Ramipril інструкція

раміприл ІНСТРУКЦІЯ

У пацієнтів з ознаками хронічної серцевої недостатності після інфаркту міокарда раміприл знижує ризик раптової смерті, прогресування серцевої недостатності у важку / резистентну недостатність і зменшує число госпіталізацій з приводу серцевої недостатності.

Відомо, що раміприл значно знижує частоту інфаркту міокарда, інсульту і серцево-судинної смерті у пацієнтів з підвищеним кардіоваскулярним ризиком внаслідок судинних захворювань (ІХС, перенесений інсульт або захворювання периферичних судин) або цукрового діабету, у яких є як мінімум один додатковий фактор ризику (мікроальбумінурія , артеріальна гіпертензія, підвищення рівня загального холестерину, низький рівень ЛПВЩ, куріння) .Сніжает загальну смертність і потребу в процедурах по реваскуляризації, спізнюся яет виникнення і прогресування хронічної серцевої недостаточності.Как у пацієнтів з цукровим діабетом, так і без нього, раміприл значно знижує наявну мікроальбумінурію і ризик розвитку нефропатіі.Еті ефекти відзначаються у пацієнтів як з підвищеним, так і з нормальним артеріальним тиском.

3

Гіпотензивний ефект раміприлу розвивається приблизно через 1-2 год, досягає максимуму в межах 3-6 год, триває не менше 24 год.

При прийомі всередину абсорбція становить 50-60%, їжа не впливає на ступінь всмоктування, але уповільнює абсорбцію.Cmax досягається через 2-4 ч.В печінці метаболізується з утворенням активного метаболіту раміприлату (в 6 раз активніше пригнічує АПФ, ніж раміприл), неактивного дікетопіперазін і глюкуронізіруется.Все утворені метаболіти, за винятком раміприлату, фармакологічної активності не імеют.Связиваніе з білками плазми для раміприлу - 73%, раміприлату - 56% .Біодоступность після прийому всередину 2.5-5 мг раміприлу - 15-28%; для раміприлату - 45% .Після щоденного прийому раміприлу в дозі 5 мг / добу стійка концентрація раміприлату в плазмі досягається до 4 дня.

T1 / 2 для раміприлу - 5.1 год; в фазі розподілу і елімінації падіння концентрації раміприлату в сироватці крові відбувається з T1 / 2 - 3 год, потім слід перехідна фаза з T1 / 2 - 15 ч, і тривала кінцева фаза з дуже низькими концентраціями раміприлату в плазмі і T1 / 2 - 4 5 дней.T1 / 2 збільшується при хронічній нирковій недостаточності.Vd раміприлу - 90 л, раміприлату - 500 л.Почкамі виводиться 60%, через кишечник - 40% (переважно у вигляді метаболітів) .При порушенні функції нирок виведення раміприлу і його метаболітів відбувається повільніше пропорційно зниженню КК; при порушенні функції печінки сповільнюється перетворення в раміпрілат; при серцевій недостатності концентрація раміприлату підвищується в 1.5-1.8 рази.

Показаннями до застосування препарату раміприл є: артеріальна гіпертензія; хронічна серцева недостатність; серцева недостатність, що розвинулася в перші кілька днів після гострого інфаркту міокарда; діабетична і недіабетична нефропатія; зниження ризику розвитку інфаркту міокарда, інсульту і серцево-судинної смертності у пацієнтів з високим серцево-судинним ризиком, включаючи пацієнтів з підтвердженою ІХС (з інфарктом в анамнезі або без нього), пацієнтів, які перенесли чрескожную транслюмінальну коронарну ангіопластику, коронарне шунтування, з інсультом в анамнезі та пацієнтів з оклюзійними ураженнями периферичних артерій.

таблетки раміприл приймати всередину, при гіпертензії - початкова доза - 2,5 мг 1 раз на добу, при тривалій терапії - 2,5-20 мг / сут в 1-2 пріема.Прі серцевої недостатності в постінфарктному періоді в початковій дозі по 2,5 мг 2 рази на добу; в разі неефективності - по 5 мг 2 рази на добу, при вираженій гіпотензії або на тлі діуретиків - по 1,25 мг 2 рази на суткі.Прі ниркової недостатності (клубочкова фільтрація менше 40 мл / хв і рівень креатиніну більше 0,22 ммоль / л) початкова доза становить 1/4 звичайної з поступовим збільшенням до 5 мг / сут (не більше).

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія; рідко - біль у грудях, тахікардія.

З боку центральної нервової системи: запаморочення, слабкість, головний біль; рідко - порушення сну, настрою.

1

З боку системи травлення: діарея, запор, втрата апетиту; рідко - стоматит, болі в животі, панкреатит, холестатична жовтяниця.

З боку дихальної системи: сухий кашель, бронхіт, синусит.

З боку сечовидільної системи: рідко - протеїнурія, підвищення концентрації креатиніну і сечовини в крові (головним чином у пацієнтів з порушенням функції нирок).

З боку системи кровотворення: рідко - нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, анемія.

З боку лабораторних показників: гіпокаліємія, гіпонатріємія.

Алергічні реакції: шкірний висип, ангіоневротичний набряк та інші реакції гіперчутливості.

Інші: рідко - м'язові спазми, імпотенція, алопеція.

Протипоказаннями до застосування препарату раміприл є: виражені порушення функції нирок і печінки, двосторонній стеноз ниркових артерій або стеноз артерії єдиної нирки; стан після трансплантації нирки; первинний гіперальдостеронізм, гіперкаліємія, стеноз гирла аорти, вагітність, лактація (грудне вигодовування), дитячий та підлітковий вік до 18 років, підвищена чутливість до раміприлу і інших інгібіторів АПФ.

раміприл протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування).

При одночасному застосуванні калійзберігаючих діуретиків (в т.ч.спіронолактона, триамтерена, амилорида), препаратів калію, замінників солі і БАД до їжі, що містять калій, можливий розвиток гіперкаліємії (особливо у пацієнтів з порушеннями функції нирок), т.к.інгібітори АПФ зменшують вміст альдостерону, що призводить до затримки калію в організмі на тлі обмеження виведення калію або його додаткового надходження в організм.

При одночасному застосуванні з НПЗЗ можливе зменшення гіпотензивного ефекту раміприлу, порушення функції нирок.

При одночасному застосуванні з петльовими і тіазидів посилюється антигіпертензивний действіе.Вираженная артеріальна гіпотензія, особливо після прийому першої дози діуретика, мабуть, виникає за рахунок гіповолемії, яка призводить до транзиторному посилення гіпотензивного ефекту раміпріла.Імеется ризик розвитку гіпокаліеміі.Повишается ризик порушення функції нирок.

При одночасному застосуванні із засобами, що надають гіпотензивний ефект, можливе посилення гіпотензивного ефекту.

При одночасному застосуванні з імунодепресантами, цістостатікамі, алопуринолом, прокаїнамідом можливе посилення ризику розвитку лейкопенії.

При одночасному застосуванні з інсуліном, протидіабетичними засобами похідними сульфонілсечовини, метформіном можливий розвиток гіпоглікемії.

При одночасному застосуванні з алопуринолом, цістостатікамі, імунодепресантами, прокаїнамідом можливе посилення ризику розвитку лейкопенії.

При одночасному застосуванні з літію карбонатом можливе підвищення концентрації літію в сироватці крові.

Симптоми передозування препарату раміприл: Гостра артеріальна гіпотензія, порушення мозкового кровообігу, ангіоневротичний набряк, інфаркт міокарда, тромбоемболічні ускладнення.

Лікування: зменшення дози або повна відміна препарату; промивання шлунка, переведення хворого в горизонтальне положення, проведення заходів щодо збільшення ОЦК (введення ізотонічного розчину натрію хлориду, переливання інших кровозамінників), симптоматична терапія: адреналін (п / к або в / в), гідрокортизон (в / в), антигістамінні засоби .

препарат раміприл слід зберігати в сухому, захищеному від світла місці.

Таблетки по 0,0025 і 0,005 г в упаковці по 28 штук.

У пацієнтів з супутнім порушенням функції нирок дози підбирають індивідуально відповідно до значень КК.Перед початком лікування всім хворим необхідне проведення дослідження функції почек.В процесі лікування раміприлом регулярно здійснюється контроль функції нирок, електролітного складу крові, рівня печінкових ферментів в крові, а також картини периферичної крові (особливо у пацієнтів з дифузними захворюваннями сполучної тканини, у пацієнтів, які отримують імунодепресанти, алопуринол) .Больним, у яких є д фіціт рідини і / або натрію, перед початком лікування необхідно провести корекцію водно-електролітних нарушеній.Во час лікування раміприлом можна проводити гемодіаліз з використанням поліакрилонітрильних мембран (підвищений ризик виникнення анафілактичних реакцій).

аналоги раміприлу

Питання та відповіді

Статті на тему «Артеріальна гіпертензія»

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

раміприл

Опис актуально на 09.08.2014

 • Латинська назва: Ramipril
 • Код АТС C09AA05
 • Діюча речовина: Раміприл (Ramipril)
 • Виробник: Гегст АГ (Німеччина)

Залежно від форми випуску в складі однієї капсули міститься 2,5, 5 або ж 10 мг. активно діючого лікарського речовини рамиприл.

Крім того, в складі препарату містяться такі допоміжні з'єднання як стеарат магнію (1 мг.) І моногідрат лактози (96,5 мг.).

Раміприл - це капсули або таблетки, що містять 2,5, 5 або 10 мг. однойменного лікарського речовини.

препарат має гіпотензивну, натрійуретічеським, кардіопротектівним і вазодилатирующим впливом.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

За своєю суттю Рамиприл - це препарат, що відноситься до інгібіторів АПФ (Ангіотензин перетворюючого ферменту), тобто до групи сполук, які активно використовуються в лікуванні серцевої недостатності. Завдяки лікарського впливу препарату в організмі людини починає вироблятися раміпрілат, який, в свою чергу, гальмує перетворення ангіотензину I в ангіотензин II, а також перешкоджає синтезу останнього в тканинах.

В результаті дії лікарського з'єднання в організмі зменшується концентрація ангіотензину II, який відноситься до досить потужним судинозвужувальних речовин. За рахунок усунення зворотного зв'язку, що носить негативний характер, при вивільненні реніну, знижується секреція альдостерону, тим самим зменшуючи загальне судинний опір.

В цей же час підвищується толерантність до навантаження за рахунок збільшення обсягу серця в хвилину і опору в судинах легенів. Ліки впливає на судини нирок, а також запускає процес ремоделювання серцево-судинної системи. Раміприл знижує загальний опір периферичних судин нирок, м'язів, печінки, шкірних покривів і мозку, сприяє посиленню кровотоку в органах.

антигіпертензивна дія лікарського засобу починається вже через кілька годин після його прийому. При регулярному використанні препарату протягом 4 тижнів відзначається поступове збільшення гіпотензивної активності, нормальний рівень якої зберігається при тривалому лікуванні протягом декількох років.

Ліки знижує частоту виникнення повторних інсультів, інфарктів міокарда у пацієнтів після раніше перенесених нападів або страждають від захворювань периферичних судин, а також ІХС. Крім того, препарат допомагає уникнути розвитку цукрового діабету у пацієнтів, що мають в анамнезі такі фактори ризику як гіпертензія, мікроальбумінурія, підвищений рівень холестерину і знижений ЛПВР (ліпопротеїни високої щільності).

Раміприл абсорбується на 60% в організмі, причому прийоми їжі абсолютно не впливають на ступінь всмоктуваності препарату. Для ефективного лікарського дії препарату у пацієнта повинна правильно працювати печінку, саме в якій руйнуються ефірні зв'язку, і утворюється раміпрілат, прискорює процес утворення метаболітів.

Після 2 годин після прийому препарату в організмі досягається максимальна концентрація активно діючого з'єднання, яке повністю виводиться через 17 годин з фекаліями і сечею.

Використовувати препарат рекомендується при:

До всього іншого, Рамиприл застосовують в лікуванні пацієнтів, які перенесли інфаркт, інсульт, а також транслюмінальну ангіопластику і коронарне шунтування.

Не рекомендується використовувати лікарський засіб при гіперчутливості до речовин-інгібіторів АПФ, при гіпотензії, гиперкалиемии, ниркової недостатності, а також під час вагітності і в період лактації. Крім того, рекомендується уникати раміприлу при лікуванні дітей віком до 18 років і літніх пацієнтів.

Обмежити використання ліки варто при наявності в анамнезі ангіоневротичногонабряку, супрессии, важкої форми аутоімунних захворювань, поганого кровообігу, атеросклерозу, стенозу, після пересадки нирки, при цукровому діабеті і деяких захворюваннях легенів, гіпонатріємії, на діалізі.

Під час прийому препарату можуть виникнути такі побічні ефекти як: серцева недостатність, гіпотензія, стенокардія, інфаркт міокарда, синкопе, вертиго, аритмія, васкуліт, тромбоцитопенія, нудота і блювота, діарея, дисперсія, запор, панкреатит, дисграфія, порушення функцій печінки, жовтяниця, підвищене слиновиділення, запаморочення і головні болі, астенія, амнезія, депресивні стану, сонливість, нейропатія, тремор, розлади сну, зниження слуху, некроз печінки, порушення зору, кашель, задишка, синусит, фарингіт, риніт, ларингіт, фотосенсибілізація, а також зменшення маси тіла, ангіоневротичний набряк, лихоманка.

Інструкція по застосуванню раміприлу (Спосіб і дозування)

Відповідно до інструкції по застосуванню раміприлу, препарат починають приймати всередину в дозі, що не перевищує 2,5 мг. на добу. Режим використання лікарського засобу, як і дозування, може варіюватися в залежності від призначень лікаря, а також від складності захворювання і стану пацієнта.

При передозуванні у пацієнтів спостерігаються такі симптоми: гіпотензія, ангіоневрологічному набряк, порушення кровообігу, інфаркт в сукупності з тромбоемболічними ускладненнями.

Для лікування наслідків неправильного дозування лікарського засобу промивають шлунок, проводять заходи щодо збільшення обсягу циркулюючої крові, а також повністю припиняють або знижують дозу раміприлу.

Лікувальний ефект препарату значно посилюють гіпотензивні засоби. Щоб уникнути гіпоглікемії, гиперальдостеронизма, підвищення ризику розвитку нейтропенії, ліки не використовують спільно з противодиабетическими препаратами, діуретиками, а також засобами міелодепрессівного впливу, добавками калію і замінниками солі.

За рецептом лікаря.

Ліки зберігають в захищеному від вологи та світла місці, для дітей недоступному при температурі в 25 C.

особливі вказівки

Перед початком використання препарату, як і під час самого лікування, пацієнтам (особливо із захворюваннями сполучних тканин дифузного характеру, а також приймаючим алопуринол і імунодепресанти) Рекомендується проходити регулярне обстеження нирок і електролітного складу крові, у тому числі й периферичної.

хворим з дефіцитом натрію перед початком терапевтичного лікування варто привести в норму водно-електролітні показники. У період використання ліки заборонено проводити гемодіаліз за допомогою поліакрилонітрильних мембран.

Основними аналогами раміприлу можна вважати: Ампрілан, Вазолонг, Корпріл, Ділапрел, Піраміт, Рамігамма, Рамиприл-СЗ, Рамікардія, Тритаце, хартії.

дітям

Не використовується в лікуванні дітей у віці до 18 років.

Оскільки препарат впливає на розвиток плода, особливо в першому триместрі, він строго протипоказаний до використання під час вагітності. Якщо пацієнтка завагітніла безпосередньо під час лікування, слід негайно відмовитися від вживання раміприлу.

Більшість пацієнтів, що використовують оригінальний препарат, а не більше бюджетні за вартістю аналоги, в тому числі і вітчизняних виробників, залишають позитивні відгуки про раміприлом. Однак, багато хто відзначає в якості негативного фактору наявність у препарату надто великого списку побічних дій.

Ціна раміприлу варіюється від регіону, проте, в середньому упаковка, що містить капсули або таблетки, номінальним об'ємом в 2,5 мг. обійдеться в 200 рублів.

WER.RU

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Раміприл - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 2,5 мг, 5 мг, 10 мг СЗ) лікарського препарату для лікування артеріальної гіпертензії і зниження тиску у дорослих, дітей і при вагітності. склад

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату раміприл. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання раміприлу в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги раміприлу при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування артеріальної гіпертензії і зниження тиску у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад препарату.

раміприл - інгібітор АПФ. Є проліками, з якого в організмі утворюється активний метаболіт раміпрілат. Вважають, що механізм антигіпертензивної дії пов'язаний з конкурентним інгібуванням активності АПФ, що призводить до зниження швидкості перетворення ангіотензину 1 в ангіотензин 2, який є потужним судинозвужувальну речовиною. В результаті зменшення концентрації ангіотензину 2 відбувається вторинне збільшення активності реніну плазми за рахунок усунення негативного зворотного зв'язку при вивільненні реніну і пряме зниження секреції альдостерону. Завдяки судинорозширювальній дії зменшує ОПСС (постнавантаження), тиск заклинювання в легеневих капілярах (переднавантаження) та опір у легеневих судинах; підвищує хвилинний об'єм серця і толерантність до навантаження.

У пацієнтів з ознаками хронічної серцевої недостатності після інфаркту міокарда раміприл знижує ризик раптової смерті, прогресування серцевої недостатності у важку / резистентну недостатність і зменшує число госпіталізацій з приводу серцевої недостатності.

Відомо, що раміприл значно знижує частоту інфаркту міокарда, інсульту і серцево-судинної смерті у пацієнтів з підвищеним кардіоваскулярним ризиком внаслідок судинних захворювань (ІХС, перенесений інсульт або захворювання периферичних судин) або цукрового діабету, у яких є як мінімум один додатковий фактор ризику (мікроальбумінурія , артеріальна гіпертензія, підвищення рівня загального холестерину, низький рівень ЛПВЩ, куріння). Знижує загальну смертність і потребу в процедурах по реваскуляризації, уповільнює виникнення та прогресування хронічної серцевої недостатності. Як у пацієнтів з цукровим діабетом, так і без нього, раміприл значно знижує наявну мікроальбумінурію і ризик розвитку нефропатії. Ці ефекти відзначаються у пацієнтів як з підвищеним, так і з нормальним артеріальним тиском.

Гіпотензивний ефект раміприлу розвивається приблизно через 1-2 год, досягає максимуму в межах 3-6 год, триває не менше 24 год.

Раміприл + допоміжні речовини.

При прийомі всередину абсорбція становить 50-60%, їжа не впливає на ступінь всмоктування, але уповільнює абсорбцію. В печінці метаболізується з утворенням активного метаболіту раміприлату (в 6 разів активніше пригнічує АПФ, ніж раміприл), неактивного дікетопіперазін і глюкуронізіруются. Всі утворені метаболіти, за винятком раміприлату, фармакологічної активності не мають. Зв'язування з білками плазми для раміприлу - 73%, раміприлату - 56%. Біодоступність після прийому всередину 2.5-5 мг раміприлу - 15-28%; для раміприлату - 45%. Після щоденного прийому раміприлу в дозі 5 мг на добу стійка концентрація раміприлату в плазмі досягається до 4 дня. Нирками виводиться 60%, через кишечник - 40% (переважно у вигляді метаболітів). При порушенні функції нирок виведення раміприлу і його метаболітів відбувається повільніше пропорційно зниженню КК; при порушенні функції печінки сповільнюється перетворення в раміпрілат; при серцевій недостатності концентрація раміприлату підвищується в 1.5-1.8 рази.

 • артеріальна гіпертензія;
 • хронічна серцева недостатність;
 • серцева недостатність, що розвинулася в перші кілька днів після гострого інфаркту міокарда;
 • діабетична і недіабетична нефропатія;
 • зниження ризику розвитку інфаркту міокарда, інсульту і серцево-судинної смертності у пацієнтів з високим серцево-судинним ризиком, включаючи пацієнтів з підтвердженою ІХС (з інфарктом в анамнезі або без нього), пацієнтів, які перенесли чрескожную транслюмінальну коронарну ангіопластику, коронарне шунтування, з інсультом в анамнезі та пацієнтів з оклюзійними ураженнями периферичних артерій.

Таблетки 2,5 мг, 5 мг і 10 мг.

Інструкція по застосуванню та дозування

Приймають всередину. Початкова доза - 1.25-2.5 мг 1-2 рази на добу. При необхідності можливе поступове підвищення дози. Підтримуюча доза встановлюється індивідуально, залежно від показань до застосування і ефективності лікування.

 • артеріальна гіпотензія;
 • болю в грудях;
 • тахікардія;
 • запаморочення;
 • слабкість;
 • головний біль;
 • порушення сну, настрою;
 • діарея, запор;
 • втрата апетиту;
 • стоматит;
 • болю в животі;
 • панкреатит;
 • холестатичнажовтуха;
 • сухий кашель;
 • бронхіт;
 • синусит;
 • протеїнурія;
 • підвищення концентрації креатиніну і сечовини в крові (головним чином у пацієнтів з порушенням функції нирок);
 • нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, анемія;
 • шкірний висип;
 • ангіоневротичнийнабряк і інші реакції гіперчутливості;
 • м'язові спазми;
 • імпотенція;
 • алопеція.
 • виражені порушення функції нирок і печінки;
 • двосторонній стеноз ниркових артерій або стеноз артерії єдиної нирки;
 • стан після трансплантації нирки;
 • первинний гіперальдостеронізм;
 • гіперкаліємія;
 • стеноз гирла аорти;
 • вагітність;
 • лактація (грудне вигодовування);
 • дитячий та підлітковий вік до 18 років;
 • підвищена чутливість до раміприлу і інших інгібіторів АПФ.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Раміприл протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування).

Протипоказаний в дитячому та підлітковому віці до 18 років.

У пацієнтів з супутнім порушенням функції нирок дози підбирають індивідуально відповідно до значень КК. Перед початком лікування всім хворим необхідне проведення дослідження функції нирок. В процесі лікування раміприлом регулярно здійснюється контроль функції нирок, електролітного складу крові, рівня печінкових ферментів в крові, а також картини периферичної крові (особливо у пацієнтів з дифузними захворюваннями сполучної тканини, у пацієнтів, які отримують імунодепресанти, алопуринол). Хворим, у яких є дефіцит рідини і / або натрію, перед початком лікування необхідно провести корекцію водно-електролітних порушень. Під час лікування раміприлом можна проводити гемодіаліз з використанням поліакрилонітрильних мембран (підвищений ризик виникнення анафілактичних реакцій).

При одночасному застосуванні калійзберігаючих діуретиків (в т.ч. спиронолактона, триамтерена, амилорида), препаратів калію, замінників солі і БАД до їжі, що містять калій, можливий розвиток гіперкаліємії (особливо у пацієнтів з порушеннями функції нирок), тому що інгібітори АПФ зменшують вміст альдостерону, що призводить до затримки калію в організмі на тлі обмеження виведення калію або його додаткового надходження в організм.

При одночасному застосуванні з нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) можливе зменшення гіпотензивного ефекту раміприлу, порушення функції нирок.

При одночасному застосуванні з "петльовими" і тіазидів посилюється антигіпертензивна дія. Виражена артеріальна гіпотензія, особливо після прийому першої дози діуретика, мабуть, виникає за рахунок гіповолемії, яка призводить до транзиторному посилення гіпотензивного ефекту раміприлу. Є ризик розвитку гіпокаліємії. Підвищується ризик порушення функції нирок.

При одночасному застосуванні із засобами, що надають гіпотензивний ефект, можливе посилення гіпотензивного ефекту.

При одночасному застосуванні з інсуліном, протидіабетичними засобами похідними сульфонілсечовини, метформіном можливий розвиток гіпоглікемії.

При одночасному застосуванні з алопуринолом, цитостатиками, імунодепресантами, прокаїнамідом можливе підвищення ризику розвитку лейкопенії.

При одночасному застосуванні з літію карбонатом можливе підвищення концентрації літію в сироватці крові.

Аналоги лікарського препарату Рамиприл

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Аналоги за лікувальним ефектом (кошти для лікування артеріальної гіпертензії):

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: