Panadol інструкція із застосування

Панадол - інструкція із застосування для дітей і дорослих, форма випуску, показання, аналоги і ціна

Різні варіанти жарознижуючих засобів з парацетамолом займають цілу вітрину на аптечному прилавку через їх ефективності, затребуваності у населення. Найпопулярніший анальгетик серед них панадол - інструкція із застосування цього препарату при вірусних захворюваннях з симптомами нудоти, лихоманки, для зменшення болю в зубах, представлена ​​далі в статті.

Основний активний компонент Panadol спрямований на позбавлення від болю, зниження температури. Головне вплив спрямований на ферменти Циклооксигенази, які відповідають за терморегуляцію, виникнення больових відчуттів, і блокування їх вироблення в ЦНС. Це перевірений роками засіб популярно в країнах СНД з часів Радянського союзу, коли за відсутності імпортних замінників були відомі тільки таблетки парацетамолу 0,5 г концентрації.

Зараз все похідні форми існують в основному для того, щоб донести корисну речовину до найменших пацієнтів. Щоб полегшити процес лікування батькам, дітям ліки зробили приємними на смак, рідкі форми у вигляді сиропу пофарбували в яскраві кольори. Дорослим більше не потрібно змушувати дитину пити пігулки.

3

Основні складові препарату доповнюються вітамінами, смако-ароматичними добавками та іншими наповнювачами, в залежності від виду препарату. Згідно з міжнародними стандартами, неприпустимо зменшення кількості основної діючої речовини, за винятком форм для дітей. Склад панадола:

Парацетамол 0,5 г

Гідроксипропил метил целюлоза

Випускають комплекти суспензій 100 мл зі шприцом-дозатором, супозиторії, рідкі сиропи і шипучки. Для самих маленьких з метою позбавлення від підвищення температури в Сироп Панадол додають смакові ароматизатори, підсолоджувачі та барвники. Для дорослих ліки випускається в таких формах: таблетки, вкриті плівковою оболонкою по 12 штук / упаковка, розчинні таблетки - 6 шт / уп.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Основний ефект викликає різке падіння вироблення простагландинів і активності роботи гипоталамического відділу центральної нервової системи (ЦНС), відповідального за терморегуляцію, за рахунок чого зростає тепловіддача. Засіб потрапляє в клітини крові з тонкого кишечника, доростає до максимальної концентрації через 10-60 хвилин після того, як досягає шлунка. Знижує температуру тіла через 20-30 хвилин. Для досягнення показника 11-12 мкг на 1 мл в крові необхідно близько 5-6 годин.

Речовина рівномірно розподіляється по слизових оболонок, всім рідин, тканин, за винятком спинного мозку, жирових відкладень. З амінокислотами в плазмі крові абсорбується приблизно 10% парацетамолу. Обмін відбувається за рахунок сприяння печінки в синтезі білка при об'єднанні молекул з сульфатною кислотою і глюкуронідом, при окисленні цитохромом. Отримані в результаті метаболіти виводяться під впливом глютатиона. При зловживанні препаратом речовини не виводяться і накопичуються, створюючи групи з сірчаної або глюкуроновою кислотою.

1

Панадол відомий сильним жарознижуючим ефектом. Ліки рекомендується до застосування для зняття симптомів передменструального синдрому, крепатури м'язів. П'ють панадол від головного болю, мігрені, при опіках, зубних болях. Його застосовують під час посттравматичного або больового синдрому, альгодисменореи, болях в спині або поперековому відділі. Під час гарячкових нападів препарат призначають як жарознижувальний при підвищеній температурі під час застуди та ГРВІ. Самі захворювання препарат не лікує, надаючи терапевтичний ефект тільки на ознаки хвороби.

Таблетки вживають перорально, не більш як 2 шт. за раз. Дорослі і підлітки від 12 років не повинні вживати більше 4000 мг / день. Необхідно дотримуватися перерви кожні 1000 мг протягом 4 годин. Курс парацетамолу призначається строго за рекомендацією лікаря. Разове застосування можливе під час застуди, грипу або від головного болю. Пам'ятайте, що самолікування небезпечно для вашого здоров'я, дотримуйтесь рекомендацій, читайте інструкцію перед прийомом.

Їли є необхідність пити аналгезуючий засіб більше трьох днів, бажана консультація лікаря. Максимально можливий період курсу становить не більше 1 тижня. Стандартну таблетку, яка містить парацетамолу 0,5 г, можна пити до восьми разів на день з перервами. При зловживанні речовина має властивість накопичуватися в тілі людини, що матиме потім негативні наслідки для здоров'я.

Препарат потрібно розчинити на 100 мл води кімнатної температури. Розчинні таблетки краще всмоктуються стінками шлунка, через що ефект настає швидше. Їх прописують для зниження температури, особливо якщо у пацієнта є проблеми з ковтанням, - не більше 4 порцій на добу. Призначають ліки і від симптомів грипу. Випускають його з апельсиновим, лимонним, малиновим смаком.

Рекомендована дитині дозування панадола в будь-який формі не перевищує 2000 мг / добу. Це означає, що від 6 до 12 років можна давати половину або одну цілу таблетку кожні 4 години. Протизапальний ефект настає майже відразу після прийому, тому великі порції не потрібні. Свічки Панадол для дітей мають такі ж показання по дозуванні, як і пероральні форми.

Розжовувати таблетку не потрібно. Панадол для дорослих в таблетках приймають перорально, що не роздавлюючи, запиваючи водою. Тривалість лікування, дозування і періодичність визначає лікар залежно від симптоматики. Якщо є проблеми з нирками або печінкою, доза підбирається індивідуально. Перед призначенням бажано проводити аналіз крові на визначення кількості цукру, концентрацію сечової кислоти і холестерину, щоб уникнути негативних наслідків.

Під час очікування дитини майбутньої матері слід приймати даний препарат тільки в разі перевищення передбачуваної користі можливу загрозу здоров'ю дитини. В іншому інструкція із застосування під час вагітності не відрізняється від стандартних рекомендацій. Гематоплацентарний захист пропускає активна речовина, але сильного ембріотоксичної дії воно не робить.

Малюк може отримати від 0,04% до 0,25% діючої речовини від прийнятої дози з молоком матері. Ліки вважається нешкідливим як для матері, так і для дитини, але тільки при нетривалому курсі і дозуваннях в межах рекомендованих норм. В іншому випадку, активна речовина накопичується і може спровокувати розвиток алергій у малюка.

Лікарі не рекомендують пити препарат разом з холестираміном, домперидон, метоклопрамід і антикоагулянтними речовинами. При прийомі разом з індукторами ферментів мікросомального окислення в печінці може підвищуватися гепатотоксичность. Перед застосуванням потрібно проконсультуватися з лікарем.

Антихолінергічні компоненти перешкоджають всмоктуванню Панадола. Прискорюється метаболізм кошти при прийомі протизаплідних засобів. Ефективність урикозуричних препаратів гранично мала при перетині курсів. Активоване вугілля знижує жарознижувальну дію. Діазепам також стає біологічно важкодоступним під час курсу парацетамолу.

Етанол (в тому числі в складі спиртних напоїв) може спровокувати розвиток гострого панкреатиту.

У більшості випадків побічні ефекти при прийомі Панадола не виникають. Рідко з'являються такі симптоми:

Можливі порушення функції кровотворення - анемія, метгемоглобінемія, сульфгемоглобінемія. При непереносимості компонентів може викликати висипання, свербіж, набряки. В окремих випадках провокує анафілактичний шок, може привести до синдромів Стівенса-Джонса і Лайєлла. Через сприйнятливості до нестероїдних протизапальних ліків може викликати бронхоспазм, зниження рівня цукру, аж до гіпоглікемічної коми. Виникає ймовірність прояви синдрому Жильбера.

Збільшення дози ліків викликає в першу добу блідість, нудоту і блювоту, як наслідок токсичного отруєння і наступних захворюваннях печінки. Далі можливо захворювання інтерстиціальним артритом, папілярних некрозом. Можуть утворитися тромби. Деякі випадки перевищення дози призводять до прояву судом, аритмії, метаболічного ацидозу.

Крім того, захворювання крові, що виникають внаслідок передозування Панадола, можуть привести до панцітоніі, нейтропенії та агранулоцитозу. Ризику кровотечі немає, якщо на момент курсу немає відкритих ран. При чіткому дотриманні правил прийому ймовірність важких захворювань мінімальна. Стандартні алергічні реакції можуть виникнути у випадках затягнутості курсу.

Основні протипоказання при прийомі ліків позначені в інструкції по застосуванню, яка знаходиться в упаковці. Особливі вказівки щодо вживання стосуються престарілих людей, жінок під час вагітності та лактації, дітей. Не можна вживати препарат:

  • коли є непереносимість окремих компонентів;
  • при давніх захворюваннях нирок.
  • страждаючим вродженої гіпербілірубінемією;
  • при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенеза;
  • при порушеннях функції кровотворення;
  • при алкоголізмі.

Крім того. протипоказаний препарат, якщо діагностований:

  • тромбофлебіт;
  • тромбоцитопенія;
  • тромбоз;
  • артеріальна гіпертензія;
  • атеросклероз;
  • безсоння;
  • глаукома;
  • епілепсія;
  • гіпертиреоз;
  • серцева або печінкова недостатність;
  • хвороби шлунково-кишкового тракту;
  • діабет;
  • панкреатит;
  • енцефалопатія.

Ліки повинні зберігатися в місцях з помірною вологістю, що не більше 95%, при кімнатній температурі 25 ° С протягом 5 років. Потрібно уникати потрапляння прямих сонячних променів. Відпускається за рецептом лікаря.

Анальгетики можуть відрізнятися за змістом допоміжних засобів. Деякі з них мають посилені жарознижуючі або болезаспокійливі властивості, інші спеціалізовані на зняття точкової болю. Перед тим, як вибрати засіб, відвідайте лікаря, чи не спирайтеся тільки на відгуки в Інтернеті. Препарати з аналогічним складом - Панадол Солюбл, Панадол Актив. Крім цього популярністю користуються:

Ціни на території Російської Федерації приблизно однакові. На ринку представлені переважно препарати французького походження, вартістю від 28 до 200 рублів:

Дитячий Панадол 250 мг, 10 шт.

Панадол дитячий суспензія 120 мг / 5 мл, 100 мл зі шприцом

Панадол таблетки 500 мг

Панадол ЕКСТРА таблеткі.П.О. №12

Панадол, таблетки розчинні 500 мг, 12 шт.

Якщо порівнювати Панадол з Нурофеном, то він однозначно програє. Якщо випиваєш таблетку нурофена, зубний біль проходить відразу. Панадол потрібно пити цілий день, мінімум по 2 таблетки кожні 3-4 години, і тільки до вечора відпустить. Ну і намучилася я тоді. Плюс до всього, коли вже у стоматолога кололи анестезію, вона погано подіяла. Напевно, накопичується речовина.

Нам прописав лікар нурофен, коли збивали високу температуру, мало не 39. Але у мого малюка виявилася на нього алергія, проявилися червоні плями. Прочитали відгуки, вирішили перейти на панадол. Температура спала, але ненадовго, довелося знову збивати старими народними методами, тому що часто не можна давати.

Купила дитячу суспензію з полуничним смаком Панадол Бебі за 90 руб. після прочитання відгуків. Колір - отруйно-рожевий, дитини порадувало, а ось для мене колір - це перше, що напружило. Для мого дворічного хлопчика 9 мл рекомендована доза - це 2 столових ложки, маленькій дитині майже неможливо подужати. Випили, сидимо чекаємо. Діє довше, ніж нурофен. Що добре - не містить цукру і спирту.

Різалися зубки, малюк вередував і трохи температурив. Знайомий лікар порадив купити ці ліки як найдорожче, ефективне і безпечне засіб. Давала рідко, коли син відчував себе дуже погано і вередував. Допомагало протягом години: малюк ставав спокійніше, швидше засинав.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Панадол - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 500 мг, Екстра з кофеїном, суспензія або сироп дитячий Бебі, свічки ректальні) ліки для лікування болю і температури у дорослих, дітей і при вагітності. склад

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Панадол. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Панадола в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Панадола при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування різних болів і температури у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад препарату.

Панадол - анальгетик-антипіретик. Надає болезаспокійливу і жарознижуючу дію. Панадол Екстра містить парацетамол або комбінацію двох активних інгредієнтів: парацетамолу і кофеїну.

Парацетамол блокує ЦОГ в ЦНС, впливаючи на центри болю і терморегуляції (в запалених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на ЦОГ), що пояснює практично повну відсутність протизапального ефекту. Відсутність впливу на синтез простагландинів у периферичних тканинах обумовлює відсутність у нього негативного впливу на водно-сольовий обмін (затримка натрію і води) і слизову шлунково-кишкового тракту.

Кофеїн стимулює психомоторні центри головного мозку, виявляє аналептичну дію, посилює ефект аналгетиків, усуває сонливість і відчуття втоми, підвищує фізичну і розумову працездатність.

Парацетамол + допоміжні речовини.

Парацетамол + кофеїн + допоміжні речовини (Панадол Екстра).

Свічки і сироп для дітей містять тільки парацетамол.

Абсорбція висока. Панадол швидко і практично повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Розподіл парацетамолу в рідинах організму відносно рівномірно. Метаболізується переважно в печінці з утворенням декількох метаболітів. У новонароджених перших двох днів життя і у дітей 3-10 років основним метаболітом парацетамолу є сульфат парацетамолу, у дітей 12 років і старше - кон'югований глюкуронід. При прийомі терапевтичних доз 90-100% прийнятої дози виділяється в сечу протягом одного дня. Основна кількість препарату виділяється після кон'югації в печінці. У незміненому вигляді виділяється не більше 3% отриманої дози парацетамолу.

  • головний біль;
  • мігрень;
  • зубний біль;
  • біль в попереку;
  • невралгія;
  • м'язова і ревматичний біль;
  • хворобливі менструації;
  • симптоматичне лікування простудних захворювань і грипу (для зниження підвищеної температури тіла);
  • для зниження підвищеної температури тіла на тлі простудних захворювань, грипу та дитячих інфекційних захворювань (в т.ч. вітряна віспа, паротит, кір, краснуха, скарлатина);
  • при зубному болю (в т.ч. при прорізуванні зубів), головного болю, вушної болю при отиті і при болю в горлі.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг.

Таблетки Панадол Екстра.

Суспензія для прийому всередину Дитячий Панадол Бебі (іноді помилково називають сироп).

Свічки ректальні 125 мг і 250 мг (для дітей).

Інструкція по застосуванню та дозування

Дорослим (включаючи літніх) препарат призначають по 500 мг-1 г (1-2 таблетки) до 4 разів на добу, якщо необхідно. Інтервал між прийомами - не менше 4 год, разову дозу (2 таблетки) можна приймати не частіше 4 разів (8 таблетки) протягом 24 год.

Дітям у віці 6-9 років призначають по 1/2 таблетки 3-4 рази на добу, якщо необхідно. Інтервал між прийомами - не менше 4 год. Максимальна разова доза для дітей 6-9 років - 1/2 таблетки (250 мг), максимальна добова - 2 таблетки (1 г).

Дітям у віці 9-12 років призначають по 1 таблетки до 4 разів на добу, якщо необхідно. Інтервал між прийомами - не менше 4 год, разову дозу (1 таблетки) можна приймати не частіше 4 разів (4 таблетки) протягом 24 год.

Препарат не рекомендується застосовувати більше 5 днів як знеболюючий і більше 3 днів жарознижуючий засіб без призначення та нагляду лікаря. Збільшення добової дози препарату або тривалості лікування можливі лише під наглядом лікаря.

Дорослим (включаючи літніх) і дітям старше 12 років призначають по 1-2 таблетки 3-4 рази на добу, якщо необхідно. Інтервал між прийомами - не менше 4 год. Максимальна разова доза - 2 таблетки, максимальна добова доза - 8 таблетки

Препарат не рекомендується застосовувати більше п'яти днів як знеболювальний і більше трьох днів як жарознижуючий без призначення та нагляду лікаря.

Збільшення добової дози препарату або тривалості лікування можливе тільки під наглядом лікаря.

Суспензія або сироп

Препарат приймають всередину. Перед вживанням вміст флакона слід добре збовтати. Мірний шприц, вкладений всередину упаковки, дозволяє правильно і раціонально дозувати препарат.

Доза препарату залежить від віку і маси тіла дитини.

Дітям старше 3 місяців препарат призначають по 15 мг / кг маси тіла 3-4 рази на добу, максимальна добова доза становить не більше 60 мг / кг маси тіла. При необхідності можна приймати препарат кожні 4-6 год в разовій дозі (15 мг / кг), але не більше 4 разів протягом 24 год.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Тривалість прийому без консультації лікаря: для зниження температури - не більше 3 днів, для зменшення болю - не більше 5 днів.

Надалі, а також при відсутності терапевтичного ефекту необхідно проконсультуватися з лікарем.

Всередину або ректально у дорослих і підлітків з масою тіла понад 60 кг застосовують у разовій дозі 500 мг, кратність прийому - до 4 разів на добу. Максимальна тривалість лікування - 5-7 днів.

Максимальні дози: разова - 1 г, добова - 4 м

Разові дози для прийому всередину для дітей у віці 6-12 років - 250-500 мг, 1-5 років - 120-250 мг, від 3 місяців до 1 року - 60-120 мг, до 3 місяців - 10 мг / кг. Разові дози при ректальному застосуванні у дітей у віці 6-12 років - 250-500 мг, 1-5 років - 125-250 мг.

Кратність застосування - 4 рази на добу з інтервалом не менше 4 год. Максимальна тривалість лікування - 3 дні.

Максимальна доза: 4 разові дози на добу.

  • висипання на шкірі;
  • свербіж;
  • набряк Квінке;
  • лейкопенія, тромбоцитопенія, метгемоглобінемія, агранулоцитоз, гемолітична анемія;
  • диспепсичні розлади (в т.ч. нудота, епігастральний біль);
  • порушення сну;
  • тахікардія.
  • виражені порушення функції печінки;
  • виражені порушення функції нирок;
  • артеріальна гіпертензія;
  • глаукома;
  • порушення сну;
  • епілепсія;
  • період новонародженості;
  • дитячий вік до 12 років (для Панадол Екстра);
  • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

З обережністю слід застосовувати препарат при вагітності та в період лактації.

У випадках тривалого застосування у високих дозах необхідний контроль картини крові.

Під час прийому препарату не рекомендується надмірне вживання чаю і кави, так як це може призвести до порушення, порушення сну, тахікардії, серцевої аритмії.

Щоб уникнути токсичного ураження печінки парацетамол не слід поєднувати з прийомом алкогольних напоїв, а також приймати особам, схильним до хронічного споживання алкоголю.

У хворих, які страждають атонической на бронхіальну астму, полінози, є підвищений ризик розвитку алергічних реакцій.

Може змінити результати аналізів допінг-контролю спортсменів.

При прийомі протягом тривалого часу препарат підсилює дію непрямих антикоагулянтів (варфарин та інші кумарини), що збільшує ризик кровотеч.

Препарат підсилює дію інгібіторів МАО.

Барбітурати, фенітоїн, етанол (алкоголь), рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти та інші стимулятори мікросомального окислення збільшують продукцію гідроксильованих активних метаболітів, зумовлюючи можливість розвитку тяжких інтоксикацій при невеликих передозування.

Інгібітори мікросомального окислення (циметидин) знижують ризик гепатотоксичної дії.

Під впливом парацетамолу час виведення хлорамфеніколу збільшується в 5 разів.

Кофеїн прискорює всмоктування ерготаміну.

Одночасний прийом парацетамолу та алкогольних напоїв підвищує ризик розвитку гепатотоксичних ефектів і гострого панкреатиту.

Метоклопрамід і домперидон збільшують, а холестирамін знижує швидкість всмоктування парацетамолу.

Препарат може знижувати ефективність урикозуричних препаратів.

Аналоги лікарського препарату Панадол

Структурні аналоги за діючою речовиною:

  • Акамол Тева;
  • Альдолор;
  • Апап;
  • ацетамінофен;
  • Далерон;
  • Дитячий Панадол;
  • Дитячий Тайленол;
  • Іфімол;
  • Калпол;
  • Ксумапар;
  • Лупоцет;
  • Мексален;
  • Памол;
  • Панадол джуніор;
  • Панадол таблетки розчинні;
  • парацетамол;
  • Парацетамол (Ацетофен);
  • Парацетамол дитячий;
  • Парацетамолу сироп 2,4%;
  • Перфалган;
  • Проходол;
  • Проходол дитячий;
  • Санідол;
  • Стрімол;
  • Тайленол;
  • Тайленол для немовлят;
  • Фебріцет;
  • Цефекон Д;
  • Еффералган.

Панадол таблетки: інструкція із застосування

Таблетки Панадол відносяться до фармакологічної групи лікарських засобів антипіретики і анальгетики. Вони застосовуються для симптоматичної терапії, спрямованої на зменшення температури тіла при лихоманці, а також для зниження вираженості больового синдрому при різних захворюваннях.

Таблетки Панадол мають білий колір, капсуловідной форму з плоскими краями і гладку поверхню. Вони покриті кишковорозчинною плівковою оболонкою. Основною діючою речовиною препарату є парацетамол, його зміст в одній таблетці становить 500 мг. Також до її складу входять допоміжні компоненти, до яких відносяться:

  • Тріацетин.
  • Прежелатинізований крохмаль.
  • Повидон.
  • Гіпромелоза.
  • Стеаринова кислота.
  • Тальк.
  • Кукурудзяний крохмаль.
  • Сорбат калію.

Таблетки Панадол розфасовані в блістері по 6 або 12 штук. Картонна пачка містить 1 або 2 блістери з відповідною кількістю таблеток, а також анотацію до препарату.

Діюча речовина таблеток Панадол парацетамол пригнічує фермент циклоксигенази (ЦОГ), який каталізує реакцію перетворення арахідонової кислоти в медіатори запалення простагландини, які відповідають за підвищення температури (впливають на центр терморегуляції центральної нервової системи) і розвиток больових відчуттів (безпосередньо подразнюючу дію на чутливі нервові закінчення і впливають на центри болю головного мозку). За рахунок зниження концентрації простагландинів в структурах центральної нервової системи препарат надає антипіретична (знижує температуру тіла при лихоманці) і знеболювальну дію. На відміну від інших НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), парацетамол практично не має протизапальну дію. Також парацетамол не робить дратівної дії на слизову оболонку шлунка, дванадцятипалої кишки і водно-сольовий обмін організму, так як не впливає на рівень простагландинів в периферичних тканинах, а тільки в структурах центральної нервової системи.

Діюча речовина таблеток Панадол досить швидко і практично повністю всмоктується в кров з просвіту кишечника. Парацетамол рівномірно розподіляється в тканинах організму, проникає через гематоенцефалічний бар'єр в тканини центральної нервової системи. Також в невеликій кількості (менше 1% від всієї прийнятої дози) парацетамол проникає в грудне молоко під час лактації. Метаболізується діюча речовина таблеток Панадол в печінці з утворенням неактивних продуктів розпаду, які виводяться переважно з сечею нирками. Період напіввиведення (час, протягом якого виводиться половина всієї дози препарату) для парацетамолу становить близько 1-4 годин.

Прийом таблеток Панадол показаний як засіб для симптоматичної терапії в декількох ситуаціях:

  • Зниження вираженості больового синдрому, зокрема при зубному, головного болю середньої інтенсивності, болі в попереку, м'язах, альгодисменореї (хворобливі менструації у жінок).
  • В як жарознижуючий лікарського засобу таблетки Панадол застосовуються при підвищеній температурі (лихоманка) на тлі простудной патології, гострої респіраторної вірусної інфекції, а також грипу.

Таблетки Панадол знижують больовий синдром, а також температуру при лихоманці на момент їх застосування, вони не впливають причини патологічного процесу, а також його перебіг і прогресування.

Абсолютним протипоказанням до прийому таблеток Панадол є індивідуальна непереносимість парацетамолу або допоміжних речовин препарату, а також дитячий вік менше 6 років. З обережністю препарат застосовується при нирковій або печінковій недостатності середньої тяжкості перебігу, вірусному гепатиті (запалення печінки, викликане вірусами), доброякісної гіпербілірубінемії (підвищення рівня білірубіну в крові), в тому числі і при вродженої патології печінки (синдром Жильбера), недостатності ферменту глюкозо 6-фосфатдегідрогенази (відповідає за функціональний стан клітинної мембрани еритроцитів), алкогольному або токсичне ураження печінки (в тому числі і при алкоголізмі), а також в літньому віці, у еременних і годуючих грудьми жінок. Перед початком прийому таблеток Панадол необхідно переконатися у відсутності протипоказань.

Таблетки Панадол приймаються всередину незалежно від їжі. Їх не розжовують і запивають достатньою кількістю води. Дозування залежить від віку пацієнта:

  • Діти у віці 6-9 років - ½ таблетка 3-4 рази на день, при цьому інтервал між прийомом препарату повинен бути не менше 4-х годин. Максимальна добова доза таблеток Панадол не повинна перевищувати 2 таблеток.
  • Діти у віці 9-12 років - по 1 таблетки до 4 разів на день при необхідності, інтервал між їх прийомом не повинен бути менше 4-х годин, максимальна добова доза становить 4 таблетки.
  • Діти старше 12 років і дорослі - по 1-2 таблетки 4 рази на день, також інтервал між прийомом таблеток не повинен бути менше 4-х разів на день, максимальна добова доза не повинна перевищувати 8 таблеток.

Таблетки Панадол є препаратом для симптоматичного лікування, тому курс лікування не повинен перевищувати 5-ти днів. У разі необхідності подальшого прийому препарату слід проконсультуватися з лікарем.

В цілому за умови прийому рекомендованої терапевтичної дози таблетки Панадол переносяться добре, іноді можливий розвиток побічних ефектів з боку декількох систем організму:

  • Кров і червоний кістковий мозок - зниження кількості еритроцитів (анемія) і тромбоцитів (тромбоцитопенія) в крові, збільшення концентрації окисленої форми гемоглобіну метгемоглобіну в крові (метгемоглобінемія).
  • Моделі людини анатомічні - інтерстиціальнийнефрит (запалення тканин нирок), неспецифічна бактериурия (поява бактерій в сечі), ниркова колька (виражений спазм канальців нирок з появою вираженої нападоподібному болю в області попереку), папілярний некроз (загибель сосочків нирок).
  • Алергічні реакції - висип на шкірі і її свербіж, ангіоневротичний набряк Квінке (виражена набряклість м'яких тканин області особи і зовнішніх статевих органів).

При появі ознак розвитку побічних ефектів прийом таблеток Панадол слід припинити і звернутися до лікаря.

Перед початком прийому таблеток Панадол слід уважно ознайомитися з інструкцією до препарату. Існує кілька особливих вказівок, на які необхідно звертати увагу:

  • У разі тривалого прийому таблеток Панадол необхідно проводити періодичний контроль лабораторних показників функціонального стану периферичної крові.
  • При одночасному прийомі антикоагулянтів (кошти, що знижують згортання крові), препарат слід застосовувати з особливою обережністю.
  • Прийом препарату при супутньої патології печінки або нирок, що супроводжується зниженням їх функціональної активності можливий тільки під контролем лікаря.
  • Щоб уникнути розвитку токсичного ураження печінки виключається прийом алкоголю на фоні прийому таблеток Панадол.
  • Не рекомендується прийом препарату особам, які страждають на хронічний алкоголізм.
  • Діюча речовина таблеток Панадол може взаємодіяти з лікарськими засобами інших фармакологічних груп, тому про їх можливе застосування слід попередити лікаря.
  • Застосування препарату можливо для вагітних або годуючих грудьми жінок, але тільки за призначенням і під контролем лікаря.
  • Препарат не має прямого впливу на функціональну активність кори головного мозку, швидкість реакції і здатності до концентрації уваги.

В аптечній мережі таблетки Панадол відпускаються в якості безрецептурного препарату. При появі питань або сумнівів щодо застосування препарату слід проконсультуватися з лікарем.

При значному перевищенні рекомендованої терапевтичної дози слід звертатися до лікаря навіть при відсутності проявів передозування, це пов'язано з тим, що можливий розвиток токсичного ураження печінки, прояви якого розвиваються через певний проміжок часу. При гострому отруєнні може розвиватися нудота, блювота, болі в животі, пітливість, блідість шкіри. Потім через певний проміжок часу (не менше 1-2 годин) розвиваються прояви розвитку печінкової недостатності, а також ураження нирок, підшлункової залози (панкреатит), структур центральної нервової системи, аж до розвитку коми. Лікування передозування полягає у припиненні прийому препарату, промивання шлунка, кишечника, прийом кишкових сорбентів (активоване вугілля), за умови недавньої (до 1 години) передозування. Специфічним антидотом до парацетамолу є глутатіон (донатор SH-груп), він застосовується в умовах медичного стаціонару.

Аналогічними за діючою речовиною і терапевтичного ефекту для таблеток Панадол є препарати Еффералган, Парацетамол, Стрімол.

Термін придатності таблеток Панадол становить 5 років з моменту їх виготовлення. Препарат слід зберігати в оригінальній заводській упаковці, темному, сухому, недоступному для дітей місці при температурі повітря не вище + 25 ° С.

Середня вартість таблеток Панадол в аптеках Москви залежить від їх кількості в упаковці:

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

32 + = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: