Білірубін підвищений в 2 рази

Содержание

Базальна температура від А до Я

БеТешка - твій помічник у плануванні вагітності

* Любі друзі! Так, це реклама, крутитися як то треба!

Білірубін вище в 2 рази. Панікувати чи ні?

3

Автор: Ірса, Нижній Новгород

Дівчата, по аналізах у мене все добре крім білірубіну. Як прямий, так і загальний вище в 2 рази норми. Можу це пояснити тим, що мені поставили діагноз холецистит. Але він, в принципі, мене ніколи не турбував. Лікарі сказали тільки контролювати раз на пів року жовчний, тому що у мене в ньому поліп. Ще в підлітковому віці мені ставили хвороба Жильбера. Ніколи раніше з цього приводу не переживала, та й білірубін був завжди вище, але рази на 1, 5 максиму. А зараз в 2 рази! Дівчата, хто стикався з такою ж проблемою, підкажіть, чи не зашкодить мій білірубін малюкові? На 8 тижнів.

З приводу зашкодить Не підкажете. А ось жири, смажене, гостре потрібно виключити. Хоча б тимчасово. Збільшити кількість рідини, що випивається. Не думаю що це дуже добре. Мабуть на печінку і жовчний збільшилося навантаження у зв'язку з ьеременностью.

У мене завжди в невагітних стані білірубін був в районі 35 при нормі 20. В вагітність він піднявся до 70. Вам Ессенціале потрібно, тому що сильне навантаження на печінку під час вагітності. Я капала в крапельницях штук 20, а потім пила по 2 табл 3 рази в день, решта типу хофітолу мені ніколи не допомагало. На Ессенціале показники були майже в нормі. з дитинства теж ставлять синдром Жильбера. Тільки генетично я його не підтверджувала. Так що без паніки, нічого страшного в цьому немає.

додано через 2 хвилини

Лікар мені говорила, що звичайно малюкові це не дуже приємно. але у мене то цифра 70 була! Поговорити з лікарем, Ессенціале я б попила

1

Ірса, я б запанікувала. Вже дуже я недовірлива. Я не лікар і може скажу дурість. Коли планувала вагітність робила узі, сказали жовчний неправильної форми (це у нас спадкове), білірубін при цьому був 40. Терапевт призначила мені «тюбаж» і сказала що він знизитися, а він став близько 50 при нормі 20. І я як на зло завагітнівши в цей цикл, але на жаль ЗБ. Як виявилося у мене був Цитомегаловирус. Я не знаю чи пов'язані білірубін і Цитомегаловирус, але коли я від нього пролечилась, то білірубін став 19. Я не знаю може це збіг, може немає, але про всяк випадок, якщо не здавали на інфекції, то здайте поки не пізно.

У мене з. Жильбера. Білірубін при цьому синдромі підвищено за рахунок непрямої фракції. Якщо у вас за рахунок прямої, то раджу звернутися до гастроентеролога. Можна ще генетичний аналіз здати на с. Жильбера, щоб підтвердити або спростувати діагноз.

Lenusj85, думаю це збіг, білірубін був через жовчного підвищений, у мене теж загин. Ессенціале мені реально допоміг, зараз народила, все кинула, очі знову пожовкли і пліч болить правий. але поки не до себе мені

Ms.igra. [email protected], може і збіг, але загин жовчного то нікуди не подівся і ніяких ліків типу есенціале я не пила, а білірубін прийшов в норму, чому я дуже рада)))

Olga8677, у мене був підвищений і прямий і непрямий

Ms.igra. [email protected], при синдромі основне підвищення йде за рахунок непрямої фракції, але пряма теж може бути підвищена. Вам потрібно обстежитися обов'язково.

додано через 3 хвилини

lenusj85, цей загин зараз кому тільки не пишуть. Моя гастроентеролог взагалі не сприймає цей термін. Мені на УЗД теж одного разу сказали, що фіксований загин, наступного разу у цього ж з УЗД і на цьому ж апараті ніякого загину вже не було.

Автор: Ірса, Нижній Новгород

Lenusj85, з приводу жовчного - мені в дитинстві теж по УЗД ставили його перегин. На останніх УЗД ніякого перегину не виявили. А ось на рахунок цитомегаловірусу я теж переживаю. Року 3 назад здавала аналізи, результат - я їм перехворіла. У минулому році теж здавала аналізи, і кров взагалі цей вірус ніби як не виявила. Не зрозуміло, куди він подівся.

У мене теж був білірубін під час вагітності був підвищений. Гінеколог заборонила жирне, смажене, солоне і консервоване. Став в нормі. Якщо така «дієта» не допоможе, то призначають ліки. У вашому випадку консультація гастроентеролога не зашкодить. Удачі вам)

додано через 3 хвилини

lenusj85, загин це дурниця, у мене загин теж. Лікарі навіть не звертають на це увагу. Коли моїй доньці УЗД робили, теж загин написали .. на моє запитання що з цим робити, сказали, що сьогодні є загин .. завтра немає .. нічого не робити.

Автор: Ірса, Нижній Новгород

Oxanana, спасибі! Обов'язково проконсультуюся у гастроентеролога

Тобі слід зареєструватися або увійти в систему щоб мати можливість коментувати.

  інформація:
 • Зареєструвалося: 193142 чол.
 • Графіків БТ: 374064 шт.
 • Часті запитання по роботі з графіками
 • Правила на БеТешке
 • Пошук «Яша» і пошук «Гоша»
 • Допомога в розшифровці гр. БТ
 • Допомога новачкам
 • Азбука БеТешкі для новачків
 • Блог спілкування планують
 • «Вагітні» графіки БТ
 • Наші линеечки
 • Контакти
  Планування вагітності:
 • алгоритм планування
 • Вітаміни при плануванні
 • овуляція
 • виділення
 • Фото шийки матки по днях циклу
 • стимуляція овуляції
 • Рекомендації планування страше 35 років
 • Хочеш лялю? Вилікуй зуби ...

Зареєстрованих: 16, гостей 41.

 • Використання матеріалів тільки з дозволу адміністрації за умови активного посилання на сайт.

  Підвищено білірубін в крові. Причини і лікування підвищеного білірубіну

  Клітини, органи, системи людського організму підпорядковані механізму постійного оновлення під пильним контролем балансу всіх рівнів. Варто тільки відбутися збою, як буден дано чіткий сигнал у вигляді хвороби. Про порушення розпаду гемоглобіну (частини еритроцитів), який відповідає за перенесення кисню, повідає підвищений білірубін або жовтяниця.

  Що значить, якщо підвищений білірубін

  Небезпечним для організму цей продукт розпаду еритроцитів, що міститься в сироватці крові і жовчі, стає лише за умови, коли загальний білірубін підвищений. В організмі жовчний пігмент утворюється весь час: прямого (зв'язаного) типу через фільтрацію печінки, а непрямого (вільного) за рахунок збою у виробленні кількості гемоглобіну. Виводиться жовчний пігмент з калом і сечею, а якщо відбувається порушення, то перевищення допустимого значення, ставить під загрозу здоров'я і навіть життя людини.

  Зовні ознаки небезпечного симптому, коли підвищений білірубін в крові, виявляються як пожовтіння шкіри (підошви ніг, долоні, обличчя), склер очей і слизової оболонки рота. Перевищення концентрації жовчного пігменту в крові носить назву гіпербілірубінемія, а діагностується, якщо загальний показник білірубіну на літр крові більше, ніж 30 мкмоль. Провокувати появу дисбалансу можуть різноманітні за своїм характером чинники.

  Являє собою неотруйне речовина, яке після печінкової фільтрації, разом з жовчю доходить до тонкого кишечника, де беруть участь у складному процесі окислення. Як найчастіший випадок прояву підвищеного білірубіну, прямий тип пов'язаний з порушенням утворення або виведення жовчі або захворюванням печінки, які мають неінфекційну або інфекційну природу виникнення. Якщо на різних рівнях відбувається порушення відтоку жовчі, то прямий (зв'язаний) білірубін напряму потрапляє в кров, провокує появу жовтяничного синдрому і вказує на ряд патологій.

  Вільний тип відноситься до токсичних речовин, а відрізняється тим, що не потрапляє в печінку. При недокрів'ї організм, намагаючись відновити баланс, посилено виробляє еритроцита, а вони після розпаду утворюють білірубін. Печінка з переробкою такої величезної кількості пігменту не справляється, що призводить до його накопичення. Тому причиною того, що завищений білірубін непрямого типу, є збій роботи кровоносної системи, а наслідки - поява гемолітичної жовтяниці.

  Причини підвищеного білірубіну в крові

  При проведенні аналізу враховується норма загального білірубіну, але як самостійна одиниця такий елемент в природі відсутня. Під час діагностичного дослідження сумарно складаються показники прямого і непрямого білірубіну, після чого виявляють концентрацію цього жовчного пігменту в крові. Якщо аналіз доводить наявність підвищеного білірубіну, то причиною цього можуть бути такі явища:

  • анемія (вроджена, набута);
  • малярія;
  • гепатити всіх видів:
  • цироз печінки;
  • рак;
  • синдром Жильбера (спадкове захворювання);
  • холецистит;
  • глистяні інвазії;
  • недолік вітаміну В12;
  • побічні ефекти прийому деяких ліків.

  Причиною появи жовтяниці може стати не тільки різного роду захворювання печінки. Отруєння отрутами (фосфор, миш'як, толуол) або перевищення дози прийому сульфаніламідів можуть послужити причиною того, що загальний білірубін підвищений, до того ж значно. Спровокувати такі проблеми зі здоров'ям у дорослих може спадковий фактор, коли зміна форми еритроцитів викликає «неправильний» розпад гемоглобіну. Серед інших зустрічаються причин - інфаркт легкого, гематоми м'яких тканин, переливання крові (несумісне), сепсис, променева хвороба.

  Незначне відхилення від норми за умови, що до зачаття у жінки не спостерігалися проблеми зі здоров'ям, допустимі. Не варто випускати і такий фактор, як неправильна підготовка і збір аналізу. Ще підвищений білірубін у вагітних здатні викликати неправильне харчування, нервове перенапруження, підвищений тиск, стрес, зростаючий плід.

  Спадкові фактори, захворювання печінки (викликані інфекцією), глистяні інвазії здатні викликати повішене зміст жовчного пігменту в крові у дітей. Приводом для занепокоєння про здоров'я це серйозне відхилення стає, коли немовляті більше одного місяця або якщо мова йде про підлітка. Для новонароджених, недоношених дітей жовтуха - поширене явище, яке або проходить саме, або після лікування. Причинами такого стану може бути будова гемоглобіну, недорозвинена печінку, несумісність по резус-фактору з матір'ю.

  Щоб ефективно лікувати підвищений білірубін, найдієвіший спосіб - це знайти причину і усунути її. Підбирати методику лікування повинен фахівець, а для зниження рівня жовчного пігменту застосовують: інфузійну терапію (внутрішньовенне введення глюкози), фотооблученіе спеціальними лампами. Дієта являє собою ще один корисний метод приведення білірубіну в норму, а народні засоби - це відвар з шипшини, кукурудзяних рилець, прийом настоянки лимонника, женьшеню, екстракту левзея, розторопші.

  Для зниження рівня жовчного пігменту доведеться переглянути раціон. Пріоритет віддається овочам, фруктам, молочним продуктам, нежирного м'яса, яєчним білкам. Обов'язково треба включити відвари ягід або трав (ромашка, звіробій, м'ята). Продукти краще відварювати або готувати на пару, скоротити споживання солі, борошняних виробів, спецій. Повністю виключається вживання жирних продуктів, кислих, кави і алкоголю. Їсти треба невеликими порціями і не менше 5 разів на день, при цьому страви робити не заздалегідь, а прямо перед часом прийому їжі.

  Чим небезпечне підвищений вміст білірубіну в крові

  Завчасно впадати у відчай про перевищення норми не варто. Оскільки показник загального білірубіну складається з урахуванням двох складових, то належить з'ясувати який - прямий або непрямий - тип жовчного пігменту перевищено в крові. Точний аналіз допоможе визначити можливу причину підвищеного білірубіну і приступити до лікування. Якщо незначне відхилення від норми вказує на початок або розвитку захворювання, то коли білірубін підвищений в 2 рази, вимагають госпіталізації з серйозним медичним підходом до лікування.

  При підвищенні білірубіну в крові виникає токсичний ефект, завдяки проникненню пігменту в клітини, викликаючи загибель останніх. Проникаючи через бар'єри, він здатний впливати на дихальну і нервову системи, провокуючи енцефалопатію або кому. Токсичний метаболіт викликає нестерпний свербіж шкіри, а жовтяничний колір шкіри і слизових оболонок несприятливим чином позначається на зовнішньому вигляді. Ризик, що це серйозна загроза здоров'ю переросте в хронічну хворобу або важке захворювання, дуже високий.

  Відео: підвищений білірубін у новонароджених

  Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

  Причини високого (підвищеного) білірубіну в крові

  Мабуть, про такий показник, як білірубін чув якщо не кожен, то більшість з нас. Багато хто знає, що збільшення його вмісту в сироватці крові супроводжує різні хвороби печінки, може спостерігатися у новонароджених малюків, а основний клінічний прояв порушень його обміну - жовтяниця. Які ж причини підвищення білірубіну, механізми і наслідки цих порушень? Про це піде мова в нашій статті.

  Білірубін відносять до так званим гемоглобіногенні пігментів. Основна кількість його (близько 85%) утворюється при фізіологічному розпаді старих, зношених еритроцитів. Інша, менша частина, з'являється при руйнуванні інших гемсодержащих речовин - цитохромів, міоглобіну.

  Розпад еритроцитів відбувається головним чином у печінці, селезінці, а також в кістковому мозку. В добу в організмі руйнується близько 1% еритроцитів, а з міститься в них гемоглобіну утворюється до 300 мг білірубіну. Цей пігмент виявляється в крові і в нормі, проте його кількість не повинна перевищувати гранично допустимих значень.

  На сьогоднішній день особливості будови, метаболізму, а також причини порушення в обміні білірубіну вивчені і описані досить добре. При появі жовтяниці, а це основний симптом гипербилирубинемии, діагностика в більшості випадків не представляє значних труднощів (див. Жовтяниця - симптоми, захворювання, що супроводжуються жовтяницею).

  Основні етапи метаболізму білірубіну

  Отже, при руйнуванні еритроцитів утворився білірубін, який представляє собою токсичну і нерозчинний у воді з'єднання. Подальше його перетворення відбувається в кілька стадій:

  • з потоком крові білірубін переноситься до печінки - для цього необхідний носій, в ролі якого виступає білок альбумін, швидко і міцно зв'язує токсичний білірубін в плазмі крові. Такий білково-білірубіновий комплекс не здатний проникати крізь нирковий фільтр, тому і не потрапляє в сечу;
  • проникнення білірубіну в печінкову клітку після відділення його від альбуміну на поверхні мембрани гепатоцита і подальше транспортування по мембран ендоплазматичної мережі;
  • кон'югація (зв'язування) білірубіну з глюкуроновою кислотою в ендоплазматичної мережі і освіту білірубін-диглюкороніду. Саме в такому зв'язаному стані білірубін стає розчинним у воді і, таким чином, може виводитися з жовчю і сечею з організму;
  • екскреція (виведення) з жовчю - завершальний етап обміну білірубіну, який в кишечнику перетворюється в уробіліноген і в якості стеркобилиногена виводиться з калом. Невелика кількість білірубіну всмоктується кишкової стінкою і, потрапляючи в кров, фільтрується нирками і виводиться з сечею.

  Виходячи з особливостей метаболізму, виділяють прямий і непрямий білірубін. Для оцінки ступеня і характеру порушень в метаболізмі білірубіну необхідно знати його нормальні показники у здорових людей:

  • Непрямий (непов'язаний, некон'югований, вільне володіння) білірубін, який є продуктом розпаду гемових речовин, це токсичний білірубін. Кількість непрямого білірубіну не повинно перевищувати 16,2 мкмоль / л.
  • Прямий (кон'югований, пов'язаний), що утворюється в печінці при зв'язуванні з глюкуроновою кислотою. Це білірубін, який вже знешкоджено печінкою і готовий для виведення з організму. Прямий білірубін, норма 0 - 5,1 мкмоль / л
  • Загальний білірубін коливається в межах 0,5 - 20,5 мкмоль / л

  В умовах неблагополуччя можливе підвищення рівня як прямого, так і непрямого білірубіну, іменоване гіпербілірубінемією. Переважання тієї чи іншої фракції залежить від причинного фактора, що призвів до збільшення його вмісту в сироватці крові.

  Симптоматика підвищеного білірубіну в крові (гіпербілірубінемія) у вигляді, в першу чергу, жовтяниці з'являються при перевищенні ним 34 мкмоль в літрі.

  Буває, що зміст білірубіну в десятки разів перевищує допустимі значення, що ставить під загрозу життя хворого і вимагає надання негайної допомоги.

  Ознаки підвищеного білірубіну

  Як відомо, першорядна роль в обміні білірубіну належить печінки, а жовтяниця - характерний синдром, що відображає її поразки і виявляється також у випадках, коли кількість білірубіну перевищує функціональну здатність печінки пов'язувати його надлишки, або виникають перешкоди на шляху відтоку жовчі і, відповідно, виведення кон'югованого білірубіну з організму.

  Іноді буває, що вираженість жовтяниці не відповідає цифрам білірубіну в сироватці. Наприклад, при ожирінні, набряках жовтушність менш помітна, в той час як у худих і м'язистих людей вона виражена більше.

  Причини високого білірубіну в крові дуже різноманітні і пов'язані або з посиленим його освітою в клітинах ретикулоендотеліальної системи, або з порушенням в одному або відразу декількох ланках обміну в гепатобіліарної системі.

  З клінічної точки зору важливо відзначити, що ступінь гіпербілірубінемії впливає на характер фарбування різних тканин:

  • Так, найчастіше першими набувають жовтяничний відтінок склери
  • Слизова оболонка порожнини рота
  • Потім жовтіють особа, долоні, підошви і, нарешті, вся шкіра

  Потрібно пам'ятати, що жовте фарбування шкіри не завжди є наслідком гипербилирубинемии. Наприклад, при прийомі їжі, що містить велику кількість каротину (морква, томати), цукровому діабеті, гіпотиреозі (зниження функції щитовидної залози) шкіра може набувати жовтий відтінок, проте в цих випадках склери будуть звичайного кольору (інтактні).

  Список захворювань, що супроводжуються високим рівнем білірубіну в крові

  Захворюваннях, при яких підвищений прямий білірубін:

  • Гострі вірусні гепатити (гепатит А, В, гепатит при інфекційному мононуклеозі)
  • Хронічні гепатити (гепатит С), аутоімунні гепатити
  • Бактеріальні гепатити (бруцеллезний, лептоспірозний)
  • Токсичні (отруєння токсичними сполуками, грибами), лікарські (прийом гормональних контрацептивів, НПЗЗ, протитуберкульозних, протипухлинних препаратів)
  • жовтяниця вагітних
  • пухлини печінки
  • біліарний цироз
  • Спадкові жовтяниці - синдром Ротора, ДабинажДжонсона

  Захворювання, при яких підвищується непрямий білірубін:

  • Вроджені гемолітичні анемії - сфероцитарная, несфероцітарние, серповидно-клітинна, талласемия, хвороба Маркьяфави-Мікеле
  • Придбані гемолітичні анемії аутоімунні - розвиваються на тлі системного червоного вовчака (симптоми, лікування), ревматоїдного артриту, лімфолейкоз, лімфагранулематоза (симптоми, лікування) та ін.
  • Інфекційні захворювання - черевний тиф, сепсис, малярія
  • Лікарські гемолітичні анемії - провокуються прийомом цефалоспоринів, інсуліну, аспірину, НПЗЗ, левоміцетину, пеніциліну, левофлоксацину та ін.
  • Токсичні гемолітичні анемії - отруєння отрутами, укуси комах, змій, отруєння грибами, свинець, миш'як, солі міді (мідний купорос)
  • Синдроми Жильбера, КриглерарНайяра, Люсі-Дріскол.

  Різновиди жовтяниці і основні причини підвищеного білірубіну в крові

  Підвищенню білірубіну в крові сприяють 3 основні фактори:

  • Руйнування еритроцитів (прискорене або підвищений)
  • Порушення нормального відтоку жовчі
  • Порушення метаболізму і виведення білірубіну

  Руйнування еритроцитів (прискорене або підвищений)

  Високий непрямий білірубін при гемолітичній жовтяниці обумовлений підвищеним розпадом еритроцитів (гемолізом), який може бути наслідком не тільки спадкових дефектів самих червоних клітин крові (серповидно-клітинна анемія, сфероцітоз), але і ряду зовнішніх причин, наприклад:

  • інфекції (малярія, сепсис, черевний тиф, мікоплазмоз);
  • отруєння гемолітичними отрутами різного походження (токсини блідої поганки, ртуть, свинець, зміїна отрута інші);
  • переливання крові, несумісної з групової приналежності або резус-фактору;
  • злоякісні пухлини, зокрема, кровотворної тканини (лейкози, мієломна хвороба та інші);
  • масивні крововиливи (інфаркт легені, великі гематоми).

  Для гемолітичної жовтяниці характерні наступні симптоми:

  • лимонно-жовте забарвлення шкіри і слизових оболонок, склер очей
  • блідість внаслідок анемії через підвищений руйнування еритроцитів
  • болю в лівому підребер'ї через збільшення селезінки
  • можливе підвищення температури тіла
  • в калі і сечі виявляють велику кількість стерко- і уробіліну, які надають їм темне забарвлення
  • на тлі нестачі кисню в тканинах організму у людини може бути серцебиття, головний біль, підвищена стомлюваність

  Порушення нормального відтоку жовчі

  Підпечінкова жовтяниця розвивається при зворотному надходженні в кров кон'югованого білірубіну внаслідок порушення його відтоку з жовчю, найчастіше виникає при жовчнокам'яній хворобі, гострому і хронічному панкреатиті, аневризмі печінкової артерії, раку підшлункової залози або жовчного міхура, дивертикула дванадцятипалої кишки. При цьому стані в крові високий прямий білірубін. Причинами цього виду жовтяниці можуть бути:

  • закриття жовчних проток каменем, пухлиною, паразитами;
  • здавлення жовчних проток ззовні, супроводжує пухлини жовчного міхура, головки підшлункової залози, збільшення лімфовузлів;
  • запальні процеси в жовчовивідних шляхах з наступним їх склерозом і звуженням просвіту;
  • вроджені аномалії або недорозвинення жовчних проток.

  Для даного виду гіпербілірубінемії (при каменях в жовчному міхурі, раку жовчного або підшлункової) характерно:

  • максимально сильне жовтяничне фарбування шкірних покривів
  • більшість хворих скаржаться на свербіж шкіри, результатом якого є розчухи на шкірі
  • оскільки зв'язує функція печінки в цьому випадку не порушена, в крові буде виявлятися підвищена кількість кон'югованого білірубіну
  • на відміну від інших видів жовтяниць, калові маси будуть ахолічний, тобто мати практично білий колір, що пов'язано з відсутністю в них стеркобилина, а сеча темного кольору
  • виникають періодичні болі в правому підребер'ї або напад такого болю при печінковій коліці
  • порушення роботи шлунково-кишкового тракту - метеоризм (причини, лікування), пронос, запор, нудота, зниження апетиту, відрижка гірким

  Порушення метаболізму і виведення білірубіну

  Це порушення супроводжується його надлишковим накопиченням і, як наслідок, жовтяницею можуть носити спадковий характер - спадкові жовтяниці, або виникати протягом життя і ускладнювати різні захворювання - придбані жовтяниці.

  Порушення, що виникають на печеночном етапі обміну білірубіну (зв'язування, транспорт в печінковій клітині і видалення з неї), стають причиною виникнення спадкових жовтяниць:

  • синдром КриглерарНайяра
  • синдром Жильбера
  • синдром ДабинажДжонсона

  Частіше за інших зустрічається синдром Жильбера - доброякісно протікає гіпербілірубінемія з сприятливим прогнозом.

  Причини високого білірубіну в крові при цьому захворюванні криються в нестачі ферменту печінкової клітини, що забезпечує зв'язування вільного білірубіну з глюкуроновою кислотою, тому гіпербілірубінемія буде обумовлена ​​головним чином незв'язаної його фракцією.

  Захворювання має спадковий характер і супроводжується дефектом генів, розташованих в другій хромосомі. Поширеність синдрому Жильбера в світі різниться. Так, у європейців воно зустрічається в 3-5% випадків, в той час як у жителів Африки - в 36%, що пов'язано з високою частотою зустрічальності у них характерного генетичного дефекту.

  Найчастіше захворювання протікає безсимптомно або з епізодами жовтяниці різної інтенсивності, які виникають на тлі стресів, надмірних фізичних навантажень, при прийомі алкоголю. З огляду на доброякісність течії і сприятливий прогноз, специфічне лікування таким хворим, як правило, не потрібно.

  Надпечінкова жовтяниця виникає в тому випадку, коли кількість новоутвореного білірубіну настільки велике, що навіть посилена в 3-4 рази інтенсивність його зв'язування печінкою не стирає надлишку з сироватки крові.

  Печінкова, або паренхіматозна, жовтяниця виникає як прояв різних захворювань, що супроводжуються пошкодженням паренхіми печінки і жовчних капілярів, що тягне за собою порушення захоплення, кон'югації та екскреції білірубіну, а також зворотне його надходження в кров з жовчних проток при холестазі (застої жовчі) всередині печінки . Це один з найбільш часто розвиваються видів жовтяниць, при якому високий прямий білірубін.

  Захворювання, що супроводжуються печінковою жовтяницею, численні і різноманітні, однак найбільш часто цей вид гипербилирубинемии спостерігається при гепатитах і цирозах печінки.

  Гепатіти- являють собою велику групу уражень печінки запального характеру, які можуть мати вірусну природу або викликатися неінфекційними агентами (лікарський гепатит, аутоімунний, алкогольний).

  При гострому перебігу захворювання причинним фактором найчастіше виступає вірусна інфекція (гепатит А, В, С, D, G), а прояви включають в себе:

  • ознаки загальної інтоксикації з підвищенням температури тіла
  • загальною слабкістю
  • м'язовими і суглобовими болями
  • на ураження печінки в такому випадку будуть вказувати біль в правому підребер'ї
  • жовтяничне фарбування шкіри і слизових оболонок
  • зміна кольору калу і сечі, а також характерні зрушення в лабораторних показниках

  При прогресуванні хвороби з залученням в процес значного обсягу печінкової паренхіми, а також при утрудненому відтоку жовчі можлива поява свербежу, кровоточивості, ознак ураження головного мозку у вигляді характерної печінкової енцефалопатії і, в кінцевому підсумку, розвиток печінково-ниркової недостатності, що представляє загрозу життю і часто є причиною смерті таких хворих.

  Хронічні гепатити зустрічаються досить часто як результат перенесених гострих вірусних, лікарських та алкогольних уражень печінки. Клінічні прояви їх зводяться до паренхіматозної жовтяниці та змін в біохімічному аналізі крові; при загостренні можливі лихоманка, артралгії, а також шкірні висипання.

  цирози печінки- являють собою важкі зміни з втратою нормальної гістоархітектонікі її паренхіми. Іншими словами, відбувається порушення нормального мікроскопічної будови: в результаті загибелі гепатоцитів зникають печінкові часточки, порушується орієнтація кровоносних судин і жовчних капілярів, виникають потужні осередки розростання сполучної тканини на місці пошкоджених і загиблих клітин.

  Ці процеси роблять неможливим виконання печінкою функцій зв'язування і видалення білірубіну з організму, а також процесів детоксикації, освіти різних білків і факторів згортання крові. Найчастіше цироз печінки завершує запальні її поразки (гепатити).

  Крім паренхіматозноїжовтяниці, властивими цирозу клінічними проявами будуть збільшення печінки і селезінки, свербіж шкіри, поява рідини в черевній порожнині (асцит), варикозне розширення вен стравоходу, прямої кишки, передньої черевної стінки.

  З плином часу наростають ознаки печінкової недостатності, розвивається ураження головного мозку, знижується згортання крові, а це супроводжується не тільки висипаннями на шкірі, але і крововиливами у внутрішні органи і кровотечами (шлункові, носові, маткові), що носять часто загрожує життю характер.

  Підвищений білірубін у новонароджених

  На особливу увагу заслуговують гипербилирубинемии, тобто підвищений білірубін у новонароджених. Відомо, що в перші дні життя більшість малюків мають ту чи іншу ступінь вираженості жовтяниці, яка носить фізіологічний характер.

  Відбувається це тому, що організм дитини пристосовується до позаутробного існування, а так званий фетальний (плодовий) гемоглобін змінюється на гемоглобін «дорослого» типу, що супроводжується частковим руйнуванням еритроцитів. Як правило, пік пожовтіння відзначається на 3-5 добу життя, а через короткий час воно дозволяється, не приносячи шкоди організму дитини.

  У випадках, коли гемоліз відбувається у недоношених дітей або обумовлений резус-конфліктом або іншими причинами, може відбуватися значне підвищення незв'язаної фракції білірубіну з проникненням його крізь гематоенцефалічний бар'єр.

  Результатом буде розвиток так званої ядерної жовтяниці, при якій пошкоджуються ядра головного мозку, що становить загрозу життю малюка і вимагає негайної інтенсивної терапії.

  У всіх випадках необхідно точно встановити причини високого білірубіну у новонародженого, щоб уникнути серйозних ускладнень при своєчасному лікуванні:

  • фізіологічний розпад еритроцитів
  • ушкодження печінки
  • вроджені аномалії жовчовивідних шляхів
  • резус-конфлікт і ін.

  Способи боротьби з гіпербілірубінемією залежать від причин, її викликали, однак при появі жовтяниці не варто займатися самолікуванням, а слід терміново звернутися до лікаря. Оскільки жовтяниця - це лише симптом і лікування в першу чергу повинна бути спрямована на ліквідацію її причин.

  При високих цифрах білірубіну внаслідок вираженого гемолізу еритроцитів показана інфузійна терапія з введенням глюкози, альбуміну, а також проведення плазмаферезу. При жовтяниці новонароджених дуже ефективна фототерапія, при якій опромінення шкіри сприяє перетворенню вільного токсичного білірубіну в пов'язаний, легко виводиться з організму.

  При некон'югаціонних гіпербілірубінемія ефективно призначення препаратів, що підсилюють активність ферментів печінки, наприклад, фенобарбіталу.

  У всіх випадках слід пам'ятати, що жовтяниця, як правило, показник серйозних порушень в організмі, а тому своєчасне з'ясування її причин збільшує ймовірність успішного результату і, можливо, повного лікування від захворювання, її викликало. Не варто нехтувати відвідинами лікаря навіть у разі незначного жовтого забарвлення шкіри, склер, тому що своєчасна діагностика і вчасно розпочате лікування не тільки здатні зберегти життя хворому, але і значно поліпшити її якість.

  скажіть будь ласка, якщо альбумін простояв на тумбочці в закритому вигляді в жарі близько 12 години, а потім його ввели пацієнтові в організм. Це небезпечно? Правда його треба зберігати в холодильнику? Чи може від цього людина померти.

  помогите разобраться ваналезе. крові.общій білок 70.1.мочевіна.3.7.білірубін.10.2-5.0.

  допоможіть розібратися в аналізі крові білок 70.0 \ тимол 8.3 \ білірубін 25.4 \

  Здрастуйте, у моєї сестри підвищений білірубін, замість 20 у неї 200. Здала аналізи на всі види гепатиту, все негативні. Шкіра забарвилася в жовтуватий колір, сеча темного кольору. Не можуть лікарі поставити діагноз і призначити лікування. Прошу допомогти знайти де можна пройти всі обстеження і отримати наканец правильний діагноз і соответсвуюшее лікування. Сподіваюся на вашу допомогти. Заздалегідь дякую. Ми з Казахстану

  Холестатична форма. Характеризується в першу чергу виявленими симптомами механічної жовтяниці. В основі розвитку даної форми захворювання лежить затримка жовчі на рівні жовчних ходів. Основний симптом - тривала добре виражена жовтяниця, яка проходить через 30-40 днів або пізніше. Шкіра може мати не тільки жовтий, але і зеленуватий або шафранний відтінок. У таких випадках переважає свербіж шкіри. Симптоми інтоксикації не виражені, спостерігається незначне збільшення печінки. Сеча темна, кал знебарвлений. Перебіг холестатичної форми гепатиту А тривале, проте - сприятливе. Хронічний гепатит не виникає.

  Вітаю! Біохімічне дослідження показало у мене: білірубін загальний 19 мкмоль / л, білірубін прямий 5,4мкмоль / л, непрямий білірубін 13,6 мкмоль / л. Прямий трохи завищений, небезпечно це і що це означає?

  Додати коментар Скасувати відповідь

  Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

  © 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

  Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
  Добавить комментарий

  − 1 = 3

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: