Азитрал інструкція із застосування

Азитрал

Азитрал: інструкція із застосування і відгуки

Латинська назва: Azitral

Код ATX: J01FA10

Діюча речовина: азитроміцин (azithromycin)

Виробник: Shreya Life Sciences (Індія)

Актуалізація опису і фото: 21.12.2017

Ціни в аптеках: від 266 руб.

Азитрал є антибіотиком з широким спектром дії, що входять до складу групи макролідів. Виявляє бактерицидну дію у вогнищі інфекції.

Форма випуску Азитрал:

 • Капсули по 250 мг, в блістері (6 капсул), пачка картонна;
 • Капсули по 500 мг, в блістері (3 капсули), пачка картонна.

Являє собою білий порошок, розфасований в тверді желатинові капсули, що складаються з корпусу і кришечки білого кольору.

Одна капсула Азитрал містить 250 або 500 мг азитроміцину у вигляді дигідрату; а в якості допоміжних речовин: лактозу безводну, натрію лаурилсульфат, титану діоксид, магнію стеарат, кукурудзяний крохмаль, воду очищену, пропілпарабен, метилпарабен, желатин.

Фармакодинаміка

Азитроміцин є антибіотиком широкого спектра дії, представником підгрупи азалідів (макролідних антибіотиків). Діюча речовина має широкий спектр антимікробної дії. Азитроміцин зв'язується з 50S рибосомной субодиницею, пригнічуючи біосинтез білків мікроорганізму. У разі створення високих концентрацій у вогнищі запалення має бактерицидну дію. Відрізняється активністю щодо наступних грампозитивних аеробних мікроорганізмів: Streptococcus pneumoniae (пеніціллінчувствітельний), Streptococcus spp. (Групи а / в / с / g), Staphylococcus aureus (метицилін), Streptococcus pyogenes. Також препарат ефективний відносно грамнегативних аеробних мікроорганізмів (Haemophilus parainfluenzae, Haemophilus influenzae, Legionella pneumophila, Moraxella catarrhalis, Pasteurella multocida, Neisseria gonorrhoeae), деяких анаеробних мікроорганізмів (Clostridium perfringens, Prevotella spp., Porphyromonas spp., Fusobacterium spp.) І Chlamydia pneumoniae , Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia psittaci, Borrelia burgdorferi, Mycoplasma hominis.

Грампозитивні аероби [Streptococcus pneumoniae (пеніцілліноустойчівий)] здатні розвивати стійкість до азитроміцину. Спочатку стійкими є грампозитивні аероби [Enterococcus faecalis, Staphylococcus spp. (У метицилінстійкі стафілококів проявляється дуже високий ступінь стійкості до макролідів), стійкі до еритроміцину грампозитивні бактерії], анаероби (Bacteroides fragilis).

Азитроміцин швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту завдяки ліпофільності і стійкості в кислому середовищі. Після внутрішнього прийому 500 мг азитроміцину час досягнення його максимальної концентрації в плазмі крові (Cmax) Становить від 2,5 до 2,96 ч, а сама концентрація оцінюється в 0,4 мг / л. Біодоступність азитроміцину - 37%.

Діюча речовина Азитрал добре проникає в тканини і органи урогенітального тракту (наприклад, в передміхурову залозу), дихальні шляхи, м'які тканини і шкіру. Підвищений вміст в тканинах (перевищує показники в плазмі крові в 10-50 разів) і досить тривалий період напіввиведення пояснюються низьким зв'язуванням речовини з білками плазми крові і його проникненням в еукаріотичні клітини з накопиченням в навколишньому лізосоми середовищі з низьким показником pH. Внаслідок цього азитроміцин характеризується великим уявним об'ємом розподілу (31,1 л / кг) з високим плазмовим кліренсом. Переважне накопичення азитроміцину в лізосомах особливо важливо для боротьби з внутрішньоклітинними збудниками. Фагоцити доставляють азитроміцин до ділянок локалізації інфекції, де він вивільняється в процесі фагоцитозу. В осередках інфекції концентрація препарату достовірно вище (на 24-34%), ніж в здорових тканинах, і залежить від ступеня запального набряку. Незважаючи на підвищену концентрацію в фагоцитах, азитроміцин не чинить істотного впливу на їх функцію. Діюча речовина в бактерицидних концентраціях зберігається протягом 5-7 діб після прийому, що дозволяє застосовувати короткі курси лікування (по 3 або 5 діб). Близько 50% азитроміцину виводиться в незміненому вигляді з жовчю, 6% - з сечею. Діюча речовина деметилюється в печінці з утворенням неактивних метаболітів. Виведення з плазми крові здійснюється в 2 етапи: період напіввиведення становить від 14 до 20 год в інтервалі 8-24 год після прийому, 41 ч - в інтервалі 24-72 год, в зв'язку з чим Азитрал можна використовувати 1 раз на добу.

Прийом їжі впливає на фармакокінетику (залежить від лікарської форми препарату): при використанні капсул максимальна плазмова концентрація зменшується на 52%, а показник площі під фармакокінетичною кривою «концентрація - час» (AUC) - на 43%. У літніх чоловіків (вік від 65 до 85 років) фармакокінетичні характеристики не змінюються, а у жінок Зmах зростає на 30-50%.

Показаннями до застосування Азитрал є захворювання інфекційного і запального характеру, спричинені чутливими до ліків бактеріями:

 • Запальні захворювання верхніх дихальних шляхів (синусит, ангіна, фарингіт, тонзиліт і ін.);
 • Запальні захворювання нижніх дихальних шляхів (атипова і бактерійна пневмонія, бронхіт);
 • скарлатина;
 • Інфекції м'яких тканин і шкіри (імпетиго, рожа, вторинно інфіковані дерматози);
 • Інфекційні ураження урогенітальної зони (цервіцит або гонорейний уретрит);
 • Виразкова хвороба шлунка;
 • Хвороба Лайма (початкова стадія).

Основними протипоказаннями до прийому Азитрал є:

 • Печінкова недостатність;
 • Ниркова недостатність;
 • вагітність;
 • Грудне годування;
 • Вік дитини до 12 років;
 • Гіперчутливість до даного лікарського засобу або до інших макролідів.

Інструкція по застосуванню Азитрал: спосіб і дозування

Азитроміцин зберігає своє бактерицидну дію всередині вогнища запалення протягом 5-7 днів після закінчення прийому останньої дози. Саме цей факт дозволяє зробити курс лікування даним препаратом коротким - 3 або 5 днів.

Азитрал 500 мг призначають зазвичай курсом в три дня, по одній таблетці один раз в день. Таблетку слід приймати або за одну годину до їди, або через дві години після.

Якщо пацієнт пропустив час, то слід прийняти ліки якомога швидше, а після відновити часовий інтервал в 24 години.

Стандартна дитяча дозування Азитрал розраховується по масі дитини - добова доза 10 мг / кг лікарської речовини, курсова - 30 мг / кг.

У кожному індивідуальному випадку тільки лікар призначає дозу і розписує курс прийому Азитрал.

Згідно з інструкцією, Азитрал може викликати такі побічні ефекти:

 • Діарея, нудота, блювання, метеоризм - з боку травної системи;
 • Біль у грудній клітці, серцебиття - з боку серцево-судинної системи;
 • Запаморочення, головний біль, тривожність, порушення сну - з боку ЦНС;
 • Вагінальний кандидоз, нефрит - з боку сечостатевої системи;
 • Численні алергічні реакції.

Під час передозування препаратом Азитрал можуть з'явитися такі побічні ефекти: нудота, блювота, тимчасова втрата слуху. Їх поява вимагає призначення симптоматичної терапії.

Симптоми: тимчасова втрата слуху, сильна нудота, блювота, діарея.

Специфічний антидот відсутній.

Лікування повинно призначатися відповідно до наявних симптомами.

Обережно слід ставитися до призначення Азитрал людям, що страждають аритмією.

Під час вагітності препарат використовують тільки тоді, коли ризик від використання менше, ніж ризик розвитку небезпечних наслідків наявного захворювання.

Після прийому Азитрал 500 мг варто враховувати появу алергічних реакцій.

Застосування при вагітності та лактації

У період вагітності Азитрал необхідно застосовувати з обережністю. Рішення про призначення препарату приймається на підставі співвідношення потенційної користі для матері і передбачуваного ризику для плода.

У випадках необхідності застосування в період лактації рекомендується припинити грудне вигодовування.

Заборонено використовувати Азитрал для лікування пацієнтів у віці до 12 років з масою тіла до 45 кг.

При тяжких порушеннях функції нирок прийом препарату протипоказаний.

При легкому або помірному порушенні функції нирок Азитрал необхідно застосовувати з обережністю (корекція дози не потрібна).

При тяжкій печінковій недостатності прийом препарату протипоказаний.

При легкому або помірному порушенні функції печінки Азитрал необхідно застосовувати з обережністю (корекція дози не потрібна).

При лікуванні пацієнтів літнього віку корекція дози Азитрал не потрібно.

Прийом антацидів (що містять магній і алюміній) і їжі знижує абсорбцію азитроміцину, тому Азитрал необхідно приймати за 1 годину до або через 2 години після прийому зазначених лікарських препаратів або їжі.

У здорових добровольців при одночасному застосуванні цетиризину в дозі 20 мг і азитроміцину протягом 5 доби не зафіксовано фармакокінетична взаємодія і суттєва зміна інтервалу QT.

В ході дослідження із залученням 6 ВІЛ-інфікованих пацієнтів при сумісному прийомі диданозину в дозі 400 мг на добу і азитроміцину в дозі 1200 мг на добу, не виявлено зміни фармакокінетичних показників диданозину порівняно з групою плацебо.

У разі необхідності спільного прийому Азитрал з варфарином рекомендується здійснювати ретельний моніторинг протромбінового часу.

Фармакокінетичні дослідження не виявили змін фармакокінетики азитроміцину при разовому застосуванні циметидину за 120 хвилин до прийому азитроміцину.

При одночасному використанні зидовудину його фармакокінетика незначно змінюється. Зокрема, азитроміцин впливає на виведення нирками зидовудину і його глюкуронідного метаболіти. Також внаслідок застосування азитроміцину збільшується концентрація фосфорилированного зидовудину (клінічно активний метаболіт в мононуклеарами периферичної крові), проте клінічне значення цього ефекту неясно.

Азитроміцин відрізняється слабкою взаємодією з ізоферментами сімейства цитохрому Р450, яка є у своїй індуктором і інгібітором ізоферментів цитохрому Р450. Не виявлено участь азитроміцину в процесах фармакокінетичних взаємодій, аналогічних еритроміцину та інших макролідів.

Одночасний щоденний прийом азитроміцину в дозі 600 мг на добу одноразово і ефавірензу в дозі 400 мг на добу протягом тижня не привів до клінічно значущої фармакокінетичної взаємодії.

Спільне одноразове застосування азитроміцину в дозі 1200 мг і флуконазолу в дозі 800 мг не змінювало фармакокінетику останнього. При цьому не зафіксовані зміни загальної експозиції та періоду напіввиведення азитроміцину, але спостерігалося зниження на 18% його Зmах, що не має клінічного значення.

При одночасному застосуванні азитроміцину в дозі 1200 мг і індинавіру (3 рази на добу по 800 мг протягом 5 діб) статистично достовірний вплив на фармакокінетику не виявлено.

Азитроміцин не чинить істотного впливу на фармакокінетику метилпреднізолону.

Одночасний прийом макролідних антибіотиків (включаючи азитроміцин) і субстратів Р-глікопротеїну (наприклад, дигоксину) підвищує концентрацію останнього в сироватці крові.

При одночасному застосуванні з ерготаміном і дигідроерготаміном посилюється токсична дія (дизестезия, вазоспазм).

У разі спільного використання з триазоламом знижується його кліренс і збільшується фармакологічна дія.

Одночасний прийом азитроміцину з аторвастатином не викликав зміни концентрації останнього в плазмі (за показниками інгібування ГМК-КоА-редуктази). У той же час в післяреєстраційний періоді зафіксовані окремі випадки рабдоміолізу у пацієнтів, які одночасно отримували статини і азитроміцин.

В ході фармакокінетичного дослідження із залученням здорових добровольців, які протягом 3 діб брали азитроміцин (одноразово перорально 500 мг на добу), а потім циклоспорин (одноразово 10 мг / кг на добу), достовірно підвищувалися максимальна концентрація циклоспорину в плазмі крові і площу під фармакокінетичною кривої «концентрація - час». При одночасному застосуванні зазначених препаратів слід дотримуватися обережності. У разі необхідності спільного прийому необхідно забезпечити контроль вмісту циклоспорину в плазмі і відповідну корекцію його дози.

Одночасний прийом нелфінавіру і азитроміцину призводить до підвищення рівноважної концентрації останнього в сироватці крові. При цьому клінічно значущі побічні ефекти не зафіксовано, а корекція дози азитроміцину на тлі одночасного застосування нелфінавіру не потрібно.

У разі спільного використання рифабутину і азитроміцину концентрація кожного з них в сироватці крові не змінюється. При одночасному застосуванні зазначених препаратів іноді спостерігалися випадки нейтропенії, які асоціювалася з прийомом рифабутину. Не виявлені причинно-наслідкові зв'язки між розвитком нейтропенії і застосуванням комбінації рифабутину і азитроміцину.

В ході досліджень із залученням здорових добровольців не зафіксовано випадків впливу азитроміцину (щодня по 500 мг на добу протягом 3 діб) на Сmах і AUC силденафілу або основного циркулюючого метаболіту.

У випадках спільного призначення терфенадину і азитроміцину необхідно дотримуватися обережності, оскільки встановлено, що комбінація терфенадина і різних антибіотиків може призвести до розвитку аритмії і подовження інтервалу QT. Виходячи з цього, неможливо виключити прояв вищевказаних ускладнень при одночасному прийомі азитроміцину і терфенадину.

Взаємодія між теофіліном і азитроміцином не виявлено.

При комбінованому прийомі азитроміцину з мідазоламом або триазоламом в терапевтичних дозах значні зміни фармакокінетичних показників не виявлено.

У випадках одночасного використання азитроміцину і сульфаметоксазолу / триметоприму не зафіксовано значущу зміну Зmах, загальної експозиції або екскреції нирками сульфаметоксазола або триметоприму. Концентрація азитроміцину в сироватці відповідала аналогічним параметрам, зареєстрованим в інших дослідженнях.

Аналоги Азитрал за діючою речовиною: Азівок, Азитрокс, Азітроцін, Зітролід, Сумамед, Сумамокс, Хемомицин, Екомед і ін.

Препарати однієї фармакологічної підгрупи, близькі за механізмом впливу: Арвіцін, Вільпрафен, Клабакс, Кларексід, Кларитроміцин, Кларіцін, Лекоклар, Макропен, Олеандоміцин, Роксоліт, Сафоцід і ін.

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці з температурою повітря не вище 25 ° C.

Термін придатності - 3 роки.

Відпускається за рецептом.

Відгуки про Азітрале свідчать про його ефективність при лікуванні різних інфекційних захворювань (наприклад, гайморит, ангіна, урогенітальні і поєднані інфекції). Переносимість препарату індивідуальна, найбільш часті побічні ефекти - болі в животі, діарея і блювота.

Орієнтовна ціна на Азитрал становить 300 рублів (в упаковці 6 капсул по 250 мг).

Азитрал капсули 500 мг 3 шт.

Азитрал капс. 500мг n3

Азитрал 500мг капсули 3 шт.

Азитрал капсули 250 мг 6 шт.

Азитрал 250мг капсули 6 шт.

Азитрал 500 мг N3 капс

Освіта: Перший Московський державний медичний університет імені І.М. Сеченова, спеціальність "Лікувальна справа".

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Освічена людина менше схильна до захворювань мозку. Інтелектуальна активність сприяє утворенню додаткової тканини, що компенсує хвору.

Карієс - це найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, змагатися з яким не може навіть грип.

Печінка - це найважчий орган в нашому тілі. Її середня вага становить 1,5 кг.

Навіть якщо серце людини не б'ється, то він все одно може жити протягом тривалого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його "мотор" зупинився на 4 години після того як рибалка заблукав і заснув в снігу.

Найвища температура тіла була зафіксована у Уіллі Джонса (США), який надійшов до лікарні з температурою 46,5 ° C.

Якщо посміхатися всього два рази в день - можна знизити кров'яний тиск і знизити ризик виникнення інфарктів і інсультів.

Саме рідкісне захворювання - хвороба Куру. Хворіють їй тільки представники племені фор в Новій Гвінеї. Хворий помирає від сміху. Вважається, що причиною виникнення хвороби є поїдання людського мозку.

74-річний житель Австралії Джеймс Харрісон ставав донором крові близько 1000 разів. У нього рідкісна група крові, антитіла якій допомагають вижити новонародженим з важкою формою анемії. Таким чином, австралієць врятував близько двох мільйонів дітей.

Кров людини «бігає» по судинах під величезним тиском і при порушенні їх цілісності здатна вистрілити на відстань до 10 метрів.

Шлунок людини непогано справляється зі сторонніми предметами і без лікарського втручання. Відомо, що шлунковий сік здатний розчиняти навіть монети.

Якби ваша печінка перестала працювати, смерть наступила б протягом доби.

Перший вібратор винайшли в 19 столітті. Працював він на паровому двигуні і призначався для лікування жіночої істерії.

У чотирьох часточках темного шоколаду міститься близько двохсот калорій. Так що якщо не хочете поправитися, краще не їсти більше двох часточок в добу.

У 5% пацієнтів антидепресант Кломіпрамін викликає оргазм.

У прагненні витягнути хворого, доктора часто перегинають палицю. Так, наприклад, якийсь Чарльз Йенсен в період з 1954 по 1994 рр. пережив понад 900 операцій з видалення новоутворень.

Кожен раз, коли у дитини піднімається температура, болить горло, з'являється нежить і кашель, батьків турбує питання - це звичайна застуда або грип? В пов.

Азитрал

Опис актуально на 08.04.2015

 • Латинська назва: Azitral
 • Код АТС J01FA10
 • Діюча речовина: Азитроміцин * (Azithromycin)
 • Виробник: Shreya Life Sciences (Індія)

В 1 капсулі азитроміцин 250 мг або 500 мг.

Лактоза, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, - як допоміжні речовини.

Фармакологічна дія

Фармакодинаміка і фармакокінетика

антибіотик з групи макролідів, що володіє широким спектром дії. У високих концентраціях у вогнищі має бактерицидну дію. Діюча речовина зв'язується з 50 S-субодиницею рибосоми мікроорганізмів, сповільнює ріст і розмноження їх. Виявляє активність щодо грамнегативних і грампозитивних аеробних мікроорганізмів, деяких анаеробних, а також хламідій, мікоплазм.

стійкі до азитромицину мікроорганізми: Enterococcusfaecalis, стійкі до еритроміцину, Staphylococcusspp. (Метицилінстійкі стафілококи) та Bacteroidesfragilis. Пеніциліностійких Streptococcus pneumoniae здатний розвинути стійкість і до цього препарату.

Швидко всмоктується, що пояснюється його ліпофільність і стійкістю в кислому середовищі. Після прийому Cmax в крові визначається через 2,5-2,95 год. Біодоступність - 37%.

Проникає в урогенітальний тракт, шкіру, м'які тканини і дихальні шляхи. У тканинах створюється висока концентрація - в 10-50 разів більше, ніж в крові. Низьке зв'язування з білками обумовлює тривалий T1 / 2. Переважно накопичується в лізосомах, що важливо для знищення внутрішньоклітинних збудників. Висока концентрація препарату в фагоцитах не впливає на їх функцію. Концентрація діючої речовини в осередку інфекції значно вище, ніж в здорових тканинах. У бактерицидних концентраціях зберігається тиждень після останнього прийому, тому застосовується короткими курсами (3 і 5 днів).

Остаточний період напіввиведення 41 год, тому препарат застосовується 1 раз на добу. У незміненому вигляді виводиться з жовчю (50%) і нирками (6%). Прийом їжі в значній мірі змінює фармакокінетику.

 • ангіна, фарингіт, хронічний тонзиліт, гострий і хронічний синусит, середній отит;
 • бактеріальна пневмонія, гострий бронхіт;
 • скарлатина, дифтерія;
 • бешиха, піодермія, імпетиго, інфіковані дерматози, фолікуліт, фурункульоз, карбункул;
 • уретрит, простатит, цервицит, цервіковагініт, сальпінгіт;
 • кишкові інфекції (кампилобактериоз, шигельоз, сальмонельоз, криптоспоридіоз);
 • бореліоз в початковій стадії;
 • стоматологічні інфекції;
 • виразкова хвороба шлунка при наявності Helicobacterpylori;
 • інфекції, викликані атиповими збудниками (мікоплазми, хламідії, уреаплазми).
 • виражена печінковаабо ниркова недостатність;
 • аритмії;
 • підвищена чутливість до макролідів;
 • дефіцит лактази;
 • прийом спільно з дигідроерготаміном і ерготаміном;
 • годування груддю;
 • вік до 12 років.

Азитрал може викликати:

 • діарею, нудоту, болі в животі, метеоризм, блювоту, жовтуху, анорексію, гастрит, псевдомембранозний коліт, підвищення печінкових трансаміназ, гепатит;
 • тахікардію, відчуття серцебиття, аритмію, збільшення інтервалу QT;
 • запаморочення, сонливість, судоми, парестезія, гіперактивність, агресивність, неспокій, порушення сну;
 • шум у вухах, оборотну глухоту, порушення смаку;
 • висип, свербіж шкіри, фотосенсибілізація, набряк Квінке, еритему, епідермальнийнекроліз;
 • вагініт, вагінальний кандидоз, гостру ниркову недостатність, нефрит;
 • тромбоцитопенія, артралгія, кандидомікоз порожнини рота.

Інструкція по застосуванню Азитрал (Спосіб і дозування)

Азитрал приймають всередину 1 раз на добу, за 1 год до прийому їжі.

при ЛОР патології і інфекціях дихальних шляхів призначають 500 мг / сут. Лікування проводиться 3 дні. Дітям з 12 років при вазі понад 45 кг призначається 10 мг / кг ваги 1 раз / сут 3 дня.

при інфекціях шкіри - в перший день 1 г, з 2-го дня 500 мг. Курсом 5 днів.

при уретриті, простатиті або цервіциті - 1 г 1 раз.

при боррелиозе - 1 г в 1-й день в подальшому - 500 мг до 5 днів. Лікування бореліозу в початковій стадії у дітей - 20 мг / кг 1-й день, з 2-го дня по 10 мг / кг. Курс лікування 5 днів.

при виразковій хворобі при наявності Helicobacterpylori в складі комбінованого лікування призначають по 1 г / сут 3 дня.

при помірному порушення функції нирок корекція дози не проводиться.

Інструкція по застосуванню Азитрал містить попередження про те, що при наявності захворювань, що передаються статевим шляхом, лікування проводиться обом партнерам.

Передозування проявляється симптомами: виражена нудота, блювота, втрата слуху, діарея.

Специфічного антидоту немає. Лікування полягає в проведенні симптоматичної терапії.

прийом антацидних препаратів, які знижують всмоктування, і азитроміцину слід розносити по часу (не менше 2 години). етанол і прийом їжі уповільнюють і знижують всмоктування.

тетрациклін та хлорамфенікол, застосовувані спільно з Азітоміціном, мають синергізмом дії.

Подовжує період напіввиведення і підвищує концентрацію карбамазепіну, вальпроєвоїкислоти, ксантинових похідних, гексобарбіталу, гіпоглікемічних засобів, фенітоїну, дизопіраміду.

Дотримуватися обережності пріназначеніі азитроміцину з терфенадином, оскільки є ризик виникнення аритмії і подовження інтервалаQT.

Умови зберігання

При температурі не вище 25 ° C.

аналоги Азитрал

Відгуки про Азітрале свідчать про ефективність препарату при багатьох інфекціях.

«Я тільки рятуюся Азітралом від ангін, мучили по 4 рази за рік»

«Допоміг ідеально при гаймориті, зазначалося лише порушення смаку»

«..Азітрал дуже сподобався, була гнійна ангіна, а через три дні забула, що хворіла»

При урогенітальних інфекціях (мико-, уреаплазменная і хламідійна) і поєднаних інфекціях він є препаратом вибору. Крім того, застосовується для лікування урогенітальних інфекцій у вагітних.

Переносимість препарату різна і негативні відгуки пов'язані з розвитком тих чи інших побічних реакцій. Найчастіше зустрічаються реакції у вигляді блювоти, діареї та болей в животі.

«У мене була нудота, головний біль і блювота»

«... після прийому однієї капсули сильний біль в животі і діарея»

«... з третього дня прийому препарату почалися проблеми з кишечником»

Придбати можна в аптеках Москви та інших міст. Вартість залежить від дози препарату. Ціна Азитрал 500 мг№ 3 коливається від 235 руб. до 301 руб., а капсул по 250 мг № 6 - від 176 руб. до 292 руб.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

Освіта: Закінчив Свердловське медичне училище (1968 - 1971 рр.) За фахом «Фельдшер». Закінчив Донецький медичний інститут (1975 - 1981 рр.) За фахом «Лікар епідеміолог, гігієніст». Проходив аспірантуру в Центральному НДІ епідеміології р Москва (1986 - 1989 рр.). Вчений ступінь - кандидат медичних наук (ступінь присуджена в 1989 році, захист - Центральний НДІ епідеміології м.Москва). Пройдені численні курси підвищення кваліфікації з епідеміології та інфекційних захворювань.

Досвід роботи: Робота завідуючим відділенням дезінфекції та стерилізації 1981 - 1992 рр. Робота завідуючим відділенням особливо небезпечних інфекцій 1992 - 2010 рр. Викладацька діяльність в Медінституті 2010 - 2013 рр.

Рік тому у відрядженні прохолов: захворіло горло, температура, кашель. Про роботу вже не йшлося, думав вже як би не вмерти. А на ноги підняв антибіотик - Азитрал. Порадили в місцевій аптеці. Спрацював дуже ефективно. Зняв температуру, запалення, підняв на ноги. Встиг навіть зробити все, за чим приїхав, хоча вже було махнув на роботу рукою. А які ви знаєте потужні засоби, що допомагають в екстрених ситуаціях?

У дитини спочатку нежить ніяк не проходив, а потім і сильний кашель додався, та горло таке тривожне було. Звернулися до лікаря. Там сказали, що без антибіотиків ніяк. Виписали Азитрал. Пропили його, і я помітила, що горло вже пройшло практично. Температура спала, і соплі вже не бігли. Загалом засіб допомогло, чому я несказанно рада.

Після довго прогулянки в лісі, як-то все дружно почали кашляти, потім нежить, температура і далі за сценарієм. Лікар виписала нам противірусні, противоаллергенние і просто різні краплі та спреї. Толку від них не було зовсім. Так що потім лікар виписала нам Азитрал. Він вилікував усіх, і при тому без шкідливих наслідків для організму. Раджу всім Азитрал, самі тепер їм лікуємося.

Якось мені невимовно пощастило, у мене з'явився тонзиліт. Пару тижнів лежала хворіла. У лікарні прописали Азитрал. Так як у мене була вже запущена стадія думала не допоможе, але пропила тиждень і все пройшло як страшний сон. Звичайно, якби не запускала- пройшло б швидше. Але тут вже сама винна.

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Азитрал - інструкція із застосування + відгуки і аналоги

Пацієнти нерідко задаються питанням: Азитрал - це антибіотик чи ні. Так, напівсинтетичний антибіотик Азитрал, відноситься до групи макролідів і є похідним азалідів. Механізм дії - бактерицидний, виникає в результаті формування стійкого комплексу активного компонента з малої субодиниці рибосоми вірулентних штамів бактерій. Відбувається порушення процесів транскрипції і трансляції при реплікації нуклеїнових кислот, в результаті чого клітина гине.

Азитрал інструкція із застосування

Встановлено, що антибактеріальну речовину дифундує в кровотік і досягає дихальних, сечостатевих органів, а також гладкої мускулатури і дерми. Рівень лікарського речовини в тканинах і органах вище, ніж в плазмі крові майже в 40 разів. Даний факт обумовлений низьким рівнем зв'язування антибіотика з білками крові.

Можливість Азитрал депонуватися лізосомальних органелах клітин обумовлює його високу ефективність для лікування внутрішньоклітинних інфекцій. В ході клінічних випробувань встановлено, що клітини імунної системи ефективно транспортують активну антибактеріальну речовину в місце патологічного запалення. Звільняючись при фагоцитозі (НЕ пригнічуючи його), Азитрал пригнічує життєдіяльність патогенних мікроорганізмів.

Відзначено, що концентрація лікарської речовини в інфікованих тканинах достовірно вище, в порівнянні зі здоровими. Підтверджено також кореляція між ступенем тяжкості захворювання і рівнем змісту ліки в тканинах і органах. Після останнього прийому ліки руйнується в печінці і виводиться з плазми крові разом з сечею.

Спектр протимікробної активності

Медикаментозний засіб відноситься до антибіотиків широкого спектру дії.

 • сімейство Streptococcaceae - овоїдні грам + патогенні прокаріорти, збудники інфекційних процесів переважно дихальних шляхів;
 • сімейство Staphylococcaceae - умовно-патогенні грам + штами, що викликають захворювання при певних умовах (зниження імунітету, супутні патології). В даний час медики усього світу стурбовані штамів MRSA, який стійкий до всіх відомих груп антибіотиків. Для запобігання поширенню резистентних золотистих стафілококів важливо застосовувати антибіотик виключно при гострій необхідності, точної ідентифікації збудника і встановлення його чутливості до лікарського засобу;
 • грам-паличка інфлюенци - збудник захворювань дихальних шляхів (грип, пневмонії, менінгіту). Є першим свободноживущей бактерій, ніж геном був повністю розшифрований;
 • сімейство Alcaligenaceae (B. pertussis, B. parapertussis) - грамнегативні коккобацілламі, збудники коклюшу і паракашлюку. Більшою мірою захворювань схильні пацієнти молодшого віку. Встановлено, що єдиним носієм даних мікроорганізмів в природі є людина;
 • грам-гонококові бактерії - збудники захворювань, що передаються статевим шляхом, які характеризуються гнійними виділеннями з органів сечостатевої системи;
 • монотипний рід гарднерел - анаеробні штами, представники індігенной мікрофлори піхви жінок. При зниженні імунітету починають активно рости і розмножуватися, займаючи переважне становище в біотопі. Відомо, що бактерії резистентні до багатьох інших груп антибіотиків;
 • хелікобактерну бактерії, які, ймовірно, є однією з головних причин ініціювання процесів розвитку гастриту і виразок.

Важливо: Азитрал не призначають для терапії інфекцій, викликаних грампозитивними мікроорганізмами, стійкими до еритроміцину.

У складі 1 капсули входить:

 • біологічно активна речовина - дигідрат азитроміцину (250 або 500 мг);
 • допоміжні компоненти: зневоднена лактоза, клейстер - кукурудзяний крохмаль, додецилсульфат натрію, магнію Mg, оксид четирехвалентного титану, дистильована вода, ніпагін, ефір пара-гідроксибензойної кислоти, желатин.

Випускається Індійської фармацевтичною компанією в щільних желатинових капсулах нульового розміру, корпус кожної капсули пофарбований у білий колір, а вміст - білий порошок антибіотика. Виробнича упаковка медикаментозного засобу складається з картонної пачки, в якій міститься 6 (250 мг) або 3 (500 мг) фольгіровнаних блістерів в кожній. До кожної упаковці прикладається інструкція із застосування.

Фото упаковки Азитрал 500 мг 3 капсули

Rp: Caps. Azitliromycini 0,25.

S: Всередину 1-й день 2 к., Потім по 1 к. 1 р / д.

Антибіотик в роздрібних аптеках відпускається виключно за рецептом, який виписує лікар. Для підбору Азитрал з основним активним компонентом азитромицином необхідно поставити точний діагноз і виділити збудника, у якого буде достовірно встановлено чутливість до макролідів.

Патології, при яких ефективно лікування даними ліками:

 • інфекції, локалізовані в верхніх і нижніх дихальних шляхах людини і ЛОР-органах;
 • скарлатина, для якої характерні дрібні висипання, інтоксикація організму і різке підвищення температури тіла;
 • запалення дерми і м'яких тканин (хронічні струпи, рожістие захворювання, складні дерматози);
 • кліщовий бореліоз - трансмісивна патологія, що характеризується поліморфізмом симптомів. Успіх терапії залежить від правильності обраної тактики лікування і стадії захворювання. При важких стадіях можлива постановка питання про працездатності пацієнта;
 • язи шлунка і дванадцятипалої кишки, в поєднанні з іншими лікарськими засобами.

Антибіотик призначають людям з аритмією, вагітним, а також з патологіями нирок і печінки, в разі якщо захворювання загрожує життю пацієнта. Строгими протипоказаннями є наявність в анамнезі ниркової і печінкової недостатності, ГВ, вік пацієнта до 12 років, а також індивідуальна непереносимість до макролідів і азитромицину зокрема.

Режим дозування ліків передбачає прийом не частіше 1 разу на добу, при цьому, не пізніше, ніж за 1 годину до прийому їжі або через 2 години після їжі.

При терапії запальних процесів органів дихання дорослих пацієнтів -0,5 гр за один прийом. Тривалість курсу антибіотикотерапії-п'ять днів.

Для лікування патологій дерми дорослих необхідно приймати 1 гр Азитрал в перший день терапії, а потім добову дозу знижують в 2 рази. Максимально допустима курсова доза розраховується індивідуально і залежить від тяжкості стану хворого.

Легка і середня стадія уретриту і цервіциту успішно лікується одноразовим прийомом 1 гр медикаментозного препарату. Кліщовий енцефаліт передбачає режим дозування аналогічний описаному при інфекціях шкіри та м'яких тканин. При виразках, при яких висівається хелікобактерну мікроорганізми, призначається 1 гр ліки в добу протягом трьох днів, як частина комплексної терапії.

Азитрал можна давати дітям з 12 років, при цьому розраховуючи необхідну дозу: 10 мг на 1 кг маси тіла дитини не частіше 1 разу на добу протягом 3 днів.

Встановлено, що антибіотик тривалий час (від 5 до 7 днів) зберігається в тканинах людини в дозі, достатній для інгібування процесів життєдіяльності патогенних штамів бактерій. Даний факт дозволив скоротити курс антибіотикотерапії до 3-5 днів, що вигідно відрізняє дані ліки від інших антибіотиків.

Частота негативних симптомів, що виникають після першого прийому антибіотика вище, ніж на 2 і наступні дні лікування. Максимальна поширеність негативних ефектів не перевищує 1 випадку на 10 000 пацієнтів. Дотримання режиму дозування і рекомендацій лікаря зводять ризик до мінімуму.

 • Шлунково-кишкового тракту: розлад травлення, болі в ділянці живота, непрохідність жовчі в кишечник, збільшення активності ферментів печінки. У хворих молодшого віку - гастрит, анорексія;
 • ССС: больовий синдром в скроневій і тім'яній ділянці, втрата орієнтації в просторі, підвищена стомлюваність і сонливість, можливо стан тривоги і нервозності;
 • сечостатева система: молочниця;
 • алергія негайного й уповільненого типів: почервоніння, свербіж шкіри, висипання.

При передозуванні спостерігається втрата слуху, діарея і блювота. Скасування прийому препарату призводить до відновлення нормального функціонування організму людини.

Випробувань по встановленню впливу Азитрал на онкогенез дитини не було проведено, тому немає достовірної інформації про абсолютну безпечність медикаментозного препарату. При відсутності альтернативних ліків лікування азітралом вагітної жінки проводиться під суворим наглядом лікаря. Необхідно припинити ГВ під час антибіотикотерапії ліками, так як активна речовина проникає в грудне молоко і може пригнічувати розвиток симбіотичного мікрофлори кишечника дитини.

В інструкції, що додається до антибіотика немає пункту, присвяченому можливості одночасного застосування Азитрал і спиртних напоїв. Однак достеменно встановлено, що вони не сумісні. Спирт сильно знижує здатність активної речовини дифундувати в плазму крові, а значить і його терапевтичну ефективність.

Одночасне застосування ліків з алкоголем може призвести до того, що інфекційні агенти в результаті мутації вироблять механізми стійкості до невеликих концентрацій азитроміцину. При цьому потрібно призначення більш сильного антибіотика, який зупиняє ріст і розвиток не тільки патогенних штамів, а й індігенной мікрофлори. Розвивається стан дисбактеріозу і ослаблення імунітету людини.

Крім того, одночасний прийом призведе до збільшення навантаження на печінку, в якій відбувається детоксикація і руйнування обох речовин. Наслідок - токсичне отруєння організму, ослаблення природної резистентності до патогенів, а також погіршення стану здоров'я і ступеня захворювання.

До аналогам відносять ліки з ідентичним активною речовиною - азитромицином:

Середня ціна в роздрібних аптеках Азитрал знаходиться в діапазоні від 230 до 250 руб.

Лікарі призначають Азитрал для успішної антибіотикотерапії багатьох інфекційних захворювань.

Відмітнаперевагу медикаментозного засобу - відсутність необхідності тривалих курсів, висока ефективність і безпеку для пацієнтів дорослого віку. Важливе значення має індивідуальна непереносимість окремих компонентів ліки, також спостерігається перехресна алергія з еритроміцин. Відзначається, що скасування препарату не призводить до моментального купірування побічних ефектів. Потрібно додаткове симптоматичне лікування.

Необхідно знати, що пропуск 1 таблетки потрібно заповнити якомога швидше, при цьому, не відхиляючись від режиму дозування призначеного лікарем.

фахівець мікробіолог Мартинович Ю.І.

Залишилися питання? Отримайте безкоштовну консультацію лікаря прямо зараз!

Натискання на кнопку призведе на спеціальну сторінку нашого сайту з формою зворотного зв'язку з фахівцем цікавить Вас профілю.

Вам також може сподобатися

Цефтазидим - інструкція із застосування, аналоги в уколах, відгуки

Інструкція по застосуванню Цефазоліну в уколах + аналоги + відгуки

Азіцід - інструкція із застосування + аналоги і відгуки лікаря

Додати коментар Скасувати відповідь

Список безрецептурних антибіотиків + причини заборони їх вільного обігу

У сорокових роках минулого століття людство отримало потужна зброя проти безлічі смертельно небезпечних інфекцій. Антибіотики продавалися без рецептів і дозволили

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 4 =