Аугментин 400 інструкція із застосування для дітей

Содержание

Аугментин 400: інструкція із застосування, дозування, відгуки

«Аугментін9raquo ;: загальні характеристики препарату

Головні компоненти «Аугментіна9raquo ;, незалежно від форми його випуску, це антибіотик амоксицилін і ліквідатор лактамази - клавулліновая кислота. Основне навантаження лежить на амоксицилін: саме завдяки йому препарат має антибактеріальний ефект відносно практично будь-якої інфекції. Однак у нього є істотний недолік - більшість патогенних мікроорганізмів швидко звикають до нього і перестають реагувати, внаслідок чого необхідний додатковий компонент, який буде знищувати стійкість вірусів. Таким компонентом є клавулліновая кислота.

 • Амоксицилін входить в групу пеніцилінів і в більшості випадків добре переноситься, внаслідок чого може бути використаний в терапії у маленьких дітей і вагітних жінок, проте має ряд побічних ефектів. Крім того, він не дозволений до застосування у хворих на фенілкетонурію, нирковою недостатністю і порушеннями функцій печінки.

Основними показаннями до прийому суспензії «Аугментіна9raquo; є:

 • Інфекційні захворювання дихальних шляхів в будь-якій формі, включаючи рецидив хронічних станів;
 • Інфекційні захворювання сечостатевої системи;
 • Шкірні хвороби, викликані інфекцією;
 • остеомієліт;
 • Профілактика інфекцій після хірургічного втручання.
3

Для прийому суспензію «Аугментіна9raquo; готують за наступним алгоритмом:

 • Порошок висипається у флакон, після чого заливають теплою (не гарячою!) Водою, обов'язково кип'яченої перед цим;
 • Флакон струшується, щоб гранули максимально розчинилися, і ставиться на 4-5 хв. до повного розчинення частинок речовини. Якщо цього не відбулося, ємність потрібно знову струсити і відставити;
 • Долити воду до ризики на внутрішній стороні флакона;
 • Після цього суспензія готова до вживання. Її можна зберігати в холоді, якщо не наражати заморожуванні, протягом 7 діб, однак рекомендовано використовувати в більш короткі терміни. Вживати суспензію на 8 день заборонено, навіть якщо візуально вона не змінила своїх властивостей;
 • Перед вживанням флакон з рідиною струшується, і потрібний обсяг відливається в мірну ложку або набирається шприцом. Будь-який з предметів обов'язково після використання добре вимити, не допускаючи скупчення частинок препарату на поверхні;
 • При необхідності дозволено розбавити рідина теплою кип'яченою водою в рівному співвідношенні, проте випити дитині доведеться збільшений обсяг, а не його половину;

Орієнтовна ціна суспензії «Аугментин 400» коливається в межах 380-460 руб.

Дозування суспензії «Аугментин 400» для дітей: інструкція по самостійному розрахунку

Основна складність полягає в тому, що, оскільки активних діючих речовини в препараті 2, на упаковці вказується концентрація кожного з них. Таким чином, в аптеках представлені наступні варіанти порошкоподібного «Аугментіна9raquo ;:

Кожна пропорція орієнтована на 5 (!) Мл готової суспензії. У рецептах лікаря і звичайному згадці медикаменту «Агументін9raquo; називають по більшій кількості - 125, 200 або 400. Отже, дозування для дітей і дорослих розраховується за концентрацією антибіотика, а не клавуліновой кислоти. Таким чином, «Агументін 125» і «Агументін 200» не взаємозамінні через ідентичної співвідношення активних компонентів. Для правильного лікування потрібно підібрати саме той варіант, який був призначений лікарем.

 • «Аугментин 400» розрахований на дорослих і дітей старше 12-ти років і масою тіла від 40 кг, при цьому заборонено використання препарату в даній концентрації активних компонентів у дітей до 2-х років. Їм рекомендовано «Аугментин 125».
 • Розрахунок індивідуальної дозування препарату здійснюється за допомогою значень маси тіла, віку і складності захворювання. Клавуліновую кислоту в розрахунку не враховують і орієнтуються тільки на амоксицилін.
 • Кількість «Аугментину 400» дітям молодше 12-ти років має підбиратися так, щоб на кожен кг маси тіла доводилося не більше 45 мг амоксициліну. Мінімальна дозування - 25 мг на 1 кг ваги.
 • Вибір значення в зазначених рамках відбувається з оглядкою на чутливість організму і / або на ступінь захворювання. Так, мінімальні значення підходять для лікування інфекцій шкіри, тонзиліту в хронічній стадії і дає рецідіви- максимальні орієнтовані на загострення будь-яких інфекційних захворювань, а також на лікування пневмонії, бронхіту і т.д. Важливо розуміти, що наведені вище алгоритми - розрахунок загальної (не разовою!) Дозування. Крім неї існують і нюанси побудови графіка терапії за допомогою «Аугментіна9raquo ;: він також залежить від концентрації активної речовини і віку дитини.
 • Дітям до 12-ти років «Аугментин 400» дають не частіше 2-х разів на добу, дотримуючись між прийомами перерву в 12 ч.

Таким чином, якщо малюкові віком 7 років і вагою 26 кг для лікування отиту необхідно 45 мг «Аугментину 400» на кожен кг ваги, то загальна дозування складе 1170 мг, розбиті на 2 прийоми - по 585 мг в кожному. З урахуванням того, що в 5 мл готової суспензії буде тільки 400 мг, потрібно зробити 7,3 мл на 1 прийом, або 14,6 мл на добу. Точний розрахунок дозування «Аугментину 400» для дітей за інструкцією непростий через декілька математичних дій, в яких легко заплутатися. Щоб полегшити цей процес, виробник пропонує усереднені значення, проте підійдуть вони не кожному організму і можуть лише слугувати підказкою для тих, хто намагається зрозуміти, чи правильно самостійно розрахував все.

 • Дітям від 1 м і вагою від 10 до 18 кг можна використовувати не більше 5 мл готової суспензії;
 • Дітям старше 6 років і вагою від 19 кг дозволено 7,5 мл суспензії;
 • Дітям від 10 років і вагою понад 29 кг для лікування використовують 10 мл суспензії.

Значення вказані для разового прийому (для добового помножити на 2), але в них не враховується ступінь тяжкості захворювання.

1

Суспензія «Аугментін9raquo ;: відгуки споживачів

Як і до всіх антибіотиків, до «Аугментіну9raquo; ставлення пацієнтів (особливо молодих батьків) вкрай спірне: ні у кого немає сумнівів в тому, що до цього медикаменту варто вдаватися лише в разі крайньої необхідності, але часом навіть ця необхідність не покриває недоліків препарату.

Інна: «Аугментін9raquo; використовуємо тільки при бронхіті, з яким не виходить боротися ніякими менш болючими способами, причому, робимо його компонентом комплексної терапії. Суспензію «Аугментіна9raquo; приймаємо на протязі 4-х діб з частотою 1 раз в день, по 5 мл (дитині 3,5 року). Після антибіотика починаємо відновлення мікрофлори (важливо не робити це одночасно з антибіотиком.

Ольга: Купити «Аугментін9raquo; змусила педіатр, коли ми з сином (6 років) прийшли до неї за довідкою і яким-небудь рецептом, щоб вилікувати тонзиліт. Прописала нам по 5 мл суспензії щодня, протягом тижня. Я довірилася фахівця і спробувала чітко слідувати вказівкою: після першого прийому син скаржився на нудоту, але я не надала цьому значення - у нього трималася температура, списала все на неї. Але вночі, після другого прийому, дитини занудило вже сильніше, рвало. Однак проблеми в «Аугментіне9raquo; я запідозрила тільки на наступний день, коли блювота стала постійною (ми продовжили пити суспензію). Довелося відмінити лікування і знову навідатися до лікаря. З'ясувалося, що це досить часта побічна реакція.

«Аугментін9raquo; не можна назвати безпечним і відповідним абсолютно всім ліками: як і будь-який антибіотик, він володіє великою кількістю протипоказань і можливих побічних ефектів, які, як показують відгуки, проявляються досить часто. Чітке дотримання дозуванні, зазначеної в інструкції, може гарантувати захист від передозування, але не захистить від індивідуальної реакції організму. Тому вдавайтеся до антибіотиків тільки за вказівкою лікаря і з максимальною обережністю.

суспензія "Аугментін9quot; для дітей: інструкція із застосування

У виборі антибіотика для лікування будь-якої інфекції часто віддається перевага ліків з великим спектром антимікробної дії. Одним з них є Аугментин. Для дітей такі ліки зручніше давати в рідкій формі. Коли його призначають маленьким дітям і як готують суспензію? Препарат приймають до або після їди? Як довго лікувати дитину? Ці та інші питання цікавлять кожну маму, якщо її синові чи доньці належить приймати антибіотик.

Аугментин, з якого готується суспензія, представлений порошком, поміщеним в флакон зі скла. У такого порошку білий колір і характерний запах, а після додавання води з нього виходить біла суспензія, яка при зберіганні розшаровується з утворенням білого осаду. Ліки також випускається в ін'єкційній формі (вона призначена для внутрішньовенного введення) і в таблетках в оболонці з різною дозуванням (вони можуть містити 250, 500 або 875 мг антибіотика в кожній).

Аугментин включає відразу два активних інгредієнта, завдяки яким у нього є широкий спектр впливу на мікроорганізми:

 1. Амоксицилін. Цей антибіотик представлений формою тригідрату та міститься в 5 мл готового ліки в дозуванні 125 мг, 200 мг або 400 мг.
 2. Клавуланова кислота. Таке з'єднання є калієвої сіллю і дозування цієї кислоти становить в залежності від дози амоксициліну 31,25 мг, 28,5 мг або 57 мг на 5 мл суспензії.

Співвідношення цих двох компонентів представлено пропорцією 4: 1 і 7: 1. Додатково в флаконі присутні діоксид кремнію, ксантанова камедь, гіпромелоза і бурштинова кислота. Для солодощі в препарат доданий аспартам, а запах суспензії забезпечений ароматизаторами апельсина, малини і патоки.

Амоксицилін в складі Аугментину має антимікробну дію на багато видів мікроорганізмів. Він діє бактерицидно, викликаючи загибель бактерій внаслідок пригнічення синтезу стінок їх клітин. Однак цей антибіотик може руйнуватися під впливом бета-лактамаз, тому він не може знищувати бактерії, які виробляють такі ферменти.

Саме для запобігання цьому руйнування в препараті присутній клавулановая кислота. Вона інактивує бета-лактамази, що робить чутливими до суспензії навіть стійкі до амоксициліну мікроби.

Препарат ефективно діє проти:

 • Різних видів стафілококів, включаючи сапрофітний і золотистий.
 • Кашлюкових паличок.
 • Різних видів стрептококів, в тому числі гемолитических, піогенними і групи В.
 • Нокардій.
 • Лістерій.
 • Гемофільних паличок.
 • Ентерококів.
 • Бактерії пілорі.
 • Гонококів.
 • Холерних вібріонів.
 • Пастерелл.
 • Пептококів і пептострептококів.
 • Моракселла.
 • Блідих трепонем.
 • Лептоспір.
 • Боррель.
 • Бактероїдів.
 • Клостридій.
 • Фузобактерій.

Суспензія може виявитися безсилою проти кишкових паличок, протея, сальмонел, коринебактерій, пневмококів, клебсієл та шигел, тому при зараженні цими мікроорганізмами рекомендується спочатку зробити аналіз на чутливість.

Препарат вважається неефективним при зараженні цитробактери, ентеробактерій, морганелли, провіденціямі, легионеллами, гафнію, псевдомонадами, иерсиниями, хламідіями, коксіелл, мікоплазмами і серрацій. Крім того, ці ліки не допомагає при грипі, герпетичної ангіни, ГРВІ, мононуклеозе, вітрянці і інших вірусних інфекціях.

Аугментин в формі суспензії призначається:

 • При ураженнях бактеріями ЛОР-органів і верхніх відділів дихальної системи, наприклад, у випадках середнього отиту, синуситу або рецидивуючому тонзиліті.
 • При кашлюку або скарлатині.
 • При загостренні хронічного бронхіту, гострому бронхіті, часткової пневмонії та інших бактеріальних ураженнях нижнього відділу респіраторного тракту.
 • При сечостатевих інфекціях, наприклад, при уретриті або пієлонефриті.
 • При гонореї.
 • При інфікуванні стрептококами або золотистим стафілококом м'яких тканин або шкіри.
 • При бактеріальних інфекціях суглобів або кісток.

З якого віку дозволено приймати?

Аугментин призначається педіатрами дітям будь-якого віку, навіть немовлятам. При цьому суспензії з дозуванням амоксициліну 200 мг або 400 мг на п'ять мілілітрів не дають малюкам перших трьох місяців життя. Такі ліки призначають в дитячому віці лише з 3 місяців.

Препарат не можна давати дитині з підвищеною чутливістю до будь-якого компонента суспензії, а також при алергії на інші Пеніцилінові антибіотики або цефалоспорини. Також лікування заборонено при фенілкетонурії, що пов'язано з наявністю в складі аспартама.

Дуже обережно призначають ліки діткам, у яких порушена робота нирок або є захворювання печінки. Якщо у малюка підозрюють інфекційний мононуклеоз, застосування Аугментину може стати причиною короподібного висипу.

Внаслідок лікування Аугментином у дитини може з'явитися:

 • Алергія в формі свербежу, кропив'янки або висипу.
 • Розрідження стільця, а також блювота або нудота.
 • Погіршення показників загального аналізу крові - зниження рівня тромбоцитів і лейкоцитів, іноді агранулоцитоз і анемія, а також зміна показників системи згортання.
 • Кандидозний інфекція, що вражає слизові оболонки або шкіру.
 • Підвищення активності ферментів печінки.
 • Головний біль або запаморочення.

До дуже рідкісним побічним ефектам прийому суспензії відносять набряк Квінке, анафілаксію, нервове збудження, судоми, запалення кишечника, стоматит, зміна кольору емалі зубів, нефрит та інші негативні явища. При їх виникненні лікування припиняють і відразу ж звертаються до лікаря.

Інструкція по застосуванню та дозування

Щоб приготувати суспензію, до Аугментину в порошку додається прокип'ячена і охолоджена до кімнатної температури вода в певній кількості. В препарат з вмістом амоксициліну в дозі 125 мг на 5 мілілітрів потрібно влити спочатку 60 мл води. Далі ліки струшують і залишають на 5 хвилин, після чого додають ще воду, щоб її загальний обсяг становить приблизно 92 мл.

Якщо в лікуванні використовують суспензію, яка містить в п'яти мілілітрах 200 або 400 мг амоксициліну, то спочатку порошок змішується з 40 мл води, а через п'ять хвилин в пляшечку додають ще трохи води, щоб загальна її кількість було приблизно 64 мл.

Крім того, лікування рідкої формою Аугментину передбачає і такі нюанси:

 • Перед кожним застосуванням ліки слід струшувати, щоб розєднується сироп став однорідним.
 • Відміряти точну дозу медикаменту допомагає мірний ковпачок, який додається до флакону антибіотика. Коли дитина випила суспензію, цей ковпачок ретельно промивають водою.
 • Для дитини молодше дворічного віку разову дозу препарату можна додатково розбавляти водою 1: 1.
 • На режим застосування і розрахунок разової дозування ліків впливає як вік дитини та її вага, так і стан нирок, і тяжкість перебігу інфекції.
 • Щоб активні речовини медикаменту оптимально всмоктувалися, а ризик появи побічних ефектів був менше, ліки радять пити на початку прийому їжі. Немовлятам суспензію дають при годуванні.
 • Скільки днів пити препарат, в кожному випадку визначають індивідуально, але мінімальним курсом лікування вважається термін 5 днів. Крім того, небажано давати суспензію довше, ніж 14 днів.
 • Щоб не допустити фарбування зубів, рекомендується ретельне їх чистка кілька разів в день.

Малюкам перших трьох місяців життя дають лише суспензію, активні речовини якій представлені в пропорції 4: 1 (125мг / 31,25мг). Щоб розрахувати добову дозу ліків, потрібно знати вагу немовляти в кілограмах. Його множать на 30 і отримують кількість міліграм амоксициліну. Розділивши отриману цифру на 2, визначають разову кількість мл суспензії, яке дають дитині двічі на день.

Дитині у віці від 3 місяців до 12 років, який важить менше 40 кілограмів, суспензія дозується так:

 • Препарат з вмістом активних сполук 125мг / 31,25мг дають тричі на день з проміжком між прийомами 8 годин.
 • Ліки, що містить діючі речовини в кількості 200мг / 28,5мг або 400мг / 57мг, призначають дворазово, тобто такі суспензії приймають двічі на день.
 • Якщо у дитини інфекція м'яких тканин або шкіри, то Аугментин призначають в меншій дозі. Вона представлена ​​20 мг на 1 кг ваги малюка в добу для суспензії 125мг / 31,25мг / 5 мл або 25 мг на добу на кожен кілограм ваги дитини для суспензій з пропорцією діючих компонентів 7: 1. Таке ж дозування використовується при рецидивах тонзиліту.
 • Якщо Аугментином лікують отит, синусит, інфекції суглобів, сечостатевих органів, нижнього відділу дихальних шляхів або кісток, застосовуються високі дози. Це 40 мг на 1 кілограм маси тіла дитини на добу для суспензії 4: 1. Якщо ж дитині дають препарат 7: 1, то дозування становитиме 45 мг на добу на 1 кг ваги пацієнта. Всі розрахунки виконують по амоксициліну.

Дітям 12 років і старше, а також дітям молодше 12-річного віку (наприклад, в 10 років), але з вагою більше 40 кг дають по 11 мл суспензії, що містить по 400 мг амоксициліну і 57 мг клавуланової кислоти. Препарат призначається двічі. Слід зазначити, що таким пацієнтам більш переважно застосування ліків в таблетованій формі.

Якщо перевищити призначену лікарем дозу суспензії, це може порушити роботу травної системи дитини і позначитися на водно-електролітного балансі в його організмі. Також можливе утворення кристалів в сечі, через що передозування здатна спровокувати ниркову недостатність. Якщо ж у дитини хворі нирки, то перевищення дози може стати причиною судом.

Взаємодія з іншими препаратами

 • Спільне застосування з антацидами, проносними ліками або глюкозаміном погіршує всмоктуваність амоксициліну.
 • При одночасному призначенні з макролідами (наприклад, з суспензією Сумамед або Азитрокс) дію Аугментину буде більш слабким. Такий же ефект спостерігають при поєднанні з тетрациклінами, сульфаніламідами, лінкозамідами і хлорамфеніколом.
 • Суспензія може застосовуватися разом з нитрофуранами, наприклад, препаратом Ентерофурил.
 • Не слід давати дитині Аугментин разом з алопуринолом, так як ця комбінація може спровокувати шкірну алергію.
 • При призначенні з антикоагулянтами (непрямими) ефективність цих ліків підвищиться.
 • Препарат не призначають разом з метотрексатом, оскільки пеніциліни підвищують його токсичність.

Щоб купити порошок в аптеці, спочатку потрібно отримати рецепт від лікаря. Ціна однієї пляшки залежить від дозування та може варіюватися від 130 до 250 рублів.

Нерозкритий флакон з порошком можна зберігати до кінця його терміну придатності, що становить 2 роки, в віддаленому від малюків сухому місці, в якому температура не піднімається вище +25 градусів. Розведений водою препарат потрібно помістити в холодильник, але при цьому не допустити заморожування розчину. Термін зберігання рідкого ліки становить 7 днів.

Велика частина відгуків батьків про суспензії Аугментин - позитивна. Мами відзначають, що такий антибіотик допомагає впоратися з багатьма інфекціями і переноситься більшістю дітей добре. Вони підтверджують, що лікування починає швидко діяти при високій температурі, кашлі та інших симптомах інфекції. Уже через кілька днів з початку прийому стан дитини поліпшується.

У негативних відгуках скаржаться на побічні ефекти препарату, наприклад, нудоту або пронос. Педіатри, серед яких і Комаровський, відгукуються про це антибактеріальній засобі переважно добре, однак вони акцентують увагу на тому, що призначати дитині таку суспензію повинен лише лікар.

Замінити рідкий Аугментин можна іншими препаратами, які містять комбінацію «амоксицилін + клавуланова кислота». У формі суспензії випускаються Амоксиклав, Медоклав, Панклав 2Х, Екоклав, Аугментин ЄС, а у вигляді розчинних таблеток виробляють Амоксиклав Квіктаб і Флемоклав Солютаб.

Також лікар може призначити дитині препарати на основі амоксициліну (суспензію Амосін, таблетки Флемоксин Солютаб або суспензію Хіконцил) або ліки в формі суспензії з групи цефалоспоринів (Супракс, Панцеф, Зіннат і інші).

При цьому вирішувати, що краще підійде в якості замінника Аугментину, може лише педіатр. Хороший спеціаліст врахує клінічну картину і аналізи на чутливість до антибіотиків, після чого призначить правильне лікування.

У наведеному нижче відео популярний дитячий лікар Комаровський докладно розповідає про антибіотики, для чого вони потрібні і в яких випадках їх застосовують.

Всі права захищені, 14+

Копіювання матеріалів сайту можливе тільки в разі установки активного посилання на наш сайт.

Аугментин таблетки, розчин, суспензія (125, 200, 400) для дітей і дорослих - інструкція із застосування і дозування, аналоги, відгуки, ціна

Форми випуску, різновиди і назви Аугментину

 • Таблетки для прийому всередину;
 • Порошок для приготування суспензії для прийому всередину;
 • Порошок для приготування розчину для ін'єкцій.

2. Аугментин ЄС:

 • Порошок для приготування суспензії для прийому всередину.

3. Аугментин СР:

 • Таблетки з модифікованим вивільненням і тривалою дією.

У побуті для позначення різновидів і різних форм Аугментину зазвичай використовують укорочені варіанти, що складаються з слова "Аугментин" і вказівки лікарської форми або дозування, наприклад, суспензія Аугментин, Аугментин 400 і т.д.

Амоксицилін і клавуланова кислота в різних формах Аугментину містяться в різних дозуваннях і співвідношеннях один до одного, що дозволяє вибирати оптимальну кількість активних речовин для кожного конкретного випадку і віку людини.

Дозування Аугментину (для дорослих і дітей)

Показання до застосування

Показання до застосування суспензії, таблеток і ін'єкцій Аугментин

 • Інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (отити, синусити, тонзиліти), включаючи рецидивні (крім таблеток 250 мг + 125 мг);
 • Інфекції нижніх дихальних шляхів (бронхіти, бронхопневмонії, часткові пневмонії, емпієма, абсцес легенів), в тому числі загострення хронічних процесів;
 • Інфекції органів сечостатевої системи у чоловіків і жінок (цистит, уретрит, пієлонефрит, ендометрит, вагініт, аднексит, сальпінгіт, сальпінгоофорит, тубоваріальні абсцес, пельвіоперитоніт, м'який шанкр, гонорея);
 • Інфекції шкіри і м'яких тканин (целюліт, абсцес, флегмона, фурункули, панникулит, інфіковані рани);
 • Інфекції кісток і суглобів (остеомієліт);
 • Одонтогенні інфекції (періодонтит, верхньощелепної синусит, зубні і щелепні абсцеси з целюлітом) - тільки таблетки 500 мг + 125 мг і 875 мг + 125 мг;
 • Змішані інфекції різних органів (септичний аборт, післяпологовий сепсис, внутрішньочеревної сепсис, септицемія, перитоніт, холангіт, холецистит, післяопераційні інфекції) - лише для таблеток всіх дозувань.

Ін'єкції Аугментину також показані для профілактики і лікування інфекцій, які можуть розвиватися після великих хірургічних операцій на органах травного тракту, малого тазу, голові, шиї, нирках, в серцево-судинної хірургії, а також після імплантації протезів в органи.

Показання до застосування суспензії Аугментин ЄС

 • Рецидивуючий або гострий середній отит;
 • тонзилофарингіт;
 • синусит;
 • Часткова пневмонія і бронхопневмонія;
 • Інфекції шкіри і м'яких тканин (целюліт, абсцес, флегмона, фурункули, панникулит, інфіковані рани).

Показання до застосування таблеток Аугментин СР

 • Пневмонія НЕ лікарняна;
 • Загострення хронічного бронхіту;
 • Гострий бактеріальний синусит;
 • Профілактика інфекційних ускладнень після стоматологічних операцій.

Аугментин - інструкція із застосування

Загальні правила прийому всіх форм і різновидів Аугментину

Вибір лікарської форми препарату

Правила приготування суспензії Аугментин і Аугментин ЄС

1. У флакон з порошком додають 60 мл кип'яченої охолодженої води (кількість води можна відміряти шприцом).

2. Закрутити кришку флакона і енергійно потрясти його до повного розчинення порошку.

3. Потім поставити флакон на 5 хвилин на рівну поверхню.

4. Якщо після цього на дні зібралися не розчинилися частки порошку, то слід знову енергійно струснути флакон і знову поставити на 5 хвилин на рівну поверхню.

5. Коли після 5-хвилинного відстоювання на дні флакона не залишиться частинок порошку, слід відкрити кришку і додати кип'яченої охолодженої води до мітки.

Правила приготування розчину для ін'єкцій Аугментин

 • Вода для ін'єкцій;
 • Розчин Рінгера;
 • Фізіологічний розчин;
 • Розчин з хлоридами калію і натрію;
 • Розчин глюкози;
 • декстран;
 • Розчин бікарбонату натрію.

Готовий розчин для інфузій можна зберігати протягом 3 - 4 годин.

Суспензія Аугментин (Аугментин 125, Аугментин 200 і Аугментин 400) - інструкція із застосування дітям (з розрахунком дозувань)

125 мг в 5 мл (це концентрація суспензії, заявлена ​​виробником)

180 мг в Х (ікс) мл.

 • Суспензія 125 / 31,25 - вираховувати дозування по співвідношенню 20 - 40 мг на 1 кг маси;
 • Суспензії 200 / 28,5 і 400/57 - вираховувати дозування по співвідношенню 25 - 45 мг на 1 кг маси.

При цьому низькі співвідношення (20 мг на 1 кг для суспензії 125 мг і 25 мг на 1 кг для суспензій 200 мг і 400 мг) беруть для розрахунку добових доз Аугментину для лікування інфекцій шкіри та м'яких тканин, а також хронічного рецидивуючого тонзиліту. А високі співвідношення (40 мг / 1 кг для суспензії 125 мг і 45 мг / 1 кг для суспензій 200 мг і 400 мг) беруть для розрахунку добових дозувань для лікування всіх інших інфекцій (отитів, синуситів, бронхітів, пневмоній, остеомиелитов і т.д .).

1. Суспензія 125 / 31,25: 20 мг * 20 кг = 400 мг на добу;

2. Суспензії 200 / 28,5 і 400/57: 25 мг * 20 кг = 500 мг на добу.

125 мг в 5 мл; Х = 5 * 400/125 = 16 мл.

200 мг в 5 мл; Х = 5 * 500/200 = 12,5 мл.

400 мг в 5 мл; Х = 5 * 500/400 = 6,25 мл.

 • За 5,3 мл суспензії з концентрацією 125 мг три рази на день через кожні 8 годин;
 • За 6,25 мл суспензії з концентрацією 200 мг по два рази в день через 12 годин;
 • За 3,125 мл суспензії з концентрацією 400 мг по два рази в день через 12 годин.

Аналогічно проводиться розрахунок дозувань суспензії для будь-якого випадку з урахуванням маси тіла дитини і тяжкості його захворювання.

Дану таблицю можна використовувати для швидкого визначення дозувань суспензій різних концентрацій для дітей різного віку та маси тіла. Однак рекомендується все ж вираховувати дозування індивідуально, оскільки цим зменшується ризик побічних ефектів і навантаження на нирки і печінку дитини.

Аугментин таблетки - інструкція із застосування (з вибором дозувань)

 • По 1 таблетці 500 + 125 мг по 3 рази на добу через кожні 8 годин;
 • По 1 таблетці 875 + 125 мг по 2 рази на добу через кожні 12 годин.

Ступінь тяжкості інфекції визначається по виразності явищ інтоксикації: якщо головний біль і температура помірні (не вище 38,5 o С), то це легка або середньотяжкий інфекція. Якщо ж температура тіла піднялася вище 38,5 o С, то це важкий перебіг інфекції.

Розчин для ін'єкцій (Аугментин 500 і Аугментин 1000 чоловік) - інструкція із застосування (з розрахунком дозувань)

 • Інфекції середньої тяжкості - по 1000/200 мг через кожні 8 годин;
 • Важкі інфекції - по 1000/200 мг через кожні 4 - 6 годин;
 • З метою профілактики післяопераційної інфекції при тривалості операції менше 1 години - вводять одноразово 1000/200 мг під час вступного наркозу;
 • З метою профілактики післяопераційної інфекції при тривалості операції більше 1 години - вводять по 1000/200 мг через кожні 6 годин, починаючи з вступного наркозу;
 • Для профілактики інфекцій після операцій на органах шлунково-кишкового тракту - вводити 1000/200 мг у вигляді крапельниці протягом 30 хвилин одночасно з початком наркозу. Якщо операція на закінчиться, то через дві години можна повторити інфузію в тому ж дозуванні.

Для дітей молодше 12 років дозування Аугментину для ін'єкцій розраховується за масою тіла по наступних співвідношеннях (вказується кількість амоксициліну):

 • Діти віком до 3 місяців з масою тіла менше 4 кг - вводити по 25 - 50 мг на 1 кг ваги через кожні 12 годин;
 • Діти віком до 3 місяців з масою тіла понад 4 кг - вводити по 25 - 50 мг на 1 кг ваги через кожні 8 годин;
 • Діти від 3 місяців і до 12 років - вводити по 25 - 50 мг на 1 кг ваги через кожні 6 - 8 годин.

Застосування при вагітності та лактації

 • Суспензія з концентрацією 125 / 31,25 мг;
 • Таблетки 250 + 125 мг;
 • Таблетки 500 + 125 мг;
 • Розчин для ін'єкцій 500/100 і 1000/200.

Дозування зазначених форм Аугментину для застосування при нирковій недостатності з кліренсом креатиніну менше 30 мг / мл наведені в таблиці.

Вплив на здатність керувати механізмами

Взаємодія з іншими ліками

Побічні ефекти Аугментину

1. Кандидоз шкіри і слизових оболонок.

2. Система крові і лімфи:

3. Імунна система:

 • Підвищення активності АсАТ, АлАТ і ЛФ;
 • гепатит;
 • Холестатичнажовтуха;
 • Збільшення концентрації білірубіну.

7. Шкіра і м'які тканини:

 • висип;
 • сверблячка;
 • кропив'янка;
 • Багатоформова еритема;
 • Синдром Стівенса-Джонсона;
 • Токсичний епідермальнийнекроліз;
 • Пухирчастий ексфоліативний дерматит;
 • Гострий генералізований екзантематозний пустульоз.

8. Моделі людини анатомічні:

 • Алергічна реакція або підвищена чутливість до амоксициліну, клавуланової кислоти або антибіотиків з групи пеніцилінів або цефалоспоринів;
 • Розвиток жовтяниці і порушень функції печінки в минулому на тлі застосування препаратів, що містять амоксицилін і клавуланова кислота.

Деякі лікарські форми Аугментину на додаток до зазначених мають такі додаткові протипоказання:

1. Суспензія 125 / 31,25:

 • фенілкетонурія;
 • Кліренс креатиніну менше 30 мл / хв;
 • Вік молодше 3 місяців.

3. Таблетки всіх дозувань (250/125, 500/125 і 875/125):

 • Вік молодше 12 років або маса тіла менше 40 кг;
 • Кліренс креатиніну менше 30 мл / хв (тільки для таблеток 875/125).
 • Амовікомбпорошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Амоксіван порошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Амоксиклав таблетки і порошки для приготування розчину для ін'єкцій та суспензії для прийому всередину;
 • Амоксиклав Квіктаб таблетки діспергіруемие;
 • Амоксицилін + Клавуланова кислота порошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Арлет таблетки;
 • Бактоклав таблетки;
 • Верклав порошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Кламосар порошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Ліклав порошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Медоклав таблетки і порошки для приготування суспензії для прийому всередину і розчину для ін'єкцій;
 • Панклав таблетки;
 • Панклав 2Х таблетки і порошок для приготування суспензії для прийому всередину;
 • Ранклав таблетки;
 • Рапіклав таблетки;
 • Фібелл порошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Флемоклав Солютаб таблетки;
 • Фораклав порошок для приготування розчину для ін'єкцій;
 • Екоклав таблетки і порошок для приготування розчину для прийому всередину.

Аугментин (суспензія, таблетки, порошок) - ціна

 • Аугментин порошок для приготування суспензії 125 / 31,25 - 118 - 161 рубль;
 • Аугментин порошок для приготування суспензії 200 / 28,5 - 126 - 169 рублів;
 • Аугментин порошок для приготування суспензії 400/57 - 240 - 291 рубль;
 • Аугментин ЄС порошок для приготування суспензії 600 / 42,9 - 387 - 469 рублів;
 • Таблетки 250/125, 20 штук - 246 -301 рублів;
 • Таблетки 875/125, 14 штук - 334 - 430 рублів;
 • Таблетки Аугментин СР 1000 / 62,5, 28 штук - 656 - 674 рубля;
 • Порошок для приготування розчину для ін'єкцій 1000/200 - 1797 - 2030 рублів.

Автор: Наседкина А.К. Спеціаліст з проведення досліджень медико-біологічних проблем.

Відгуки

скільки повинна складати одна доза?

А антибіотиків і в курці, і в яловичині і свинині повно.

А щодо БАДів і трав - при застуді вони швидко не подіють, але от якщо пити їх для відновлення імунітету, і взагалі підвищити імунітет, і знати що пити, то ефект буде.

Ви можете додати свої коментарі та відгуки до цієї статті за умови дотримання Правил обговорення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

21 + = 31

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: