;

- інфекції жовчних шляхів (холецистит, холангіт);

Дорослим і дітям старше 12 років (або c масою тіла більше 40 кг) при легкому або середньотяжкому перебігуінфекції призначають по 1 таб. 250/125 мг кожні 8 год або по 1 таб. 500/125 мг кожні 12 год, в разі тяжкого перебігуінфекції та інфекцій дихальних шляхів - по 1 таб. 500/125 мг кожні 8 год або по 1 таб. 875/125 мг кожні 12 год.

Дітям молодше 12 років з масою тіла менше 40 кг доза препарату підбирається індивідуально на підставі рекомендованої схеми дозування (для амоксициліну) - 45 мг / кг / добу в 2 прийоми або 40 мг / кг / добу в 3 прийоми. Оптимальною лікарською формою препарату для дітей від 6 до 12 років є таблетки 500/125 мг при призначенні 2 раза / сут.

Максимальна добова доза клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) становить для дорослих - 600 мг, для дітей - 10 мг / кг маси тіла. Максимальна добова доза амоксициліну становить для дорослих - 6 г, для дітей - 45 мг / кг маси тіла.

Курс лікування становить 5-14 днів. Тривалість курсу лікування визначається лікарем. Лікування не повинно тривати більше 14 днів без повторного медичного огляду.

при одонтогенних інфекціях призначають по 1 таб. 250/125 мг кожні 8 год або 1 таб. 500/125 мг кожні 12 год протягом 5 днів.

при ниркової недостатності середнього ступеня тяжкості (КК 10-30 мл / хв) призначають по 1 таб. 500/125 мг кожні 12 год дорослим і 15 / 3.75 мг / кг маси тіла 2 рази / добу дітям до 12 років.

при ниркової недостатності тяжкого ступеня (КК менше 10 мл / хв) - по 1 таб. 500/125 мг кожні 24 год дорослим, дітям до 12 років - 15 / 3.75 мг / кг маси тіла 1 раз / сут.

при анурії інтервал між прийомами разових доз слід збільшити до 48 годин і більше.

Дорослим, які перебувають на гемодіалізі, слід призначати препарат в дозі по 1 таб. 500/125 мг або по 2 таб. 250/125 мг кожні 24 год. Для компенсації зниження концентрації амоксициліну та клавуланової кислоти в сироватці крові під час діалізу слід додатково приймати 1 дозу препарату під час сеансу діалізу і ще одну дозу в кінці сеансу.

Дітям, які перебувають на гемодіалізі, слід призначати препарат в дозі по 15 / 3.75 мг / кг маси тіла 1 раз / сут. Для компенсації зниження концентрації амоксициліну та клавуланової кислоти в крові під час діалізу слід додатково приймати 1 дозу препарату до початку сеансу діалізу і ще одну дозу після сеансу діалізу.

З боку травної системи: втрата апетиту, нудота, блювота, діарея; рідко - порушення функції печінки, підвищення активності АЛТ і АСТ; в одиничних випадках - холестатична жовтяниця, гепатит, псевдомембранозний коліт.

З боку центральної нервової системи: запаморочення, головний біль, оборотні гіперактивність і судоми.

З боку системи кровотворення: оборотне збільшення протромбінового часу, лейкопенія, оборотні агранулоцитоз і гемолітична анемія.

З боку сечостатевої системи: інтерстиціальнийнефрит, кристалурія.

Алергічні реакції: свербіж, кропив'янка, еритематозні висипання; рідко - мультиформна еритема, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок; в одиничних випадках - ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона.

Інші: розвиток суперінфекції (в т.ч. кандидоз).

- інфекційний мононуклеоз (в т.ч. при появі короподібного висипу);

- дитячий вік до 3 років;

- підвищена чутливість до антибіотиків групи пеніцилінів, цефалоспоринів;

- підвищена чутливість до амоксициліну або клавуланової кислоти.

З обережністю призначають препарат пацієнтам з печінковою недостатністю тяжкого ступеня, захворюваннями шлунково-кишкового тракту (в т.ч. коліт, пов'язаний із застосуванням антибіотиків групи пеніцилінів, в анамнезі), хронічною нирковою недостатністю.

Препарат з обережністю призначають при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Арлет можна застосовувати при вагітності, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

Амоксицилін і клавуланова кислота в невеликих кількостях виділяються з грудним молоком, тому при необхідності призначення препарату в період лактації необхідно вирішувати питання про припинення грудного вигодовування.

З обережністю застосовують препарат у пацієнтів з порушеннями функції печінки, в період лікування регулярно контролюють функцію печінки.

При курсовому лікуванні слід контролювати функції кровотворення, печінки та нирок.

У пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок потрібна адекватна корекція режиму дозування або збільшення інтервалів між прийомами препарату.

З метою зниження ризику розвитку побічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту слід приймати препарат під час їжі.

Оскільки таблетки комбінованого препарату 250 мг / 125 мг і 500 мг / 125 мг містять однакову кількість клавуланової кислоти (125 мг), то 2 таблетки по 250 мг / 125 мг не еквівалентні 1 таблетці 500 мг / 125 мг.

Високі концентрації амоксициліну дають псевдопозитивну реакцію при визначенні глюкози в сечі при використанні реактиву Бенедикта або розчину Фелінга (рекомендують застосовувати ферментативні реакції з глюкозидаз).

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Препарат в рекомендованих дозах не впливає на здатність керувати транспорту та управління складними механізмами.

симптоми: біль в животі, діарея, блювання; можливо також тривожне збудження, безсоння, запаморочення; в окремих випадках - судомні напади.

лікування: в разі недавнього прийому препарату (менш 4 ч) необхідно провести промивання шлунка і призначити активоване вугілля для зменшення всмоктування препарату; пацієнт повинен знаходиться під лікарським контролем, при необхідності проводять симптоматичну терапію. Ефективний гемодіаліз.

При одночасному застосуванні Арлет підсилює токсичністьметотрексату.

При одночасному застосуванні Арлета з алопуринолом підвищується ризик розвитку екзантеми.

При одночасному застосуванні Арлета з антацидами, глюкозаміном, проносними засобами, аміноглікозидами абсорбція уповільнюється, з аскорбіновою кислотою - підвищується.

При одночасному застосуванні Арлета з бактерицидними антибіотиками (в тому числі аміноглікозиди, цефалоспроріни, циклосерин, ванкоміцин, рифампіцин) проявляється синергізм дії; з антибіотиками з бактеріостатичну механізмом дії (в т.ч. макроліди, хлорамфенікол, лінкозаміди, тетрациклін, сульфаніламіди) - антагонізм.

При одночасному застосуванні Арлет підвищує ефективність дії непрямих антикоагулянтів за рахунок придушення кишкової мікрофлори, зниження синтезу вітаміну К і зниження протромбінового індексу. При застосуванні комбінованої терапії слід проводити динамічний контроль аналізів крові.

При одночасному застосуванні Арлет зменшує ефективність пероральних контрацептивів.

При одночасному призначенні Арлета з препаратами, в процесі метаболізму яких утворюється пара-амінобензойна кислота, етинілестрадіолом підвищується ризик розвитку проривних кровотеч.

Діуретики, алопуринол, фенілбутазон, НПЗЗ та інші лікарські засоби, що блокують канальцеву секрецію, підвищують концентрацію амоксициліну (клавулановая кислота виводиться в основному шляхом клубочкової фільтрації).

Препарат відпускається за рецептом.

Препарат слід зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° C. Термін придатності - 2 роки. Препарат не можна використовувати після закінчення терміну придатності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

36 − = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: