Ciprofloxacin інструкція

Ципрофлоксацин таблетки: інструкція, відгуки, аналоги

Ципрофлоксацин є одним з найбільш ефективних препаратів фторхінолонового групи, що володіють широким антибактеріальним спектром дії, і містить однойменне діюча речовина.

Відмінною особливістю ципрофлоксацину є його висока активність, що перевершує активність родинного за хімічною структурою норфлоксацина в 3 8 разів (за різними даними). Вперше діюча речовина препарату було синтезовано фірмою Bayer (Німеччина).

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають препарат Ципрофлоксацин, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Якщо ви вже скористалися Ципрофлоксацином, залишайте відгуки в коментарях.

3

Складові інгредієнти цього препарату залежать від його форми випуску.

 1. Таблетки Ципрофлоксацин: 250, 500 або 750 мг ципрофлоксацину, МКЦ, картопляний крохмаль, кукурудзяний крохмаль, гіпромелоза, натрію кроскармелоза, тальк, стеарат магнію, двоокис кремнію колоїдний безводний, макрогол 6000, добавка Е171 (титану діоксид), полісорбат 80.
 2. Розчин для інфузій містить діючу речовину в концентрації 2 мг / мл. Допоміжні речовини: хлорид натрію, едетат динатрію, молочна кислота, розведена кислота соляна, вода д / і.
 3. Вушні і очні краплі Ципрофлоксацин містять ципрофлоксацину гідрохлорид у концентрації 3 мг / мл (в перерахунку на чисте речовина), трилон Б, бензалконію хлорид, хлорид натрію, очищена вода.

Ципрофлоксацин відноситься до групи антибіотиків, які використовуються для системного застосування. Є представником групи фторхінолонів. Його включають в схему лікування інфекційних захворювань з ускладненнями і без, які чутливі до даного ліків.

Для чого застосовується Ципрофлоксацин?

Інфекційно-запальні захворювання, викликані чувствітельнимті до препарату мікроорганізмами:

 • нирок і сечовивідних шляхів;
 • дихальних шляхів;
 • вуха, горла і носа;
 • статевих органів (в т.ч. гонорея, простатит);
 • жовчного міхура і жовчовивідних шляхів;
 • шкірних покривів, слизових оболонок і м'яких тканин;
 • опорно-рухового апарату;
 • гінекологічні (в т.ч. аднексит) і післяпологові інфекції;
 • травної системи (в т.ч. порожнини рота, зубів, щелеп);
 • сепсис;
 • перитоніт.

Профілактика і лікування інфекцій у хворих зі зниженим імунітетом (при терапії імунодепресантами).

За антибактеріальній спектру дії ципрофлоксацин в основному схожий з іншими фторхінолонами, але він володіє високою активністю; приблизно в 3-8 разів активніший, ніж норфлоксацин.

Препарат ефективний при введенні всередину і парентеральний (минувши травний тракт). При прийомі всередину, особливо натщесерце, він добре всмоктується. Пік концентрації в плазмі крові спостерігається через 1-2 ч надалі прийому всередину і через 30 мін надалі внутрішньовенного введення.

Період напіввиведення (час за яке з організму виводиться '/ 2 дози введеного продукту) - в межах 4 ч. Мало зв'язується білками плазми. Добре проникає в органи і тканини, проходить через гематоенцефалічний бар'єр (бар'єр між кров'ю і тканиною мозку). Близько 40% виділяється з сечею в незміненому вигляді протягом 24 год.

1

Згідно з інструкцією із застосування Ципрофлоксацин дозування препарату підбирається індивідуально. Необхідна консультація лікаря.

Усереднені дозування для дорослих такі:

 • Всередину - по 250-750 мг 2 рази / добу. Тривалість лікування - від 5-10 днів до 4 тижнів.
 • Для в / в введення разова доза - 200-400 мг, кратність введення - 2 рази / добу; тривалість лікування - 1-2 тижні, при необхідності і більше. Можна вводити в / в струменево, але більш переважно крапельне введення протягом 30 хв.
 • При місцевому застосуванні закопують по 1-2 краплі в нижній кон'юнктивальний мішок ураженого ока кожні 1-4 год. Після поліпшення стану інтервали між закапуванням можна збільшити.

Максимальна добова доза для дорослих при прийомі всередину становить 1.5 м

Протипоказання ципрофлоксацину наступні:

 1. Вагітність і період лактації.
 2. Хвороби зв'язок і сухожиль.
 3. Алергія на складові препарату.
 4. Одночасний прийом з тизанідином.
 5. Епілепсії.
 6. Діти до 18 років (застосовується в крайніх випадках, тому як процес формування скелета не закінчено, а препарат може порушувати цей процес).

Ципрофлоксацин, як правило, переноситься досить добре. У рідкісних випадках можуть спостерігатися з боку:

 • ЦНС - головний біль, запаморочення, тривожність, стомлюваність, порушення сну, пітливість, сплутаність свідомості, депресія, непритомність та ін .;
 • системи травлення - болі в животі, діарея, блювання, нудота, метеоризм, гепатит та ін .;
 • системи кровотворення - анемія, лейкоцитоз та ін .;
 • системи сечовиділення - порушення сечовипускання, поява в сечі крові та ін .;
 • серцево-судинної системи - падіння тиску, тахікардія, порушення серцевого ритму;
 • органів почуттів - порушення нюху, дотику, зору (зміна сприйняття кольору), слуху (шум, зниження слуху), смакових відчуттів;
 • лабораторних показників - відхилення від норми.

Також можливі алергічні реакції (набряк обличчя або гортані, кропив'янка, свербіж шкіри, підвищена світлочутливість, задишка та ін.), Розвиток суперінфекції - псевдомембранозного коліту, кандидозу, виникнення тендовагініту і розриву сухожиль і ін.

Протипоказаний при вагітності, в період лактації. Ципрофлоксацин проникає через плацентарний бар'єр, виділяється з грудним молоком.

В експериментальних дослідженнях встановлено, що він викликає артропатию.

Протипоказаний в дитячому та підлітковому віці до 15 років.

Синоніми: Ципрофлоксацин-Тева, басідж, Ципрофлоксацин-ФПО, Іфіципро, Ципрофлоксацин-Промед, Проціпро, Ципрофлоксацин-АКОС, Ципринол, Ціпродокс, Цифран, Екоціфол, Цепрова.

Середня ціна ЦИПРОФЛОКСАЦИН в аптеках (Москва) 15 рублів.

Умови зберігання та термін придатності

Важливо зберігати ліки в місці, куди не мають доступу діти і не потрапляють прямі сонячні промені при середній кімнатній температурі. Засіб в розчині і краплях придатно щонайбільше місяць після розтину.

Препарат відпускається за рецептом.

Призначення терапевта: ЦИФРАЛ (Ципрофлоксацин) вироблено Ранбаксі (Індія). Діагноз хронічний ларингіт. Пила три дні. Відмовилася через погане самопочуття.

Відмінний засіб. Кишкова інфекція, мучиться мене 5 днів, капітулювала після 1 таблетки ципрофлоксацину протягом години. За ці 5 болісних днів я перепробував купу всього: вугілля, смекту, імодіум, ентерол, трав'яні настойки, ерсефуріл, а злісні бактерії продовжували мене мучити.

Ципрофлоксацин - офіційна інструкція із застосування

для медичного застосування препарату

Торгова назва препарату: ципрофлоксацин

Міжнародна непатентована назва:

Хімічна назва: 1-циклопропіл-6-фтор-1,4-дигідро-4-оксо-7-(піперазин-1-іл) хінолін-3-карбонової кислоти гідрохлорид.

склад:

Таблетки, вкриті оболонкою, білого або майже білого кольору, круглої форми, двоопуклі. На поперечному розрізі білого кольору.

Протимікробний препарат широкого спектра дії з групи фторхінолонів. Діє бактерицидно. Препарат пригнічує фермент ДНК-гіразу бактерій, внаслідок чого порушується реплікація ДНК і синтез клітинних білків бактерій. Ципрофлоксацин діє як на мікроорганізми, що розмножуються, так і на що знаходяться у фазі спокою. До Ципрофлоксацину чутливі грамнегативні аеробні бактерії: ентеробактерії (Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Citrobacter spp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Serratia marcescens, Hafhia alvei, Edwardsiella tarda, Providencia spp. , Morganella morganii, Vibrio spp., Yersinia spp.), інші грамнегативні бактерії (Haemophilus spp., Pseudomonas aeruginosa, Moraxella catarrhalis, Aeromonas spp., Pasteurella multocida, Plesiomonas shigelloides, Campylobacter jejuni, Neisseria spp.); деякі внутрішньоклітинні збудники: Legionella pneumophila, Bracella spp., Chlamydia trachomatis, Listeria monocytogenes, Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium kansasii, Mycobacterium avium-intracellulare.

До Ципрофлоксацину чутливі також грампозитивні аеробні бактерії: Staphylococcus spp. (S.aureus, S.haemolyticus, S.hominis, S.saprophyticus), Streptococcus spp. (St.pyogenes, St.agalactiae). Більшість стафілококів, стійких до метициліну, є стійкими і до ципрофлоксацину. Чутливість бактерій Streptococcus pneumoniae, Enterococcus faecalis помірна.

До препарату резистентні Corynebacterium spp., Bacteroides fragilis, Pseudomonas cepacia, Pseudomonas maltophilia, Ureaplasma urealyticum, Clostridium difficile, Nocardia asteroides. Дія препарату щодо Treponema pallidum вивчена недостатньо.

Фармакокінетика. При пероральному прийомі ципрофлоксацин швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Біодоступність препарату становить 50-85%. Максимальна концентрація препарату в сироватці крові здорових добровольців при пероральному прийомі (перед їдою) 250, 500, 750 і 1000 мг препарату, досягається через 1-1,5 години і становить 1,2, 2,4, 4,3 і 5,4 мкг / мл відповідно.

Пероральному застосуванні ципрофлоксацин розподіляється в тканинах і рідинах організму.

Високі концентрації препарату спостерігаються в жовчі, легенях, нирках, печінці, жовчному міхурі, матці, насінної рідини, тканини простати, мигдаликах, ендометрії, фаллопієвих трубах і яєчниках. Концентрація препарату в цих тканинах вище, ніж в сироватці. Ціірофлоксацін також добре проникає в кістки, очну рідину, бронхіальний секрет, слину, шкіру, м'язи, плевру, очеревину, лімфу.

Накопичується концентрація ципрофлоксацину в нейтрофілах крові в 2-7 разів вище, ніж в сироватці.

Обсяг розподілу в організмі становить 2-3,5 л / кг. У спинномозкову рідину препарат проникає в невеликій кількості, де його концентрація становить 6-10% від такої сироватки.

Ступінь зв'язування ципрофлоксацину з білками плазми становить 30%.

У хворих з нормальною функцією нирок період напіввиведення становить зазвичай 3-5 годин. При порушенні функції нирок період напіввиведення збільшується.

Основний шлях виведення ципрофлоксацину з організму - нирки. Із сечею виводиться 50-70%. Від 15 до 30% виводиться з екскрементами.

Хворим з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну нижче 20 мл / хв / 1,73 м 2) необхідно призначати половину добової дози препарату.

Інфекції та запальні захворювання, викликані чутливими до Ципрофлоксацину мікроорганізмами:

- вуха, горла і носа;

- нирок і сечовивідних шляхів;

- травної системи (в тому числі рота, зубів, щелеп); жовчного міхура і жовчовивідних шляхів;

- шкірних покривів, слизових оболонок і м'яких тканин;

Ципрофлоксацин показаний для лікування сепсису і перитоніту, а також для профілактики і лікування інфекцій у хворих зі зниженим імунітетом (при терапії імунодепресантами).

Вагітність, період грудного вигодовування, дитячий та підлітковий вік до 18 років, підвищена чутливість до ципрофлоксацину або інших препаратів з групи фторхінолонів, псевдомембранознийколіт.

З обережністю: виражений атеросклероз судин головного мозку, порушення мозкового кровообігу, психічні захворювання, епілептичний синдром, епілепсія, виражена ниркова та / або печінкова недостатність, похилий вік.

Доза ципрофлоксацину залежить від тяжкості захворювання, типу інфекції, стану організму, віку, ваги і функції нирок у пацієнта. Рекомендовані зазвичай дози:

Ципрофлоксацин у лікарській формі таблетки по 250мг для перорального прийому:

- неускладнені захворювання нирок і сечовивідних шляхів - по 250 мг, а в ускладнених випадках по 500 мг 2 рази на добу;

- захворювання нижніх відділів дихальних шляхів середньої тяжкості - по 250 мг, а в більш важких випадках по 500 мг, 2 рази на добу;

- для лікування гонореї рекомендується одноразовий прийом ципрофлоксацину в дозі 250-500 мг;

- гінекологічні захворювання, ентерити і коліти з тяжким перебігом та високою температурою, простатити, остеомієліти - по 500 мг 2 рази на добу (для лікування банальної діареї можна використовувати в дозі 250 мг 2 рази на добу).

Препарат слід приймати натщесерце, запиваючи достатньою кількістю рідини. Пацієнтам з вираженими порушеннями функції нирок слід призначати половинну дозу препарату.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання, але лікування завжди повинні тривати як мінімум ще два дні після зникнення симптомів хвороби. Зазвичай тривалість лікування становить 7-10 днів.

Таблиця рекомендованих доз препарату для хворих з хронічною нирковою недостатністю:

З боку травної системи: нудота, діарея, блювота, біль у животі, метеоризм, анорексія, холестатична жовтяниця (особливо у пацієнтів з перенесеними захворюваннями печінки), гепатит, гепатонекроз.

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, підвищена стомлюваність тривожність, тремор, безсоння, "кошмарні" сновидіння, периферична паралгезія (аномалія сприйняття почуття болю), пітливість, підвищення внутрішньочерепного тиску тривожність, сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, а також ін. прояви психотичних реакцій (зрідка прогресуючі до станів, в яких пацієнт може заподіяти собі шкоду), мігрень, непритомність, тромбоз церебральних артерій.

З боку органів чуття: порушення смаку та нюху, порушення зору (диплопія, зміна кольоросприйняття), Шум у вухах, зниження слуху.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, порушення серцевого ритму, зниження артеріального тиску, припливи крові до шкіри обличчя.

З боку кровотворної системи: лейкопенія, гранулоцитопенія, анемія, тромбоцитопенія, лейкоцитоз, тромбоцитоз, гемолітична анемія.

З боку лабораторних показників: гіпопротромбінемія, підвищення активності "печінкових" трансаміназ і ЛФ, гіперкреатинінемія, гіпербілірубінемія, гіперглікемія.

З боку сечовидільної системи: гематурія, кристалурія (перш за все при лужній сечі і низькому діурезі), гломерулонефрит, дизурія, поліурія, затримка сечі, альбумінурія, уретральні кровотечі, гематурія, зниження азотвидільної функції нирок, інтерстиціальний нефрит.

Алергічні реакції: свербіж шкіри, кропив'янка, утворення пухирів, що супроводжуються кровотечами, і маленьких вузликів, що утворюють струпи, лікарська лихоманка, точкові крововиливи (петехії), набряк обличчя або гортані, задишка, еозинофілія, підвищена світлочутливість, васкуліт, вузлова еритема, ексудативна мультиформна еритема , синдром Стівенса-Джонсона (злоякісна ексудативна еритема), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла).

Інші: артралгія, артрит, тендовагініт, розриви сухожиль, загальна слабкість, біль у м'язах, суперінфекції (кандидоз, псевдомембранозний коліт).

Специфічний антидот не відомий. Необхідно ретельно контролювати стан хворого, зробити промивання шлунка, проводити звичайні заходи невідкладної допомоги, забезпечити достатнє надходження рідини. За допомогою гемо- або перитонеального діалізу може бути виведена лише незначна (менше 10%) кількість препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному застосуванні ципрофлоксацину з диданозином всмоктування ципрофлоксацину знижується внаслідок утворення комплексів ципрофлоксацину з містяться в диданозину алюмінієвими і магнієвими солями.

Одночасний прийом ципрофлоксацину і теофіліну може призвести до підвищення концентрації теофіліну в плазмі крові, за рахунок конкурентного інгібування в ділянках зв'язування цитохрому Р 450, що призводить до збільшення періоду напіввиведення теофіліну і підвищення ризику розвитку токсичної дії, пов'язаного з теофіліном.

Одночасний прийом антацидів, а також препаратів, що містять іони алюмінію, цинку, заліза або магнію, може викликати зниження всмоктування ципрофлоксацину, тому інтервал між прийомом цих препаратів повинен бути не менше 4 год.

При одночасному застосуванні ципрофлоксацину та антикоагулянтів подовжується час кровотечі.

При одночасному застосуванні ціпрофоксаціна і циклоспорину посилюється нефротоксична дія останнього.

Хворим з епілепсією, нападами судом в анамнезі, судинними захворюваннями і органічними ураженнями мозку у зв'язку з загрозою розвитку побічних реакцій з боку центральної нервової системи Ципрофлоксацин слід призначати тільки за життєвими показаннями.

При виникненні під час або після лікування Ципрофлоксацином важкої і тривалої діареї слід виключити діагноз псевдомембранозного коліту, який вимагає негайної відміни препарату і призначення відповідного лікування.

При виникненні болю в сухожиллях або при появі перших ознак тендовагініту лікування слід припинити у зв'язку з тим, що описані окремі випадки запалення і навіть розриву сухожиль під час лікування фторхінолонами.

В період лікування Ципрофлоксацином необхідно забезпечити достатню кількість рідини при дотриманні нормального діурезу.

В період лікування Ципрофлоксацином слід уникати контакту з прямими сонячними променями.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами:

Пацієнтам, які приймають Ципрофлоксацин, слід дотримуватися обережності при водінні, автомобілем і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкої реакції (особливо при одночасному вживанні алкоголю).

Таблетки, вкриті оболонкою, по 250 мг.

По 10 таблеток в контурну чарункову упаковку з плівки полівінілхлоридної і фольги алюмінієвої друкованої лакованої.

По 20 таблеток в банку полімерну або у флакон полімерний.

Кожну банку або флакон, 1 або 2 контурні чарункові упаковки разом з інструкцією із застосування поміщають в пачку з картону.

Список Б. У сухому захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 ° С.

2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Ципрофлоксацин: інструкція із застосування

Таблетки Ципрофлоксацин є антибактеріальним засобом групи фторхінолони. Вони застосовуються для лікування різної інфекційної патології, викликаної чутливими до діючої речовини лікарського засобу бактеріями.

Таблетки Ципрофлоксацин покриті плівковою кишковорозчинною оболонкою. Вони мають білий колір і гладку поверхню. Основною діючою речовиною лікарського засобу є ципрофлоксацин. Його зміст в одній таблетці становить 250 і 500 мг. Також до її складу входять допоміжні компоненти, до яких відносяться:

 • Колоїдний ангідрит кремнію.
 • Повидон.
 • Метиленхлорид.
 • Целюлоза мікрокристалічна.
 • Стеарат магнію.
 • Ізопропиловий спирт.
 • Гідроксипропілметилцелюлоза.
 • Очищений тальк.
 • Натрію крохмальгліколят.

Таблетки Ципрофлоксацин розфасовані в блістері по 10 штук. Картонна пачка містить 1 блістер з таблетками, а також інструкцію по застосуванню.

Основний діючий компонент таблеток Ципрофлоксацин відноситься до антибактеріальних засобів групи фторхінолони. Він надає бактерицидний ефект, приводячи до загибелі чутливих бактерій. Така дія реалізується за рахунок придушення каталітичної активності ферменту бактеріальної клітини ДНК-гіраза. Це призводить до порушення процесу реплікації (подвоєння) ДНК і загибелі бактеріальної клітини. Препарат володіє достатньою активністю щодо активних (що діляться) і неактивних бактеріальних клітин. Він надає бактерицидний ефект щодо значної кількості грампозитивних (стафілококи, стрептококи) і грамнегативних (кишкова паличка, синьогнійна паличка, протей, клебсієли, ієрсинії, сальмонели, шигели, гонококи) бактерій. Також препарат призводить до загибелі специфічних бактерій, які є внутрішньоклітинними паразитами (мікобактерії туберкульозу, легіонелли, мікоплазми, уреаплазми, хламідії). Активність таблеток Ципрофлоксацин щодо блідої трепонеми (збудник сифілісу) залишається до кінця не з'ясованою.

Після прийому таблетки Ципрофлоксацин всередину діючий компонент добре всмоктується в системний кровотік і рівномірно розподіляється в тканинах, де має терапевтичний ефект.

Прийом таблеток Ципрофлоксацин показаний для етіотропної терапії (лікування, спрямоване на знищення збудника інфекційного процесу) різних інфекцій, викликаних чутливими до діючого компоненту препарату бактеріями:

 • Поразка верхніх, нижніх дихальних шляхів.
 • Запальні бактеріальні процеси ЛОР-органів.
 • Інфекції структур сечовидільного тракту і нирок.
 • Специфічні і неспецифічні інфекції статевих органів.
 • Інфекційні процеси органів травної системи, включаючи зуби і щелепи.
 • Запальні процеси, що локалізуються в жовчному міхурі та інших порожнистих структурах гепатобіліарної системи.
 • Інфекції і гнійно-запальні процеси шкіри, підшкірної клітковини і м'яких тканин різної локалізації.
 • Гнійно-запальні процеси структур опорно-рухової системи, включаючи остеомієліт.
 • Сепсис (бактеріальне ураження крові) і перитоніт (запальний процес в очеревині).

Також препарат використовується для профілактики інфекційних процесів у пацієнтів зі зниженою активністю імунної системи.

Прийом таблеток Ципрофлоксацин протипоказаний при вагітності на будь-якому терміні течії, під час грудного вигодовування (період лактації), в дитячому віці до 18 років, а також у разі наявності непереносимості ципрофлоксацину або інших представників групи фторхінолони. Перед призначенням таблеток Ципрофлоксацин лікар переконується у відсутності протипоказань.

Таблетки Ципрофлоксацин призначені для прийому всередину натщесерце. Їх ковтають не розжовуючи і запивають достатньою кількістю води. Режим прийому лікарського засобу і дозування залежать від характеру і тяжкості інфекційного процесу. При неускладненому перебігу інфекційного процесу таблетки Ципрофлоксацин зазвичай застосовуються в дозуванні 250 мг 2 рази на день. При ускладненому або тяжкому перебігу, а також поразці кісток, статевих органів - 500 мг 2 рази на день. Для літніх пацієнтів, а також на тлі вираженого супутнього зниження функціональної активності нирок, печінки дозування знижується. Середня тривалість курсу терапії становить 7-10 днів, при тяжкому перебігу інфекційного процесу вона може вона може збільшуватися. У більшості випадків режим застосування, дозування і тривалість курсу терапії лікар встановлює індивідуально для кожного пацієнта.

На тлі прийому таблеток Ципрофлоксацин можливий розвиток негативних патологічних реакцій з боку різних органів і систем:

 • Травна система - нудота, що супроводжується періодичної блювотою, діарея, больові відчуття в животі, псевдомембранозний коліт.
 • Нервова система - головний біль, періодичне запаморочення різного ступеня вираженості, відчуття втоми, різні розлади сну, появу кошмарних сновидінь, непритомність, розлади зору, слухові або зорові галюцинації.
 • Серцево-судинна система - почастішання скорочень серця (тахікардія) з порушенням ритму (аритмія), зниження рівня системного артеріального тиску (артеріальна гіпотонія).
 • Моделі людини анатомічні - порушення виведення сечі (дизурія, затримка сечовипускання), поява кристалів (кристалурія), крові (гематурія) і білка (альбумінурія) в сечі, запальні процеси в нирках (гломерулонефрит, інтерстиціальний нефрит).
 • Кров і червоний кістковий мозок - зменшення кількості лейкоцитів (лейкопенія), тромбоцитів (тромбоцитопенія), нейтрофілів (нейтропенія) в крові, збільшення кількості еозинофілів (еозинофілія).
 • Опорно-рухова система - болі в суглобах (артралгія), зниження міцності зв'язок і сухожиль структур опорно-рухової системи, що супроводжується запальним процесом і патологічними розривами.
 • Лабораторні показники - підвищення концентрації креатиніну, сечовини в крові, збільшення активності ферментів печінкових трансаміназ (АЛТ, АСТ).
 • Шкіра та її придатки - розвиток фотосенсибілізації (підвищена чутливість шкіри до світла).
 • Алергічні реакції - висип на шкірі, її свербіж, характерні зміни, що нагадують опік кропивою (кропив'янка), виражені набряки м'яких тканин області особи і зовнішніх статевих органів (ангіоневротичний набряк Квінке), некротичні ураження шкіри (синдром Стівенса-Джонсона, Лайєлла).

При появі ознак розвитку негативних патологічних реакцій на тлі прийому таблеток Ципрофлоксацин слід звернутися до медичного фахівця.

Перед призначенням таблеток Ципрофлоксацин лікар обов'язково звертає увагу на кілька особливостей правильного використання препарату, які вказані в анотації:

 • З особливою обережністю препарат застосовується у пацієнтів з супутньою на епілепсію, наявністю судомних нападів різного походження, а також на тлі атеросклеротичного ураження артерій головного мозку. При цьому таблетки Ципрофлоксацин призначаються тільки за життєвими показаннями.
 • Розвиток тривалої діареї на тлі курсу терапії даними лікарським засобом є підставою для додаткового дослідження з метою виключення псевдомембранозного коліту. Якщо діагноз підтвердився, то препарат негайно скасовується.
 • При появі больових відчуттів в області зв'язок або сухожиль препарат скасовується, особливо у літніх пацієнтів, що пов'язано з високим ризиком розвитку патологічних розривів.
 • Не рекомендується виконання важкої фізичної роботи на тлі прийому таблеток Ципрофлоксацин.
 • Рекомендується уникати прямого впливу сонячних променів на шкіру під час курсу терапії даними лікарським засобом.
 • Під час прийому таблеток Ципрофлоксацин слід вживати достатню кількість води з метою зниження ймовірності розвитку кристалурії.
 • Виключається прийом алкоголю на фоні терапії препаратом.
 • Чинний компонент таблеток Ципрофлоксацин може взаємодіяти з лікарськими засобами інших фармакологічних груп, тому в разі їх застосуванні про це слід попередити лікаря.
 • Під час курсу терапії слід дотримуватися особливої ​​обережності при виконанні потенційно небезпечної роботи, що вимагає підвищеної концентрації уваги і достатньої швидкості психомоторних реакцій.

В аптечній мережі таблетки Ципрофлоксацин відпускаються за рецептом. Виключається їх самостійний прийом без відповідного лікарського призначення, так як це може стати причиною негативних наслідків для здоров'я.

У разі значного перевищення рекомендованої терапевтичної дози таблеток Ципрофлоксацин розвивається нудота, блювота, головний біль, запаморочення, порушення свідомості різного ступеня вираженості, судоми м'язів, галюцинації. В цьому випадку виконується промивання шлунка, кишечника, призначаються кишкові сорбенти, а також при необхідності проводиться симптоматична терапія, так як специфічного антидоту для даного препарату немає.

Аналоги таблеток Ципрофлоксацин

Схожими за складом і терапевтичним ефектам для таблеток Ципрофлоксацин є препарати Екоціфол, Ципробай, Ципринол, Ципролет.

Термін придатності таблеток Ципрофлоксацин становить 2 роки з моменту виготовлення. Їх слід зберігати в непошкодженій упаковці, темному, сухому, недоступному для дітей місці при температурі повітря не вище + 25 ° С.

Середня вартість таблеток Ципрофлоксацин в аптеках Москви залежить від дозування:

 • 250 мг, 10 таблеток - 18-20 рублів.
 • 500 мг, 10 таблеток - 29-31 рубль.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

54 + = 60

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: