атропін аналог

Атропін - інструкція із застосування, показання, механізм і час дії, побічні ефекти і ціна

Фармакологічний препарат Атропін є алкалоїд, сильнодіючий лікарський засіб, який впливає на центральні і периферичні М-холінорецептори. Речовина рослинного походження, міститься в рослинах групи пасльонових (наприклад, в дурмані, степові). Медикамент вперше був синтезований і використаний в 1901 році німецьким фармацевтом Річардом Вильштеттером.

Сульфат атропіну відноситься до групи антихолінергічних фармакологічних препаратів. Являє собою кристалічний або зернистий порошок білого кольору, без запаху. Легко розчиняється як у воді, так і в спирті. Речовина вибірково блокує холінорецептори, внаслідок чого вони стають нечутливими до медіатора постгангліонарних синапсів, ацетилхоліну. Лікарський засіб гальмує секрецію ендокринних і екзокринних залоз, збільшує частоту серцевих скорочень і зменшує тонус гладких елементів органів і судин.

сульфат атропіну - 10 мг;

3

гідрохлорид натрію до 10 мл;

Розчин для ін'єкцій

сульфат атропіну - 150 мг;

вода стерильна для ін'єкцій або натрію гідрохлорид до 200 мл

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Атропін - це алкалоїд, блокатор М-холінорецепторів. Надає дію як на центральні, так і на периферичні рецептори. Препарат перешкоджає дії ацетилхоліну, скорочує виділення слини, поту, шкірного сала, шлункового соку. Сульфат атропіну значно знижує тонус мускулатури порожнистих внутрішніх органів (бронхів, жовчних проток і міхура, сечового міхура та ін.), Але підвищує тонус сфінктерів.

Препарат викликає розширення зіниці і утрудняє відтік внутрішньоочної рідини, внаслідок чого внутрішньоочний тиск підвищується. У терапевтичний дозуванні викликає параліч акомодації зіниці, деякий стимулюючий вплив на центральну нервову систему. При введенні великої кількості ліків виникає нервове і психічне збудження, слухові і зорові галюцинації, іноді коматозний стан.

Після внутрішньовенного введення, максимальна концентрація речовини в плазмі крові досягається через 2-4 хвилини, а після внутрішньом'язового - протягом півгодини. Біодоступність ліки становить від 90 до 100% (в залежності від способу введення). Зв'язок з білками крові здійснюється приблизно на 40%. Ліки рівномірно розподіляється в тканинах організму. Період напіввиведення медикаменту становить від 2 до 5 годин. Лікарський засіб розпадається на метаболіти в тканинах печінки, після чого повністю виводиться нирками протягом 20-25 годин.

1

Лікарський засіб показано для комбінованої терапії виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, пилороспазме, жовчнокам'яної хвороби, спазмах тонкого кишечника і сечовивідних шляхів, рецидивуючої бронхіальній астмі, брадикардії внаслідок підвищення тонусу блукаючого нерва і для проведення рентгенологічних досліджень шлунково-кишкового тракту.

Застосовують медикамент перед оперативними втручаннями як препарат, що попереджає бронхоспазми, що знижує секрецію залоз, зменшує рефлекторні реакції і побічні ефекти, зумовлені збудженням блукаючого нерва. Крім того, Атропін - це специфічний антидот при інтоксикаціях холиномиметическими і антіхолінестеразнимі речовинами.

Медикамент сприяє розширенню зіниць і знижує відтік рідини з камери очі. В результаті чого збільшується внутрішньоочний тиск, відбувається параліч акомодації, який може знижувати гостроту зору на малій відстані, працювати з паперами і книгами, сідати за кермо транспортного засобу під час лікування ліками не рекомендується.

Очні краплі добре всмоктуються через кон'юнктивальний мішок. Розслаблення м'яза, яка фіксує кришталик, відбувається через 3-4 хвилини після попадання ліки на слизову. Внаслідок того, що внутрішньоочний тиск збільшується, Атропін при глаукомі слід використовувати з обережністю через високого ризику розвитку загострень і ускладнень. Краплі широко застосовуються для розширення зіниці при інструментальних діагностичних дослідженнях і в наступних випадках:

 • для забезпечення функціонального спокою при деяких запальних процесах;
 • при травмі очей;
 • інфекції слізних проток;
 • при спазмі капілярів сітківки;
 • для розслаблення рухових м'язів очей, для прискорення відновлення функцій зору;
 • при схильності до утворення тромбів в судинах очі.

Медикамент в психіатричній практиці використовується для лікування гострих нападів психозу при алкогольному делірії або хронічних хворобах. Лікування передбачає введення пацієнту великих доз препарату (т.зв. атропінокоматозная терапія): спочатку виконується внутрішньом'язово укол 50 -100 мг 1% або 2,5% розчину лікарського засобу з подальшим підвищенням дозування при подальших ін'єкціях до розвитку у хворого коматозного стану.

Через 20-30 хвилин після ін'єкції настає сон, потім кома, яка триває протягом 3-4 годин. Цей стан супроводжується яскраво вираженими морфологічними і неврологічними розладами, внаслідок чого потрібно акуратність і уважність при цьому методі лікування. Такий метод терапії психозів має обмежене застосування через серйозні побічні ефекти.

Інструкція по застосуванню Атропіну

Спосіб застосування, дозування і тривалість медикаментозної терапії лікарським засобом визначає лікуючий лікар в залежності від тяжкості стану пацієнта, віку, ваги і статі, наявності супутніх гострих і хронічних захворювань і необхідності прийому інших фармакологічних препаратів. Крім того, слід враховувати наявність схильності до алергічних реакцій.

Медикамент для лікарської терапії в офтальмології застосовується так: по 1-2 краплі 1% -го розчину закапують в уражене око, по 2-3 рази на добу з дотриманням інтервалу 6-7 годин. Для проведення діагностики застосовують 0,1% -й розчин:

 • субкон'юнктівально - по 0,2-0,5 мл;
 • парабульбарно - по 0,3-0,5 мл.

Фармакологічний препарат підшкірно і внутрішньом'язово вводять по 0,5-1,0 мл 0,1% розчину по 2-3 рази на добу залежно від захворювання. Показаннями для такого застосування є:

 • виразкова хвороба;
 • ерозії слизової стінки шлунка;
 • бронхіальна астма.

При інтоксикації холиномиметиками і антіхолінестеразнимі препаратами 0,1% -ний розчин вводять внутрішньовенно в кількості 2 мл або 5 мл одноразово, згідно зі схемою антидотной терапії цих отруєнь, з урахуванням застосування Атропіну одночасно з реактиваторами холінестерази. При відсутності клінічного введення медикаменту повторюють в тому ж дозуванні.

Препарат застосовують в анестезіології, або перед наркозом і операцією або під час проведення операції, з метою зменшення секреції слинних і бронхіальних залоз, попередження ларингоспазма, а також для послаблення рефлекторних реакцій. Атропін в ампулах використовують для премедикації в дозуванні 2 мл 0,5% -го розчину, при наявності показань кількість медикаменту збільшується.

При використанні крапель дію лікарського засобу може тривати до 10 діб. Ефект застосування розчину для премедикації перед хірургічним втручанням зберігається на протязі від декількох годин до декількох діб. При використанні медикаменту для тривалого лікування, його дія триває від декількох тижнів до 2-3 місяців після припинення терапії.

Медикамент слід застосовувати з обережністю при захворюваннях серцево-судинної системи, при яких неприпустимо збільшення частоти серцевих скорочень: ішемічна хвороба серця, хронічна серцева недостатність, підвищений артеріальний тиск, мітральний стеноз і вроджені пороки. Атропін слід використовувати під контролем лікаря при тиреотоксикозі, рефлюкс-езофагіті, печінкової і ниркової недостатності, збільшення простати без обструкції сечовивідних шляхів, дитячому церебральному паралічі, пошкодженнях головного мозку.

Використання Атропіну сульфату з інгібіторами моноаміноксидази спричиняє порушення серцевого ритму, з хінідином, новокаїнамід - спостерігається накопичення холинолитического ефекту і отруєння препаратами. При одночасній терапії з димедролом його дія посилюється. Під впливом медикаменту октадина можливий розвиток важкої брадикардії. Внаслідок того, що Атропін пригнічує перистальтику, зменшується всмоктування всіх ліків, які були прийняті перорально.

При місцевому використанні, можлива гіперемія і набряк повік шкіри, кон'юнктиви, очного яблука, підвищений внутрішньоочний тиск, світлобоязнь, повний параліч акомодації, мідріаз. З системних побічних дій відзначають тахікардію, порушення ритму серця, головний біль, запаморочення, порушення свідомості, сухість в порожнині рота, атонія сечового міхура, порушення сечовипускання, запори внаслідок зниження перистальтики кишечника.

Серед симптомів передозування лікарського препарату виділяють виражену сухість у роті (ксеростомія), яка часто супроводжується палінням в ротовій порожнині, утрудненням і болем при ковтанні, світлобоязню, гіперемією, сухістю шкірних покривів і слизових, тахікардією, підвищеним артеріальним тиском. Нерідко відзначається значний вплив препарату на центральну нервову систему: занепокоєння, галюцинації, марення. Такі стани в деяких випадках можуть мати летальні наслідки (при пригніченні парасимпатических центрів дихання).

Для того щоб зменшити токсичний ефект алкалоїду на центральну нервову систему, необхідно використовувати фізіологічний антидот Атропіну - Прозерін. Крім того, показано внутрішньовенне введення лазиксу або Фуросеміду одночасно з глюкозою, аскорбіновою кислотою і фізіологічним розчином для форсованого діурезу, виведення надлишків препарату з організму.

Застосування атропіну необхідно виключити при деяких видах глаукоми, органічних ураженнях клапанів і камер серця або судин, гіпертрофії або пухлинах передміхурової залози різної етіології, атонії стінок сечового міхура, кишечника, хронічних захворювань нирок (пієлонефрит, гломерулонефрит), виснаженні організму. З обережністю слід використовувати лікарський засіб при лихоманці, особливо у дітей, осіб похилого віку та хворих з порушенням функціонування печінки.

Лікарський засіб необхідно зберігати подалі від прямих сонячних променів, в приміщеннях, в яких підтримується постійний температурний режим. Медикамент відпускається з магазинів, аптек за рецептом лікаря. Термін зберігання препарату становить 18 місяців.

Якщо застосування Атропіну виключено внаслідок наявності у пацієнта протипоказань, призначають такі аналоги лікарського засобу:

 1. Гиосциамін. Аналог Атропіну, рослинного походження, який відноситься до групи М-холіноблокаоров. Випускається у формі крапель для очей, розчину для ін'єкцій.
 2. Іріфрін. Очні краплі, які широко застосовуються в офтольмалогіі для розширення зіниці, звуження судин і зменшення внутрішньоочного тиску. Іріфрін заснований на речовині фенілефрин, яке відноситься до групи симпатоміметиків.

Вартість залежить від ступеня якості очищення його діючих речовин. На ціну може впливати те, в якій аптеці або магазині він продається. Ознайомтеся з вартістю фармакологічного препарату:

Де купити препарат, м.Москва

Розчин для ін'єкцій, 10 ампул

Порошок для приготування розчину ін'єкцій, 10 ампул

Маргарита, 34 роки

Мені окуліст закапав засіб Атропін, щоб обстежити очне дно. Через нього я півтора тижні майже нічого не бачила ні поблизу, ні вдалині. М'язи кришталика розслабилися так сильно, що до сих пір не відновився зір. У дочки подруги виникла сильна алергія на ці краплі. Дитині стало дуже погано, очі почервоніли. Не рекомендую препарат.

Відмінний препарат, який незамінний для повноцінної терапії міопії, різних порушень акомодації кришталика. Мій окуліст сказав, що закапування крапель протягом 10 днів по два рази замінює повний курс лікування короткозорості в денному стаціонарі, та й ціна препарату приємна - трохи більше 150 рублів за упаковку.

Олександр, 31 рік

Я звернувся до лікаря зі скаргами на погіршення зору, після огляду він мені виписав краплі Атропін. Після застосування цих крапель виникають певні незручності: боляче дивитися на яскраве світло, читати, писати неможливо, все навколо каламутне і розпливчасте. Позитивний ефект є, через два курсу застосування крапель зір покращився.

Моєму синові, у якого міопія і астигматизм окуліст призначив капати тиждень поспіль по 1 краплі атропіну в кожне око. В результаті вже майже два тижні дитина не в змозі повноцінно займатися ні в школі, ні вдома. тому зіниці постійно розширені, поблизу він дуже погано. Крім того, син скаржиться на головний біль, запаморочення, слабкість.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Способи використання Атропіну

Атропін - це високоефективний препарат, який має рослинне походження. Основна діюча речовина даного лікарського засобу є сильною отрутою. Його добувають з деяких рослин - беладони, дурману, скополии, блекоти і інших.

Активний компонент препарату - атропіну сульфат, відноситься до групи алкалоїдів. Дана речовина називають гетероциклическим підставою, яке містить азотної групи, яка виявляє деяку біологічну активність. Воно здатне своєрідним чином впливати на живі організми.

При використанні мікродоз даної речовини проявляється виражений лікувальний ефект. В основному Атропін застосовується в якості холинолитического препарату, який також використовується як блокатор м-холінорецепторів.

В якому вигляді випускають даний лікарський засіб?

Атропін - це багатофункціональний препарат. Його випускають в декількох лікарських формах:

 • таблетки, що містять 0,5 мг діючої речовини;
 • 0,1-процентний розчин в ампулах для ін'єкцій по 1 мг;
 • розчин для прийому всередину;
 • 1-процентні очні краплі в поліетиленових пакетах по 5 мг;
 • очні плівки 0,0016 г по 30 штук в пачці;
 • порошок.

Атропін впливає на організм людини шляхом блокування рецепторів, що призводить до порушення нервових імпульсів. За своїм механізмом дії дана речовина дуже нагадує нейромедіатор ацетилхолін. Воно таким же чином здатне зв'язуватися з рецепторами на шляху руху нервових імпульсів. При цьому існує кілька видів цих чутливих закінчень. Атропін здатний блокувати тільки М-рецептори.

Механізм дії даного препарату полягає в тому, що він може зв'язуватися з чутливими закінченнями нервових клітин за подобою ацетилхоліну. В результаті передача нервових імпульсів в певній ділянці тіла блокується.

На цій підставі спостерігають такі ефекти від застосування даного препарату:

 • розслаблення гладких м'язів. Завдяки гальмуванню активності парасимпатичної системи спостерігається позитивний вплив на бронхи (відбувається їх розширення), травну систему і сечовий міхур;
 • зменшення секретирующие здатності потових, слізних, слинних залоз. Також знижується активність основних органів травної системи, бронхів;
 • спостерігають мідріаз - розширення зіниць. Атропін здатний зв'язуватися з холинорецепторами м'язів райдужної оболонки ока. В результаті відбувається значне напруження радіальної м'язи, що стимулює розширення зіниці;
 • розвивається параліч акомодації. Дія Атропіну грунтується на розслабленні циліарного м'яза ока, що призводить до сплощення кришталика. Такі ефекти є причиною розвитку далекозорості;
 • відбувається збільшення числа серцевих скорочень. Це відбувається через блокування дії парасимпатичної нервової системи на синоатріальний вузол;
 • спостерігається позитивний вплив на передсердно-шлуночкову провідність;
 • при вживанні великих доз атропіну відбувається розширення великих судин. В результаті цього шкірні покриви червоніють. У застосуванні невеликої кількості даного лікарського засобу такого ефекту не спостерігають. Незважаючи на це зв'язування зі специфічними рецепторами відбувається, що призводить до відсутності позитивного результату після прийому препаратів, які розширюють судини.

Коли рекомендують приймати Атропін?

Даний лікарський засіб в основному застосовується для симптоматичного лікування певних негативних станів при наявності таких захворювань або патологій:

 • виразкова хвороба (шлунка, 12-палої кишки);
 • синдром роздратованого кишечника;
 • печінкові або ниркові кольки;
 • для зняття спазмів гладких м'язів кишечника, в тому числі при проведенні його радіологічного дослідження;
 • бронхіальна астма;
 • брадикардія;

 • профілактика виникнення аритмії при використанні анестезії;
 • наявність симптомокомплексу Морганьи-Адамса-Стокса;
 • підвищена збудливість м'язів сечового міхура, що провокує мимовільне сечовипускання у дітей і дорослих;
 • сперматорея;
 • наявність легеневих кровотеч;
 • жовчнокам'яна хвороба (для розслаблення проток для відводу жовчі);
 • отруєння фосфорорганічними сполуками;
 • ларингоспазм.

В офтальмології Атропін застосовують для розширення зіниці. Найчастіше це необхідно для проведення діагностики зору, під час якої визначають очне дно.

Також використання даного лікарського засобу доречно при наявності серйозних травм або при терапії деяких захворювань - ірит, кератит, іридоцикліт та інших.

Рекомендації до застосування даного лікарського засобу переважно залежать від його форми. Зокрема:

 • розчин для прийому всередину. Оптимальне дозування - 0,25-1 мг від 1 до 3 разів на добу. За день людина може вжити не більше 3 мл атропіну;
 • таблетки. Основна рекомендація - 0,5-2 таблетки 1-3 рази на добу;
 • розчин для ін'єкцій. Можуть вводити внутрішньовенно, підшкірно або внутрішньом'язово. Оптимальна доза - 0,25-1 мг 1-2 рази на день. В даному випадку симптоматичну терапію починають з мінімальної кількості препарату. Після введення першої дози чекають кілька хвилин. Якщо позитивного дії не спостерігається, все маніпуляції повторюють;
 • очні краплі. Застосовують через кожні 5-6 годин по 1-2 кап. за раз;
 • очна мазь. Використовується 1-2 рази на добу.

Рекомендації лікарів до застосування препарату

При використанні Атропіну потрібно не забувати, що цей препарат призводить до збільшення скорочувальної здатності серця.

Тому його з великою обережністю призначають людям, які страждають від таких патологій:

 • миготливої ​​аритмії;
 • серцевої недостатності;
 • ішемічної хвороби серця;
 • мітральногостенозу;
 • артеріальної гіпертензії.

Також з великою обережністю даний лікарський засіб призначають хворим на тиреотоксикоз, церебральним паралічем, при підвищеній температурі тіла, при нирковій і печінковій недостатності і при наявності інших серйозних захворювань.

Взаємодія з іншими препаратами

При спільному прийомі Атропіну з деякими іншими препаратами спостерігається посилення його дії. До таких відносять багато антигістамінні засоби, трициклічні антидепресанти, фенотіазини, бутирофенони, амантадин.

Також слід не забувати, що зниження перистальтики кишечника призводить до погіршення засвоєння будь-яких інших препаратів, які вживалися перорально.

Негативні прояви, які викликані передозуванням Атропіну, спостерігаються через 40-60 хвилин після прийому препарату. Найпоширеніші симптоми такого стану:

 • сухість всіх слизових оболонок;
 • зниження потовиділення;
 • збільшення числа серцевих скорочень;
 • розвиток нудоти, поєднується з блювотою;
 • тремор кінцівок;
 • утруднення дихання;
 • почервоніння шкірних покривів;
 • порушення зору;
 • поява судом.

Побічні явища від прийому Атропіну

До побічних ефектів, які можуть з'явитися під час лікування Атропіном, відносять:

 • розвиток тахікардії;
 • поява сухості в роті;
 • запаморочення;
 • поява труднощів з сечовипусканням;
 • запор;
 • мідріаз;
 • світлобоязнь;
 • порушення тактильного сприйняття;
 • параліч акомодації;
 • набряклість і гіперемія очей.

Даний лікарський засіб необхідно зберігати при температурі повітря, яка не перевищує + 25 ° С. У такому випадку всі корисні властивості препарату зберігаються протягом 3 років (в розчині для ін'єкцій - 5 років).

Вартість Атропіну в російських аптеках становить від 11 до 59 рублів.

При покупці даного ліки зверніть увагу на його аналоги:

Сергій, 29 років. Можу порадити Атропін, оскільки це одне з кращих і недорогих засобів з даної групи. Працюю в сучасному діагностичному центрі, де ми весь час використовуємо даний препарат для проведення дослідження кишечника. За кілька років роботи в жодного пацієнта не було ніяких побічних явищ після його прийому.

Валерія, 41 рік. У минулому році у мене виявили сечокам'яну хворобу. Я відчувала себе дуже погано, оскільки біль не вщухав. Допоміг Атропін, який майже миттєво усунув всі неприємні відчуття. Можна сказати, що це засіб врятувало мене.

Ольга, 39 років. Рік тому у мене сталося сильне отруєння засобом для обробки саду. Як виявилося пізніше, воно містило фосфорорганічні сполуки. Врятувало моє життя тільки те, що в місцевій лікарні вкололи Атропін. Він допоміг нейтралізувати дію отрути і обмежив його негативний вплив на внутрішні органи.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Інструкція по застосуванню очних крапель Атропін

Очні краплі Атропін відноситься до одних з препаратів, які призначаються для збільшення зіниць. Розширене вплив проходить досить тривалий час до десяти днів. Засіб здатне викликати безліч побічних реакцій і має ряд протипоказань, тому його стали призначати набагато рідше.

Лікування даними засобом може проводитися тільки під наглядом лікаря після огляду лікаря-окуліста і вимірювання очного тиску. Ні в якому разі не варто застосовувати ліки самостійно.

Склад і форма випуску очних крапель атропін

Очні краплі Атропін випускають у вигляді одновідсоткового розчину, розлитого у флакончики ємністю в п'ять мілілітрів. Препарат являє собою прозору рідину. В аптечних кіосках видається тільки за призначенням лікаря.

Дія очних крапель атропін

Атропін відноситься до рослинних речовин групи алкалоїдів. Препарат призводить до розширення зіниць, що ускладнює вихід вологи всередині очних тканин. Внаслідок цього тиск всередині ока зростає і знижується зорова гострота. Через це людина не може читати книги, писати або водити автомобіль. Максимальна концентрація в крові настає через тридцять хвилин після застосування крапель. Функціональність зорового органу повертається через три-чотири дні, в рідкісних випадках - через сім днів. Очні краплі Атропін відмінно всмоктуються через кон'юнктиву ока.

До складу атропіну входить:

 • атропіну сульфат,
 • хлористоводнева кислота,
 • вода для ін'єкцій.

Показання до використання Атропіну

Препарат застосовують для збільшення зіниць як діагностування та лікування очних хвороб. Процедуру проводять для оглядання очного дна, визначення короткозорості і лікування деяких недуг. Також Атропін використовують при таких показаннях, як:

 1. травмування очей;
 2. запальні процеси, коли хворому потрібен повний спокій;
 3. спазм артерії в сітківці;
 4. розслаблення м'язових структур очі для швидкого відновлення і одужання зорової функції;
 5. схильність до тромбоутворення.

Протипоказання крапель Атропін

Ліки не рекомендують використовувати в тому випадку, якщо:

 • у пацієнта спостерігається підвищена сприйнятливість до компонентів препарату;
 • у хворого є глаукома вузькокутової і закритокутова характеру;
 • спостерігаються синехии райдужної оболонки;
 • дитячий вік становить менше семи років.

Перед застосуванням медикаменту варто консультуватися з лікарем. З обережністю потрібно застосовувати засіб в період виношування малюка, грудному вигодовуванні і тим людям, чий вік більше сорока років.

Якщо у пацієнта є проблеми з артеріальним тиском або спостерігаються порушення в роботі серцевого м'яза, то про це потрібно сказати свого лікаря. Небезпечно вживати препарат і тим особам, хто страждає хворобами шлунка і кишечника, захворюваннями сечовивідних шляхів і нирок, порушеннями в роботі ендокринної системи і підвищена температура тіла.

Побічні реакції очних крапель Атропін

Як і будь-який засіб, Атропін має побічні реакції. До них відносять:

 • червоність століття;
 • світлобоязнь;
 • почервоніння білка;
 • відчуття сухості в ротовій порожнині;
 • запаморочення і болю в голові;
 • поява тривожного почуття, неспокійний стан;
 • почастішання серцебиття;
 • труднощі в сечовипусканні;
 • порушення чутливості шкірного покриву.

При прояві вищеперелічених симптомів хворому варто терміново скасувати препарат і звернутися до фахівця.

Інструкція по застосуванню очних крапель Атропін

Якщо окуліст не прописано іншу дозування, то препарат використовують за наступною інструкції.

 1. Ліки потрібно закопувати по одній-дві краплі в уражене око. Після цього потрібно притиснути пальцем внутрішній куточок ока, щоб засіб не проникло в дихальні шляхи.
 2. Протягом доби медикамент можна використовувати від одного до трьох разів.
 3. Проміжок між закапуванням повинен становити від чотирьох до шести годин.
 4. Для дітей призначають очні краплі з піввідсоткового концентрацією речовини.

Аналоги очних крапель атропін

Якщо з якихось причин пацієнтові не підійшло ліки, то окуліст знайде заміну. До основних аналогам Атропіну відносять:

 1. Іріфрін. Очні краплі, спрямовані на звуження судин, розширення зіниці і зниження очного тиску. Побічні реакції виникають вкрай рідко у вигляді печіння, роздратованості, свербіння, сльозотечі і погіршення зорової гостроти. За вартістю він в п'ять-шість разів дорожче і ціна його становить близько чотирьохсот рублів.
 2. Цикломед. Очні краплі, які застосовуються для діагностування очних хвороб. У нинішній час цей препарат вважається одним з кращих. До побічних явищ можна віднести запаморочення, нудоту, слабкість, підвищення тиску при глаукомі, почервоніння очі і дискомфортний почуття. Ціна становить від чотирьохсот до п'ятисот рублів. Є аналогом атропіну сульфат і рекомендується до використання у дітей різних вікових груп.
 3. МІДРІАЦИЛ. Очні краплі, які мають широкий спектр дії в офтальмології. Ліки прекрасно переноситься хворими, до того ж він має невелику тривалістю впливу. Побічні реакції можуть виникнути лише у маленьких дітей і людей похилого віку у вигляді запаморочення, головного болю і сухості в ротовій порожнині. Ціна в середньому коливається в межах чотирьохсот рублів.

Вартість Атропіну в аптеках складає близько сімдесяти рублів.

Спираючись на відгуки пацієнтів, препарат вважається найдешевшим і доступним. Але він не дозволений для застосування дітям до семи років. У разі призначення самостійного лікування можуть виникнути набряклість дихальних шляхів, підвищення температура аж до смертельного результату. Також при великому дозуванні можуть спостерігатися психологічне перезбудження, запаморочення і поява галюцинацій, а також виникнення судом. При сильній дозі зростає внутрішньоочний тиск і порушуються функції кришталика аж до атрофування м'язових структур.

Взаємодія з іншими ліками.

Хочеться відзначити, що при застосуванні лікарських засобів антихолінергічної характеру і атропіну сульфату, може відбутися посилення впливу останнього препарату. У такій ситуації буде спостерігатися передозування.

Особливі вказівки по застосуванню крапель Атропін

При закапуванні очей даними засобом потрібно відмовитися від керування автомобілем та інших занять, що вимагають зосередження зорової функції. Не рекомендується використовувати Атропін при минулому терміні придатності.

Краплі не варто застосовувати, якщо на очах є м'які лінзи. На момент лікування від них варто взагалі відмовитися або замінити їх на окуляри. А найкращим варіантом стане закопування очей перед сном.

Під час лікувального процесу в яскраві сонячні дні потрібно носити сонцезахисні окуляри, так як розширена зіниця поглинає велику кількість світла, що викличе світлобоязнь у пацієнта.

Розкритий флакончик краще зберігати в холодильнику або в темному місці подалі від дітей.

Не рекомендується самостійне призначення препарату, весь процес лікування повинен здійснюватися під наглядом лікаря. При виникненні побічних реакцій препарат потрібно скасувати.

Зміст всього контенту, представленого на сайті носить лише ознайомлювальний і інформаційний характер, спрямований на формування у відвідувачів ресурсу більш чіткого уявлення про здоровий зір, про його отриманні і збереженні, діагностиці, профілактиці та методах і техніках лікування.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

− 6 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: