Аторис від чого ці ліки

Таблетки Аторис - від чого, інструкція, застосування

• Чи не використовують препарат при печінковій недостатності;

• При цирозі печінки, що виник з різних причин;

• При грудному вигодовуванні;

• Гіперчутливість до деяких компонентів лікарського засобу Аторис;

• Хвороби м'язової системи;

• Крім цього до вісімнадцятирічного віку застосування ліки теж протипоказано;

• Дефіцит або непереносимість лактози, а також синдром мальабсорбції галактози.

Аторис

Опис актуально на 22.12.2014

 • Латинська назва: Atoris
 • Код АТС C10AA05
 • Діюча речовина: Аторвастатин (Atorvastatin)
 • Виробник: KRKA (Словенія)

1 таблетка може включати 10; 20; 30; 40; 60; 80 мг аторвастатину, в якості активного інгредієнта.

Як додаткові інгредієнти:

 • таблетки по 10 і 20 мг включають: лаурилсульфат натрію, повідон, карбонат кальцію, МКЦ, натрію кроскармелоза, лактози моногідрат, магнію стеарат (оболонка - Opadry II HP 85F28751 білий);
 • таблетки за 40 мг включають: лаурилсульфат натрію, повідон К25, карбонат кальцію, МКЦ, натрію кроскармелоза, лактози моногідрат, кросповідон, магнію стеарат (оболонка - Opadry білий Y-1-7000);
 • таблетки по 30, 60 і 80 мг включають: моногідрат лактози, МКЦ, натрію кроскармелоза, гипролоза, кросповідон, гідроксид натрію, полісорбат 80, магнію стеарат (оболонка - Opadry II HP 85F28751 білий).

Препарат Аторис випускається у формі таблеток в оболонці (плівковою). Одна упаковка, в залежності від масового вмісту активного інгредієнта, може містити 10; 30; 60 або 90 таблеток.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Ліки Аторис, з активним інгредієнтом аторвастатин, є гиполипидемическим засобом, які належать до групи статинів. Першорядне значення в механізмі дії аторвастатину займає пригнічення роботи ферменту ГМГ-КоА-редуктази, який каталізує процес трансформації ГМГ-КоА в мевалоновую кислоту, що є раннім етапом реплікації холестерину. Таким чином, виявляється придушення самого холестерину, що призводить до активізації рецепторів ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) У тканинах і печінці. Завдяки цьому, частки ЛПНЩ зв'язуються і виводяться з плазми крові, що в свою чергу, призводить до зниження вмісту в ній холестерину ЛПНЩ.

антиатеросклеротическое дію Аторису проявляється внаслідок впливу аторвастатину на компоненти крові і стінки судин. аторвастатин пригнічує реплікацію изопреноидов, які є однією з причин зростання клітин внутрішньосудинної оболонки. Підсилює ендотелійзавісімих розслаблення судин кровоносної системи, знижує рівень аполіпопротеїну В, холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів, підвищує вміст аполіпопротеїну А і холестерину ЛПВЩ. також знижує плазмову в'язкість, активність процесів агрегації і згортання тромбоцитів. ефекти аторвастатину покращують гемодинаміку і нормалізують згортання крові, паралельно надаючи вплив на метаболізм макрофагів, блокуючи їх активізацію і запобігаючи розриви атеросклеротичних бляшок.

Як правило, терапевтична ефективність аторвастатину спостерігається після його 2-х тижневого прийому і досягає максимуму через місяць.

таблетки від холестерину Аторис доведено знижують частоту випадків ішемічних ускладнень, повторної госпіталізації і смертності.

всмоктування аторвастатину в шлунково-кишковому тракті здійснюється приблизно на 80%. Пропорційнодозі підвищується його концентрація в плазмі і ступінь всмоктування. В середньому Tmax спостерігається через 1-2 години. Tmax у жінок більше на 20%, а AUC у них же, нижче на 10%. Деякі відмінності фармакокінетики аторвастатину пов'язані з віком і статтю пацієнтів визнані незначними і не вимагають коригування доз препарату Аторис.

У пацієнтів, які страждають цирозом печінки, Tmax перевищує норму в 16 разів. Прийом їжі дещо знижує тривалість і швидкість абсорбції, проте не впливає на зміст холестерину ЛПНЩ.

аторвастатин виявляє низьку біодоступність, приблизно 12% і системну біодоступність гнітючої активності по відношенню до ГМГ-КоА-редуктази, близько 30%.

Середні показники Vd аторвастатину дорівнюють 381 літрам. Зв'язок з білками плазми відбувається на 98%. аторвастатин не проходить крізь гематоенцефалічний бар'єр, характеризується переважно печінковим метаболізмом за участю цитохрому Р450 і виділенням активних метаболітів, завдяки яким здійснюється 70% фармакологічної активності Аторису.

Показання до застосування Аторису

Показання до застосування Аторису трохи відрізняються в залежності від масового вмісту в таблетках аторвастатину.

Аторис 10 мг і Аторис 20 мг:

 • первинна гіперліпідемія IIa і IIb типів відповідно до класифікації Фредриксона, в тому числі полігенна гіперхолестеринемія, змішана гіперліпідемія, гетерозиготна сімейна гіперхолестеринемія, для зниження рівня загального холестерину, аполіпопротеїну B, холестерину ЛПНЩ, тригліцеридів у крові;
 • сімейна гомозиготна гіперхолестеринемія, для зниження рівня загального холестерину, аполіпопротеїну B, холестерину ЛПНЩ, як доповнення до дієтотерапіїі іншим немедикаментозним методам лікування.

Аторис 30, 40, 60, 80 мг:

 • первинна гіперхолестеринемія (несімейнаі сімейна гетерозиготна гіперхолестеринемія II типу згідно з класифікацією Фредриксона;
 • змішана (Комбінована) гіперліпідеміяIIa і IIb типів відповідно до класифікації Фредриксона,
 • дисбеталіпопротеїнемія III типу за класифікацією Фредриксона (як доповнення до дієтотерапії);
 • резистентна до дієти ендогенна сімейна гіпертригліцеридемія IV типу за класифікацією Фредриксона;
 • сімейна гомозиготна гіперхолестеринемія, як доповнення до дієтотерапіїі іншим немедикаментозним методам лікування.

Все дозування Аторису призначаються:

 • з метою первинної профілактики серцево-судинних патологій у пацієнтів без проявів ІХС, але з можливістю її розвитку через існуючі факторів ризику, включаючи вік після 55 років, артеріальну гіпертензію, нікотинову залежність, цукровий діабет, знижений вміст в плазмі холестерину ЛПВЩ, генетичну схильність;
 • з метою вторинної профілактики серцево-судинних патологійу пацієнтів з діагностованою ІХС, для зниження ускладнень, включаючи інфаркту міокарда, смертність, інсульт, повторну госпіталізацію, пов'язану зі стенокардієюта необхідністю в реваскуляризації.
 • патології скелетних м'язів;
 • гіперчутливість до аторвастатину, іншим інгредієнтам Аторису або до їх комбінації;
 • печінкова недостатність;
 • патологію печінки в стадії загострення (в тому числі алкогольнийабо активний хронічні гепатити);
 • дефіцит лактази, непереносимість лактози і синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції;
 • цирози печінки різного походження;
 • підвищений рівень печінковихтрансаміназ нез'ясованого походження, який більш ніж в 3 рази перевищує норму;
 • вік до 18 років;
 • періодигрудного вигодовуванняі вагітності.

Центральна і периферична нервові системи:

Таблетки Аторис, інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

Інструкція по застосуванню Аторису рекомендує, до початку терапії з його застосуванням, перевести пацієнта на дієту, яка забезпечить зниження рівня ліпідів у крові. Дієту слід дотримуватися протягом усього терміну лікування. Перед початком прийому Аторису варто постаратися досягти контролю гіперхолестеринемії за допомогою виконання фізичних вправ і зниження ваги у пацієнтів, які страждають на ожиріння, а також за допомогою проведення лікування основного захворювання.

Таблетки Аторису приймають всередину (перорально), після їжі або натщесерце. Рекомендують починати терапію з щоденної одноразової дози 10 мг, після чого, в залежності від ефективності початкової дози і в разі потреби її збільшення, призначають більш високу дозу - 20 мг, 40 мг і так аж до 80 мг. Ліки Аторис, в кожній з дозувань, приймають один раз на добу, у зручний для пацієнта одне і те ж час дня. Терапевтичний ефект спостерігається після двотижневого застосування препарату, з розвитком його максимальної ефективності після чотирьох тижнів. У зв'язку з цим, коригування доз Аторису проводиться не раніше його чотиритижневого прийому, з урахуванням ступеня ефективності попередньої дози. Максимально можлива добова доза Аторису дорівнює 80 мг.

для терапії змішаній гіперліпідемії IIb типу і первинної (полігенною і спадкової гетерозиготной) гіперхолестеринемії IIа типа, рекомендують прийом Аторису в дозі 10 мг, зі збільшенням дози після чотиритижневого прийому, в залежності від ефективності початкової дози та індивідуальної чутливості кожного пацієнта.

Для лікування спадкової гомозиготной гіперхолестеринемії, в залежності від тяжкості її проявів, підбір початкових доз проводять індивідуально, в діапазоні як при інших типах гіперліпідемії.

У більшості пацієнтів з спадкової гомозиготной гіперхолестеринемією спостерігається оптимальна ефективність Аторису в добовій одноразової дозі 80 мг.

Препарат Аторис призначають в якості додаткового лікування до інших методів терапії (наприклад, плазмаферез) Або в якості основної терапії, в разі неможливості проведення лікування іншими методами.

Пацієнти з патологіями нирок і в літньому віці не потребують коригування доз препарату.

хворим з захворюваннями печінки призначення Аторису можливо з особливою обережністю, так як в цьому випадку спостерігається уповільнення виведення аторвастатину з організму. Терапія проводиться під контролем лабораторних і клінічних показників і в разі значного підвищення рівнятрансаміназ зі зниженням дози або з повною відміною препарату.

при передозуванні аторвастатином необхідне проведення ряду спільних заходів, серед яких: моніторинг життєвих функцій і їх підтримка, подальше попередження всмоктування препарату (прийом сорбентів, промивання шлунка, призначення проносних коштів).

У рідкісних випадках спостерігали тяжку побічну прояв передозування - міопатію з подальшим рабдомиолизом і розвитком ниркової недостатності. В даному випадку прийом Аторису негайно припиняють, а пацієнтові вводять гідрокарбонат натрію і діуретик. При необхідності проводять процедуру гемодіалізу. Для усунення гиперкалиемии, як наслідки рабдомиолиза, виробляють в / в ін'єкцію кальцію глюконату або кальцію хлориду, инфузионное вливання глюкози з інсуліном, призначення калійобменних смол. зв'язок аторвастатину з білками плазми досить значна, в зв'язку з чим, процедура гемодіалізу щодо малоефективна.

Одночасний прийом Аторису з нікотиновою кислотою і фібратами в липидснижающих дозах (більше 1 г / день), а також 40 мг аторвастатину і 240 мг дилтіазему, теж призводять до підвищення концентрації в крові аторвастатину.

Комбінування Аторису з колестиполом, також знижує концентрацію аторвастатину в крові на 25%, але має більшу терапевтичним ефектом, в порівнянні з одним Аторисом.

Через підвищений ризик зниження вмісту стероїдних ендогенних гормонів, необхідна обережність при одночасному призначенні Аторису з препаратами, які знижують рівень стероїдних ендогенних гормонів (в тому числі спіронолактон, кетоконазол, циметидин).

Пацієнти, паралельно отримують Аторис в дозі 80 мг і дигоксин, повинні перебувати під постійним наглядом, так як дана комбінація призводить до підвищення концентрації в крові дигоксину, приблизно на 20%.

аторвастатин може посилювати всмоктування оральних контрацептивів (етинілестрадіолу, норетіндрону) І відповідно їх концентрації в плазмі, що може зажадати призначення іншого протизаплідний засіб.

Поєднується призначення Аторису і варфарина, на початку застосування, може посилити дію останнього по відношенню до показників згортання крові (зниження ПВ). Даний ефект згладжується після 15-ти денний спільної терапії.

Одночасний прийом 10 мг амлодипіну і 80 мг аторвастатину не призводить до зміни фармакокінетики останнього в рівноважному стані.

Описані випадки формування рабдомиолиза у пацієнтів, які паралельно брали Аторис і фузідовая кислоту.

Застосування Аторису з естрогенами і гіпотензивними препаратами, в межах замісної терапії, не виявило ознак небажаної взаємодії.

Сік грейпфрута, в обсязі 1,2 л в день, в період терапії Аторисом може привести до підвищення вмісту препарату в плазмі, в зв'язку з чим, слід обмежити його споживання.

Для придбання будь дозування препарату Аторис необхідний рецепт лікаря.

Лікарський засіб Аторис відноситься до списку Б. Температура зберігання таблеток не повинна перевищувати 25 ° С.

Все дозування Аторису можуть зберігатися, в оригінальній упаковці, на протязі 2-х років.

Перед призначенням Аторису необхідно призначити пацієнтові гіпохолестеринемічну дієту, дотримувану на всьому протязі подальшої терапії.

Протягом всього курсу терапії Аторисом може спостерігатися підвищення в сироватці крові рівня печінкових ферментів. Дане підвищення, в більшості випадків незначна, однак вимагає контролю через 1,5 і 3 місяці лікування, а також при кожному збільшенні дози препарату. У разі триразового збільшення рівня ACT і / або AЛT терапію припиняють.

Прийом Аторису може привести до збільшення активності амінотрансфераз і КФК.

Жінки репродуктивного віку, які не використовують надійних засобів контрацепції, не повинні приймати препарат Аторис. При плануванні вагітності, пацієнтка, яка приймає Аторис, зобов'язана припинити його прийом мінімум за 30 діб до запланованої вагітності.

при прояві слабкості в м'язах або непояснених болів, особливо, що супроводжуються лихоманкою або нездужанням, слід негайно повідомити про це лікаря.

У разі виявлення клінічних проявів міопатії рекомендують визначити концентрації КФК в плазмі і при 10-кратно підвищеному рівні припинити лікування Аторисом.

На тлі прийому Аторису зрідка спостерігали розвиток атонического фасциита, з недоведеною, але можливого причинного зв'язком.

Препарат Аторис включає лактозу, тому протипоказаний його прийом при дефіциті лактази, непереносимості лактози і синдромі глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Під час терапії Аторисом, при проведенні точних або небезпечних робіт, а також при водінні автомобіля, слід дотримуватися обережності.

Аналоги Аторису представлені препаратами близькими до нього за своїм механізмом дії. Самими поширеними аналогами є:

Ціна аналогів досить різноманітна і залежить від виробника, масового змісту активного інгредієнта і кількості таблеток. так таблетки симвастатин 10 мг №28 можна купити за 250-300 рублів, а Крестор 10 мг №28 за 1500-1700 рублів.

Синонімами Аторису є препарати, які включають до свого складу той же активний інгредієнт - аторвастатин:

Торвакард або Аторис - що краще?

Слід зазначити, що обидва препарати містять в якості активного інгредієнта - аторвастатин, в зв'язку з чим, мають одними фармацевтичними ефектами. Препарат Аторис випускається компанією КРКА (Словенія), а препарат Торвакард компанією Зентіва (Чехія). Обидві фірми-виробники досить відомі і мають досить хорошою репутацією, що робить ці препарату практично однозначними. єдиною відмінністю Торвакарду є дозування його таблеток, яка максимально становить 40 мг, тоді як деякі патологічні стани вимагають прийому доз аторвастатину 80 мг, що може доставляти деякі незручності самого прийому таблеток.

Ліпримар або Аторис - що краще?

Також як і в ситуації з Торвакардом, ліпримар є синонімом Аторису, тобто, як активного інгредієнта містить той же речовина - аторвастатин. Обидва препарати мають однакові показаннями, особливостями застосування, протипоказаннями, побічними ефектами і т.д. дозування аторвастатину повторюють дозування Аторису за винятком таблеток 30 мг. Компанія виробник аторвастатину - Пфайзер (Ірландія), що само по собі говорить про високу якість продукту.

Варто зауважити, що ліпримар це оригінальний препарат аторвастатину, а всі інші, в тому числі і Аторис, є його дженериками. На думку деяких фахівців, препарат дженерик за визначенням не може перевершувати оригінал і найчастіше гірше його за якістю. Інші експерти стверджують, що при виборі оригінального препарату третину його вартості складається лише з назви виробника, тобто пацієнт переплачує тільки за гучне ім'я компанії. В даному випадку краще покластися на думку і досвід Вашого лікаря.

Дослідження ефективності Аторису і безпеки його застосування у дітей не проводилися, від чого таблетки Аторис протипоказані до 18 років.

Відгуки про Аторисом

У більшості випадків відгуки про Аторисом, як лікарів, так і пацієнтів позитивні, зі згадуванням різних найчастіше слабовираженних побічних ефектів, без яких, на жаль, не обходиться жодна терапія. Варто зазначити, що лікування Аторисом має призначатися тільки лікарем і проходити під його постійним контролем. Для позитивного результату терапії пацієнту необхідно строго дотримуватися режиму лікування, дієту, фізичні вправи та інші рекомендації свого лікуючого лікаря.

В аптеках Росії вартість препарату сильно коливається, наприклад ціна Аторис 10 мг №30 може варіювати в межах 400-600 рублів, ціна Аторис 20 мг №30 від 450 до 1000 рублів, таблеток по 40 мг №30 від 500 до 1000 рублів.

Купити таблетки в Україні можна в середньому: 10 мг №30 - 140 гривень; 20 мг №30 - 180 гривень; 60 мг №30 - 300 гривень.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, фармацевтичний факультет, вищою фармацевтичною освітою - спеціальність «Провізор».

Досвід роботи: Робота в аптечних мережах «Конекс» і «Біос-Медіа» за спеціальністю «Фармацевт». Робота за фахом «Провізор» в аптечній мережі «Авіценна» міста Вінниця.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Показання до застосування Аторису

Аторис відноситься до лікарських препаратів, які здатні знижувати кількість ліпідів в крові.

Основа препарату - компонент аторвастін - речовина, яка знижує активність ферменту ГМК-редуктази.

Під дією цього компонента в організмі відбувається блокування синтезу холестерину, в результаті чого збільшується кількість рецепторів низької щільності на клітинах печінки, відбувається посилення зв'язки холестерину липопротеинами і знижується його кількісне значення в крові і плазмі.

Застосування даного фармакологічного препарату призводить до різкого зниження рівня холестерину ліпопротеїнів низької рівня щільності в плазмі.

Антиатеросклеротическое вплив кошти зростає за рахунок здатності речовини аторвастіна впливати на метаболізм макрофагів і інгібування синтезу изопреноидов, які викликають проліферацію клітин шару судин.

Таким чином, ліки покращує гемодинаміку, надаючи противосклеротическое дію і знижуючи ризик прориву антисклеротичну бляшок.

Читайте далі - показання до застосування аторвастатину. Коли варто призначати цей засіб?

У статті (тут) показання до застосування і ціна на Панангин.

Після прийому препарату перорально активна речовина абсорбується в шлунково-кишковому тракті. Біодоступність ліки становить приблизно 12%, це пов'язується з інтенсивністю 1-го кола метаболізму. Найбільшу концентрацію в крові можна спостерігати через 2-5 годин після застосування. Вживання їжі сприяє уповільненню абсорбції ліки, але не впливає на ефективність аторвастіна.

Для Атоіріса характерна велика ступінь зв'язування з білками плазми (приблизно 98-99%). Виведення засобу відбувається переважно з калом, тільки незначна частина виводиться нирками (близько 2%). Період напіввиведення речовини аторвастіна - приблизно 14-16 годин.

Препарат застосовують для проведення терапії у пацієнтів:

 • з первісними показниками ступеня гіперліпідемії,
 • з діагнозом "гетерозиготна гіперхолестеринемія (сімейна)",
 • з гомозиготною гіперхолестеринемією (сімейної) на тлі підвищеного рівня холестерину,
 • зі змішаною формою гіперліпідемії,
 • з дисбеталіпопротеїнемією як доповнення до дієти,
 • із захворюваннями серцевої системи на тлі дисліпідемії,
 • з вторинною профілактикою виключення сумарного ризику смерті.

Препарат протипоказаний до застосування в таких ситуаціях:

 • понад чутливість до складових компонентів кошти,
 • лактозная недостатність,
 • порушення абсорбції глюкозо-лактози,
 • галактоземии,
 • пацієнтам з гострими формами захворювань нирок,
 • пацієнтам з деякими захворюваннями скелетних м'язів,
 • виключається застосування для лікування вагітних жінок,
 • виключити терапію дітей до 10-ти річного віку, тому як немає даних про лікування дітей Аторисом,
 • виключити застосування алкогольних напоїв в період лікувальної терапії даними ліками,
 • під час керування авто або управління складними механізмами.

Даний лікарський засіб має велику кількість небажаних ефектів на організм:

 • нервова система: В 3-х відсотках випадків виявляється безсоння і запаморочення, рідше цієї цифри виявляються астенія, головний біль, сонливість, нездужання, амнезія, дивні сновидіння, невропатія, парестезія, емоційна лабільність, депресія, повна або часткова втрата свідомості;
 • органи відчуттівРідко зустрічаються, але зафіксовані дзвін у вухах, легке порушення акомодації, можливі сухість кон'юнктиви, глаукома, глухота, втрата смакових відчуттів або збочений смак;
 • серцева система: Болі в грудній області, вазодилатація, серцебиття, головний біль, підвищення рівня артеріального тиску, аритмія, флебіт, стенокардія;
 • система кровотворення: Лімфаденопатія, анемія, тромбоцитопенія;
 • система дихання: Риніт, бронхіт, пневмонія, носова кровотеча, бронхіальна астма;
 • травна система: Печія, нудота, діарея, запори, біль у шлунку, метеоризм, анорексія, біль в області живота, підвищення або зниження апетиту, відрижка, дисфагія, стоматит, глосит, езофагіт, виразка, гепатит, гастроентерит, панкреатит, порушення роботи печінки, кровоточивість ясен, ректальні кровотечі;
 • опорно-руховий апарат: Бурсит, судоми м'язів, міозит, артрит, артралгія, міопатія, кривошия, контрактура суглобів, м'язовий гіпертонус;
 • сечостатева система: Урогенітальні інфекції, дизурія, периферичні набряки, затримка сечовипускання або нетримання сечі, гематурія, нефрит, вагінальні кровотечі, метрорагія, нефроуролітіаз, зниження рівня лібідо, епідидиміт, імпотенція, порушення в еякуляції;
 • шкірні покривиЧасто зустрічається алопеція (облисіння), підвищене потовиділення (гіпергідроз), ксеродермія, екзема, а також можливі алергічні реакції на аторвастатин у вигляді свербежу, шкірної висипки, контактного дерматиту, в рідкісних випадках - ангіоневротичний набряк, кропив'янка, набряк обличчя, анафілаксія;
 • інші: Збільшення маси тіла, мастодиния, гінекомастія.

Перед початком проведення терапії лікарським засобом необхідно в обов'язковому порядку визначити гиполипидемическую дієту, яку пацієнт зобов'язаний дотримуватися весь період лікування.

Приймається Аторис всередину незалежно від вживання їжі.

Початкова дозування - щодня по 10 мг. Залежно від ефекту, що досягається доза може в особливих випадках збільшуватися до 80-ти грам. Ліки приймається один раз на добу, але бажано завжди в один і той же час.

Терапевтичний ефект можна спостерігати і відчувати через 14 днів після початку лікування, а максимальний ефект - приблизно через 4 тижні.

При захворюванні "гомозиготна спадкова гіперхолестеринемія" діапазон вживаних доз такої, як при інших типах гіперліпідемії, причому початкова доза підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

У пацієнтів похилого віку, а також страждають на ниркову недостатність дозу не коригують.

Хворі з порушенням роботи печінки Аторис призначають обережно, тому як виведення препарату з організму проводиться повільно. У таких ситуаціях необхідно контролювати лабораторні та клінічні показники, а при виявленні патологій дозу зменшують або взагалі припиняють прийом.

Клінічні дослідження і аналізи на ефективність і безпеку застосування ліків у дітей немає, тому призначатися даний засіб може виключно лікарем.

Обережно призначають і застосовують ліки при одночасному прийомі алкоголю, при захворюваннях печінки. Підвищення вироблення печінкових ферментів в крові спостерігається під час лікування даним ліками, але лякатися цього не варто - таке підвищення незначно і не вимагає особливих клінічних досліджень.

Рекомендується контролювати активність вироблення печінкових ферментів до початку лікування, а потім в ході лікування - регулярно.

Аторис має в складі лактозу, тому його не призначають хворим зі спадковою непереносимістю галактози або дефіцитом ферментів лактази.

7. Взаємодія з іншими ліками

Паралельне застосування речовини аторвастіна з іншими ліками може викликати неприємні реакції:

 • з антибіотиками (кларитроміцин, Еритроміцином, Далфопрістіном, хінупристин), з інгібіторами (індинавір, ритонавір), з протигрибковими ліками (Флуконазолом, ітраконазол, кетоконазол) може призводити до значного збільшення концентрації речовини Аторвастін в сироватці крові, - це збільшує ризик розвитку міопатії, а також ниркової недостатності,
 • одночасне застосування Аторису і Дилтіазему призводить до підвищеної концентрації аторвастіна в крові,
 • інгібітори білка (Циклоспорин) збільшує біодоступність Аторису,
 • прийом з антацидами знизить концентрацію аторвастіна в крові,
 • Аторис і Колестипол - такий тандем різко знижує аторвастін на чверть, однак ефект від терапії вище, ніж від одного аторвастіна,
 • одночасний прийом з оральними контрацептивами (наприклад, з норетиндроном і етинілестрадіолу) посилить всмоктування контрацептивів і підвищує їх вміст у крові,
 • Аторис + Терфенадин - клінічних змін не виявлено.

Зберігають протягом 2-х років, після чого залишки лікарського засобу утилізують.

Зверніть увагу - інструкція на Валосердін. Детальний опис препарату!

В новини (тут) побічні дії на Афобазол.

Вартість даного препарату:

 • в Росії - от 357 до 413 рублів,
 • в Україні - від 90 до 113 гривень.

Розглянутий фармакологічний препарат має багато аналогів, які надають рівне дію, однак ціна на такі ліки можуть бути трохи вище або нижче - залежить від виробника.

 1. Торвакард. Діюча речовина цих ліків аналогічно Аторисом - аторвастатин. Є аналогом, проте терапевтичний ефект трохи вище. Вартість Торвакарду - в Росії 1200 - 1300 рублів, в Україні - 314-425 гривень, що практично в три рази дорожче.
 2. ліпримар. Діюча речовина цього препарату - також аторвастатин, причому показання, протипоказання, побічні ефекти абсолютно аналогічні Аторисом. Вартість на дані ліки варіюється в межах: в Росії - від 350 до 410 гривень, в Україні - 95 до 120 гривень.
 3. Синаторій. Лікарський препарат є повним аналогом Аторису, надаючи аналогічну дію на організм людини. Якщо Аторис не рекомендується застосовувати дітям до 10 років, то Синаторій виключає таке прийом дітям до 18-ти років через відсутність досліджень.

Відгуки про застосування препарату Аторис в основі своїй є позитивними, пацієнти відзначають поліпшення в стані здоров'я протягом тривалого терміну навіть після скасування кошти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 6 = 3