Беродуал інструкція для інгаляцій дітям

«Беродуал» з фізіологічним розчином для інгаляцій для дітей: інструкція, відгуки

В осінньо-зимовий період не обійтися без простудних захворювань, які часто супроводжуються кашлем, обструкцією бронхів. «Беродуал9raquo; з фізіологічним розчином для інгаляцій для дітей в цей період стає просто незамінним. Знімає спазм в легенях, володіє бронхорасшіряющімі властивостями.

Форма випуску та склад препарату

«Беродуал9raquo; з фізіологічним розчином для інгаляцій для дітей є комбінованим бронхолитическим лікарським засобом. Основними діючими речовинами виступають: безводний ипратропия бромід в кількості 250 мкг і фенотеролу гідробромід в концентрації 500 мкг.

Ліки проводиться у вигляді розчину для інгаляцій прозорого кольору. Не має запаху. Розфасована у флакони темно-коричневого кольору з пробкою-крапельницею.

3

«Беродуал9raquo; з фізіологічним розчином для інгаляцій для дітей має яскраво виражену бронхолітичну дію. Включає в себе діючі компоненти: іпратропію бромід виступає в ролі м-холіноблокатори і фенотеролу гідробромід виявляє себе як бета 2 адреномиметик.

Фенотерол знижує напругу мускулатури бронхів. Запобігає повторним спазми, які провокує гістамін, метахоліном, свіже повітря і алергени різного типу. Прийом лікарського засобу вивільняє з клітин медіаторів запальний процес, а в високих дозах препарат здатний посилити мукоциліарний транспорт. Також компонент активно стимулює дихальний процес.

Фенотерол впливає на роботу серця. Підсилює частоту і силу скорочень, де відбувається активація β2-адренорецепторів серцевої системи, а при істотному перевищенні дози, йде тиск на стимуляцію β1-адренорецепторів.

Безводний ипратропия бромід виступає блокатором м-холінорецепторів. Прибирає спазм бронхів, який тісно пов'язаний з діяльністю блукаючого нерва. Знижує секрецію залоз різного генезису, в тому числі і бронхіального.

Введення компонента за допомогою інгаляції утворює бронходилатацию. Не викликає негативного впливу на слиз дихальних шляхів, мукоциліарний кліренс або газообмін.

Взаємодія активних речовин допомагає створити бронхолитический ефект, який виходить при впливі різних механізмів. Посилюється ефект лікування бронхолегеневої хвороби. Для лікування захворювання досить незначною дози бета-агоніста, що дозволяє позбутися від ряду побічних явищ.

1

«Беродуал9raquo; з фізіологічним розчином для інгаляцій для дітей застосовується для профілактики і лікування бронхолегеневих захворювань з оборотним бронхоспазмом. Це можуть бути хронічні і обструктивні хвороби легенів, такі як хронічний бронхіт, бронхіальна астма і емфізема легенів. Рекомендують застосовувати «Беродуал9raquo; при кашлі.

Часто ліки використовують для підготовки дихальної системи до введення муколітичних засобів, різного роду кортикостероїдів та антибіотиків, що вводяться аерозольним способом.

Прийом лікарського розчину «Беродуал9raquo; (Дозування повинна відповідати наведеній в інструкції) повинен призначати лікар, так як препарат має протипоказання.

Це захворювання серцево-судинної системи, такі як кардіоміопатія, тахіаритмія. Не рекомендується застосовувати ліки при особливої ​​чутливості до діючих речовин препарату і його другорядним компонентів.

З обережністю виписують розчин при закритокутовій глаукомі, особам з коронарною недостатністю та артеріальною гіпертензією. Проконсультуватися з лікарем перед застосуванням лікарського засобу повинні люди з цукровим діабетом і інфарктом міокарда. Обережно проробляти інгаляційні процедури з «Беродуалом9raquo; слід при важких захворюваннях серцево-судинної системи, щитовидної залози, при порушенні роботи передміхурової залози, запаленні сечового міхура, а також під час вагітності та лактації. Під питанням стоїть дитячий вік до шести років.

Випускається тільки як розчин для інгаляцій лікарський засіб «Беродуал9raquo ;.

Дозування для дорослих і дітей старше дванадцяти років при нападах бронхіальної астми легкої та середньої тяжкості дорівнює 20 краплях, або одному мілілітр. У важкій формі захворювання призначають вищі дози - до 50 крапель, або по 2,5 мл. В особливо важкій формі, коли пацієнт перебуває в стаціонарі, рекомендують максимально допустиму дозу 80 крапель, або по 4 мл.

Дітям вікової групи від шести до дванадцяти років при бронхіальній астмі для швидкого купірування нападів при легкій і середній формі призначають від 10 до 20 крапель (0,5-1 мл). У важкій формі захворювання прописують до 40 крапель (2 мл). Особливо важка форма хвороби, коли пацієнт перебуває під цілодобовим медичним наглядом, вимагає дози до 60 крапель розчину або по 3 мл.

При курсовому лікуванні препарат призначають дорослим і підліткам від дванадцяти років по 20-40 крапель або 1-2 мл чотири рази на день. Максимально рекомендована кількість - 8 мл. У віці від шести до дванадцяти років дітям прописують до 0,5-1 мл, це 10-20 крапель чотири рази на день. Максимально допустима доза повинна бути не вище чотирьох мілілітрів.

При помірній формі спазму бронха або для додаткової вентиляції легенів дорослим і дітям вікової групи від дванадцяти років, а також дітям від шести до дванадцяти років препарат показаний по десять крапель, або 0,5 мл.

Інформація про застосування препарату для дітей вікової групи до шести років і вагою менше 22 кг вельми обмежена, тому тут його треба використовувати з обережністю. Так, при медичному спостереженні радять приймати по 25 мкг іпратропію броміду і 50 мкг фенотеролу гідроброміду на кілограм маси тіла дитини. Норма - 0,5 мл (10 крапель). Приймати розчин у вигляді інгаляцій слід не менше трьох разів на добу. Максимальна доза не повинна перевищувати - 1,5 мл.

Як робити інгаляції з «Беродуалом9raquo;

У випадку з «Беродуалом9raquo; важливо не тільки дотримуватися вищевказані норми, але і правильно застосовувати розчин. Так, необхідну дозу слід розвести фізіологічним розчином до 3-4 мл. Розчин вводиться всередину за допомогою небулайзера. Слід запам'ятати, відгуки фармацевтів на цьому акцентують, що розчин для інгаляцій ні при яких обставинах не розлучається дистильованою водою. Також готувати розчин необхідно безпосередньо перед процедурою. Залишки лікарського засобу зберіганню не підлягають.

Доза препарату повинна визначатися відповідно:

Тривалість заходу визначається за кількістю залишилася в приймальнику рідини.

«Беродуал9raquo; підходить до різних моделей небулайзерів. У випадках якщо препарат містить настінний кисень, розчин використовують в швидкісному режимі 6-8 л / хв. Процедуру при необхідності повторюють, але не раніше ніж через чотири години.

«Беродуал9raquo; (Розчин для інгаляцій) практично не викликає побічних явищ, особливо якщо його використовувати відповідно до інструкції.

Пацієнти відзначали, що в деяких випадках після введення препарату може спостерігатися тремор мускулатури, незначна нервозність, запаморочення, сухість у роті і зміна смакових пристрастей. У рідкісних випадках помічена головний біль, порушення роботи серця у вигляді тахікардії і прискореного серцебиття.

Також було відзначено порушення роботи дихальної системи (кашель, подразнення бронховиводящіх шляхів). Іноді виникає парадоксальний бронхоспазм, нудота, блювота, збій в роботі шлунково-кишкового тракту. Відзначено зниження артеріального тиску і збільшення систолічного появи аритмії.

При попаданні розчину в очі може виникнути порушення акомодації, мідріаз, збільшення внутрішньоочного тиску, висип на шкірі, кропив'янка і набряки.

Побічні явища виявлялися і в вигляді надмірного потовиділення, слабкість, гіпокаліємії, порушення роботи сечостатевої системи, міралгіі, судом в м'язах.

Застосування «Беродуала9raquo; для інгаляцій зобов'язує пацієнтів стежити за своїм здоров'ям. При виникненні задишки необхідно відразу звернутися до лікаря. У деяких випадках при хронічної обструктивної формі хвороби періодичне застосування інгаляцій може виявитися більш плідно курсового застосування.

Особи, які хворіють на бронхіальну астму важкої форми, повинні пам'ятати про проведення і збільшенні інтенсивності терапевтичних процедур для нагляду за запальними процесами бронхолегеневої системи і для контролю над перебігом хвороби.

Постійне застосування лікарських засобів, що мають в своєму складі бета2-адреноміметики, наприклад, препарату «Беродуал9raquo ;, для припинення бронхіальної обструкції в деяких випадках провокує погіршення хвороби, тому небезпечно підвищувати рекомендовану дозу. Для запобігання подібної ситуації переглядається схема лікування пацієнта для позитивного інгаляційного впливу.

Спільне використання «Беродуала9raquo; з симпатомиметическими бронходилататорами проводиться тільки під жорстким медичним контролем.

Кожна людина перед застосуванням розчину для інгаляції повинен уважно ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з лікарем. При використанні лікарського засобу потрібно уникати потрапляння в очі. Це може спровокувати розвиток глаукоми.

Розчин повинен вдихати через спеціальний мундштук небулайзера або спеціальну маску для інгаляцій.

Взаємодія з іншими ліками

«Беродуал9raquo; (Краплі) в поєднанні з різними бета-адреноміметиками підвищують бронхорасширяющие властивості препарату. Аналогічну дію спостерігається при комплексному лікуванні з антихолінергічними засобами та ксантинових похідними.

Зниження бронхорасширяющих характеристик «Беродуала9raquo; можливо при поєднанні з бета-адреноблокаторами. Поєднання препарату з ксантинових похідними підсилює гіпокаліємію. Цю особливість повинні враховувати особи з важкої стадією захворювання бронходихательной системи.

Поява гіпокаліємії, в свою чергу, провокує появу аритмії у хворих, які використовують в процесі лікування дігоксин, а гіпоксія підвищує негативний вплив на ритм серця. У даній ситуації радять вести постійний контроль над показником калію в крові.

Обережно призначається препарат особам, які приймають інгібітори МАО і антидепресанти трициклической групи. Подібні лікарські засоби підвищують вплив бета-адренергічних препаратів. Інгаляційний процес галогенізованих вуглеводневих анестетиків посилює вплив препаратів, що містять бета-адренергени, на роботу серця. Результат терапевтичного лікування може бути підвищений використанням кромогліціевой кислоти і глюкокортикоїдів.

Краплі для інгаляції «Беродуал9raquo ;: ціна

Купити бронхорасширяющий препарат можна в будь-якій аптеці. Тут в незначних межах коливається вартість кошти «Беродуал9raquo ;. Ціна його становить 250-300 рублів.

Аналоги розчину для інгаляцій

Не раз доводив свою ефективність в боротьбі з нападами кашлю «Беродуал9raquo ;. Аналоги практично відсутні. Виняток становить препарат «Беродуал Н».

Деякі препарати схожі по фармакологічній групі з краплями «Беродуал9raquo ;. Аналоги в цій сфері є бета-адреноміметиками і застосовуються в комбінаціях при терапевтичному лікуванні. До таких засобів відносяться: «Біастен9raquo ;,« Інта плюс »,« Дітек9raquo ;, «Кашнол9raquo ;,« Фораділ Комбі »,« Середіт9raquo ;. Вони не замінять розчин «Беродуал9raquo ;, але при необхідності можуть стати хорошою альтернативою препарату.

Беродуал для інгаляцій

Для терапії деяких захворювань дихальної системи з симптомами обструкції бронхів і легенів на сьогоднішній день усіма пульмонологам, педіатрами рекомендується сучасний препарат - Беродуал.

Для інгаляцій через небулайзер або інші інгалятори, він випускається у вигляді розчину, а для осіб, які страждають на бронхіальну астму, виробляють у вигляді кишенькових аерозольних інгаляторів, що також дуже зручно. Серед інших бронхорасширяющих коштів - він лідирує за кількістю продажів і популярності.

Навіть у самого відомого і популярного ліки існує маса побічних ефектів, кому то його категорично не можна використовувати, а для деяких людей побічні дії можуть виявитися вельми серйозними. Беродуал має дуже багато позитивних моментів, і зручність застосування, і порівняно не висока ціна, і унікальне бронхорасширяющее властивість.

Жодне лікарський засіб, щоб його не рекламували, не є абсолютно безпечним для всіх без винятку. Використовувати Беродуал можливо тільки за суворими показаннями, в дозуванні, встановленої лікарем. Застосування його без призначення лікаря, тим більше для маленьких дітей, неприпустимо.

Показання до застосування Беродуала для інгаляцій

Основна дія Беродуала відбувається за рахунок входять до його складу компонентів - Бромід Іпратропію і Фенотерол. А саме, цей бронхолитический препарат нормалізують вироблення слизу в нижніх дихальних шляхах і розслабляє гладкі м'язи бронхів.

Беродуал показаний для симптоматичного лікування бронхіальної астми, емфіземи легенів, ХОЗЛ, для профілактики обструктивних захворювань з оборотним бронхоспазмом.

Зручність і позитивні сторони його застосування:

Беродуал унікальний тим, що виробляється і в формі, яка зручна астматикам - аерозольний інгалятор, і в формі, в якій його зручно використовувати через небулайзер у вигляді розчину для інгаляції - це неоціненне зручність для безпорадних маленьких дітей, які страждають на бронхіальну астму, а також для літніх ослаблених людей. Причому, ефективність обох форм Беродуала однакова.

 • Також перевагою є його досить швидкий ефект, вже через 15 хвилин пацієнтові легшає дихати, максимальний вплив настає через 2 годину і ефект зберігається до 6 годин.
 • Дія препарату цінне тим, що він стимулює дихання, знімає бронхоспазм, розслаблює мускулатуру судин і бронхів, скорочує секрецію залоз. При цьому не робить негативного впливу на газообмін і мукоциліарний кліренс в дихальних шляхах людини.
 • Беродуал використовується і в комплексній терапії бронхо-легеневих захворювань і в якості монотерапії захворювань дихальної системи.
 • Його використовують для зняття нападів кашлю при обструктивних бронхітах, ХОЗЛ, для зняття нападів у хворих на бронхіальну астму, для зняття обструктивного синдрому у хворих на туберкульоз бронхів і легенів.
 • Дозволено застосовувати Беродуал для інгаляцій особам із захворюваннями серця і судин, тільки з обережністю.

Кому протипоказано використання Беродуала - інструкція

 • Його не можна використовувати особам, з важкими захворюваннями серцево-судинної системи - такими як тахіаритмія, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, коронарної недостатності, після інфаркту міокарда, артеріальної гіпертензії
 • З обережністю призначається Беродуал при обструкції шийки сечового міхура, муковісцидозі, гіпертиреозі, феохромоцитомі, закритокутовій глаукомі.
 • При цукровому діабеті, гіперплазії передміхурової залози
 • При вагітності, особливо в 3 триместрі, при грудному вигодовуванні і дітям до 6 років.
 • А також при підвищеній чутливості до компонентів препарату.

Які побічні ефекти можуть бути при інгаляціях Беродуала у дітей і дорослих

Виходячи з даних інструкції Беродуала - розчину для інгаляцій, саме частою і негативне побічна дія, це:

Більш рідкісні побічні ефекти:

До решти побічних ефектів за інструкцією до застосування, відносять:

 • Дихальна система: роздратування в дихальних шляхах, що викликає сильний кашель.
 • Травна система: блювання, порушення функцій моторики шлунково-кишкового тракту нудота.
 • Серцево-судинна система: аритмії, зниження нижнього тиску (діастолічного), підвищення верхньої артеріального тиску (систолічного).
 • Зір: У разі попадання розчину в очі може оборотно погіршитися чіткість зору, біль в очах, поява плям, ореолу перед очима, гіперемія кон'юнктиви, а також про тимчасове підвищення внутрішньоочного тиску, порушення акомодації.
 • алергічні реакції: бувають рідко реакції у вигляді висипу, набряку губ, обличчя, язика, кропив'янка.
 • Інші: посилення потовиділення, гіпокаліємія, загальна слабкість, м'язові судоми, проблеми з затримкою при сечовипусканні, зміни психіки.

Режим дозування для дітей і дорослих

На сьогоднішній день глобальне порушення екології планети, велика кількість хімізований продуктів, забруднене повітря відходами промисловості і вихлопних газів, підвищений радіаційний фон, потужне електромагнітне поле навколо людини руйнує нормальну імунну систему і дорослих, і дітей і зараз діагноз - обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, ХОЗЛ - не рідкість, і з кожним роком число хворих з цими діагнозами збільшується з катастрофічною швидкістю. Найстрашніше, що страждають з малих років на бронхіальну астму діти.

Використання аерозольного балончика

При використанні балончика Беродуала - дозування для дітей і дорослих в цьому випадку однакова - слід робити 1-2 вприскування препарату 3р / день. У разі, коли у дитини або дорослого істотний ризик розвитку дихальної недостатності, то необхідно впорснути дві дози Беродуала, а через 5 хвилин ще 2 дози. Наступне використання не можна починати раніше, ніж через 2 години.

Як розводити Беродуал для інгаляцій

 • беродуал - дозування дітям до 6 років, з масою тіла менше 22 кг. На сьогоднішній день відсутня якісні дослідження про безпеку застосування Беродуала малюкам, тому використання препарату повинно бути обмежено, або виключено. Однак, під медичним наглядом можливе використання Беродуала з розрахунку 25 мкг іпратропію броміду, 50 мкг фенотеролу гідроброміду на 1 кілограм ваги дитини, тобто 1 крапля на 2 кг ваги. Інгаляцію беродуалом для дітей до 6 років можна робити до 3 разів на добу, починаючи з мінімальної дози (0,5 мл. Дорівнює 10 краплях). Максимальна добова доза 1,5 мл.
 • Зазвичай, дозу Беродуала у маленьких дітей беруть з розрахунку на 2 кг ваги - одну краплю, розводячи їх в 2 мл фізіологічного розчину. Завжди слід починати лікування з мінімальної пробної дози і стежити за реакцією малюка, зазвичай призначається 2 р / день, у важких випадках дозволено до 4 разів. Через півгодини від виробленої інгаляції з беродуалом в разі інфекційного захворювання можна зробити інгаляцію з Лазолваном, в середньому курс становить не більше 5 днів. Реакція у малюків завжди індивідуальна, комусь допомагають тільки інгаляції з беродуалом, кому-то тільки лазолван. У деяких малюків Беродуал викликає сильний кашель, а лазолван полегшує стан, і навпаки.

У таблиці представлені дозування, як розводити для інгаляції Беродуал за інструкцією з урахуванням віку і тяжкості захворювання.

Як робити інгаляції з беродуалом за інструкцією

 • Вказану лікарем дозу необхідно розводити тільки фізіологічним розчином до обсягу 3-4 мл, і робити інгаляцію за допомогою небулайзера поки не скінчиться розчин повністю.
 • Не можна розводити ліки дистильованою водою.
 • Не можна використовувати залишки розведеного раніше розчину, а кожен раз використовувати тільки свіжоприготований розчин.
 • Тривалість інгаляції може залежати від виду небулайзера і від методу інгаляції, головне, щоб був витрачений весь розчин по дозі.

Регулярне застосування зростаючих доз Беродуала та інших препаратів, що містять β 2-адреноміметики, для купірування обструкції призводить до неконтрольованого погіршення перебігу захворювання. Збільшення дози при посиленні бронхіальної обструкції понад рекомендованої неприпустимо, не виправдано і небезпечно. Щоб запобігти погіршенню перебігу захворювання та запобігання загрожує життю стану хворого, лікаря слід вчасно переглядати план лікування пацієнта з заміною на адекватну протизапальну терапію інгаляційними кортикостероїдами.

Середня ціна Беродуала для інгаляцій в аптеках 270-300 руб.

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Беродуал для інгаляцій

Беродуал - це лікарської засіб, що застосовується при виникненні бронхоспастического синдрому для купірування утрудненого дихання і гострого задухи. Його застосовують для лікування абструктівний бронхіту в хронічній формі.

Беродуал випускається в двох формах:

 1. Аерозоль в балонах по 15 мл з дозуючим клапаном, розрахований на триста доз беродуала. В одній дозі міститися такі активні речовини, як фенотеролу гідробромід (0,05 мг), іпратропію бромід (0,02мг). В якості допоміжних компонентів до складу входять лимонна кислота, дистильована вода і етанол .;
 2. Розчин для проведення інгаляції у вигляді флакона-крапельниці по 20 мл. В 1 мл міститься ипратропия бромід (0,261мг), фенотеролу гідробромід (0,5 мг).

За фармакологічною дією беродуал відноситься до бронходілатірующим. До складу входять два активних компоненти - іпратропію бромід і фенотеролу гідробромід, які в поєднанні один з одним підсилюють на бронхіальні м'язи спазмолітичну дію і надають бронхорасширяющий ефект. Речовина фенотерол здатне розслабити гладку мускулатуру бронхів, посилює мукоциліарний кліренс.

При застосуванні беродуала хворими зі спазмами бронхів, викликаних хронічним бронхітом або емфіземою легенів, спостерігається поліпшення роботи легенів вже через 15 хвилин, через одну-дві години досягається максимальний ефект, який у більшості людей зберігається протягом шести годин.

Препарат беродуал показаний до застосування не тільки для симптоматичного лікування хронічних захворювань дихальних органів, таких як бронхіальна астма, хронічний бронхіт, але і для їх профілактики.

Лікарський засіб беродуал протипоказаний до застосування при гіперчутливості, гіпертрофічній обструктивній кардіоміопатії, тахіаритмії. При вагітності в першому триместрі і при вигодовуванні грудьми також протипоказано застосування даного препарату.

Серед побічних дій можна виділити наступні:

 • з боку центральної нервової системи спостерігається нервозність, головний біль або запаморочення, в окремих випадках можливе порушення психіки;
 • з боку серцево-судинної системи спостерігається тахікардія, прискорене серцебиття, при збільшенні дози з'являється аритмія, спостерігається знижений або підвищений артеріальний тиск;
 • з боку респіраторної системи: може з'явитися кашель, місцеве подразнення, в поодиноких випадках - парадоксальний бронхоспазм;
 • з боку шлунково-кишкового тракту спостерігається блювота або нудота;
 • в деяких випадках може виникнути алергія у вигляді висипки або кропивниці, набряку губ, язика і навіть особи.

Якщо виникає біль в очах, почервоніння, втрачається чіткість бачення, а перед очима з'являються кольорові плями, то це говорить про розвиток глаукоми. При таких симптомах необхідно закапати очі краплями, які звужують зіниці і негайно звернутися за кваліфікованою допомогою.

При прийомі беродуала в комплексі з бета-адренергічними і антихолінергічними засобами може бути посилено бронхорозширюючудію. Одночасний прийом інших бета-адреноміметиків може викликати появу небажаних побічних ефектів.

При лікуванні важкої форми обструктивного захворювання дихальних органів у пацієнтів, слід з обережністю призначати в сукупності з беродуолом прийом препаратів ксантинових похідних, діуретиків і стероїдів. Це може викликати появу гіпокаліємії, яка в свою чергу підвищує ризик виникнення аритмії. В такому випадку, перед призначенням препаратів, проводять моніторування рівня калію в сироватці крові.

З особливою обережністю призначається беродуал хворим на цукровий діабет, із захворюваннями серцево-судинної системи у важкій формі, на гіпертиреоз, гіпертрофією передміхурової залози, з обструкцією сечовивідних шляхів, а так же пацієнтам, які перенесли інфаркт міокарда,

При тривалому застосуванні препарату беродуал необхідно дотримуватися деяких запобіжних заходів:

 • якщо пацієнт хворіє на бронхіальну астму, а також хронічним обструктивним захворюванням легень, то замість тривалого лікування необхідно віддати перевагу симптоматичному лікуванню;
 • пацієнти, які страждають стероіднозавісімой формою хронічних захворювань дихальних шляхів, необхідно проводити протизапальну терапію.

Розчин, який використовується для інгаляції - це комбінований препарат бронхолитического дії. Він прозорий, майже безбарвний, без запаху і змісту зважених часток. В 1 мл інгаляційного розчину беродуал міститься фенотеролу гідроброміду 500 мкг і іпратропію броміду безводного 250 мкг.

Беродуал для інгаляцій сприяє відновленню нормальної бронхіальною слизу, розширенню бронхів, прискорює утворення мокротиння. Інгаляцію беродуалом призначають при обструкції дихальних шляхів, яка провокується респіраторними захворюваннями, а також при бронхіті або пневмонії.

Для проведення процедури інгаляції беродуалом, його слід розбавити у воді безпосередній перед самим використанням. Залишок розчину підлягає знищенню. Між інгаляціями повинен бути перерва, який становить не менше чотирьох годин.

Терапевтичний ефект від інгаляції залежить від правильної роботи дозованих інгаляторів. Перед кожним застосуванням необхідно флакон з беродуалом струшувати. Використовувати його слід за наступною схемою: знявши захисний ковпачок і розташувавши контейнер вертикально робиться глибокий вдих і впорскується в рот порція препарату, після цього на кілька секунд затримується дихання і робиться видих. Мундштук інгаляторнимі флакона завжди повинен міститися в чистоті, миється в теплій воді.

Мундштук завжди повинен бути чистим. Його можна мити теплою водою. Якщо ви використовуєте мило або миючий засіб, то після їх застосування мундштук слід ретельно промити чистою водою.

Передозування беродуалом в основному виникає через активної речовини - фенотеролу. Побічні ефекти проявляються у вигляді тахікардії, гіпотензії, артеріальної гіпертензії, стенокардії, сухості в роті, розширення імпульсу тиску, аритмії і інше. Якщо виникнуть побічні явища, то лікувати їх слід седативними засобами, транквілізаторами, а у важких випадках призначають інтенсивну терапію.

Застосування беродуала для інгаляції може бути призначене лікарем у вигляді аерозолі, або у вигляді розчину.

Для інгаляції приймається розчин беродуала за наступною схемою:

 • для купірування нападів дорослі і діти старше 12 років приймають по 1-4 мл, що відповідає 20-80 краплях;
 • в якості тривалої терапії призначають по 1-2 мл до чотирьох разів на день;
 • для забезпечення вентиляції легенів при вираженому бронхоспазмі приймають до 10 крапель;
 • для купірування нападів дітям 6-12 років одноразово призначають прийом 10-20 крапель, при важких приступах - 40-60 крапель, при тривалої терапії - 10-20 крапель чотири рази на день, при помірно вираженому бронхоспазмі - 10 крапель;
 • дітям до 6 років з масою тіла менше 22 кг призначають по 10 крапель до 3 разів на день під суворим наглядом лікаря.

Перед застосуванням розчину призначену дозу лікарем необхідно розвести фізіологічним розчином безпосередньо перед застосуванням. Розбавляти дистильованою водою заборонено. За допомогою призначеної дози беродуала регулюється тривалість проведення інгаляції. Виконують інгаляцію на тих інгаляційних установках, які є у продажу в аптеках. Рекомендована швидкість введення розчину становить 6-8 літрів в хвилину. Якщо необхідно провести процедуру повторно, то перерва повинна становити не менше чотирьох годин.

Беродуал у вигляді аерозолі призначається дорослим і дітям старше 6 років по дві дози. Якщо дихання не відновилося протягом п'яти хвилин, то можна прийняти ще дві дози. Якщо чотири дози не мали позитивного ефекту, то необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. В основному призначається по одній-дві дози три рази в день (в середньому до 8 доз на день). Адаптер для рота спеціально розроблений для аерозолю беродуал для того, щоб точно дозувати препарат і використовувати його для інших аерозолів не рекомендується. В одному аерозольному балоні міститься рівно двісті доз препарату.

У педіатричній практиці застосування беродуала широко поширене, незважаючи на те, що він має протипоказання для дітей у віці до шести років. Так як беродуал ефективно і швидко діє, то він відмінно допомагає в багатьох ситуаціях. Але самостійно призначати своїй дитині застосування даного препарату, ні в якому разі не можна.

Дітям старше шести років призначають тричі на добу одним-двома впорскуваннями аерозолю беродула. При дихальної недостатності дитині вприскую дві дози, а по закінченню п'яти хвилин ще дві. При призначенні дитині інгаляційного розчину, то приймають 2-8 крапель шість-вісім разів на добу.

Дітям 12 років і старше призначають прийом беродуала до чотирьох разів на день по 1-2 мл. в день максимальна доза не повинна перевищувати 8 мл.

Дітям, що не досягли шестирічного віку, беродуал призначається в кількості 10 крапель тричі на добу. 10 крапель відповідають 50 мкг фенотеролу гідроброміду і 25 мкг іпратропію броміду.

Через вміст у препараті компонента фенотерол беродуал може викликати у дітей побічні дії такі, як сухість у роті, прискорене серцебиття, тремор пальців. Тому для дітей беродуал призначають тільки в крайніх випадках, коли необхідно терміново зняти гострий стан. Необхідно бути обережним при дозуванні препарату, якщо є сумніви, то слід починати з маленьких доз - до одного-двох разів на добу.

Дитячий розчин для інгаляції беродуал слід зберігати при температурі не вище 30 градусів і ні в якому разі не давати йому заморозитися.

Беродуал для інгаляції для дітей випускається в двох формах - у вигляді аерозольного балончика і вигляді розчину для небулайзера. Він характеризується тривалим ефектом, який зберігається протягом шести годин, а перші ознаки поліпшення наступають протягом 15 хвилин.

У практиці для виконання інгаляції дітям педіатри радять застосовувати розчин беродуал, так як спреї та аерозолі можуть привести до розвитку стенозу гортані.

Аерозоль для інгаляцій Беродуал призначений для симптоматичного лікування і профілактики хронічного обструктивного захворювання дихальних органів.

Випускається аерозоль у формі балончика об'ємом 10 мл із спеціальним мундштуком, який контролює кількість розпилюється дози.

В основі беродуала лежать дві діючі речовини - іпратропію бромід, який є м-холіноблокатори, і фенотеролу гідробромід, котория є бета2-адреноміметиків. Ці два компоненти у взаємодії один з одним здатні посилити на бронхіальні м'язи спазмолітичну дію.

Для призначення до застосування аерозолі є ряд протипоказань - тахіаритмія, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, гіперчутливість. Під час вагітності, особливо в першому триместрі, не рекомендується до застосування аерозоль беродуал, так як він може надати інгібуючий ефект на скоротливу активність матки.

Використання аерозолі беродуал може викликати такі побічні ефекти, як нервозність, головний біль і запаморочення, тахікардія, прискорене серцебиття, підвищення або зниження артеріального тиску, кашель, нудота, блювота, алергічні реакції у вигляді висипу і кропив'янки, посилене потовиділення, судома, кіпокаліемія, затримка сечі.

Аерозоль призначається дорослим і дітям старше 6 років по дві інгаляційні дози. Ще дві дози можна впорснути після закінчення п'яти хвилин, якщо не настав полегшення дихання. Якщо чотири дози не зробили потрібного ефекту, слід терміново звернутися в медичний заклад. Впорскування роблять до трьох разів на день.

Для того, щоб отримати від аерозолі максимальну користь, його необхідно правильно використовувати. Щоразу перед використанням балон струшують, а при використанні нового - ще натискають на нього два рази. Знявши захисний ковпачок, зробіть видих і помістіть мундштук в рот, при цьому балончик необхідно розташувати дном вгору. Робиться глибокий вдих з одночасним натисканням на балончик, затримується дихання на кілька секунд і робиться видих. Після кожного використання рекомендується промивати мундштук теплою водою. У балоні знаходиться рівно 200 доз, після закінчення його слід замінити.

Симптомами передозування аерозольним препаратом можуть служити тахікардія, гіпертензія, серцебиття, аритмія, ангінальних біль, приплив крові до обличчя. В цьому випадку, для усунення симптомів застосовують седативні лікарський препарати або транквілізатори.

Деякі пацієнти можуть відзначати зміна смаку в разі застосування нового препарату, який містить фреон. Але це ні з жодному разі не впливає на його ефективність і безпеку.

Беродуал розчин, який використовується для інгаляції безбарвний, прозорий, з невідчутним запахом і не містить суспендованих частинок. Випускається у вигляді флакона-крапельниці об'ємом 20 мл.

Це комбінований бронхолитический препарат, в якому міститься два активних речовини - фенотеролу гідробромід в обсязі 500 мкг і іпратропію бромід безводний в обсязі 250 мкг.

Розчин беродуала застосовується для проведення інгаляції при лікуванні хронічного обструктивного захворювання дихальних шляхів.

Дозування препарату підбирається індивідуально, під час тривалої терапії пацієнт повинен спостерігатися постійно у лікаря. Застосовувати розчин слід тільки для інгаляції, і ні в якому разі не слід застосовувати його перорально. Починають лікування з найменшої дози, яку розводять фізрозчином до обсягу 3-4 мл. Підготовленим розчином наповнюють небулайзер і використовують повністю.

Растовором для інгаляції Беродуал в одній упаковці містить флакон-крапельницю з темного скла об'ємом 20 мл і розчин для інгаляції 0,2 мг + 0,5 мг / мл. Середня вартість такої упаковки становить 294 російських рублів.

Аерозоль Беродуал в формі балона об'ємом 10 мл на 200 доз в середньому коштує 1320 російських рублів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

2 + 7 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: